О неотложных меpах по упоpядочению экологического pайониpования Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 29 июня 1993 г. N 548. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях обеспечения научно обоснованного определения границ регионов Республики Казахстан с неблагоприятной для жизнедеятельности окружающей средой, выработки государственных мероприятий по восстановлению природных ресурсов в районах с напряженной экологической ситуацией и осуществлению защитнореабилитационных мер для проживающего в них населениях Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан в срок до 1 января 1995 г. внести на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан проект программы экологического районирования территории республики, разработанный совместно с Национальной академией наук Республики Казахстан, Казахской академией сельскохозяйственных наук, заинтересованными министерствами, ведомствами и организациями, главами областных, Алматинской и Ленинской городских администраций.
2. Установить, что финансирование работ по экологическому районированию осуществляется за счет средств Республиканского фонда охраны окружающей среды.<*>
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 14 мая 1998 г. N 434 P980434_  .
3. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан совместно с Национальной академией наук Республики Казахстан, Казахской академией сельскохозяйственных наук, Министерством здравоохранения, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, Главным управлением по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан:
в IV квартале 1993 г. разработать и утвердить в установленном порядке на период до 2000 года критерии допустимых антропогенных нагрузок на окружающую природную среду по районам республики, включая депрессированные территории;
во II квартале 1994 г. внести на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан проект научно обоснованной государственной программы экологической реабилитации территории республики как составной части Национальной программы рационального природопользования, имея в виду формирование единой организационно-технической системы мониторинга и диагностики состояния природной среды, строительство и реконструкцию природоохранных сооружений, осуществление комплекса природовосстановительных мероприятий.

Қазақстан Республикасының экологиялық аудандарға бөлiнуiн реттеу жөнiндегi шұғыл шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 29 маусым 1993 ж. N 548. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының айналадағы орта тiршiлiкке қолайсыз болып келетiн аймақтарының ғылыми негiзделген шекараларын айқындау, экологиялық жағдайы қысылтаяң аудандардағы табиғи ресурстарды қалпына келтiру және оларда тұратын халыққа арналған қорғау-оңалту шараларын жүзеге асыру жөнiндегi мемлекеттiк шараларды түзудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясымен, Қазақ ауыл шаруашылық ғылымы академиясымен, мүдделi министрлiктермен, ведомстволармен және ұйымдармен, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп әзiрленген республика аумағын экологиялық аудандарға бөлу бағдарламасының жобасын Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына 1995 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi мерзiмде енгiзсiн.
2. Экологиялық аудандарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды қаржыландыру Республикалық қоршаған ортаны қорғау қоры қаражатының есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1998.05.14. N 434   қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясымен, Қазақ ауыл шаруашылық ғылымы академиясымен, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен, Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқармамен бiрлесiп:
1993 жылдың IV тоқсанында 2000 жылғы кезеңге дейiн тозығы жеткен аумақтарды қоса республиканың аудандары бойынша айналадағы табиғи ортаға түсетiн антропогендiк ауыртпалықтың жол беруге болатын өлшемдерiн белгiленген тәртiппен әзiрлеп бекiтсiн;
табиғи ортаның мониторингтiк және диагностикалық ахуалының бiрыңғай ұйымдық-техникалық жүйесiн қалыптастыруды, табиғат қорғау құрылыстарын салуды және қайта жаңартуды, табиғатты қалпына келтiрудiң кешендi шараларын жүзеге асыруды ескере отырып, табиғатты ұтымды пайдаланудың, Ұлттық бағдарламасының құрамдас бөлiгi ретiндегi республика аумағын экологиялық оңалтудың ғылыми негiзделген мемлекеттiк бағдарламасының жобасын 1994 жылдың II тоқсанында Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына енгiзсiн.

4. Рекомендовать главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций устанавливать совместно с соответствующими государственными органами за счет средств местных бюджетов нормы социальных льгот и компенсаций для отдельных районов подведомственных территорий в связи с обострением экологической ситуации.
Премьер-министр
Республики Казахстан

4. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiне тиiстi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, жергiлiктi бюджет қаражатының есебiнен экологиялық жағдайдың ушығуына байланысты ведомстволық бағыныстағы аумақтың жекелеген аудандары үшiн әлеуметтiк жеңiлдiктер мен өтемдердiң нормаларын белгiлеу ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi