О порядке опубликования актов Президента Республики Казахстан, постановлений Кабинета Министров Республики Казахстан, межгосударственных и межправительственных соглашений
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 февраля 1993 г. N 115
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Считать целесообразным с 1 января 1993 г. выпуск сборника "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан) периодичностью не менее двух раз в месяц, на казахском и русском языках, в одной брошюре объемом до 5 печатных листов.
2. Установить, что в сборнике "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан" публикуются указы, постановления и распоряжения Президента, постановления Кабинета Министров, межгосударственные и межправительственные соглашения.
Помещаемый в сборнике акт имеет свой порядковый номер.
3. Возложить функции издателя сборника на Управление делами и Общий отдел, отбор материалов, подлежащих опубликованию, - на Юридический отдел Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
Ответственность за комплектование материалов, качество издания возложить на Редакцию сборника "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан".
4. Министерству связи Республики Казахстан и его органам на местах организовать ежегодную подписку и экспедирование сборника "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан".
Главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций, государственным комитетам, министерствам и ведомствам республики оказывать необходимое содействие в пропаганде и проведении подписки на указанный сборник.
5. Указы, постановления, распоряжения Президента Республики Казахстан, постановления Кабинета Министров Республики Казахстан, а также государственные и межправительственные соглашения при необходимости могут быть опубликованы в газетах и в иных органах печати, обнародованы по телевидению, радио, переданы по телеграфу, телефаксу, разосланы сооответствующим государственным и другим организациям. Подбор и подготовку таких публикаций осуществляют Общий отдел и Служба Пресс-секретаря Президента Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями - внесенными Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июля 1994 г. N 825
6. Не подлежат публикации акты Президента Республики Казахстан, Кабинета Министров Республики Казахстан, содержащие сведения, представляющие собой государственную или иную специально охраняемую законом тайну. На подлинных текстах этих документов ставятся грифы о секретности, и они в соответствующем порядке доводятся до сведения организаций и граждан, на которых распространяется их действие.
Содержание таких актов Президента Республики Казахстан, Кабинета Министров Республики Казахстан может воспроизводиться в печатных изданиях в установленном порядке.

Қазақстан Республикасының Президентiнiң актiлерiн, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң Қаулыларын, мемлекетаралық және Үкiметаралық келiсiмдердi жариялау тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 15 ақпан 1993 ж. N 115
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1993 жылдың 1 қаңтарынан бастап айына кемiнде екi рет көлемiн бес баспа парақтан асырмай бiр кiтапшада қазақ және орыс тiлдерiнде "Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлер жинағын" (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ) шығару орынды деп саналсын.
2. "Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлер жинағында" Президенттiң жарлықтары, қаулылары мен өкiмдерi, Министрлер Кабинетiнiң қаулылары, сондай-ақ мемлекетаралық және үкiметаралық келiсiмдер жарияланады деп белгiленсiн.
Жинаққа енгiзiлген актiлердiң өзiнiң реттiк нөмiрi болады.
3. Жинақты шығару функциясы Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң Iс басқармасы мен жалпы бөлiмiне, жариялауға жататын материалдарды iрiктеу - Заң бөлiмiне жүктелсiн.
Материалдарды жинақтап-әзiрлеу, басылымның сапасына жауапкершiлiк - "Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлер жинағының" Редакциясына жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi және оның жергiлiктi жерлердегi органдары "Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлер жинағына жылма-жыл жазылуды және жөнелтiп тұруды ұйымдастыратын болсын.
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi, республиканың мемлекеттiк комитеттерi, министрлiктерi мен ведомстволары аталған жинақты насихаттау және жазылуды өткiзуге тиiсiнше ықпал етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Президентiнiң жарлықтары, қаулылары, өкiмдерi, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулылары, сондай-ақ мемлекетаралық және үкiметаралық келiсiмдер қажет болған жағдайда газеттер мен өзге де баспасөз органдарында жариялануы, теледидар мен радиодан хабарландырылуы, телеграф арқылы, телефакс арқылы берiлуi, тиiстi мемлекеттiк және басқа ұйымдарға жiберiлуi мүмкiн. Мұндай жарияланымдарды iрiктеп алу мен әзiрлеудi Жалпы бөлiм және Қазақстан Республикасының Президентiнiң Баспасөз хатшысының қызметi жүзеге асырады.
Ескерту. 5-тармақ сөздермен толықтырылды - ҚРМК-нiң
1994 ж. 21 шiлдедегi N 825 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң мемлекеттiк немесе өзге де заң жолымен арнайы қорғалатын құпия болып табылатын мәлiметтерi бар актiлерi жариялауға жатпайды. Мұндай жағдайда құжаттардың түпнұсқа текстерiнде құпиялылығы туралы белгi қойылады және олар тиiстi тәртiп бойынша өзiнiң күшi таратылған ұйымдар мен азаматтарға жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасының Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң мұндай актiлерiнiң мазмұнын белгiленген тәртiппен баспасөз басылымдарында баяндап беруге болады.

7. Указы, постановления и распоряжения Президента Республики Казахстан, постановления Кабинета Министров Республики Казахстан, распоряжения Премьер-министра Республики Казахстан, подлежащие опубликованию, в обязательном порядке направляются Общим отделом Аппарата Верховному Совету, Министерству юстиции, Министерству финансов, Государственному комитету по статистике и анализу Республики Казахстан, а также заинтересованным министерствам и другим органам государственного управления республики, организациям согласно указателям рассылки отделов-исполнителей Аппарата, готовивших вопросы.
8. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 23 августа 1991 г. N 488 (СП КазССР, 1991 г. N 20, ст. 137).
Премьер-министр
Республики Казахстан

7. Жариялауға жататын Қазақстан Республикасының Президентiнiң жарлықтарын, қаулылары мен өкiмдерiн, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулыларын, Қазақстан Республикасының Премьер-министрiнiң өкiмдерiн Аппараттың Жалпы бөлiмi мiндеттi түрде Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне, Экономика министрлiгiне, Әдiлет министрлiгiне, Қаржы министрлiгiне, статистика және талдау жөнiндегi Мемлекеттiк комитетiне, сондай-ақ республиканың мүдделi министрлiктер мен басқа мемлекеттiк басқару органдарына, ұйымдарға Аппараттың мәселенi әзiрлеген бөлiмiнiң толтырған жөнелтiм көрсеткiшiне сәйкес жiбередi.
8. Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 23 тамыздағы N 488 қаулысының күшi жойылған деп танылсын (ҚазССР, ҚЖ, 1991 жыл, N 20, 137-бап).
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi