О стабилизации финансирования геологоразведочных работ и охраны недр
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июля 1992 г. N 579. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 20 мая 1993 г. N 407 ~P930407
В целях стабилизации финансирования геологоразведочных работ и совершенствования механизма формирования ставок возмещения затрат на геологоразведочные работы и охрану недр Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить размеры ставок возмещения затрат на геологоразведочные работы и охрану недр согласно приложению.
Осуществлять финансирование геологоразведочных работ в объемах фактического поступления в бюджет республики ставок возмещения.
2. Признать утратившим силу пункт 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 января 1992 г. N 43 "О финансировании минерально-сырьевой базы Республики Казахстан".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июля 1992 г. N 579
Размеры ставок возмещения затрат на геологоразведочные
работы и охрану недр
(вводятся с 1 января 1992 г.)
--------------------------------------------------------------------
Наименование групп и видов   !Единица измер.!Ставка в процентах
полезных ископаемых       !              !от цены реализации
--------------------------------------------------------------------
1                !      2       !        3
--------------------------------------------------------------------
Топливно-энергетическое сырье:
нефть                                 тонн                  8
конденсат                              >>                   8
газ природный                       тыс.куб.м               8
уголь                                 тонн                  0,9
радиоактивное сырье                    кг                   6,3
Черные металлы:
руда железная (за железо в ней)       тонн                  2,4
концентрат железный (за железо в нем)  >>                   0,9
концентрат марганцевый (за марганец
в нем)                                 >>                   2,3
руда или концентрат хромовый
(за окись хрома в них)                 >>                   2,4
Цветные металлы:
медь (в слитках, рафинированная,
анодная)                              тонн                  5,3
медь в концентрате                     >>                   6,6

Геологиялық барлау жұмыстарын және жер қойнауын қорғауды қаржыландыруды тұрақтандыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 3 шiлдедегi N 579. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993.05.20. N 407 қаулысымен.
Геологиялық барлау жұмыстарын қаржыландыруды тұрақтандыру және геологиялық барлау жұмыстары мен жер қойнауын қорғауға арналған шығындардың орнын толтыру ставкаларын қалыптастыру механизмiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Геологиялық барлау жұмыстары мен жер қойнауын қорғауға арналған шығындардың орнын толтыру ставкаларының мөлшерi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
Геологиялық барлау жұмыстарын қаржыландыру республика
бюджетiне түскен орнын толтыру ставкаларының нақты көлемiнде
жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
"Қазақстан Республикасының минералды шикiзат базасын дамыту
мен ұдайы жаңарту жөнiндегi геологиялық барлау жұмыстарын
қаржыландыру туралы" 1992 жылғы 21 қаңтардағы N 43 қаулысының
тармағының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 3 шiлдедегi
N 579 қаулысына
Қосымша
Геологиялық барлау мен жер қойнауын қорғауға
арналған шығындардың орнын толтыру ставкаларының
мөлшерi (1992 жылғы 1 қаңтардан енгiзiледi)
-------------------------------------------------------------------
Пайдалы қазбалардың топтары   | Өлшем бiрлiгi |Өткiзу бағасының
мен түрлерiнiң атаулары     |               |проценттiк ставкасы
--------------------------------------------------------------------
1                           2                3
---------------------------------------------------------------------
Отын-энергетикалық шикiзат:
мұнай                                 тонна              8
газ конденсаты                          >>               8
табиғи газ                        мың текше метр         8
көмiр                                тонна               0,9
радиоактивтi шикiзат                 кг                  6,3
Қара металдар:
темiр кенi (iшiндегi темiр үшiн)      тонна              2,4
темiр концентраты (iшiндегi темiр
үшiн)                                   >>               0,9
марганец концентраты (iшiндегi
марганец үшiн)                          >>               2,3
хром кенi немесе концентраты
(iшiндегi хром тотығы үшiн)             >>               2,4
Түстi металдар:
мыс (кесек, тазартылған, анодтық)     тонна              5,3
концентраттағы мыс                      >>               6,6

медь в руде                            >>                   7,9
свинец (в слитках)                     >>                   6,5
свинец в концентрате                   >>                   9,4
руда свинцово-цинковая
(свинец, цинк в ней)                   >>                   6,7
цинк в чушках                          >>                   6,5
цинк в концентрате                     >>                   9,4
бокситы (глинозем в нем)               >>                  11,6
олово в концентрате                    >>                   8,1
пятиокись тантала в концентрате        >>                   5,8
вольфрамовый ангидрид в концентрате    >>                   8,1
руда никель-кобальтовая
(за никель в ней)                      >>                   10
руда никель-кобальтовая
(за кобальт в ней)                     >>                   10
молибден в концентрате                 >>                   8,1
Благородные металлы:
золото химически чистое               грамм                 2,1
серебро                                >>                   1,6
Нерудное сырье для металлургии:
доломиты                              тонн                  6,3
флюсовые известняки                    >>                   6,3
формовочные пески                   куб.метров              6,3
Горно-химическое сырье:
пятиокись фосфора в рудах фосфорных    >>                   6,3
борный ангидрид в рудах борных         >>                   6,2
барит в концентратах и рудах           >>                   2
Прочее нерудное сырье:
хризолит-асбест                       тонн                  6,3
глины огнеупорные                      >>                   3,2
сырье для керамической промышленности  >>                   3,2
каолин                                 >>                   3,2
известняки для строительства        куб.метров              3,2
соль поваренная                       тонн                  3,2
калийные соли                          >>                   3,2
цементное сырье                        >>                   3,2
глины бентонитовые                     >>                   3,2
вермикулит                             >>                   6,3
Местные строительные материалы:
киры для дорожного строительства      тонн                  3,2
известняки, мраморы для облицовки   куб.метров              3,2
породы для облицовки                    >>                  3,2
камни строительные                      >>                  3,2
пески и песчано-гравийные смеси         >>                  3,2
сырье для стекольной промышленности     >>                  3,2
керамзитовое сырье                      >>                  3,2
глины кирпичные                         >>                  3,2
гипс и гипсоангидридовые камни        тонн                  3,2
мел                                     >>                  3,2
Продукция из камнесамоцветного сырья:
кварц молочный жильный              килограмм               12

кендегi мыс                             >>               7,9
қорғасын (кесек күйiнде)                >>               6,5
концентраттағы қорғасын                 >>               9,4
қорғасын - мырыш кенi (қорғасын,
сондағы мырыш)                          >>               6,7
мырыш құйымы                            >>               6,5
концентраттағы мырыш                    >>               9,4
бокситтер (iшiндегi алюминий тотығы)    >>               11,6
концентраттағы қалайы                   >>               8,1
концентраттағы танталдық бестотығы      >>               5,8
концентраттағы вольфрамды ангидридi     >>               8,1
кобальтты никель кенi (iшiндегi
никель үшiн)                            >>               10
кобальтты никель кенi (iшiндегi
кобальт үшiн)                           >>               10
концентраттағы молибден                 >>               8,1
Асыл металдар:
химиялық таза алтын                    грамм             2,1
күмiс                                   >>               1,6
Металлургияға арналған кен емес
шикiзаттар:
доломиттер                             тонна             6,3
флюстiк әктастар                        >>               6,3
қалыптау құмдары                  текше метр             6,3
Химиялық тау-кен шикiзаты:
фосфор кенiндегi фосфордың бестотығы    >>               6,3
бор кенiндегi бор ангидридi             >>               6,2
концентрат пен кендегi барит            >>               2
Басқа кен емес шикiзаттар:
хризолит-асбест                       тонна              6,3
отқа төзiмдi саздар                     >>               3,2
керамика өнеркәсiбiне арналған
шикiзат                                 >>               3,2
каолин                                  >>               3,2
құрылысқа арналған әктастар         текше метр           3,2
ас тұзы                               тонна              3,2
калий тұздары                           >>               3,2
цементтiк шикiзат                       >>               3,2
бентонит саздары                        >>               3,2
вермикулит                              >>               6,3
Жергiлiктi құрылыс материалдары:
жол құрылысына арналған килер        тонна               3,2
қаптауға арналған мәрмәрлар,
әктастар                           текше метр            3,2
қаптауға арналған тау жыныстары         >>               3,2
құрылыс тастары                         >>               3,2
құмдар және құм-қиыршық қосындылары     >>               3,2
шыны өндiрiсiне арналған шикiзат        >>               3,2
керамзиттiк шикiзат                     >>               3,2
кiрпiш саздары                          >>               3,2
гипс және гипсангидридтi тастар       тонна              3,2
бор                                     >>               3,2
Жарқылтас шикiзатынан жасалған өнiм:
желiлiк сүт кварц                     килограмм          12

камнесамоцветное сырье                  >>                  11,2
Подземные воды                       куб.метров             10

жарқылтас шикiзаты                      >>               11,2
Жерасты сулары                          текше метр          10