О создании Центpального Госудаpственного Аpхива Новейшей Истоpии Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 3 августа 1992 года N 649
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Главного архивного управления при Кабинете Министров Республики Казахстан о создании в его системе на базе бывших республиканского и Алма-Атинского областного партийных архивов Центрального государственного архива новейшей истории (ЦГАНИ) Республики Казахстан для приема, хранения и использования документов республиканских структур государственной власти и управления, политических, общественных организаций, других учреждений.
2. Главному архивному управлению при Кабинете Министров Республики Казахстан в месячный срок разработать и утвердить положение о ЦГАНИ Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть с 1 августа 1992 г. Главному архивному управлению при Кабинете Министров Республики Казахстан необходимые ассигнования для содержания ЦГАНИ Республики Казахстан.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по экономике, Министерству материально-технических ресурсов Республики Казахстан предусмотреть выделение фондов на материалы и ресурсы, необходимые Главному архивному управлению при Кабинете Министров Республики Казахстан на содержание ЦГАНИ, капитальный ремонт помещений, оборудования, а также одной единицы автотранспорта специального назначения.
5. Рекомендовать Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу выделить ЦГАНИ помещение и технологическое оборудование бывших республиканского и Алма-Атинского облстного партийных архивов.
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану ЦГАНИ.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Орталық Мемлекеттiк Қазiргi Заман Тарихының архивiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 3 тамыз 1992 ж. N 649
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Бас архив басқармасының оның жүйесiндегi бұрынғы республикалық және Алматы облыстық партия архивтерiнiң негiзiнде республикалық мемлекеттiк өкiмет пен басқару құрылымдарының, саяси, қоғамдық ұйымдардың, басқа да мекемелердiң құжаттарын қабылдау, сақтау және пайдалану үшiн Орталық мемлекеттiк қазiргi заман тарихының архивiн құру (ОМҚЗТА) жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Бас архив басқармасы бiр ай мерзiм iшiнде ОМҚЗТА жөнiнде ереже дайындап, бекiтетiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Бас архив басқармасына Қазақстан Республикасының ОМҚЗТА-сын ұстау үшiн 1992 жылдың 1 тамызынан бастап қажеттi қаражат бөлудi қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының экономика жөнiндегi Мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Материалдық-техникалық ресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Бас архив басқармасына ОМҚЗТА-ны ұстауға: үй-жайларын, күрделi жөндеуден өткiзуiн, жабдықтауға материалдар мен ресурстар қорын, сондай-ақ арнаулы мақсатта қолданылып бiр автокөлiк бөлудi
қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi комитетi
ОМҚЗТА-ға бұрынғы республикалық және Алматы облыстық партия
архивтерiнiң мекенжайы мен технологиялық жабдықтарын бөлу мәселесiн
шешсiн.
6. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi ОМҚЗТА-ның
күзетуiн қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi