Отдельные вопросы Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июня 1993 г. 565. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 августа 2005 года N 809 (P050809)
В связи с расширением функций и изменением структуры Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Увеличить численность работников центрального аппарата Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан на 41 единицу за счет введения в его структуру численности работников центрального аппарата Пенсионного фонда Республики Казахстан.
Увеличить лимит служебных легковых автомобилей для центрального аппарата Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан на 2 единицы.
Установить, что финансирование передаваемой численности работников центрального аппарата и автотранспорта осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
Министерству финансов Республики Казахстан в десятидневный срок обеспечить открытие финансирования на содержание дополнительной численности и содержание автотранспорта Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан.
2. Ввести дополнительно должность заместителя Министра социальной защиты населения Республики Казахстан в пределах численности центрального аппарата Министерства.
3. Распорядителем кредитов Пенсионного фонда Республики Казахстан считать Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан и его органы на местах.
4. Рекомендовать Национальному банку Республики Казахстан дать соответствующее указание всем банкам республики об установлении строгого контроля за своевременным перечислением предприятиями, организациями и учреждениями обязательных взносов в Пенсионный фонд Республики Казахстан одновременно с получением ими средств на заработную плату.
5. Правлению Пенсионного фонда Республики Казахстан обеспечить разработку и принятие документов, необходимых для аккумулирования средств Пенсионного фонда Республики Казахстан и дальнейшего оперативного их перераспределения потребителям, расходы которых превышают их доходы, в части использования средств Пенсионного фонда Республики Казахстан.
6. Принять к сведению, что по согласованию с главами областных, Алматинской и Ленинской городских администраций финансирование переданных управлениям социальной защиты населения Республики Казахстан органов управления филиалов Пенсионного фонда осуществляется за счет средств местных бюджетов без сокращения штатной численности передаваемого аппарата.

Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiнiң жекелеген мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 маусым 1993 ж. N 565. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.08.03. N 809 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiнiң қызмет ауқымының кеңеюiне және құрылымының өзгеруiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгi орталық аппараты қызметкерлерiнiң саны оның құрылымына Қазақстан Республикасының Зейнетақы қоры орталық аппараты қызметкерлерiнiң енгiзiлуi есебiнен 41 адамға ұлғайтылсын.
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгi орталық аппаратына арналған қызмет басындағы жеңiл автомобильдер лимитi 2 автомобильге көбейтiлсiн.
Орталық аппаратқа берiлетiн қызметкерлер санын және автокөлiктi қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiне қосылған адамдар санын және автокөлiктi ұстауды қаржыландыру iсiн он күн мерзiм iшiнде қамтамасыз етсiн.
2. Министрлiктiң орталық аппаратындағы адамдар санына қарай Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрiнiң орынбасары қызметiн қосымша енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгi мен оның жер-жерлердегi органдары Қазақстан Республикасының Зейнетақы қоры кредиттерiн бөлушi болып есептелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң еңбекақы төлеуге қаржы алу кезiнде Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына беретiн мiндеттi жарнаны уақытында аударып отыруына қатаң бақылау жасау туралы республиканың барлық банктерiне тиiсiнше нұсқау берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорының басқармасы Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының қаржыларын шоғырландыру және оны Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының қаржыларын пайдалану бөлiгiнде кiрiсi шығысынан асатын тұтынушыларға одан әрi жедел қайта бөлу үшiн қажеттi құжаттардың әзiрленiп, қабылдануын қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау басқармаларының қарауына берiлген Зейнетақы қоры филиалдарының басқару органдарын қаржыландыру облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiмен келiсiм бойынша берiлген штат саны қысқартылмай, жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылатыны еске алынсын.

7. Министерству науки и новых технологий предусматривать выделение Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан вычислительной и оргтехники для создания единой сети по учету контингента, нуждающегося в государственной поддержке, оперативного контроля за выплатами государственных пособий и решения вопросов пенсионного обеспечения.
8. Министерству экономики Республики Казахстан предусматривать годовыми планами-прогнозами выделение жилья работникам Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

7. Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiне мемлекеттiк қолдауға зәру топтар есебiн алудың бiрыңғай жүйесiн құру, мемлекеттiк жәрдемақылардың төленуiне жедел бақылау жасау және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелерiн шешу үшiн есептеу мен iс техникасын бөлудi көздейтiн болсын.
8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жылдық болжам жоспарда Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiнiң  қызметкерлерiне тұрғын-үй бөлудi көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi