О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2025 года № 109
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункт 45) исключить;
подпункт 78) изложить в следующей редакции:
"78) разработка и утверждение правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан;";
подпункт 108) изложить в следующей редакции:
"108) разработка и утверждение плана мероприятий официальной помощи развитию;";
подпункты 119) и 120) изложить в следующей редакции:
"119) осуществление:
регистрации дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, международных организаций и (или) их представительств, а также консульских учреждений иностранных государств;
аккредитации глав, членов персонала дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, международных организаций и (или) их представительств, работников консульских учреждений иностранных государств в Республике Казахстан;
120) разработка и утверждение порядка:
регистрации дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, международных организаций и (или) их представительств, а также консульских учреждений иностранных государств;
аккредитации глав, членов персонала дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, международных организаций и (или) их представительств, работников консульских учреждений иностранных государств в Республике Казахстан;";
дополнить подпунктом 210-1) следующего содержания:
"210-1) разработка и утверждение порядка формирования, ведения и использования реестра инвесторов, организации работы Национальной цифровой инвестиционной платформы, интеграции объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора;";
подпункт 214-13) изложить в следующей редакции:
"214-13) разработка и утверждение положения о представительской экипировке персонала дипломатической службы;";
подпункты 214-14) и 214-16) исключить;

"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 28 ақпандағы № 109 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
45) тармақша алып тасталсын;
78) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"78) уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
108) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"108) дамуға ресми көмек іс-шараларының жоспарын әзірлеу және бекіту;";
119) және 120) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"119) мыналарды:
шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерін, халықаралық ұйымдарды және (немесе) олардың өкілдіктерін, сондай-ақ шет мемлекеттердің консулдық мекемелерін тіркеуді;
Қазақстан Республикасындағы шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдардың және (немесе) олардың өкілдіктерінің басшыларын, персоналы мүшелерін, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің жұмыскерлерін аккредиттеуді жүзеге асыру;
120) мыналарды:
шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерін, халықаралық ұйымдарды және (немесе) олардың өкілдіктерін, сондай-ақ шет мемлекеттердің консулдық мекемелерін тіркеу;
Қазақстан Республикасындағы шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдардың және (немесе) олардың өкілдіктерінің басшыларын, персоналы мүшелерін, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің жұмыскерлерін аккредиттеу тәртібін әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 210-1) тармақшамен толықтырылсын:
"210-1) инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу мен пайдалану, Ұлттық цифрлық инвестициялық платформаның жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерін интеграциялау тәртібін әзірлеу және бекіту;";
214-13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"214-13) дипломатиялық қызмет персоналының өкілдік керек-жарағы туралы ережені әзірлеу және бекіту;";
214-14) және 214-16) тармақшалар алып тасталсын;

дополнить подпунктами 214-17), 214-18), 214-19), 214-20), 214-21), 214-22), 214-23), 214-24) и 214-25) следующего содержания:
"214-17) разработка порядка присвоения дипломатических рангов;
214-18) разработка порядка выплаты денежной компенсации и возмещения разницы должностным лицам, направленным на работу в международные организации от Республики Казахстан, ранее занимавшим должности персонала дипломатической службы;
214-19) разработка условий труда персонала дипломатической службы Республики Казахстан за границей;
214-20) разработка и утверждение условий труда внештатных работников, принятых на месте на работу в загранучреждения Республики Казахстан, в том числе из числа сопровождающих членов семьи персонала дипломатической службы Республики Казахстан;
214-21) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики формы, предназначенной для сбора административных данных, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
214-22) разработка и утверждение технически (научно) обоснованных единых межотраслевых или межотраслевых типовых или типовых норм и нормативов по труду для всех сфер деятельности, или типовых норм и нормативов по труду организаций в соответствии с пунктом 1 статьи 101 Трудового кодекса Республики Казахстан;
214-23) утверждение по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду в установленном им порядке типовых норм и нормативов по труду организаций в соответствии с пунктом 7 статьи 101 Трудового кодекса Республики Казахстан;
214-24) разработка порядка отчуждения государственного имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан и закрепленного за органами дипломатической службы за границей;
214-25) разработка и утверждение перечня, связанного с международными договорами процессов, подлежащих инициированию и выполнению в электронной системе управления международными договорами;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

мынадай мазмұндағы 214-17), 214-18), 214-19), 214-20), 214-21), 214-22), 214-23), 214-24) және 214-25) тармақшалармен толықтырылсын:
"214-17) дипломаттық дәрежелер беру тәртібін әзірлеу;
214-18) Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымдарын атқарған лауазымды адамдарға ақшалай өтемақыны төлеу және айырманы өтеу тәртібін әзірлеу;
214-19) Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналының шет елдегі еңбек жағдайларын әзірлеу;
214-20) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелеріне жергілікті жерде, оның ішінде Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызмет персоналының бірге жүретін отбасы мүшелері қатарынан жұмысқа қабылданған штаттан тыс жұмыскерлердің еңбек жағдайларын әзірлеу және бекіту;
214-21) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту;
214-22) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 101-бабының 1-тармағына сәйкес техникалық (ғылыми) тұрғыдан негізделген, қызметтің барлық салалары үшін еңбек жөніндегі бірыңғай салааралық немесе салааралық үлгілік немесе үлгілік нормалар мен нормативтерді немесе ұйымдардың еңбек жөніндегі үлгілік нормалары мен нормативтерін әзірлеу және бекіту;
214-23) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 101-бабының 7-тармағына сәйкес еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен, онымен келісу бойынша ұйымдардың еңбек жөніндегі үлгілік нормалары мен нормативтерін бекіту;
214-24) Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі және шет елдегі дипломатиялық қызмет органдарына бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару тәртібін әзірлеу;
214-25) халықаралық шарттарды электрондық басқару жүйесінде бастама жасалуға және орындалуға жататын халықаралық шарттармен байланысты процестердің тізбесін әзірлеу және бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов