О гpажданской обоpоне Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 2 сентябpя 1992 года N 733 (Извлечение). Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 19 декабpя 1995 г. N 1820 ~P951820
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 1992 г. N 738 "О преобразовании Государственного комитета обороны Республики Казахстан в Министерство обороны Республики Казахстан" и постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 июля 1992 г. N 575 "О Министерстве обороны Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Созданный на базе Управления гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций Штаб гражданской обороны Республики Казахстан подчинить Кабинету Министров Республики Казахстан.
Штабы гражданской обороны областей, городов с подведомственными им подразделениями, учреждениями, Республиканский вычислительный центр коллективного пользования в республиканские курсы гражданской обороны подчинить Штабу гражданской обороны Республики Казахстан.
2. Установить численность центрального аппарата Штаба гражданской обороны Республики Казахстан в количестве 90 человек (без персонала по охране и обслуживанию зданий и специальных сооружений) и лимит служебных легковых автомобилей в количестве 3 единиц.
Предоставить право начальнику Штаба гражданской обороны Республики Казахстан утверждать структуру и штаты штабов и частей гражданской обороны в пределах установленных численности и фонда оплаты труда по должностям, занимаемым военнослужащими, по согласованию с Министерством обороны Республики Казахстан. <*>
Сноска. Абзац второй пункта 2 в редакции постановления от 15 февраля 1993 г. N 113.
5. До принятия нормативных актов Республики Казахстан по Вооруженным Силам сохранить за военнослужащими штабов гражданской обороны и подведомственных им подразделений и учреждений льготы по социально-правовой защите и другие льготы, предусмотренные для военнослужащих Объединенных Вооруженных Сил Содружества Независимых Государств.
Распространить на рабочих и служащих штабов гражданской обороны и подведомственных им подразделений и учреждений условия оплаты труда, предусмотренные для соответствующих категорий работников Объединенных Вооуженных Сил Содружества Независимых Государств.
6. Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить выделение Штабу гражданской обороны республики необходимых материально-технических ресурсов.

Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғанысы туралы
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 2 қыркүйек 1992 ж. N 733. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.19. N 1820 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қорғаныс комитетiн Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi етiп қайта құру туралы" 1992 жылғы 7 мамырдағы N 738 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi туралы" 1992 жылғы 2 шiлдедегi N 575 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар басқармасының базасында құрылған Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғаныс штабы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бағындырылсын.
Облыстардың, қалалардың Азаматтық қорғаныс штабтары, оларға ведомстволық бағыныстағы бөлiмшелер, мекемелер, ұжымдық пайдаланудағы республикалық есепте орталығы мен азаматтық қорғаныстың республикалық курстары Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғаныс штабына бағындырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғаныс штабы орталық аппаратының саны 90 адам болып (ғимараттар мен арнайы құрылғыларды күзету және қызмет көрсету жөнiндегi қызметкерлердi қоспағанда) және қызмет көрсететiн 3 жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн.
Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғаныс штабының бастығына азаматтық қорғаныс штабтары мен бөлiмшелерiнiң құрылымы мен штаттарын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен келiсе отырып, әскери қызметшiлер атқаратын лауазымдар бойынша белгiленген сан мен еңбекке ақы төлеу қоры шегiнде бекiту хұқы берiлсiн. <*>
Ескерту. 2-абзац жаңа редакцияда - ҚРМК-нің 1993.02.15. N 113
қаулысымен. P930113_
3. Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғаныс штабы:
облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiмен, республиканың мүдделi министрлiктерiмен, ведомстволарымен бiрлесiп, 2 ай мерзiмде Қазақстан Республикасының азаматтық қорғанысы туралы Заңның жобасын әзiрлеп, Үкiметтiң қарауына енгiзсiн;
3 ай мерзiмде Қазақстан Республикасының азаматтық қорғанысы туралы Ереженi әзiрлеп, бекiтуге берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiмде азаматтық қорғаныс штабын, оларға ведомстволық бағыныстағы бөлiмшелердi, мекемелер мен әскери бөлiмдердi "Қорғаныс шығыны" бабы бойынша көзделген қаржы есебiнен қажеттi қаржыландыруды белгiлесiн.
5. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштер жөнiндегi нормативтiк актiлерi қабылданғанға дейiн азаматтық қорғаныс штабтарының және оларға ведомстволық бағыныстағы мекемелер мен ұйымдар әскери қызметшiлерi үшiн Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы Бiрiккен Қарулы Күштерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн көзделген әлеуметтiк-хұқықтық қорғау жөнiндегi жеңiлдiктер, басқа да жеңiлдiктер сақталсын.
Азаматтық қорғаныс штабтары және оларға ведомстволық бағыныстағы бөлiмшелер мен мекемелердiң жұмысшылары мен қызметшiлерiне Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Бiрiккен Қарулы Күштерi қызметкерлерiнiң тиiстi санаттары үшiн көзделген еңбекке ақы төлеу қолданылсын.
6. Қазақстан Республикасының Материалдық ресурстар министрлiгi республиканың Азаматтық қорғаныс штабына қажеттi материалдық-техникалық ресурстар бөлудi белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн.

7. Государственному комитету Республики Казахстан по экономике и местным администрациям:
приоритетное размещение заявок на строительство объектов социально-бытового и специального назначения штабов гражданской обороны республики.
8. Министерству финансов Республики Казахстан и местным администрациям предусматривать:
средства на приобретение множительной, компьютерной и другой техники, транспортных средств;
обеспечение жилой площадью военнослужащих, рабочих и служащих штабов гражданской обороны республики и подведомственных им подразделений и учреждений.
Премьер-министр
Республики Казахстан

7. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
мен жергiлiктi әкiмшiлiктер:
республиканың азаматтық қорғаныс штабтарының әлеуметтiк-тұрмыстық
және арнайы бағыттағы объектiлер құрылысына өтiнiмiн басым орналастыруды
көздесiн.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен жергiлiктi
әкiмшiлiктер:
көбейткiш, компьютерлiк және басқа техника, көлiктiк құралжабдықтар
алуға қаржы бөлудi;
республиканың азаматтық қорғаныс штабтары мен оларға ведомстволық
бағыныстағы бөлiмшелер мен мекемелердiң әскери қызметшiлерiн тұрғын
үй алаңымен қамтамасыз етудi көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi