О производстве геофизических исследований
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 сентября 1993 года N 936. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 сентября 1993 года N 936 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В целях практического осуществления Программы оценки перспектив нефтегазоносности акватории Каспийского моря Кабинет Министров Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ
1. Разрешить производство геофизических исследований, геологоразведки и добычи углеводородного сырья в заповедной зоне Каспийского моря с учетом особых экологических условий.
2. Государственной компании "Казахстанкаспийшельф" провести инженерно-экологические исследования совместно с геофизическими работами в районах освоения казахстанского сектора Каспийского моря и использовать эти данные для оценки воздействия на окружающую среду.
3. Пункт 5 Положения о заповедной зоне в северной части Каспийского моря, утвержденного постановлением Совета Министров Казахской ССР от 30 апреля 1974 г. N 252 "Об объявлении заповедной зоны в северной части Каспийского моря" (СП КазССР, 1974 г., N 10, ст. 43), дополнить подпунктом "д" следующего содержания:
"д" производство геофизических исследований, геологоразведки и добычи углеводородного сырья с учетом особых экологических условий".
Премьер-министр
Республики Казахстан

Геофизикалық зерттеулер жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 23 қыркүйектегі N 936 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Каспий теңiзi айлағында мұнай мен газ қорының келешегiн бағамдау бағдарламасын iс жүзiнде жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Каспий теңiзiнiң қорық аймағында айрықша экологиялық жағдайларды ескерiп, көмiр сутегi шикiзатына геофизикалық зерттеулер, геологиялық барлау жүргiзуге және өндiруге рұқсат етiлсiн.
2. "Қазақстанкаспийшельф" мемлекеттiк компаниясы Каспий теңiзiнiң Қазақстан жағын игеру аймағында геофизикалық жұмыстармен бiрге инженерлiк-экологиялық зерттеулер жүргiзсiн және бұл деректердi айналадағы ортаға ықпал жасалуын бағамдау үшiн пайдалансын.
3. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Каспий теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiнде қорық аймағын жариялау туралы" 1974 жылғы 30 сәуiрдегi N 252 қаулысымен (Қазақ ССР ҚЖ, 1974 ж., N 10, 43-бап) бекiтiлген Каспий теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiндегi қорық аймағы туралы Ереженiң 5-тармағы мынадай мазмұндағы "д" тармақшасымен толықтырылсын:
"д) айрықша экологиялық жағдайлар ескерiлiп, көмiр сутегi шикiзатына геофизикалық зерттеулер, геологиялық барлау жүргiзуге және өндiруге".
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi