О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2024 года № 583.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить:
1) Министерство культуры и информации Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, указанных в пункте 1 приложения 1 к настоящему постановлению;
2) Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, указанных в пункте 2 приложения 1 к настоящему постановлению;
3) Комитет культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, указанных в пункте 3 приложения 1 к настоящему постановлению;
4) Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского юридического лица, указанного в пункте 4 приложения 1 к настоящему постановлению;
5) Комитет по развитию межэтнических отношений Министерства культуры и информации Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского юридического лица, указанного в пункте 5 приложения 1 к настоящему постановлению.";
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в Положении о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств, изложить в следующей редакции:
"Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
1. Министерство:
1) республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 23 шiлдедегi № 583 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі осы қаулыға 1-қосымшаның 1-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті осы қаулыға 1-қосымшаның 2-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
3) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті осы қаулыға 1-қосымшаның 3-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті осы қаулыға 1-қосымшаның 4-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
5) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті осы қаулыға 1-қосымшаның 5-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.";
көрсетілген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1. Министрлік:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

3) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
4) республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахская национальная академия хореографии" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
6) акционерное общество "Агентство "Хабар";
7) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
8) акционерное общество "Qazcontent";
9) акционерное общество "Казтелерадио";
10) акционерное общество "Қазақ әуендері";
11) акционерное общество "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Шакена Айманова";
12) некоммерческое акционерное общество "Центр поддержки гражданских инициатив";
13) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития";
14) некоммерческое акционерное общество "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога";
15) некоммерческое акционерное общество "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера";
16) некоммерческое акционерное общество "Государственный центр поддержки национального кино";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Театр "Астана Балет";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский центр "Молодежь".
2. Комитет культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
1) республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
4) республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Қазақ ұлттық хореография академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
6) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
8) "Qazcontent" акционерлік қоғамы;
9) "Қазтелерадио" акционерлік қоғамы;
10) "Қазақ әуендері" акционерлік қоғамы;
11) "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" акционерлік қоғамы;
12) "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
13) "Қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
14) "Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі Н. Назарбаев орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
15) "Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
16) "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
17) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Астана Балет" театры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

5) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
6) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
7) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
8) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
9) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
10) республиканское государственное казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
11) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
12) республиканское государственное казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
13) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей "Центр сближения культур" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
14) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
15) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
16) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
17) республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;

5) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

18) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
19) республиканское государственное казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
20) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
21) республиканское государственное казенное предприятие "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казреставрация" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
23) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
24) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
25) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
26) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
27) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
28) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
29) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
30) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;

18) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
21) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
22) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазқайтажаңарту" шаруашылық жүргізу құқығындағы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
24) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
25) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
26) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әзірет Сұлтан" ұлттық тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
27) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

31) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
32) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
33) республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Комитета информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан.";
перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств, изложить в следующей редакции:
"Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
1. Министерство:
1) республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
2) республиканское государственное учреждение "Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
4) республиканское государственное учреждение "Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой" Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
5) республиканское государственное учреждение "Республиканская казахская специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Ахмета Жубанова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
2. Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
1) республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
2) республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;

31) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
32) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ ұлттық музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат комитетінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.";
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі:
1. Министрлік:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Күләш Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық орта мектеп-интернат" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Ахмет Жұбанов атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған қазақ музыка мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;

3) республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив научно-технической документации" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
4) республиканское государственное учреждение "Национальный центр рукописей и редких книг" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
5) республиканское государственное учреждение "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
6) республиканское государственное учреждение "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
7) республиканское государственное учреждение "Центр геральдических исследований" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
8) республиканское государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
9) республиканское государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
10) республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астана" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Комитет по развитию межэтнических отношений Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" Комитета по развитию межэтнических отношений Министерства культуры и информации Республики Казахстан.".
2. Министерству культуры и информации Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2024 года № 583
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 2023 года № 866
1. Перечень республиканских юридических лиц, в отношении которых уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления определяется Министерство культуры и информации Республики Казахстан:

3) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Геральдикалық зерттеулер орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Этносаралық қатынастарды дамыту комитетінің "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 23 шілдедегі
№ 583 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 4 қазандағы
№ 866 қаулысына
1-қосымша
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі:

31) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
32) республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
33) республиканское государственное казенное предприятие "Национальный академический казахский музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
4. Перечень республиканских юридических лиц, в отношении которых уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления определяется Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации".
5. Перечень республиканских юридических лиц, в отношении которых уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления определяется Комитет по развитию межэтнических отношений Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім".
_____________________

31) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
32) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Ұлттық академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі:
"Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі:
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі.