О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 564.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" следующие изменения и дополнение:
в Правилах учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для учета актов описи ведется книга учета актов описи, оценки и (или) приема-передачи имущества (далее – книга учета) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Книга учета ведется уполномоченным органом или местным исполнительным органом в реестре государственного имущества в электронном формате. В книге учета регистрируются акты описи по мере их поступления.
Руководитель уполномоченного органа или местного исполнительного органа определяет сотрудника, ответственного за ведение книги учета.
Записи в книге учета в электронном формате производятся не позднее одного рабочего дня со дня, следующего за днем наступления каждого события: подписание акта описи, получение отчета об оценке или подписание акта приема-передачи и подтверждаются электронной цифровой подписью сотрудника, ответственного за ведение книги учета.
В случае технического сбоя реестра государственного имущества уполномоченным органом или местным исполнительным органом запись производится четко и без помарок в книге учета в бумажном формате. Книга учета в бумажном формате должна быть пронумерована, прошнурована и скреплена печатью уполномоченного органа или местного исполнительного органа.
Уполномоченный орган или местный исполнительный орган не позднее одного рабочего дня со дня устранения технического сбоя производят внесение в реестр государственного имущества записей из книги учета в бумажном формате.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. При наличии на балансе уполномоченного органа или местного исполнительного органа складских помещений, соответствующих условиям (режиму) хранения, установленным в стандартах, технических условиях, технологических инструкциях, инструкциях по хранению, правилах хранения отдельных видов товаров, иных обязательных для склада специальных нормативных документах, уполномоченный орган или местный исполнительный орган организуют работу по хранению имущества в данных помещениях.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 16 шiлдедегi № 564 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Тізімдеме актілерін есепке алу үшін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүлікті тізімдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актілерін есепке алу кітабы (бұдан әрі – есепке алу кітабы) жүргізіледі.
Есепке алу кітабын уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мемлекеттік мүлік тізілімінде электрондық форматта жүргізеді. Есепке алу кітабында тізімдеме актілері олардың түсуіне қарай тіркеледі.
Уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның басшысы есепке алу кітабын жүргізуге жауапты қызметкерді айқындайды.
Есепке алу кітабындағы жазбалар әрбір оқиға: тізімдеме актісіне қол қою, бағалау туралы есеп алу немесе қабылдау-беру актісіне қол қою орын алған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі және есепке алу кітабын жүргізуге жауапты қызметкердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталады.
Мемлекеттік мүлік тізілімінде техникалық іркіліс болған жағдайда уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган қағаз форматтағы есепке алу кітабына жазуды анық және қатесіз жүргізеді. Қағаз форматтағы есепке алу кітабы нөмірленуге, тігілуге және уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның мөрімен бекітілуге тиіс.
Уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган техникалық іркіліс жойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз форматтағы есепке алу кітабындағы жазбаларды мемлекеттік мүлік тізіліміне енгізеді.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның теңгерімінде стандарттарда, техникалық шарттарда, технологиялық нұсқаулықтарда, сақтау жөніндегі нұсқаулықтарда, тауарлардың жекелеген түрлерiн сақтау қағидаларында, қойма үшiн мiндеттi өзге де арнайы нормативтiк құжаттарда белгiленген сақтау талаптарына (режимiне) сәйкес келетін қойма үй-жайлары бар болса, уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мүлікті осы үй-жайларда сақтау жұмысын ұйымдастырады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"18. Имущество, которое может иметь историческую, научную, художественную или культурную ценность, рассматривается специальной комиссией по вопросам историко-культурного наследия и экспертной комиссией по особому режиму объектов национального культурного достояния, которые создаются в соответствии с законами Республики Казахстан "О культуре" и "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия".
Имущество, отнесенное к историческим, научным, художественным или культурным ценностям, может быть безвозмездно передано государственным музеям по согласованию с уполномоченным органом по охране и использованию объектов историко-культурного наследия.";
часть третью пункта 29 изложить в следующей редакции:
"Информация об имуществе в течение пятнадцати календарных дней со дня принятия решения публикуется уполномоченным органом либо местным исполнительным органом на интернет-ресурсе, размещенном в сети Интернет по адресу: www.e-qazyna.kz, представляющем единую точку доступа к электронному сервису по учету и реализации имущества (далее – веб-портал реестра).";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2024 года
Приложение 2
к Правилам учета, хранения,
оценки и дальнейшего
использования имущества,
обращенного (поступившего)
в собственность государства
по отдельным основаниям
Форма 2
Книга учета актов описи, оценки и (или) приема-передачи имущества на 20__ год
№ п/п
Дата записи
Номер и дата акта описи, оценки и (или) приема-передачи имущества
Основание для записи (наименование, номер и дата документа)
Наименование бывших владельцев или фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Наименование (категория) имущества
Стоимость имущества по акту описи, оценки и (или) приема-передачи имущества, тенге (при наличии)
Оценочная стоимость имущества,
тенге
Кому и когда направлен акт описи, оценки и (или) приема-передачи имущества
Кому и когда передано или реализовано имущество (№ и дата решения, договора, акта приема-передачи имущества)
Дата окончательного расчета за имущество
Фактически поступившая сумма,
тенге
в бюджет
в Фонд поддержки инфраструктуры образования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

"18. Тарихи, ғылыми, көркемдік немесе мәдени құндылығы болуы ықтимал мүлікті Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" және "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" заңдарына сәйкес құрылатын тарихи-мәдени мұра мәселелері жөніндегі арнайы комиссия және ұлттық мәдени игілік объектілерінің айрықша режимі жөніндегі сараптама комиссиясы қарайды.
Тарихи, ғылыми, көркемдік немесе мәдени құндылыққа жатқызылған мүлiкті тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі уәкiлеттi органмен келiсім бойынша мемлекеттік музейлерге өтеусiз беруге болады.";
29-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүлік туралы ақпаратты шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде уәкілетті орган не жергілікті атқарушы орган мүлікті есепке алу және өткізу бойынша электрондық сервиске бірыңғай қолжетімділік нүктесі болып табылатын www.e-qazyna.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналасқан интернет-ресурста (бұдан әрі – тізілім веб-порталы) жариялайды.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 564 қаулысына
қосымша
Жекелеген негiздер бойынша
мемлекет меншiгiне
айналдырылған (түскен) мүлiктi
есепке алу, сақтау, бағалау және
одан әрi пайдалану
қағидаларына
2-қосымша
2-нысан
20 __ жылы мүлiктi тiзiмдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актiлерiн есепке алу кітабы
Р/с №
Жазба жүргізілген күн
Мүлікті тізімдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актісінің нөмірі және күні
Жазба жүргізудің негіздемесі (құжаттың атауы, нөмірі және күні)
Бұрынғы иелерінің атауы немесе өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мүліктің атауы (санаты)
Мүлікті тізімдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актісі бойынша мүліктің құны (бар болса), теңге
Мүліктің бағалау құны, теңге
Мүлікті тізімдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актісі кімге және қашан жіберілді
Мүлік кімге және қашан берілген не сатылған (шешімінің, шарттың, мүлікті қабылдау-беру актісінің № және күні)
Мүлік үшін соңғы есеп айырысу күні
Нақты түскен сома, теңге
бюджетке
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13