О корректировке показателей республиканского бюджета на 2024 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2024 года № 701
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 28 тамыздағы № 701 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01. 2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
2 282 192 883

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
2 282 192 883

4 124 370
3 311 905
";
строку:
"
Мангистауская область
3 104 471
2 307 066
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область
2 379 884
2 307 066
";
в разделе "V. Целевые трансферты из Национального фонда":
в подразделе "V.II. Целевые трансферты на развитие":
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 229 "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан":
в бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства":
в бюджетной подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Акмолинская область

4 124 370
3 311 905
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
3 104 471
2 307 066
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы
2 379 884
2 307 066
";
"V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер " деген бөлімде:
"V.II. Нысаналы даму трансферттері" деген кіші бөлімде:
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
229 "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы

5 112 915
";
строки:
"
Восточно-Казахстанская область
1 919 414
Жамбылская область
2 561 748
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
1 438 068
Жамбылская область
2 538 354
";
строки:
"
Область Абай
2 359 779
Область Ұлытау
1 805 498
"
изложить в следующей редакции:
"
Область Абай
2 285 407
Область Ұлытау
1 735 755
";
строку:
"
Туркестанская область
10 712 982
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
10 690 509
";
строку:
"
город Астана
12 827 527
"
изложить в следующей редакции:
"
город Астана
13 576 365
";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
по администратору 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
в бюджетной программе 041 "Развитие тепло-, электроэнергетики":
в бюджетной подпрограмме 107 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие теплоэнергетической системы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Акмолинская область
642 180
"
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
842 681
";
строки:
"
Западно-Казахстанская область
4 377 754
Костанайская область
2 606 131
"
изложить в следующей редакции:
"
Западно-Казахстанская область
4 306 009
Костанайская область
3 554 146
";
после строки:
"
Кызылординская область
1 500 000
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Жетісу
3 000 000
";
строки:
"
Туркестанская область
1 165 969
город Шымкент
5 000 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
1 089 198
город Шымкент
1 000 000
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":
в бюджетной подпрограмме 111 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Алматинская область
7 398 944
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
4 437 903
";
строку:
"
Карагандинская область

5 112 915
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 919 414
Жамбыл облысы
2 561 748
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 438 068
Жамбыл облысы
2 538 354
";
мына:
"
Абай облысы
2 359 779
Ұлытау облысы
1 805 498
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Абай облысы
2 285 407
Ұлытау облысы
1 735 755
";
мына:
"
Түркістан облысы
10 712 982
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
10 690 509
";
мына:
"
Астана қаласы
12 827 527
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана қаласы
13 576 365
";
"Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" деген 9-функционалдық топта:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген әкімші бойынша:
041 "Жылу-электр энергетикасын дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
107 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы
642 180
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
842 681
";
мына:
"
Батыс Қазақстан облысы
4 377 754
Қостанай облысы
2 606 131
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Батыс Қазақстан облысы
4 306 009
Қостанай облысы
3 554 146
";
мына:
"
Қызылорда облысы
1 500 000
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
3 000 000
";
мына:
"
Түркістан облысы
1 165 969
Шымкент қаласы
5 000 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
1 089 198
Шымкент қаласы
1 000 000
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру" деген бюджеттік бағдарламада:
111 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
7 398 944
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
4 437 903
";
мына:
"
Қарағанды облысы

483 329
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
1 483 329
";
строку:
"
Костанайская область
163 271
"
исключить;
строки:
"
Кызылординская область
2 652 941
Мангистауская область
4 664 860
Область Абай
8 347 428
"
изложить в следующей редакции:
"
Кызылординская область
3 316 212
Мангистауская область
4 164 860
Область Абай
8 872 428
";
строку:
"
Туркестанская область
4 255 803
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
7 464 821
";
строку:
"
город Алматы
5 874 010
"
изложить в следующей редакции:
"
город Алматы
4 101 033
";
в бюджетной программе 093 "Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта":
в бюджетной подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инфраструктуры воздушного транспорта за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Карагандинская область

483 329
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
1 483 329
";
мына:
"
Қостанай облысы
163 271
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
Қызылорда облысы
2 652 941
Маңғыстау облысы
4 664 860
Абай облысы
8 347 428
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қызылорда облысы
3 316 212
Маңғыстау облысы
4 164 860
Абай облысы
8 872 428
";
мына:
"
Түркістан облысы
4 255 803
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
7 464 821
";
мына:
"
Алматы қаласы
5 874 010
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы қаласы
4 101 033
";
093 "Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
105 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Қарағанды облысы

2 520 000
Павлодарская область
6 600 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
3 413 490
Павлодарская область
5 706 510
";
в функциональной группе 13 "Прочие":
по администратору 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
в бюджетной программе 082 "Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях":
строку:
"

2 520 000
Павлодар облысы
6 600 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
3 413 490
Павлодар облысы
5 706 510
";
"Басқалар" деген 13-функционалдық топта:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" деген әкімші бойынша:
082 "Облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
мына:
"

109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
19 197 575
"
изложить в следующей редакции:
"
109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
19 197 575
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері

21 107 650
";
строку:
"
Павлодарская область
2 304 493
"
изложить в следующей редакции:
"
Павлодарская область
4 214 568
";
строку:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
29 548 014
"
изложить в следующей редакции:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
27 512 591
";
строку:
"
Мангистауская область
747 444
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область
622 096
";
строку:
"
Павлодарская область
1 910 075
"
исключить;
строку:
"

21 107 650
";
мына:
"
Павлодар облысы
2 304 493
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Павлодар облысы
4 214 568
";
мына:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
29 548 014
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
27 512 591
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
747 444
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы
622 096
";
мына:
"
Павлодар облысы
1 910 075
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"

113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
49 559 571
"
изложить в следующей редакции:
"
113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
49 684 919
";
строку:
"
Мангистауская область
3 880 608
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область

113
Облыстық бюджеттерге "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
49 559 571
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын.
"
113
Облыстық бюджеттерге "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
49 684 919
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
3 880 608
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы

45 594 690
38 053 400
38 053 400
";
в приложении 29 к указанному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 4-2, следующего содержания:
"
4-2
Научно-практическое сопровождение и разработка рекомендаций для субъектов агропромышленного комплекса Республики Казахстан
Повышение эффективности деятельности субъектов агропромышленного комплекса путем научно-практического сопровождения, обеспечения доступности к новым разработкам и научным исследованиям в рамках трансформации в вертикально интегрированный агротехнологический хаб Национального аграрного научно-образовательного центра
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
267 "Повышение доступности знаний и научных исследований"
104 "Научно-практическое сопровождение и разработка рекомендаций для субъектов агропромышленного комплекса Республики Казахстан"
225 565
";

45 594 690
38 053 400
38 053 400
";
көрсетілген қаулыға 29-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-2-жолмен толықтырылсын:
"
4-2
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенінің субъектілері үшін ғылыми-практикалық сүйемелдеу және ұсынымдар әзірлеу
Ғылыми-практикалық сүйемелдеу, Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығын сатылап интеграцияланған агротехнологиялық хабқа трансформациялау шеңберінде жаңа әзірлемелер мен ғылыми зерттеулерге қолжетімділікті қамтамасыз ету қолдау арқылы агроөнеркәсіп кешен субъектілері қызметінің тиімділігін арттыру
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КеАҚ
267 "Білім мен ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру"
104 "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін ғылыми-практикалық сүйемелдеу және ұсынымдар әзірлеу"
225 565
";

строки, порядковые номера 69, 70 и 71, изложить в следующей редакции:
"
69
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Модернизация общественного сознания.
2. Развитие семейной политики.
3. Реализация проектов в сфере культуры и креативной индустрии.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
1 165 664
70
Организация изучения исторических архивных материалов по полной реабилитации жертв политических репрессий для общественного развития
Координирование и сопровождение деятельности проектного офиса Государственной комиссии по выработке предложений по полной реабилитации жертв политических репрессий
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
5 281
71
Перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке для общественного развития
Приобретение прав и перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
507 261
";
строку, порядковый номер 75, изложить в следующей редакции:
"
75
Мероприятия с участием Главы государства
Проведение праздничных мероприятий и торжественных концертов, посвященных государственным, национальным, профессиональным и иным праздникам Республики Казахстан, Ассамблее народа Казахстана, "Ұлттық Домбыра күні", организация концертных программ в рамках официальных встреч Главы государства, Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями, обеспечение участия в мероприятиях Содружества Независимых Государств, Евразийского экономического союза, Шанхайской организации сотрудничества, ТЮРКСОЙ, ЮНЕСКО и ИСЕСКО, обеспечение участия казахстанских исполнителей в международных конкурсах и выступления молодых дарований и ведущих исполнителей в лучших залах мира, международных конкурсах, фестивалях, республиканском айтысе акынов, организация юбилейных мероприятий, концертов, дней культуры в Казахстане и за рубежом, церемонии открытия и закрытия 5-х Всемирных игр кочевников.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Қазақ әуендері"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"

реттік нөмірлері 69, 70 және 71-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
69
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Қоғамдық сананы жаңғырту.
2. Отбасылық саясатты дамыту.
3. Мәдениет және креативті индустрия саласындағы жобаларды іске асыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту"
102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 165 664
70
Қоғамдық даму үшін саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық ақтау бойынша тарихи архивтік материалдарды зерделеуді ұйымдастыру
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық ақтау жөніндегі мемлекеттік комиссияның жобалық офисінің ұсыныстар әзірлеу жөніндегі қызметін үйлестіру және сүйемелдеу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту"
102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
5 281
71
Қоғамдық даму үшін балалар мемлекеттік тілде тұтынатын контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар балаларға арналған танымал арналарды қазақ тіліне аудару
Балалар мемлекеттік тілде тұтынатын контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар балаларға арналған танымал арналарға құқық алу және оларды қазақ тіліне аудару
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту"
102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
507 261
";
реттік нөмірі 75-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
75
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін іс-шаралар
Қазақстан Республикасының мемлекеттік, ұлттық, кәсіби және басқа да мерекелеріне, Қазақстан халқы Ассамблеясына, "Ұлттық Домбыра күніне" арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттер өткізу, Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми кездесулері шеңберінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыру, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының, Еуразиялық экономикалық одақтың, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, ТҮРКСОЙ, ЮНЕСКО және ИСЕСКО іс-шараларына қатысуды қамтамасыз ету, қазақстандық орындаушылардың халықаралық конкурстарға қатысуын, жас дарындар мен жетекші орындаушылардың әлемнің үздік залдарында, халықаралық конкурстарда, республикалық ақындар айтысында өнер көрсетуін қамтамасыз ету, мерейтойлық іс-шаралар, концерттер, Қазақстанда және шетелде мәдениет күндерін, 5-ші Дүниежүзілік көшпенділер ойындарының ашылу және жабылу салтанаттарын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақ әуендері" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"

5 551 604
";
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);
приложения 20 и 26 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

5 551 604
";
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қызмет бабында пайдалану үшін);
көрсетілген қаулыға 20 және 26-қосымшалар осы қаулыға 3 және 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2024 года № 701
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2024 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+,-)
1
2
3
4
5
Итого
0
Затраты
0
001
Государственные услуги общего характера
-7 291 155
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
-181 181
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
-366 062
005
Заграничные командировки
142 032
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
49 000
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
-6 151
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
-151 473
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
-151 473
217
Министерство финансов Республики Казахстан
60 171
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
61 215
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
-1 044
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
-1 907 982
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
-1 907 982
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
103 506
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
103 506
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
75 561
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
75 561
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-144 061
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
-144 061
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка

4. Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 28 тамыздағы
№ 701 қаулысына
1-қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
ФТ
ББӘ
БҒД
Атауы
Өзгерістер (+, -)
1
2
3
4
5
Жиыны
0
Шығындар
0
001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
-7 291 155
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
-181 181
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-366 062
005
Шетелдік іссапарлар
142 032
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
49 000
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
-6 151
207
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
-151 473
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-151 473
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
60 171
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
61 215
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
-1 044
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
-1 907 982
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-1 907 982
229
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
103 506
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
103 506
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
75 561
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
75 561
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-144 061
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
-144 061
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі