О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2024 года № 821
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" следующие изменение и дополнения:
в Положении о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение юридического лица:
Государственное учреждение "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", 6-подъезд.";
пункт 15:
дополнить подпунктом 206-2) следующего содержания:
"206-2) рассмотрение петиций физических лиц в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 229-38), 229-39), 229-40), 229-41), 229-42), 229-43), 229-44), 229-45), 229-46), 229-47) и 229-48) следующего содержания:
"229-38) формирование и реализация государственной политики в сфере социальной защиты жертв торговли людьми, координация деятельности субъектов противодействия торговле людьми;
229-39) взаимодействие с иными субъектами противодействия торговле людьми, Уполномоченным по правам человека в Республике Казахстан, Уполномоченным по правам ребенка в Республике Казахстан и Уполномоченным по правам социально уязвимых категорий населения при Президенте Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
229-40) координация и осуществление работы по планированию, организации и реализации мер по противодействию торговле людьми, в том числе по предупреждению, оценке рисков в сфере противодействия торговле людьми, перенаправлению жертв торговли людьми для оказания им помощи и предоставления специальных социальных услуг в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
229-41) обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере социальной защиты и предоставления специальных социальных услуг жертвам торговли людьми, а также разработка и внесение предложений по его совершенствованию;

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 4 қазандағы № 821 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" мемлекеттік мекемесі, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс.";
15-тармақ:
мынадай мазмұндағы 206-2) тармақпен толықтырылсын:
"206-2) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жеке тұлғалардың петицияларын қарау;";
мынадай мазмұндағы 229-38), 229-39), 229-40), 229-41), 229-42), 229-43), 229-44), 229-45), 229-46), 229-47) және 229-48) тармақшалармен толықтырылсын:
"229-38) адам саудасы құрбандарын әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, адам саудасына қарсы іс-қимыл субъектілерінің қызметін үйлестіру;
229-39) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адам саудасына қарсы іс-қимылдың өзге де субъектілерімен, Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілмен, Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкілмен және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Халықтың әлеуметтік жағынан осал санаттарының құқықтары жөніндегі уәкілмен өзара іс-қимыл жасау;
229-40) адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды жоспарлау, ұйымдастыру және іске асыру жөніндегі, оның ішінде адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қауіп-қатерлердің алдын алу, оларды бағалау, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен адам саудасы құрбандарына көмек көрсету және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін оларды қайта бағыттау жөніндегі жұмысты үйлестіру және жүзеге асыру;
229-41) Қазақстан Республикасының адам саудасы құрбандарын әлеуметтік қорғау және оларға арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну саласындағы заңнамасын қолдану практикасын жинақтау, сондай-ақ оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу;

229-42) организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников субъектов противодействия торговле людьми;
229-43) обеспечение защиты прав, свобод и законных интересов человека и гражданина, интересов общества и государства в процессе осуществления противодействия торговле людьми;
229-44) информирование общественности о результатах деятельности в сфере противодействия торговле людьми;
229-45) утверждение совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан правил проведения оценки рисков в сфере противодействия торговле людьми;
229-46) утверждение совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан и по согласованию с иными государственными органами в сфере противодействия торговле людьми порядка перенаправления жертв торговли людьми для оказания им помощи и предоставления специальных социальных услуг;
229-47) утверждение совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан положения о межведомственной комиссии по противодействию торговле людьми;
229-48) утверждение совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан типового положения о региональной комиссии по противодействию торговле людьми;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

229-42) адам саудасына қарсы іс-қимыл субъектілерінің қызметкерлерін даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
229-43) адам саудасына қарсы іс-қимылды жүзеге асыру процесінде адамның және азаматтың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін, қоғамның және мемлекеттің мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету;
229-44) жұртшылықты адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің нәтижелері туралы хабардар ету;
229-45) адам саудасына қарсы іс қимыл саласындағы қауіп-қатерлерді бағалауды жүргізу қағидаларын Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен бірлесіп бекіту;
229-46) адам саудасы құрбандарына көмек көрсету және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін оларды қайта бағыттау тәртібін Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен бірлесіп және адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы өзге де мемлекеттік органдармен келісу бойынша бекіту;
229-47) Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережені Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен бірлесіп бекіту;
229-48) Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ережені Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен бірлесіп бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов