О порядке рассылки контрольных и обязательных экземпляров произведений печати
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июня 1992 г. N 548. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Обязать полиграфические предприятия, а также учреждения и организации, имеющие множительные аппараты (далее именуются "полиграфические предприятия"), рассылать контрольные экземпляры изготовленных ими несекретных произведений печати бесплатно до оформления изданий на выпуск в свет согласно приложению министерствам, ведомствам и организациям.
Не подлежат рассылке контрольные экземпляры служебных изданий и материалов, документов строгой отчетности и приравненных к ним материалов.
2. Республиканскому объединению "Казахкитап" обеспечивать обязательными платными экземплярами печатной продукции, выпускаемой республиканскими издательствами и полиграфическими предприятиями, библиотечные коллекторы для комплектования фондов библиотек республики.
3. Обязать республиканские издательства и издающие организации поставлять бесплатные контрольные экземпляры и обязательные платные экземпляры произведений печати, напечатанных по их заказам за границей, учреждениями и организациями в порядке, предусмотренном пунктами 1 и 2 настоящего постановления.
4. Полиграфическим предприятиям и издательствам в целях обеспечения долговременного хранения произведений печати издавать контрольные экземпляры книг, направляемые в Государственную книжную палату Республики Казахстан, в улучшенном полиграфическом исполнении.
5. Возложить на Министерство печати и массовой информации Республики Казахстан осуществление контроля за соблюдением порядка рассылки и использования бесплатных контрольных экземпляров произведений печати.
6. Признать утратившими силу:
постановление Совета Министров Казахской ССР от 3 декабря 1987 г. N 533 "О реализации постановления Совета Министров СССР от 30 октября 1987 г. N 1228 "О дальнейшем совершенствовании порядка рассылки контрольных и обязательных экземпляров произведений печати";
постановление Совета Министров Казахской ССР от 20 февраля 1989 г. N 69 "О частичном изменении постановления Совета Министров Казахской ССР от 3 декабря 1987 г. N 533 "О реализации постановления Совета Министров СССР от 30 октября 1987 г. N 1228 "О дальнейшем совершенствовании порядка рассылки контрольных и обязательных экземпляров произведений печати".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 22 июня 1992 г. N 548
СПИСОК
министерств, ведомств, учреждений и организаций,
которым рассылаются бесплатно контрольные экземпляры
несекретных произведений печати
--------------------------------------------------------------------
!    Виды печатной продукции   !Количество
!                              !экземпляр.
--------------------------------------------------------------------
1         !              2               !    3
--------------------------------------------------------------------
Аппарат Президента и       все книги, альбомы, брошюры,       3
Кабинет Министров          альманахи, журналы, межреспу-
Республики Казахстан       бликанские, республиканские
и областные газеты на всех языках
Верховный Совет Республики                >>                  1
Казахстан
Министерство печати и      все книжные издания, брошюры,      2
массовой информации        кроме мелкопечатных и служебных,
Республики Казахстан       а также межреспубликанские газеты
и журналы, помимо представляемых
с Законом о печати
Министерство юстиции       все книжные издания, брошюры,      1
Республики Казахстан       буклеты, газеты и журналы,
выпускаемые общественными и
религиозными объединениями,
действующими на территории
Республики Казахстан
Государственная книжная    книги, альбомы на всех языках,     1
палата Республики          вторые заводы книг и альбомов,
Казахстан                  учебники, все периодические
издания, а также издания,
предназначенные для служебного
распространения, кроме служебных
документов (приказов, инструкций)
Национальная библиотека    все издания, за исключением афиш,  1
Республики Казахстан       вторых заводов, мелкопечатных и
служебных изданий
Республиканский музей      все книги, брошюры, альбомы,       1
книги                      буклеты, открытки, плакаты,
выпускаемые на полиграфпредприятиях,
на территории Республики Казахстан
Постоянное представительство газеты "Егеменды Казахстан",     1
Республики Казахстан при    "Казахстанская правда"
ООН
Постоянное представительство              >>                  1
Республики Казахстан в
Москве
НПО "Книжная палата"       все книги, альбомы, брошюры,       1
(Москва)                   альманахи, журналы,
межреспубликанские, республиканские
газеты
Областные Советы народных  областные, городские, районные     1
депутатов                  и многотиражные газеты, выходящие
на территории данной области
Республиканские            все издания, выпускаемые данным    6
издательства               издательством
Областные инспекции по     все издания, выпускаемые на        1
контролю за соблюдением    полиграфпредприятиях, находящихся
законодательства о печати  на территории данной области, кроме
мелкопечатных, служебных материалов
и изданий с грифом "Для служебного
пользования"
Областные управления       все издания, выпускаемые           1
юстиции                    общественными и религиозными
объединениями, действующими на
территории данной области

Баспасөз шығармаларының тексеру және мiндеттi даналарын жiберу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1992 жылғы 22 маусымдағы N 548. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Полиграфия кәсiпорнына, сондай-ақ көбейткiш аппараттары бар (бұдан әрi "полиграфия кәсiпорындары" деп аталады) мекемелер мен ұйымдарына өздерi әзiрлеген құпия емес баспасөз шығармаларының тексеру даналарын басылымдарды жарыққа шығаруға рәсiмдеуге дейiн қосымшаға сәйкес тегiн жiберу мiндеттелсiн.
Қызмет бабындағы басылымдар мен материалдар, қатаң есеп беру құжаттары және осыларға теңестiрiлген материалдар жiберуге жатпайды.
