О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2024 года № 604.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2024 года № 604
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2007 года № 336 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации при получении увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи в связи с исполнением служебных обязанностей":
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 54 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах выплаты единовременной компенсации при получении увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или гибели (смерти) судьи в связи с исполнением служебных обязанностей, утвержденных указанным постановлением:
в заголовок и пункт 1 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. С момента принятия комиссией по расследованию несчастного случая заключения, подтверждающего получение увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания) или факт гибели (смерти) судьи в связи с исполнением служебных обязанностей, кадровая служба уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования или его территориального подразделения в областях, столице и городах республиканского значения (далее – кадровая служба) в течение 7 календарных дней письменно извещает лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, о необходимости подачи заявления на выплату единовременной компенсации (далее – заявление) согласно приложению 1 к настоящим Правилам с представлением следующих документов:
1) в случае получения судьей при исполнении служебных обязанностей тяжелого или легкого увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), не повлекшего установления инвалидности:
медицинское заключение;
2) при установлении судье инвалидности, наступившей в результате увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), полученного при исполнении служебных обязанностей:
медицинское заключение;
копию справки территориального подразделения уполномоченного государственного органа в сфере социальной защиты населения об установлении инвалидности;
3) в случае гибели (смерти) судьи при исполнении служебных обязанностей либо в течение года после прекращения полномочий судьи вследствие получения увечья (травмы, ранения, контузии, профессионального заболевания), полученного при исполнении служебных обязанностей:
копию документа, удостоверяющего личность получателя единовременной компенсации;
копию свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя;
копию свидетельства или уведомления органов регистрации актов гражданского состояния о смерти;
копию свидетельства о заключении брака (супружества) либо исполнительный документ судебных органов об алиментах, либо документ об опекунстве, либо нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о праве на наследство.";
абзац первый пункта 5 изложить в следующий редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 шiлдедегi № 604 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 25 шілдедегі
№ 604 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Судьяға қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 сәуірдегі № 336 қаулысында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Судьяға қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 54-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:".
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Судья қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Судьяға қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу ережесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Судьяға қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес әзірленді және судьяға қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған, кәсіптік ауруға шалдыққан) немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Судьяның кәсіби қызметпен одан әрі айналысуына мүмкіндік бермейтіндей болып мертігу (жарақаттану, жаралану, контузия алу, кәсіптік ауруға шалдығу), не қаза табу (қайтыс болу) мән-жайлары туралы тергеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру жөніндегі комиссия судьяның қызметтік міндеттерін орындауына байланысты мертіккенін (жарақаттанғанын, жараланғанын, контузия алғанын, кәсіптік ауруға шалдыққанын) немесе қаза табу (қайтыс болу) фактісін растайтын қорытынды қабылдаған сәттен бастап сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның немесе оның облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшесінің кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) күнтізбелік 7 күн ішінде біржолғы өтемақы алуға құқығы бар тұлғаларды осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтініш (бұдан әрі – өтініш) беріп, мынадай құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы жазбаша хабардар етеді:
1) судья қызметтік міндеттерін атқару үстінде ауыр немесе жеңіл мертігіп (жарақаттанып, жараланып, контузия алып, кәсіптік ауруға шалдығып), ол мүгедектік белгілеуге әкеп соқтырмаған жағдайда:
медициналық қорытынды;
2) судьяның қызметтік міндеттерін атқару үстінде мертігу (жарақаттану, жаралануы, контузия алуы, кәсіптік ауруға шалдығуы) нәтижесінде мүгедек болғаны белгіленген кезде:
медициналық қорытынды;
халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің мүгедектік белгіленгені туралы анықтамасының көшірмесі;
3) судья қызметтік міндеттерін атқару үстінде қаза тапқан (қайтыс болған) не қызметтік міндеттерін атқару үстінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы, кәсіптік ауруға шалдығуы) салдарынан судья өкілеттігін тоқтатқаннан кейін бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда:
біржолғы өтемақыны алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
кәмелетке толмаған алушының туу туралы куәлігінің көшірмесі;
азаматтық хал актілерін тіркеу органдары берген қайтыс болу туралы куәліктің немесе хабарламаның көшірмесі;
неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің көшірмесі не сот органдарының алимент туралы атқарушылық құжаты, не қамқоршылық туралы құжат, не мұраға құқық туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі.";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"5. При обращении лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации с заявлением, кадровая служба проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и регистрирует его в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации согласно приложению 2 к настоящим Правилам.".
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Финансовая служба, приобщив к делу расчет о сумме единовременной компенсации, в срок не более 7 календарных дней представляет дело:
руководителю уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования при получении увечья или гибели (смерти) судьи Верховного Суда Республики Казахстан; или
соответствующему руководителю территориального подразделения уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования в областях, столице и городах республиканского значения при получении увечья или гибели (смерти) судьи местного суда для принятия решения о выплате единовременной компенсации, с указанием даты ее назначения.
7. Выплата единовременной компенсации осуществляется финансовой службой путем перечисления на текущий банковский счет получателя, открываемый банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, на основании договора банковского счета (далее – текущий банковский счет), в течение двух месяцев с момента подачи заявления в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится путем перечисления на его текущий банковский счет, указанный в заявлении, с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства или его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящим изменениям.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 156 "Об утверждении Правил выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи":
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 55 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи, утвержденных указанным постановлением:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

"5. Біржолғы өтемақы алуға құқығы бар тұлғалар өтініш берген кезде кадр қызметі осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді және оны осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге арналған өтініштерді тіркеу журналына тіркейді.";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қаржы қызметі біржолғы өтемақы сомасы туралы есеп-қисапты іске тіркеп, күнтізбелік 7 күннен аспайтын мерзімде істі біржолғы өтемақы тағайындау күнін көрсетіп, оны төлеу туралы шешім қабылдау үшін:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы мертіккен немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органының басшысына; немесе
жергілікті соттың судьясы мертіккен немесе қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшесінің тиісті басшысына ұсынады.
7. Қаржы қызметі біржолғы өтемақы төлеуді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде банктік шот шарты негізінде банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым ашатын алушының ағымдағы банктік шотына (бұдан әрі – ағымдағы банктік шот) аудару жолымен жүзеге асырады.
Кәмелетке толмаған алушыға біржолғы өтемақы төлеу өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде оның өтініште көрсетілген ағымдағы банктік шотына аудару жолымен жүргізіледі, бұл туралы қамқоршылық және қорғаншылық органдарына немесе оның заңды өкілдеріне бір мезгілде хабарланады.";
көрсетілген Ережеге 1 және 2-қосымшалар осы өзгерістерге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 156 қаулысында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 55-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу ережесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары".

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи (далее – Правила), разработаны в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" и определяют порядок выплаты единовременной денежной компенсации для погребения умерших или погибших судей и пенсионеров, вышедших на пенсию с должности судьи (далее – компенсация).
2. Для получения компенсации лица, имеющие право на ее получение, при гибели (смерти) судьи или пенсионера, вышедшего на пенсию с должности судьи Верховного Суда Республики Казахстан, обращаются в кадровую службу уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования, при гибели (смерти) судьи или пенсионера, вышедшего на пенсию с должности судьи местного или другого суда, в кадровую службу территориальных подразделений уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования в областях, столице и городах республиканского значения (далее – кадровая служба) с заявлением согласно приложению 1 к настоящим Правилам с представлением следующих документов:
копии документа, удостоверяющего личность получателя компенсации;
копии свидетельства органов регистрации актов гражданского состояния о смерти;
копии свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя компенсации;
копии свидетельства о заключении брака (супружества) либо исполнительного документа судебных органов об алиментах, либо документа об опекунстве, либо нотариально засвидетельствованной копии свидетельства о праве на наследство;
копии текущего банковского счета получателя компенсации.
В случае смерти действующего судьи кадровая служба письменно ставит в известность лиц, имеющих право на получение компенсации, о необходимости подачи ими заявления с представлением вышеуказанных документов в течение пяти рабочих дней со дня получения копии свидетельства органов регистрации актов гражданского состояния о смерти.";
в абзац первый пункта 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Финансовая служба, приобщив к делу расчет о сумме компенсации, в срок не более 10 календарных дней представляет дело для принятия решения о выплате компенсации:
руководителю уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования при гибели (смерти) судьи или пенсионера, вышедшего на пенсию с должности судьи Верховного Суда Республики Казахстан;
соответствующему руководителю территориального подразделения уполномоченного государственного органа в сфере судебного администрирования в областях, столице и городах республиканского значения при гибели (смерти) судьи или пенсионера, вышедшего на пенсию с должности судьи местного или другого суда.

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес әзірленді және қайтыс болған немесе қаза тапқан судьялар мен судья қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткерлерді жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Өтемақы алуға құқығы бар тұлғалар оны алу үшін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы қаза тапқанда (қайтыс болғанда) немесе оның судьясы қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткер қаза тапқанда (қайтыс болғанда) сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның кадр қызметіне, жергілікті немесе басқа соттың судьясы қаза тапқанда (қайтыс болғанда) немесе оның судьясы қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткер қаза тапқанда (қайтыс болғанда) сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшелерінің кадр қызметіне (бұдан әрі – кадр қызметі) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтінішпен жүгініп, мынадай құжаттарды ұсынады:
өтемақыны алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
азаматтық хал актілерін тіркеу органдары берген қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі;
кәмелетке толмаған өтемақы алушының туу туралы куәлігінің көшірмесі;
неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің не сот органдарының алимент туралы атқарушылық құжатының, не қамқоршылық туралы құжаттың көшірмесі не мұраға құқық туралы куәлігінің нотариат куәландырған көшірмесі;
өтемақы алушының ағымдағы банктік шотының көшірмесі.
Жұмыс істеп жүрген судья қайтыс болған жағдайда кадр қызметі өтемақы алуға құқығы бар тұлғаларды азаматтық хал актілерін тіркеу органдары берген қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жоғарыда көрсетілген құжаттарды ұсынып, өтініш беруі қажет екені туралы жазбаша хабардар етеді.";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кадр қызметі осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттардың толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді және өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жерлеу үшін біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге арналған өтініштерді тіркеу журналына тіркейді.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қаржы қызметі өтемақы сомасы туралы есеп-қисапты іске тіркеп, күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімде істі өтемақы төлеу туралы шешім қабылдау үшін:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы қаза тапқан (қайтыс болған) немесе Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткер қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның басшысына;
жергілікті немесе басқа соттың судьясы қаза тапқан (қайтыс болған) немесе жергілікті немесе басқа соттың судьясы қызметінен зейнеткерлікке шыққан зейнеткер қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда сот әкімшілігі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшесінің тиісті басшысына ұсынады.

5. Выплата компенсации осуществляется финансовой службой путем перечисления на текущий банковский счет получателя в банках либо организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в течение двух месяцев с момента подачи заявления.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящим изменениям.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2015 года № 961 "Об утверждении Правил выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье, пребывающему в отставке":
в Правилах выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье, пребывающему в отставке, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) сведения текущего банковского счета;
3) документ, подтверждающий трудовую деятельность судьи, либо нотариально засвидетельствованная его копия.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Уполномоченный орган формирует дело на каждого заявителя, претендующего на назначение (возобновление) ежемесячного пожизненного содержания, из следующих документов:
1) заявления о назначении ежемесячного пожизненного содержания;
2) копии документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) сведений о текущем банковском счете;
4) документа, подтверждающего отставку судьи, предоставляемого кадровой службой уполномоченного органа;
5) документа, подтверждающего наличие необходимого стажа работы судьи, предоставляемого кадровой службой уполномоченного органа;
6) документа о размере должностного оклада по последней занимаемой должности, предоставляемого финансовой службой уполномоченного органа;
7) расчета начисляемого пожизненного содержания судьи, предоставляемого финансовой службой уполномоченного органа.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случаях изменения фамилии, имени или отчества, номера текущего банковского счета, места жительства получателем ежемесячного пожизненного содержания в течение десяти рабочих дней со дня указанных изменений подается заявление с подтверждающими документами в уполномоченный орган для приобщения к материалам дела.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Выплата ежемесячного пожизненного содержания осуществляется уполномоченным органом на основании приказа о назначении ежемесячного пожизненного содержания на текущий банковский счет заявителя.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случаях приостановления, прекращения или возобновления выплаты ежемесячного пожизненного содержания уполномоченный орган в течение трех рабочих дней направляет уведомление в Государственную корпорацию о приостановлении, прекращении или возобновлении выплаты ежемесячного пожизненного содержания по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";

5. Өтемақы төлеуді қаржы қызметі банктердегі не банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы алушының ағымдағы банктік шотына аудару жолымен өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде жүзеге асырады.";
көрсетілген Ережеге 1 және 2-қосымшалар осы өзгерістерге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Отставкадағы судьяға өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қарашадағы № 961 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Отставкадағы судьяға өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
2) ағымдағы банктік шоттың мәліметтері;
3) судьяның еңбек қызметін растайтын құжат не оның нотариат куәландырған көшірмесі.".
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Уәкілетті орган ай сайынғы өмір бойғы қамтылым тағайындауға (қалпына келтіруге) үміткер әрбір өтініш берушіге мынадай құжаттардан іс қалыптастырады:
1) ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды тағайындау туралы өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) ағымдағы банктік шот туралы мәліметтер;
4) уәкілетті органның кадр қызметі ұсынатын, судьяның отставкаға шыққанын растайтын құжат;
5) уәкілетті органның кадр қызметі ұсынатын, судьяның қажетті жұмыс өтілінің бар екенін растайтын құжат;
6) уәкілетті органның қаржы қызметі ұсынатын соңғы атқарған қызметі бойынша лауазымдық еңбекақы мөлшері туралы құжат;
7) уәкілетті органның қаржы қызметі ұсынатын судьяға есептелетін өмір бойғы қамтылымының есеп-қисабы.".
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тегі, аты немесе әкесінің аты, ағымдағы банктік шотының нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды алушы көрсетілген өзгерістер орын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға іс материалдарына қосып тіркеу үшін растайтын құжаттармен бірге өтініш береді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеуді уәкілетті орган ай сайынғы өмір бойғы қамтылым тағайындау туралы бұйрықтың негізінде өтініш берушінің ағымдағы банктік шотына жүзеге асырады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеу тоқтатып қойылған, тоқтатылған немесе қалпына келтірілген жағдайда уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеудің тоқтатып қойылғаны, тоқтатылғаны немесе қалпына келтірілгені туралы хабарлама жібереді.";

приложения 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящим изменениям.
____________________
Приложение 1 к изменениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 1 к Правилам
выплаты единовременной
компенсации при получении
увечья (травмы, ранения,
контузии, профессионального
заболевания) или гибели
(смерти) судьи в связи с
исполнением служебных
обязанностей
Кому ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя уполномоченного органа)
от ________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
проживающего по адресу: ____________________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи
с ___________________________________________________________________
(указывается основание для возмещения ущерба)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить
____________________________________________________________________
(указываются название банка, номер текущего банковского счета получателя или
его адрес в случае перевода через отделения связи)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.
2.
3.
Подпись заявителя "__" __________ 20__ г.
______________________
Приложение 2 к изменениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 2 к Правилам
выплаты единовременной
компенсации при получении
увечья (травмы, ранения,
контузии, профессионального
заболевания) или гибели
(смерти) судьи в связи с
исполнением служебных
обязанностей
Журнал
регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации
№ п/п
Дата поступления заявления
Ф.И.О. (при его наличии) судьи, получившего увечье, умершего, и его адрес
Ф.И.О. (при его наличии) получателя единовременной компенсации и его адрес
Основание для выплаты единовременной компенсации
Результат рассмотрения
сумма единовременной компенсации
номер и дата платежного документа
причина отказа
1
2
3
4
5
6
7
8
_____________________
Приложение 3 к изменениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 1 к Правилам
выплаты единовременной
денежной компенсации для
погребения умерших или
погибших судей и пенсионеров,
вышедших на пенсию с
должности судьи
Кому ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя уполномоченного органа)
от ___________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
проживающего по адресу: ______________
Заявление
на выплату единовременной денежной компенсации на погребение
Прошу вас выплатить мне единовременную денежную компенсацию на погребение
в связи со смертью ____________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) умершего)
Дата смерти: ____________________________________________________
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить:
наименование банка: _____________________________________________
номер текущего банковского счета: _________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.
2.
3.
Подпись заявителя "__" __________ 20__ г.
_____________________
Приложение 4 к изменениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 2 к Правилам
выплаты единовременной
денежной компенсации для
погребения умерших или
погибших судей и пенсионеров,
вышедших на пенсию с
должности судьи
Журнал
регистрации заявлений на выплату единовременной денежной компенсации на погребение
№ п/п
Дата поступления заявления
Ф.И.О. (при его наличии) умершего
Ф.И.О. (при его наличии) получателя единовременной компенсации и его адрес
Основание для выплаты единовременной компенсации
Результат рассмотрения
сумма единовременной компенсации
номер и дата платежного документа
причина отказа
1
2
3
4
5
6
7
8
_____________________
Приложение 5 к изменениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 4 к Правилам
выплаты ежемесячного
пожизненного содержания
судье, пребывающему в отставке
Уведомление
о назначении (прекращении или возобновлении)
ежемесячного пожизненного содержания судье, пребывающему в отставке
Фамилия _______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _______________________________________
Адрес места жительства (фактический) _____________________________
_______________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ___________________________
Когда и кем выдан "_____" __________ ______ г.
ИИН _______________________________
Приказ уполномоченного органа от "____" _______ 20___ г. № ____
назначено (прекращено или возобновлено) ежемесячное пожизненное содержание судье,
пребывающему в отставке, с "____" _______ 20____ г.
Реквизиты банка и номер текущего банковского счета получателя
_______________________________________________________________
БИН банка ______________________________________________________
Является основанием для прекращения или назначения государственной базовой
пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за выслугу лет.
М.П.
Руководитель
____________ подпись
_____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
_____________________

көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы өзгерістерге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістерге
1-қосымша
Судьяға қызметтік міндеттерін
орындауына байланысты
мертіккен
(жарақаттанған, жараланған,
контузия алған, кәсіптік ауруға
шалдыққан) немесе қаза тапқан
(қайтыс болған) жағдайда
біржолғы өтемақы төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Кімге _____________________________________
(уәкілетті орган басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
________________ мекенжайында тұратын
_____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса)
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініш
Сізден ________________________________________________________
(залалдың орнын толтыру үшін негіздеме көрсетіледі)
байланысты маған біржолғы өтемақы төлеуді сұраймын.
Маған тиесілі соманы
________________________________________________________________
(банктің атауы, алушының ағымдағы банктік шотының нөмірі немесе байланыс
бөлімшесі арқылы аударған жағдайда оның мекенжайы көрсетіледі) аударуды сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын: 1. 2. 3.
Өтініш берушінің қолы 20 __ ж. "__" __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістерге
2-қосымша
Судьяға қызметтік міндеттерін
орындауына байланысты
мертіккен (жарақаттанған,
жараланған, контузия алған,
кәсіптік ауруға шалдыққан)
немесе қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайда біржолғы
өтемақы төлеу қағидаларына
2-қосымша
Біржолғы өтемақы төлеуге арналған өтініштерді тіркеу журналы
Р/с
Өтініш түскен күн
Мертіккен, қаза тапқан судьяның Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Біржолғы өтемақы алушының Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Біржолғы өтемақы төлеу үшін негіздеме
Қарау нәтижесі
біржолғы өтемақы сомасы
төлем құжатының нөмірі мен күні
бас тарту себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістерге
3-қосымша
Қайтыс болған немесе қаза
тапқан судьялар мен судья
қызметінен зейнеткерлікке
шыққан зейнеткерлерді жерлеу
үшін біржолғы ақшалай өтемақы
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Кімге ____________________________________
(уәкілетті орган басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
________________ мекенжайында тұратын
_____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса)
Жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге өтініш
Сізден _________________________________________________________
(қайтыс болған адамның Т.А.Ә. (бар болса)
қайтыс болуына байланысты маған жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуді сұраймын.
Қайтыс болған күні: ______________________________________________
Маған тиесілі соманы мынаған аударуды сұраймын:
банктің атауы: _____________________________________________________
ағымдағы банктік шот нөмірі: ________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын: 1. 2. 3.
Өтініш берушінің қолы 20 __ ж. "__" __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістерге
4-қосымша
Қайтыс болған немесе қаза
тапқан судьялар мен судья
қызметінен зейнеткерлікке
шыққан зейнеткерлерді жерлеу
үшін біржолғы ақшалай өтемақы
төлеу ережесін бекіту
туралы қағидаларына
2-қосымша
Жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге арналған өтініштерді тіркеу журналы
Р/с
Өтініш түскен күн
Қайтыс болған адамның Т.А.Ә. (бар болса)
Біржолғы өтемақы алушының Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Біржолғы өтемақы төлеу үшін негіздеме
Қарау нәтижесі
біржолғы өтемақы сомасы
төлем құжатының нөмірі мен күні
бас тарту себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістерге
5-қосымша
Отставкадағы судьяға өмір
бойғы ай сайынғы қамтылым
төлеу қағидаларына
4-қосымша
Отставкадағы судьяға өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау (тоқтата тұру немесе қалпына келтіру) туралы ХАБАРЛАМА
Тегі ___________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________________
Тұрғылықты (нақты) мекенжайы ___________________________________
_______________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: № ______________________________
"____"____________ ______ ж. берген. ЖСН _______________________
20____ жылғы "__" ______ бастап отставкадағы судья ретінде ай сайынғы өмір
бойығы қамтылым тағайындалды (тоқтатып қойылды немесе қалпына келтірілді).
Банк деректемелері және алушының ағымдағы банктік шот нөмірі
______________________________________________________________
Банк БСН___________________________________
Мемлекеттік негізгі зейнетақы төлемдерін және (немесе) жасына байланысты
зейнетақы төлемдерін және (немесе) жұмыс атқарған жылдарына зейнетақы
төлемдерін тоқтату үшін немесе тағайындау үшін негіз болып табылады.
М.О. Басшы ____________ _____________________
қолы (Т.А.Ә. (бар болса)