О финансовых средствах бывшей Коммунистической партии Казахстана
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 ноября 1992 года N 1009
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 25 августа 1991 года "Об имуществе КПСС на территории Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций обеспечить в двухнедельный срок перечисление партийных средств, находящихся на расчетных счетах бывших партийных комитетов, а также переданных в пользование (аренду или уставной фонд) совместным предприятиям, ассоциациям, банкам и другим коммерческим организациям, с учетом полученных дивидендов, на специальный счет Министерства финансов Республики Казахстан, открытый в Алма-Атинском областном управлении Нацгосбанка Республики Казахстан.
2. Рекомендовать Нацгосбанку Республики Казахстан обеспечить оперативное перечисление денежных средств бывших партийных комитетов на централизованный счет Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Комитету государственного финансового контроля при Кабинете Министров Республики Казахстан установить контроль за полнотой перечисления партийных средств в республиканский бюджет Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан совместно
с Государственным комитетом по государственному имуществу и
другими заинтересованными министерствами и ведомствами
предусмотреть в расходной части республиканского бюджета
на 1993 год направление средств бывшей Коммунистической партии
Казахстана на социальные нужды населения.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан

Бұрынғы Қазақстан коммунистiк партиясының қаржы қаражаты туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 қараша 1992 ж. N 1009
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақ ССР-iнiң территориясындағы СОКП мүлкi туралы" 1991 жылғы 25 тамыздағы Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi бұрынғы партия комитеттерiнiң есеп шоттарында тұрған, сондай-ақ бiрлескен кәсiпорындардың, қауымдастықтардың, банктер мен басқа да коммерциялық ұйымдардың пайдалануына (жалға немесе жарғылық қорына) берiлген партия қаражатын, алынған дивидендтердi ескере отырып, Қазақстан Республикасы Ұлтмембанкiнiң Алматы облыстық басқармасында ашылған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң арнайы шотына екi апта мерзiм iшiнде аударылуын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ұлтмембанкiне бұрынғы партия комитеттерiнiң ақша қаражатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң орталықтандырылған шотына жедел аудару ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiне партия қаражатының толықтай аударылуына бақылау жасайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк
мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен, басқа да мүдделi
министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, 1993 жылға
арналған республикалық бюджеттiң шығыс бөлiгiнде бұрынғы
Қазақстан Коммунистiк партиясының қаржысын халықтың әлеуметтiк
мұқтажына жұмсауды көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары