Об утверждении заключения по плану запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2025 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1135
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по плану запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2025 год (далее – заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2024 года направить заключение российской стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан       О. Бектенов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2024 года № 1135
Заключение
по плану запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2025 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленный российской стороной (нота Министерства иностранных дел Российской Федерации № 32060/3дснг от 13 ноября 2024 года) план запусков космических аппаратов на 2025 год в рамках государственной программы Российской Федерации "Космическая деятельность России", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур".
______________________

"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2025 жылға арналған жоспары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1135 қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2025 жылға арналған жоспары бойынша қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі 2024 жылғы 30 желтоқсанға дейін қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1135 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2025 жылға арналған жоспары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің 2024 жылғы 13 қарашадағы № 32060/3дснг нотасы) Ресей Федерациясының "Ресейдің ғарыштық қызметі" мемлекеттік бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары мен коммерциялық жобалар шеңберінде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2025 жылға арналған жоспарын келіседі.