2. Республикалық "Қазақкiтап" бiрлестiгi республикалық баспалар мен полиграфия кәсiпорындары шығаратын баспа өнiмдерiнiң мiндеттi ақылы даналарымен республика кiтапханаларының олардың толықтыру үшiн кiтапхана коллекторларын қамтамасыз ететiн болсын.
3. Республикалық баспаларға және басылым шығаратын бұйымдарға өздерiнiң тапсырыстары бойынша шет елдерде басылған баспасөз шығармаларының тегiн берiлетiн тексеру даналары мен ақылы берiлетiн мiндеттi даналарын осы өкiмнiң 1 және 2 тармақтарында көзделген тәртiпте мекемелер мен ұйымдарға жеткiзiп беру мiндеттелсiн.
4. Полиграфия кәсiпорындары мен баспалар баспасөз шығармаларын ұзақ мерзiмге сақтауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiтап палатасына жiберiлетiн кiтаптардың тексеру даналарын полиграфиялық үлгiлi сапада орындап басып шығаратын болсын.
5. Қазақстан Республикасы Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгiне баспасөз шығармаларының тегiн берiлетiн тексеру даналарын жiберу және пайдалану тәртiбiн сақтауды бақылау жүктелсiн.
6. Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1987 жылдың 3 желтоқсанындағы N 533 "КСРО Министрлер Кеңесiнiң 1987 жылдың 30 қазанындағы N 1228 "Баспасөз шығармаларының тексеру және мiндеттi даналарын жiберу тәртiбiн одан әрi жетiлдiру туралы" қаулысын жүзеге асыру туралы" қаулысы;
Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1989 жылдың 20 ақпанындағы N 69 "Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1987 жылдың 3 желтоқсанындағы N 533 "КСРО Министрлер Кеңесiнiң 1987 жылдың 30 қазанындағы N 1228 "Баспасөз шығармаларының тексеру және мiндеттi даналарын жiберу тәртiбiн одан әрi жетiлдiру туралы" қаулысын жүзеге асыру туралы қаулысына iшiнара өзгерiстер енгiзу туралы" қаулысы күшiн жойды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 22 маусымдағы
N 548 қаулысына
Қосымша
Құпия емес баспасөз шығармаларының тегiн тексеру
даналары жiберiлетiн министрлiктердiң, ведомстволардың,
мекемелер мен ұйымдардың
Тiзiмi
--------------------------------------------------------------------
|  Баспасөз өнiмдерiнiң        |Даналар                              |        түрлерi               |  саны
--------------------------------------------------------------------
1                            2                    3
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы         барлық тiлдегi кiтаптар,
Президентiнiң және Министрлер  альбомдар, кiтапшалар,           3
Кабинетiнiң Аппараты           альманахтар, журналдар,респуб.
ликааралық, республикалық
және облыстық газеттер
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Кеңесi                                                  1
Қазақстан Республикасының      аз таралымды, қызмет бабындағы
Баспасөз және бұқаралық        басылымдардан басқа барлық
ақпарат министрлiгi            кiтап басылымдары, кiтапшалар
сондай-ақ Баспасөз заңына
сәйкес берiлетiнiне қарамастан
республикааралық, республикалық   2
газеттер мен журналдар
Қазақстан Республикасының      Қазақстан Республикасының тер.-
Әдiлет министрлiгi             риториясында орналасқан қоғам.-
дық және дiни бiрлестiктер
шығаратын барлық кiтап басылым.-  1
дары, кiтапшалар, буклеттер,
газеттер мен журналдар
Қазақстан Республикасының      барлық тiлдегi кiтаптар, альбом.-
Мемлекеттiк кiтап палатасы     дар мен олардың екiншi таралымы,   1
оқулықтар, барлық мерзiмдiк
басылымдар, сондай-ақ қызмет
құжаттарынан (бұйрықтар, нұсқаулар)
басқа қызмет бабына байланысты
таратуға арналған басылымдар
Қазақстан Республикасының      құлақтандыру мен екiншi таралым-
Ұлттық кiтапханасы             дағы, сондай-ақ ұсақ-түйек баспа    1
өнiмдерiнен, қызмет бабына бай.-
ланысты басылымдардың өзге
басылымдардың барлығы
Республикалық кiтап музейi     Қазақстан Республикасы территория.-
сында орналасқан полиграфия кәсiп.-
орындары шығарған барлық кiтаптар,  1
кiтапшалар, альбомдар, буклеттер,
открыткалар, плакаттар
БҰҰ жанындағы Қазақстан        "Егемендi Қазақстан","Казахстанская 1
Республикасының Тұрақты         правда" газеттерi
уәкiлдiгi
Қазақстан Республикасының                                         1
Москвадағы Өкiлеттi уәкiлдiгi
"Кiтап палатасы" ғылыми-       бүкiл кiтаптар, альбомдар, кiтап.-
өндiрiстiк бiрлестiгi          шалар, альманахтар, журналдар,      1
(Москва)                       республикааралық, республикалық
газеттер
Халық депутаттары облыстық     осы облыс территориясында шығатын
Кеңестерi                      облыстық, қалалық, аудандық және    1
көп таралымды газеттер
Республикалық баспалар         осы баспа шығаратын барлық          6
басылымдар
Баспасөз туралы заңдылықты     осы облыс территориясындағы
сақтауды бақылау жөнiндегi     полиграфия кәсiпорындары шығаратын  1
облыстық инспекциялар          барлық басылымдар, ұсақ-түйек
баспа өнiмдерiнен, "қызмет бабында
пайдалану үшiн" деген белгiсi бар
қызмет материалдары мен басылым.-
дарынан басқасы
Облыстық әдiлет басқармалары   осы облыс территориясында
орналасқан қоғамдық және дiни      1
бiрлестiктердiң барлық басылымдары