О создании Государственной холдинговой компании "Куат"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1993 года N 749. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 декабря 1995 г. N 1725 ~P971725.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную холдинговую компанию "Куат" на базе предприятий шинной и резинотехнической промышленности согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
делегировать компании "Куат" право владения, пользования и управления государственным имуществом предприятий и организаций, а также право владения, пользования и управления государственными пакетами акций акционерных обществ, включенных в состав Компании в установленном порядке.
Установить, что по мере преобразования государственных предприятий и организаций в акционерные общества соответствующие государственные контрольные пакеты акций передаются во владение, пользование и управление компании "Куат", за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) U931135_ ;
в месячный срок подготовить пакет учредительных документов;
совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан в месячный срок завершить работу по формированию имущественного комплекса компании "Куат".
3. Возложить на компанию "Куат":
координацию деятельности предприятий и акционерных обществ, вошедших в Компанию;
эффективное использование научно-производственного потенциала в условиях формирования рыночных отношений;
содействие техническому развитию всех вошедших в Компанию организаций, исходя из имеющихся финансовых и материальных ресурсов.
4. Определить месторасположение Государственной холдинговой компании "Куат" в г. Шымкенте.
5. Главе Южно-Казахстанской областной администрации, территориальному комитету по государственному имуществу выделить необходимые служебные помещения для размещения исполнительного аппарата Компании, а Министерству связи Республики Казахстан обеспечить ее техническими средствами и каналами телефонной и телексной связи.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1993 г. N 749
ПЕРЕЧЕНЬ
акционерных обществ, предприятий и организаций,
входящих в состав Государственной холдинговой
компании "Куат"
Акционерное общество "Шымкентшина", г. Шымкент
Арендное производственное объединение "Карагандарезинотехника",
г. Сарань, Карагандинская область
Шымкентский шиноремонтный завод, г. Шымкент
Кустанайский шиноремонтный завод, г. Кустанай
Павлодарский шиноремонтный завод, г. Павлодар
Карагандинский шиноремонтный завод, г. Актас, Карагандинская область Научно-производственное объединение "Прогресс" (Шымкентский ремонтно-механический завод), г. Шымкент

"Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 31 тамыз N 749. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.14. N 1725 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Шина және резеңке техникасы өнеркәсiбiнiң қосымшаға сәйкес кәсiпорындары негiзiнде "Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
белгiленген тәртiппен Компания құрамына енгiзiлген кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын, сондай-ақ акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын "Қуат" компаниясына беретiн болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың акционерлiк қоғамдарға қайта құрылу дәрежесiне қарай акциялардың тиiстi мемлекеттiк бақылау пакеттерi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сататын акциялар пакетiнен басқасы, Қазақстан Республикасында Мемлекет иелiгiнен алудың және жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасында көзделген тәртiп бойынша "Қуат" компаниясының иеленуiне, пайдалануына және басқаруына берiледi деп белгiленсiн.
бiр айлық мерзiмде құрылтай құжаттарының пакетiн әзiрлесiн;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде "Қуат" компаниясының мүлiктiк кешенiн қалыптастыру жөнiндегi жұмысты әзiрлейтiн болсын.
3. "Қуат" компаниясына:
Компанияға енгiзiлген кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдардың қызметiн үйлестiру;
нарықтық қатынастарды қалыптастыру жағдайында ғылыми-өндiрiстiк әлеуметтi тиiмдi пайдалану;
қолда бар қаржы мен материалдық ресурстарға сүйенiп,
Компанияға енгiзiлген барлық ұйымдардың техникалық дамуына
жәрдемдесу жүктелсiн.
4. "Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясының орналасатын жерi
Шымкент қаласы деп анықталсын.
5. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi, мемлекеттiк мүлiк
жөнiндегi аумақтық комитет компанияның атқарушы аппаратын
орналастыру үшiн қажеттi қызметтiк үй-жай бөлсiн, ал Қазақстан
Республикасының Байланыс министрлiгi оны техникалық құралдармен
телефон және телекс байланысы арналарымен қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 31 тамыздағы
N 749 қаулысына
Қосымша
"Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдардың,
кәсiпорындар мен ұйымдардың
Тiзбесi
"Шымкентшина" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Қарағандырезеңкетехника" жалгерлiк өндiрiс бiрлестiгi,
Қарағанды облысының Сарань қаласы
Шымкент шина жөндеу зауыты, Шымкент қаласы
Қостанай шина жөндеу зауыты, Қостанай қаласы
Павлодар шина жөндеу зауыты, Павлодар қаласы
Қарағанды шина жөндеу зауыты, Қарағанды облысының Ақтас
қаласы
"Прогресс" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгi (Шымкент
жөндеу-механика зауыты), Шымкент қаласы