О меpах по улучшению выплаты пенсий и пособий
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 6 янваpя 1994 г. N 34. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 сентября 1996 г. N 1149 ~P961149
В целях обеспечения своевременной выплаты пенсий и пособий и сокращения расходов Пенсионного фонда Республики Казахстан на эти цели Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что доставка пенсий и пособий в городской и сельской местности неработающим, по желанию работающим пенсионерам и получателям пособий производится через органы Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан, предприятиями Министерства связи и учреждениями Народного банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 мая 1994 г. N 560.
2. Установить с 1 июня 1996 года единый тариф за услуги по доставке и выплате пенсий и пособий в размере 1,8 процента от общей выплаченной суммы пенсий и пособий.
Предоставить право Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике совместно с Республиканским государственным предприятием почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций и Министерством социальной защиты населения Республики Казахстан регулировать размеры платы за услуги по доставке и выплате пенсий и пособий.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 6 июня 1996 г. N 714.
3. Министерству социальной защиты населения установить с Министерством связи Республики Казахстан договорные отношения, предусматривающие финансовую ответственность за несвоевременную доставку пенсий и пособий предприятиями связи.
4. Министерству связи, Министерству социальной защиты населения по согласованию с Министерством финансов и Национальным банком Республики Казахстан в месячный срок разработать и утвердить инструкцию по выплате пенсий и пособий.
5. Министерству связи Республики Казахстан установить строгий контроль за своевременной выплатой и доставкой пенсий и пособий населению.
Премьер-министр
Республики Казахстан

ЗЕЙНЕТАҚЫ МЕН ЖӘРДЕМАҚЫ ТӨЛЕУДI ЖАҚСАРТУ ЖӨНIНДЕГI ШАРАЛАР ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 1994 жылғы 6 қаңтар N 34. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.09.19. N 1149 қаулысымен.
Зейнетақы мен жәрдемақының уақтылы төленуiн қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының шығындарын азайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қалалық және ауылдық жерлерде жұмыс iстемейтiн зейнеткерлерге, сондай-ақ жұмыс iстеп жатқан зейнеткерлер мен жәрдемақы алушыларға қалауына қарай зейнетақы мен жәрдемақыларын жеткiзiп берудi Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiнiң органдары арқылы, Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi кәсiпорындары мен Халықтық банк мекемелерi жүргiзетiн болып белгiленсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚРМК 1994 ж.
25 мамыр, N 560 қаулысына сәйкес.
2. 1996 жылғы 1 маусымнан бастап зейнетақы мен жәрдемақыны жеткiзу мен төлеу бойынша көрсетiлетiн қызметтiң бiрынғай тарифi төленген зейнетақы мен жәрдемақының жалпы сомасының 1,8 процентi, мөлшнрiнде белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң жанындағы Республикалық мемлекеттiк почта байланысы кәсiпорнымен және Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен бiрлесiп зейнетақы мен жәрдемақыны жеткiзу және төлеу бойынша көрсетiлетiн қызмет төлемiнiң мөлшерiн реттеп отыру құқығы берiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.06.06.
N 714 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгiмен байланыс орындарының зейнетақы мен жәрдемақыны уақтылы жеткiзiп тұрмағандығы үшiн қаржылық жауапкершiлiгiн көздейтiн шарттық қатынастар орнататын болсын.
4. Байланыс министрлiгi, Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Қаржы министрлiгi және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен
келiсе отырып бiр ай мерзiмде зейнетақы мен жәрдемақы төлеу
жөнiндегi нұсқаулықты әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi халыққа
зейнетақы мен жәрдемақының уақтылы төленуi мен жеткiзiлуiне қатаң
бақылау орнататын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi