Об обpазовании pеспубликанской комиссии по испытанию и pегистpации химических, биологических сpедств защиты, феpомонов и pегулятоpов pоста сельскохозяйственных pастений и лесных насаждений в Республике Казахстан<*> Сноска. В названии постановления заменены слова - постановлением Пpавительства РК от 9 янваpя 1996 г. N 37.
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 20 июля 1992 года N 608. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 апреля 1999 г. N 498 ~P990498
В целях упорядочения регламента применения пестицидов и других препаратов в Республике Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан республиканскую комиссию по испытанию и регистрации химических, биологических средств защиты, феромонов и регуляторов роста сельскохозяйственных растений и лесных насаждений. <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 9 января 1996 г. N 37. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 июля 1998 г. N 651 P980651_ .
2. Возложить на указанную Комиссию организацию работы по разработке и проверке биологических, токсиколого-гигиенических и экологических регламентов применения средств растений, обеспечивающих безопасность здоровья людей и окружающей среды, а также проведение государственной регистрации перечня пестицидов, разрешаемых для использования в сельском и лесном хозяйствах Республики Казахстан.
3. Предоставить Комиссии право:
Для решения возложенных на нее задач проводить исследования на договорной основе.
В соответствии с целями и задачами деятельности Комиссии вносить изменения в перечень пестицидов и других средств химизации, технологию их применения в зависимости от складывающейся экологической обстановки в зоне применения этих средств и наличия современных научных исследований и рекомендаций по данному вопросу.
Сноска. Абзац второй - в редакции постановления Правительства РК от 9 января 1996 г. N 37. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 июля 1998 г. N 651 P980651_ .
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами разработать Положение о республиканской комиссии по испытанию и регистрации химических, биологических средств защиты, феромонов и регуляторов роста сельскохозяйственных растений и лесных насаждений в Республике Казахстан и в месячный срок представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан в установленном порядке. <*>
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 9 января 1996 г. N 37.

Қазақстан Республикасында Ауыл шаруашылық өсiмдiктерi мен орман алқабын химиялық, биологиялық қорғау құралдарын, феромондарды және өсуiн реттегiштердi сынау мен тiркеу жөнiндегi республикалық комиссияны құру туралы <*> Ескерту. Қаулының атауына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1996.01.09. N 37 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 20 шiлде 1992 ж. N 608. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.04.29. N 498 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Қаулы күшін жойды - ҚРҮ-ің 1999.04.29. N 498 қаулысымен.
P990498_
Қазақстан Республикасында пестицидтердi және басқа препараттарды қолдану регламентiн тәртiпке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанынан Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн және орман алқабын химиялық, биологиялық қорғау құралдарын, феромондарды және өсуiн реттегiштердi сынау мен тiркеу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын. <*> <*>
Ескерту.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1996.01.09. N 37
қаулысымен.
Ескерту.1-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.07.09. N 651
қаулысымен. P980651_
2. Аталған Комиссияға адамның денсаулығы мен айналадағы ортаның хауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн өсiмдiк қорғау құралдарын қолданудың биологиялық, токсикологиялық-гигиеналық және экологиялық регламентiн әзiрлеу мен тексеру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ауыл және орман шаруашылықтарында пайдалануға рұқсат етiлген пестицидтердiң тiзбесiн мемлекеттiк тiркеуден өткiзу жүктелсiн.
3. Комиссияға:
оған жүктелген мiндеттердi шешу үшiн зерттеу шарттық негiзде жүргiзiлсiн.
<*>
Комиссия қызметiнiң мақсаттары мен мiндеттерiне сәйкес осы құралдар қолданылатын аймақта қалыптасқан экологиялық жағдайға және бұл мәселе жөнiнде осы заманғы ғылыми зерттеулер мен ұсыныстардың болуына қарай пестицидтердiң және басқа химияландыру құралдарының тiзбесiне, оларды қолдану технологиясына өзгерiстер енгiзу хұқы берiлсiн.
Ескерту. 3-тармақтың 2-абзацы жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1996.
01.09. N 37 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ.3-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.07.09. N 651
қаулысымен. P980651_
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасында Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi мен орман алқабын химиялық, биологиялық қорғау құралдарын, феромондарды және өсуiн реттегiштердi сынау мен тiркеу жөнiндегi республикалық комиссия туралы Ереженi әзiрлеп, бiр ай мерзiмде белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне ұсынсын. <*>
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1996.01.09.
N 37 қаулысымен.