О создании Государственной акционерной компании "Кунарлылык"
Постановление Кабинета министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 года N 859. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 30 декабpя 1995 г. N 1898 ~P951898.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" и в целях сохранения единой службы химизации сельского хозяйства и неразрывности технологических связей Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную акционерную компанию "Кунарлылык" (в дальнейшем Компания) на базе предприятий и организаций Республиканского государственно-кооперативного объединения по повышению плодородия "Казплодородие" согласно приложениям N 1, 2.
2. Установить, что Государственная акционерная компания "Кунарлылык" является правопреемником имущественных прав и обязанностей Республиканского государственно-кооперативного объединения по повышению плодородия "Казплодородие".
3. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Компанией произвести преобразование государственной собственности предприятий и организаций, входящих в состав Компании в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации на 1993-1995 годы (II этап) и Указом Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1137 "О дополнительных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса". По мере акционирования государственных предприятий и организаций передать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций создаваемых акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых в установленном порядке.
4. Поручить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан и Компании путем координации и регулирования деятельности предприятий и организаций, входящих в состав Компании, обеспечить соблюдение интересов государства в вопросах:
- разработки и осуществления комплексных программ сохранения и повышения плодородия почв и проведения единой политики в области химизации сельского хозяйства;
- проведения работ по защите растений от вредителей и болезней;
- осуществления экологического контроля за агрохимическим, радиоактивным и техногенным загрязнением почв, сельхозугодий и продукции, а также состоянием и изменением почвенного плодородия;
- мелиорации солонцов и комплексного агрохимического окультуривания пашни;
- привлечения инвестиций, в том числе иностранных, в реконструкцию, расширение и строительство новых объектов производственной базы химизации сельского хозяйства.

"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 9 қыркүйек N 859. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.30. N 1898 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн және ауыл шаруашылығын химияландырудың бiрыңғай қызметi мен технологиялық байланыстардың үзiлмеуiн сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Құнарлылықты арттыру жөнiндегi "Қазқұнарлылық" республикалық мемлекеттiк-кооперативтiк бiрлестiгiнiң кәсiпорындары мен ұйымдарының негiзiнде N 1, 2 қосымшаларға сәйкес "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы (бұдан әрi Компания) құрылсын.
2. "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы құнарлылықты арттыру жөнiндегi "Қазқұнарлылық" республикалық мемлекеттiк-кооперативтiк бiрлестiгiнiң мүлiктiк құқы мен мiндеттерiнiң заңды мұрагерi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Компаниямен бiрлесе отырып 1993-1995 жылдарға арналған (II- кезең) мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру жөнiндегi Ұлттық бағдарламаға және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық, дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1137 Жарлығына сәйкес Компания құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн қайта құруды жүзеге асыру тапсырылсын. Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарды акционерлендiрген жағдайда құрылатын акционерлiк қоғамдардың, белгiленген тәртiппен сатылатын акциялар пакетiнен басқа, мемлекеттiк акциялар пакетiн Компанияға иеленуге, пайдалануға және басқаруға берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Компанияға оның құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың қызметiн үйлестiру және реттеу жолымен мына мәселелерде:
- топырақ құнарлылығын сақтау мен арттырудың кешендi бағдарламасын әзiрлеп, жүзеге асыруда және ауыл шаруашылығын химияландыру саласында бiрыңғай саясат жүргiзуде;
- өсiмдiктердi зиянкестер мен аурулардан қорғау жөнiндегi жұмыстарды жүргiзуде;
- топырақтың, ауыл шаруашылық алаптарының және өнiмдерiнiң агрохимиялық радиоактивтенуi мен техногендiк ластануына, сондай-ақ топырақ құнарлылығының жайына және өзгеруiне экологиялық бақылау жасауды жүзеге асыруда;
- сор жерлердi мелиорациялау және егiстiктердi кешендi
агрохимиялық баптауда;
- ауыл шаруашылығының химияландырудың өндiрiстiк базасының
объектiлерiн жаңғыртуға, кеңейтуге және жаңасын салуға инвестициялар,
оның iшiнде шет ел инвестицияларын тартуда мемлекет мүддесiн сақтау
тапсырылсын.

5. Государственная акционерная компания "Кунарлылык" является юридическим лицом, действует на основании законодательства Республики Казахстан, своего Устава и входит в состав агропромышленного комплекса республики.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 г. N 859
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий и организаций, входящих в состав
Государственной акционерной компании
"Кунарлылык"
Малое государственное предприятие "Агрохимсервис" г. Алматы,
в составе:
Республиканской центральной резервной базы минеральных удобрений
и ядохимикатов на ст. Кайрат Алматинской области
Кустанайской республиканской резервной базы минеральных удобрений
и ядохимикатов, г. Кустанай
Республиканской базы материально-технического снабжения, г. Алматы
Алматинское межрайонное производственное объединение "Защита
зеленых насаждений", г. Алматы
Республиканский научно-технологический центр "Агрохим", г. Алматы
и его подведомственные подразделения в областях
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 г. N 859
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, включенных в состав Государственной
акционерной компании "Кунарлылык",
не подлежащих приватизации
Республиканская станция защиты растений, г. Алматы в том числе подведомственные: Акмолинская областная станция защиты растений Актюбинская областная станция защиты растений Алматинская областная станция защиты растений Атырауская областная противосаранчево-сусликовая экспедиция Восточно-Казахстанская областная станция защиты растений Жамбылская областная станция защиты растений
Жезказганская областная станция защиты растений
Западно-Казахстанская противосаранчево-сусликовая экспедиция
Карагандинская областная станция защиты растений
Кзыл-Ординская областная противосаранчевая экспедиция
Кокчетавская областная станция защиты растений
Кустанайская областная станция защиты растений
Мангистауская областная станция защиты растений
Павлодарская областная станция защиты растений
Северо-Казахстанская областная станция защиты растений
Семипалатинская областная станция защиты растений
Талдыкорганская областная станция защиты растений
Тургайская областная станция защиты растений
Южно-Казахстанская областная станция защиты растений Республиканская лаборатория прогнозов и диагностики вредителей и болезней сельхозкультур, г. Алматы

5. "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы заңды ұйым
болып табылады, Қазақстан Республикасының заңдары, өз Жарғысы
негiзiнде iс-әрекет етедi және республика агроөнеркәсiп кешенiнiң
құрамына кiредi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 9 қыркүйектегi
N 859 қаулысына
N 1 қосымша
"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
құрамына кiретiн кәсiпорындар мен мекемелердiң
Т I З Б Е С I
"Агрохимсервис" шағын мемлекеттiк кәсiпорны, Алматы қаласы,
кәсiпорнының құрамында:
Минералдық тыңайтқыштар мен улы химикаттардың республикалық орталық резервтiк базасы, Қайрат ст. (бекет), Алматы облысы
Минералдық тыңайтқыштар мен улы химикаттардың Қостанайдағы республикалық резервтiк базасы, Қостанай қаласы
Республикалық материалдық-техникалық жабдықтау базасы, Алматы қаласы
"Жасыл желеңдi қорғау" Алматы ауданаралық өндiрiстiк бiрлестiгi, Алматы қаласы
"Агрохим" Республикалық ғылыми-технологиялық орталығы, Алматы қаласы және оның қарамағындағы облыстардағы бөлiмшелер
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 қыркүйектi N 859 қаулысына N 2 қосымша
"Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының құрамына кiрген, жекелендiруге
жатпайтын мекемелердiң
Т I З Б Е С I
Республикалық өсiмдiктердi қорғау станциясы, Алматы қаласы оның
iшiнде оның қарамағындағылар:
Ақмола облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Ақтөбе облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Алматы облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Атырау облыстық шегiрткеге-саршұнаққа қарсы күресу экспедициясы
Шығыс Қазақстан облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Жамбыл облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Жезқазған облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Батыс Қазақстан шегiртке-саршұнаққа қарсы күресу станциясы
Қарағанды облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Қызылорда облыстық шегiрткеге қарсы күресу экспедициясы
Көкшетау облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Қостанай облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Маңғыстау облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Павлодар облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Солтүстiк Қазақстан облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Семей облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Торғай облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясы
Ауылшаруашылық дақылдарының зиянкестерi мен ауруларын болжайтын,
диагностика жасайтын республикалық лабораториясы