О Казахской государственной корпорации по производству черных металлов и металлопродукции "Казсталь"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 ноября 1992 года N 969
В целях повышения эффективности работы предприятий металлургического комплекса в переходный период и придавая важное значение обеспечению потребности народного хозяйства республики в черных металлах и металлопродукции, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить образование по инициативе объединений, предприятий и организаций черной металлургии республики Казахской государственной корпорации по производству черных металлов и металлопродукции "Казсталь" (корпорация "Казсталь").
Определить местонахождение правления корпорации в г.Темиртау с представительством в г.Алма-Ате.
2. Установить, что корпорация "Казсталь" осуществляет свою деятельность на основе самоуправления, входящие в ее состав на добровольной основе объединения, предприятия и организации сохраняют свою хозяйственную самостоятельность и права юридических лиц.
Корпорация имеет самостоятельный баланс и расчетный счет, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и со своим наименованием на казахском и русском языках, действует на основании действующего законодательства, своего Устава, а также полномочий, переданных ей участниками корпорации, является юридическим лицом.
3. Высшим органом управления корпорации "Казсталь" является Совет, который избирает президента корпорации и назначает вице-президента по представлению президента корпорации.
4. Предложить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
в установленном порядке делегировать Министерству промышленности Республики Казахстан права владения, пользования и управления имуществом предприятий и организаций, входящих в состав корпорации "Казсталь";
совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан, корпорацией "Казсталь" рассмотреть вопрос о создании на добровольных началах многоотраслевого холдинга со смешанной формой собственности.
5. Министерству связи Республики Казахстан предусмотреть выделение корпорации "Казсталь" в 1992 году технических средств связи и каналов телефонной и телефаксной связи.
6. Координацию деятельности корпорации "Казсталь" c органами государственного управления возложить на Министерство промышленности Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қара металдар мен металл өнiмдерiн өндiру жөнiндегi Қазақ мемлекеттiк "Қазболат" мемлекеттiк корпорациясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 23 қараша 1992 ж. N 969
Өтпелi кезеңде металлургия кешенi кәсiпорындары жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында және республика халық шаруашылығының қара металдар мен металл өнiмдерiне деген қажетiн қамтамасыз етуге зор маңыз бере отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Республика қара металлургиясы бiрлестiктерiнiң, кәсiпорындары мен ұйымдарының инициативасы бойынша қара металдар мен металл өнiмдерiн өндiру жөнiндегi Қазақ мемлекеттiк "Қазболат" мемлекеттiк корпорациясының ("Қазболат" корпорациясы) құрылуы мақұлдансын.
Корпорация басқармасы Темiртау қаласында, оның өкiлдiгi Алматы қаласында орналасқан болып белгiленсiн.
2. "Қазболат" корпорациясы өзiнiң қызметiн өзiн-өзi басқару негiзiнде жүзеге асыратын, оның құрамына ерiктi негiзде кiретiн бiрлестiктер, кәсiпорындар мен ұйымдар өздерiнiң шаруашылық дербестiгiн және заңды ұйым хұқықтарын сақтайтын болып белгiленсiн.
Корпорацияның дербес балансы және есеп айырысу шоты, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк гербi бейнеленген және өзiнiң атауы қазақ, орыс тiлдерiнде жазылған мөрi болады, ол қолданылып жүрген заңдардың, өз Жарғысының, сондай-ақ өзiне корпорацияға қатысушылар табыстаған өкiлеттiктердiң негiзiнде қызмет жасайды және заңды ұйым болып табылады.
3. "Қазболат" корпорациясын басқарудың жоғарғы органы Кеңес болып табылады, ол корпорацияның президентiн сайлайды және корпорация президентiнiң ұсынуы бойынша вице-президенттi тағайындайды.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне:
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiне "Қазболат" корпорациясының құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың мүлiгiн иелену, пайдалану және басқару хұқығын табыстау;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен, "Қазболат" корпорациясымен бiрлесiп, ерiктiлiк негiзiнде меншiк нысаны аралас болатын көп салалы холдинг құру туралы мәселенi қарау ұсынылсын.
5. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi 1992 жылы
"Қазболат" корпорациясына техникалық байланыс құралдарының және
телефон мен телефакс байланысы каналдарының бөлiнуiн көздейтiн
болсын.
6. "Қазболат" корпорациясының мемлекеттiк басқару
органдарымен қызметiн үйлестiру Қазақстан Республикасының
Өнеркәсiп министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi