Об утвеpждении Вpеменного положения о поpядке пpоведения лесных тоpгов (аукционов) в Республике Казахстан
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 18 февpаля 1994 г. N 199. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 января 2004 г. N 32 (P040032)
В соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 23 января 1993 г. N 1925-XII "О порядке введения в действие Лесного кодекса Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить временное положение о порядке проведения лесных торгов (аукционов) в Республике Казахстан (прилагается).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 18 февраля 1994 г. N 199
ВРЕМЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке проведения лесных торгов
(аукционов) в Республике Казахстан
ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Продажа древесины на корню с торгов является экономическим стимулированием рационального ведения лесного хозяйства, важным инструментом формирования рыночных цен на древесину, отпускаемую с корня, и вводится с целью активизации рыночных отношений в лесопользовании.
2. Временное положение о порядке проведения лесных торгов (аукционов), в дальнейшем - Положение, регламентирует порядок продажи древесины на корню, а также сухостойной, ветровальной, буреломной и иной аналогичной древесины.
3. Торги (аукционы) древесины на корню - это открытая продажа древесины на корню, при которой ее организаторы путем соответствующих объявлений привлекают покупателей древесины к участию в конкурентном споре, чтобы покупку могло совершить юридическое или физическое лицо, предложившее наибольшую цену.
4. (Пункт 4 исключен - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 )
5. Объемы древесины на корню, выставляемой для реализации на торгах (аукционах), определяются владельцами участков лесного фонда одновременно с размещением лимита лесосечного фонда по лесозаготовителям, группам лесов, хозяйствам и утверждаются государственным органом управления лесным хозяйством Республики Казахстан по согласованию с областными органами исполнительной власти.
6. Покупателями древесины на торгах (аукционах) могут выступать юридические лица и физические лица, располагающие необходимыми техникой и оборудованием. Покупатель участвует на аукционе лично или через своего представителя по доверенности. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
ОРГАНИЗАЦИЯ ТОРГОВ (АУКЦИОНОВ)
7. Торги (аукционы) организуют и проводят областной орган исполнительной власти совместно с областным органом управления лесным хозяйством. Для этого создается Торговая комиссия, в состав которой должны входить представители областного органа исполнительной власти, областного органа управления лесным хозяйством, государственной налоговой инспекции, владельцев участков лесного фонда, продающих древесину, протоколист, юрисконсульт, бухгалтер и другие члены. Председателем Торговой комиссии назначается представитель областного органа исполнительной власти. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДА АҒАШ САУДАЛАСУЫН (АУКЦИОНДАР) ӨТКIЗУ ТӘРТIБI ТУРАЛЫ УАҚЫТША ЕРЕЖЕНI БЕКIТУ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 18 ақпан 1994 ж. N 199. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.01.13. N 32 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Орман кодексiн күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1993 жылғы 23 қаңтардағы N 1925-XII қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасында Ағаш саудаласуын (аукциондар) өткiзу тәртiбi туралы Уақытша ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 18 ақпандағы
N 199 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасында ағаш саудаласуын
(аукциондар) өткiзу тәртiбi туралы
УАҚЫТША ЕРЕЖЕ
ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Өсiп тұрған сүректердi саудаласу арқылы сату орман шаруашылығын ұтымды жүргiзудi экономикалық ынталандыру, өсiп тұрғанда босатылатын сүректiң нарықтық бағасын қалыптастырудың маңызды құралы болып табылады және орман пайдалануда нарықтық қатынастарды жандандыру мақсатында енгiзiледi.
2. Ағаш саудасын (аукциондарды) өткiзу тәртiбi туралы Уақытша ереже, бұдан былай Ереже, өсiп тұрған сүректi, сол сияқты қурап тұрған, жел сұлатқан, дауыл омырған және басқа осындай сүректi сату тәртiбiн реттейдi.
3. Өсiп тұрған сүрек саудасы (аукционы) - бұл өсiп тұрған сүректiң ашық саудасы, мұндай жағдайда оны ұйымдастырушылар неғұрлым жоғары баға ұсынған заңды немесе жеке тұлғалар сатып алатын болуы үшiн тиiстi хабарландырулар жолымен сүрек сатып алушыларды бәсекелестiк сайысқа қатысуға тартады.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
5. Саудаласу арқылы (аукционда) сату үшiн қойылатын, өсiп тұрған сүректiң көлемiн орман қоры учаскелерiнiң иелерi ағаш дайындаушылар, орман топтары, шаруашылықтар бойынша ағаш кесу қоры лимитiн орналастырумен бiр мезгiлде анықтайды және облыстық атқарушы өкiмет органдарының келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орман шаруашылығын басқару органы бекiтедi.
6. Саудаласу арқылы (аукциондарда) сүректердi сатып алушылар болып заңды ұйымдар және қажеттi техникасы мен жабдығы бар жеке тұлғалар қатысуы мүмкiн. Сатып алушы аукционға жеке өзi немесе сенiмхат бойынша өзiнiң өкiлi арқылы қатысады. <*>
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
САУДАЛАСУДЫ (АУКЦИОНДАРДЫ) ҰЙЫМДАСТЫРУ
7. Саудаласуды (аукционды) облыстық атқарушы өкiмет органы облыстық орман шаруашылығын басқару органымен бiрлесе отырып ұйымдастырады және өткiзедi. Бұл үшiн Сауда комиссиясы құрылады, оның құрамына облыстық атқарушы өкiмет органының, облыстық орман шаруашылығын басқару органының мемлекеттiк салық инспекциясының, сүректi сатушы орман қоры учаскелерi иелерiнiң өкiлдерi, хаттамашы, заң кеңесшiсi, бухгалтер және басқа мүшелерi енгiзiлуге тиiс. Сауда комиссиясының төрағасы болып облыстық атқарушы өкiмет органының өкiлi тағайындалады.
<*>
Ескерту. 7-тармақтың 2-абзацы алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .

8. В зависимости от значимости торгов (аукционов) они проводятся в виде устного соревнования (устные торги) либо путем рассмотрения письменных заявок, запечатанных в конвертах (закрытые торги), или тем и другим способами совместно (совместные торги). Преимущественно назначаются совместные торги. При продаже особо крупных партий древесины на корню назначаются закрытые торги.
Способ проведения торгов устанавливает Торговая комиссия. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
9. Торги (аукционы) назначаются в течение всего года, в сроки наиболее удобные для покупателей. Время проведения торгов (аукционов), назначаемых в разных местах, определяется с таким расчетом, чтобы покупатели имели возможность принять участие в каждом отдельном торге (аукционе).
10. Продавец древесины заключает Торговое соглашение (приложение N 1) с Торговой комиссией. Неотъемлемой частью Торгового соглашения является Заявка на продажу древесины на корню на торгах (приложение N 2), которую заполняет продавец. Заявка составляется на каждую торговую единицу отдельно и содержит все основные сведения по ней: местонахождение (лесовладелец, лесничество, квартал, выдел, номер делянки), группу лесов, категорию защитности, наличие путей транспорта, количество древесины по породам и ее товарную структуру, способ рубки, сроки заготовки и вывозки, начальную (стартовую) стоимость древесины на корню, условия оплаты, способ и сроки лесовосстановления, технологическую карту разработки лесосеки (делянки) и другую информацию, которая может способствовать осуществлению более выгодной сделки и необходима для наиболее полного информирования покупателя о данной торговой единице. (Торговая единица - это объем древесины на корню в кубических метрах, выставляемый на торги в виде единого целого, который составляют подлежащие рубке деревья на лесосеке или на ее части, группы деревьев, отдельные деревья). <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
11. Торговая комиссия на основании заявок на продажу древесины (приложений к торговым соглашениям) составляет каталог, в котором содержатся полные сведения по всем торговым единицам, а также расчетные счета и наименования организаций-продавцов для возможности внесения покупателями залогов на их счета.
12. Торговая комиссия дает объявление о времени и месте проведения торгов в средствах массовой информации, в специальных справочных изданиях.
Выбор форм и средств информирования производится исходя из объемов и качества продаваемой древесины на корню и способа торгов.

8. Саудаласудың (аукциондардың) маңызына қарай олар ауызша жарысу (ауызша саудаласу) түрiнде немесе конвертке салып, желiмдеп ұсынған жазбаша сұранымды (жабық саудаласу) қарастыру жолымен немесе екi тәсiлдi қоса отырып (бiрлескен саудаласу) өткiзiледi. Бiрлескен саудаласу басымырақ тағайындалады. Өсiп тұрған сүректi аса iрi көлемде сатқан кезде жабық саудаласу тағайындалады. <*>
Саудаласуды өткiзу тәсiлiн Сауда комиссиясы белгiлейдi.
Ескерту. 8-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
9. Саудаласу (аукцион) бүкiл жыл бойы алармандар үшiн анағұрлым қолайлы мерзiмде тағайындалады. Әр түрлi жерде белгiленген саудаласуды (аукциондарды) өткiзу мерзiмi аларманның әрбiр жекелеген саудаласуға (аукционға) қатысуына мүмкiндiгi болатындай есеппен анықталады.
10. Сүректi сатушы Сауда комиссиясымен "сауда келiсiмiн" (1-қосымша) жасасады. Сауда келiсiмiнiң құрамды бiр бөлiгi саудаласуды өсiп тұрған сүректi сатуға арналған "өтiнiм" (2-қосымша) болып табылады, оны сатушы толтырады. Әрбiр сауда бiрлiгiне өтiнiм жеке-жеке жасалады және онда аталған тауар түрi жөнiнде барлық негiзгi мәлiметтер: тұрған жерi (орман иесі, орманшылық, орамы, бөлiнген тiлкем, оның нөмiрi), ормандар тобы, қорғаныштық санаты, көлiк жолының бар-жоғы тұқымы бойынша сүректiң саны және оның тауарлық құрылымы, кесу тәсiлi, дайындау және тасып әкету мерзiмi, өсiп тұрған сүректiң алғашқы (сөрелiк) құны, ақы төлеу шарты, орманды қалпына келтiру тәсiлi мен мерзiмi, ағаш кесiлетiн жердi (тiлкемдi) игерудiң технологиялық қартасы, неғұрлым пайдалы мәмiленi жүзеге асыруға себепшi болатын және осы сауда бiрлiгi жайында аларманның неғұрлым толық хабардар болуы үшiн қажеттi басқа да ақпарат көрсетiлуi қажет. (Сауда бiрлiгi - бiрыңғай тұтастық түрiнде саудаласуға қойылған өсiп тұрған сүректiң текше метр есебiндегi көлемi. Ол ағаш кесу учаскесiнiң кесiлуге жататын ағаштарын немесе оның бiр бөлiгiн, ағаштар тобын, оның жекелеген бөлiгiн бiлдiредi). <*>
Ескерту. 10-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
11. Сауда комиссия сүректi сатуға арналған (сауда келiсiмiне қосымшалар) өтiнiм негiзiнде каталог жасайды, онда барлық сауда бiрлiгi жөнiндегi толық мәлiмет, сондай-ақ алармандардың, сатушы ұйымдардың шоттарына кепiлдiк салуына мүмкiндiгi болуы үшiн олардың есеп айырысу шоттары мен атаулары көрсетiледi.
12. Сауда комиссиясы саудаласуды өткiзу мерзiмi мен орны жайында бұқаралық ақпарат құралдарында, арнаулы анықтамалық басылымдарда хабарландыру бередi.
Хабардар ету нысандары мен құралдарын таңдау өсiп тұрған сатылатын сүректiң көлемi мен сапасына және саудаласу тәсiлiне қарай жүргiзiледi.

13. Объявление о времени проведения торгов должно быть сделано заранее, за один - шесть месяцев до их начала в зависимости от их значимости.
14. В объявлениях указываются место, время, способ торгов, кто допускается к ним, объем и начальная стоимость выставляемой на торги каждой партии древесины на корню и указывается, где можно получить подробные сведения по всем торговым единицам, а также об условиях продажи и к кому следует обратиться для осмотра продаваемой древесины на корню в натуре, порядок и стоимость осмотра делянок в натуре. Кроме того, при проведении торгов с запечатанными в конверт заявлениями в объявлении указывается срок их подачи покупателями, желающими участвовать в торгах.
15. Стартовая стоимость древесины на корню включает в себя действующие базовые ставки платы за древесину, отпускаемую на корню, утвержденные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и торговые издержки. <*>
Сноска. Пункт 15 - в редакции постановления Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
16. Торговой комиссией может устанавливаться первоначальный денежный взнос (залог) по каждой торговой единице отдельно, который позднее включается в цену купленного товара или возвращается участникам, не сделавшим покупки. Покупатель, желающий торговаться на аукционе, обязан внести на расчетный счет продавца сумму залогов по всем выбранным торговым единицам. <*>
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
17. Продавец перед торгами организует осмотр лесосек (делянок) предполагаемыми покупателями по их желанию.
18. Желающий торговаться путем подачи запечатанного в конверт письменного заявления представляет лично или через другое лицо, или же почтой свое заявление, адресуя его в Торговую комиссию с надписью на конверте: "Заявление к торгам древесины на корню, назначенным на такое-то число". Заявление должно быть представлено не позже срока, указанного в объявлении о торгах, и заключать в себе:
а) согласие приобрести древесину на корню на основании объявленных условий продажи;
б) предлагаемую на каждую торговую единицу цену с обозначением ее прописью без каких-либо исправлений;
в) реквизиты юридического лица, подающего заявление, а также фамилию, имя, отчество и адрес уполномоченного представителя этого лица или отдельных заявителей;
г) копию платежного поручения об уплате залога.
19. Всем поступающим в Торговую комиссию запечатанным заявлениям присваивается регистрационный номер, под которым данное запечатанное заявление участвует в торгах.

13. Саудаласуды өткiзу мерзiмiн хабарлау саудаласудың маңыздылығына қарай оның басталуынан бiр-алты ай бұрын жасалуға тиiс.
14. Хабарландыруда саудаласудың орны, мерзiмi, тәсiлi, оған кiмнiң жiберiлетiнi, өсiп тұрған сүректiң сатуға қойылатын әрбiр тобының көлемi мен бастапқы құны және барлық сауда бiрлiгi, сондай-ақ сатудың шарттары туралы егжей-тегжейлi мәлiметтi қайдан алуға болатыны, өсiп тұрған сатылатын сүректi байқап көру үшiн кiмге жолығу керектiгi, табиғи күйдегi тiлкемдi байқап көру тәртiбi және оның құны көрсетiледi. Сонымен қатар жабық конвертте хатталған өтiнiм бойынша сауда жүргiзетiн кезде хабарландыруда оны саудаласуға қатысуға тiлек бiлдiрушi алармандардың беретiн мерзiмi де көрсетiледi.
15. Өсiп тұрған сүректiң бастапқы бағасы өзiне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiлген өсiп тұрған күйiнде босатылатын сүрек үшiн төлемнiң қолданыстағы базалық ставкаларын және сауда шығындарын қамтиды. <*>
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
16. Сауда комиссиясы әрбiр сауда бiрлiгi бойынша бастапқы ақшалай жарнаны (кепiлдiктi) жеке-жеке белгiлей алады, бұл кейiн сатып алынған тауар бағасына қосылады немесе ешнәрсе сатып алмаған қатысушыларға қайтарылады. Аукционда саудаласуға тiлек бiлдiрген аларман таңдап алған барлық сауда бiрлiгi бойынша сатушының есеп айырысу шотына кепiлдiк сома өткiзуге мiндеттi. <*>
Ескерту. 16-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
17. Сатушы саудаласу алдында алармандардың қалауы бойынша ағаш кесiлетiн жердi (тiлкемдi) байқап көрудi ұйымдастырады.
18. Жабық конвертте хатталған өтiнiм беру жолымен саудаласуға тiлек бiлдiрушiнiң тiкелей өзi немесе басқа кiсi немесе почта арқылы өзiнiң өтiнiмiн Сауда комиссиясына жолдай отырып, конверт сыртына "Мынадай күнге белгiленген өсiп тұрған сүректi саудаласуға өтiнiм" деп жазуы керек. Өтiнiм саудаласу жайындағы хабарландыруда көрсетiлген мерзiмнен кешiктiрiлмей табыс етiлуге тиiс және онда:
а) өсiп тұрған сүректi хабарландырылған сату шарттары негiзiнде сатып алуға келiсетiнi, нендей бiр түзетусiз жазбаша түрде белгiленген әрбiр сауда бiрлiгiнiң ұсынылатын бағасы;
б) өтiнiм берген заңды тұлғаның деректемесi, сондай-ақ фамилиясы, аты, әкесiнiң аты және осы тұлғаның уәкiлдiк берген жекелеген өтiнiмшiлердiң мекен-жайы;
в) кепiлдiктi төлегенi туралы төлемдiк тапсырманың көшiрмесi болуға тиiс.
19. Сауда комиссиясына келiп түсетiн барлық жабық өтiнiмдерге тiркелген нөмiрi берiлiп, сол бойынша осы жабық өтiнiм саудаласуға қатысады.

20. Торговая комиссия выдает билеты участникам торгов (аукциона) - номер билета является номером участника торга (аукциона). Билет участникам торга выдается только после предъявления платежного поручения об уплате залога, кроме того уполномоченный представитель юридического лица должен представить доверенность. <*>
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
21. Информация об уплаченных залогах заносится в Ведомость о залогах (приложение N 3) за подписью участников торгов.
ОБЩИЕ ТРЕБОВАНИЯ К ПОРЯДКУ
ПРОВЕДНИЯ ТОРГОВ (АУКЦИОНОВ)
22. Проводит торги (аукцион) и оформляет их операции Торговая комиссия.
23. Во время проведения торгов (аукциона) составляется Отчет Торговой комиссии о проведении торгов (приложение N 7), в котором фиксируются все решения торговой комиссии, принятые по каким-либо обстоятельствам, имевшим место на торгах, и заполняется Торговый лист (приложение N 4).
24. Торги по возможности должны проводиться без перерыва до их окончания. В случае необходимости в перерыве Председатель Торговой комиссии объявляет об этом всем присутствующим с назначением времени возобновления торгов, о чем заносится запись в отчет о проведении торгов. При проведении торгов с запечатанными в конверт заявлениями они на время перерыва торгов вкладываются в в общий конверт и опечатываются печатью Председателя Торговой комиссии.
25. Председатель Торговой комиссии, открыв торги (аукцион), зачитывает условия их проведения (порядок проведения торгов, изложенный в пунктах 27 - 42 настоящего Положения) и предлагает всем желающим торговаться подписать экземпляр условий, а также объявляет о числе поступивших запечатанных заявлений. Запечатанные письменные заявления торгующихся должны находиться на видном месте нераспечатанными до окончания устных торгов.
26. Торги, независимо от наличия запечатанных заявлений, открываются в назначенный срок, если имеется не менее двух лиц, изъявивших желание торговаться. Если ранее этого срока не явилось вышеуказанное число покупателей древесины, то Торговая комиссия ожидает с открытием своих действий в течение двух часов. По истечении этого срока торги проводятся при всяком числе лиц, желающих торговаться, но не менее двух, включая и запечатанные письменные заявления. В тех случаях, когда в течение указанного времени на торги никто не явился, Торговая комиссия приступает к вскрытию запечатанных заявлений, если таковые имеются, в противном же случае считает торги несостоявшимися, с занесением об этом записи в отчет о проведении торгов.
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ УСТНЫХ ТОРГОВ

20. Сауда комиссиясы саудаласуға (аукционға) қатысушыларға билет береді, билеттiң нөмiрi саудаласуға (аукционға) қатысушының нөмiрi болып табылады. Саудаласуға қатысушыларға билет кепiлдiк ақы төленгенi туралы төлемдiк тапсырма көрсетiлгеннен кейiн берiледi, бұған қоса заңды тұлғаның уәкiлдiк берген сенiмхатты табыс етуге тиiс. <*>
Ескерту. 20-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
21. Кепiлдiк ақының төленгенi туралы ақпарат Кепiлдiк туралы ведомоске (3-қосымша) жазылып, қатысушылар қол қояды.
САУДАЛАСУДЫ (АУКЦИОНДЫ) ЖҮРГIЗУ ТӘРТIБIНЕ
ҚОЙЫЛАТЫН ЖАЛПЫ ТАЛАПТАР
22. Сауда комиссиясы саудаласуды (аукционды) жүргiзедi және олардың операциясын ресiмдейдi.
23. Саудаласуды (аукционды) жүргiзу кезiнде "Сауда комиссиясының саудаласуды жүргiзгенi туралы есебi" (7-қосымша) жасалады, онда саудаласу кезiнде орын алған нендей бiр жағдай жөнiнде қабылданған барлық шешiм көрсетiледi және "Сауда парағы" (4-қосымша) толтырылады.
24. Саудаласу мүмкiндiгiнше оның аяқталатын мерзiмiне дейiн үзiлiссiз жүргiзiлуге тиiс. Үзiлiс қажет болған жағдайда, Сауда комиссиясының төрағасы бұл жөнiнде сауданы қайта жалғастыру мерзiмiн белгiлей отырып, барлық қатысушыларға хабарлайды, саудаласу жүргiзiлгенi жайындағы есепке жазба түсiрiледi. Саудаласуды жабық конверттегi өтiнiмдер бойынша жүргiзу кезiнде саудаласуға жасалған үзiлiс уақытында өтiнiмдер ортақ конвертке салынып, Сауда комиссиясы төрағасының мөрi басылып, хатталады.
25. Сауда комиссиясының төрағасы саудаласуды (аукционды), ашып, оны жүргiзу шарттарын (саудаласуды жүргiзудiң осы Ережелерiнiң 27-42-тармақтарында жазылған тәртiбiн) оқып бередi және саудаласуға ниет бiлдiрушiлердiң бәрiне шарттар жазылған қағаздың бiр данасына қолдарын қоюды ұсынады, сондай-ақ қанша жабық өтiнiм түскенiн хабарлайды. Саудаласушылардың жазбаша жабық өтiнiмдерi ауызша саудаласу аяқталғанға дейiн ашылмай көрнектi жерде қойылып тұруға тиiс.
26. Конвертке салынған өтiнiмдердiң бар-жоғына қарамастан, егер саудаласуға тiлек бiлдiрушiлер екi адамнан кем болмаса, саудаласу белгiленген уақытта ашылады. Егер сүректi сатып алушылардың жоғарыда көрсетiлген саны аталған мерзiмнен бұрын келмесе, онда Сауда комиссиясы өз iс-әрекетiн екi сағат бойы бастамай күте тұрады. Осы уақыт өткен соң саудаласу оған ниет бiлдiрушiлердiң қанша адам болғанына қарамастан, бiрақ жабық жазбаша өтiнiмдердi қосқанда екеуден кем болмаса, жүргiзiле бередi. Көрсетiлген уақытта саудаласуға ешкiм келмеген жағдайда, Сауда комиссиясы жабық өтiнiмдердi ашуға кiрiседi, егер ондай өтiнiмдер бар болса, ал бұған керiсiнше болған жағдайда, саудаласу өткiзiлмедi деп саналып, ол жөнiнде саудаласуды жүргiзу туралы есепте көрсетiледi.
АУЫЗША САУДАЛАСУДЫ ЖҮРГIЗУ ТӘРТIБI

27. Устные торги проводятся по каждой торговой единице отдельно по порядку номеров в каталоге. Предъявление к торгам единиц, не показанных в каталоге, не допускается. Снятие представленных к торгам единиц может производиться по представлению владельцев участников лесного фонда торговыми комиссиями в день торгов при необходимости переоценки единиц вследствие повреждения лесосек пожаром, ветром и т.п., а также при необходимости использовать их для ликвидации последствий стихийных бедствий. По письменному заявлению продавца или его доверенного представителя любая представленная к торгам единица может быть снята с торгов в случае отсутствия должной конкуренции.
28. Председатель Торговой комиссии объявляет номер продаваемой торговой единицы (лота) по каталогу, дает краткую характеристику, объявляет начальную цену и интервал увеличения цены. Интервал должен составлять не меньше одного процента начальной цены, округленной до десятков.
29. Покупатель, предлагая цену, должен поднять билет (номер участника), повернув его в сторону Председателя Торговой комиссии, и громко объявить свою предлагаемую цену.
30. Председатель Торговой комиссии повторяет каждую предложенную цену, фиксируя это ударом молотка. Предложенная цена объявляется три раза и, если никто из покупателей не предлагает большей цены, то объявляется, что устные торги по этой единице закончены. Наивысшая предложенная цена и номер участника, ее предложивший, записываются в торговый лист.
31. Покупатель, объявивший последнюю надбавку, расписывается на торговом листе о согласии оставить за собой данную торговую единицу за предложенную им цену. После этого Председатель Торговой комиссии переходит к торгам по следующей торговой единице.
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ СОВМЕСТНЫХ ТОРГОВ И ТОРГОВ
С ОДНИМИ ЗАПЕЧАТАННЫМИ В КОНВЕРТ ЗАЯВЛЕНИЯМИ
32. В случае проведения совместных торгов - устного соревнования и запечатанных в конверт заявлений - в начале проводятся устные торги в соответствии с пунктами 27 - 31, а по окончании устных торгов, но до вскрытия поступивших письменных заявлений Председатель предлагает желающим сделать дальнейшие надбавки "на себя", записи о которых заносятся в торговый лист против соответствующих торговых единиц.
33. По окончании устных торгов и предложений надбавок "на себя" Председатель объявляет устные торги оконченными, после чего Торговая комиссия приступает к вскрытию запечатанных заявлений на виду у всех торгующихся. Каждое вскрытое заявление оглашается и сделанные в нем предложения заносятся в торговый лист по соответствующим Торговым единицам с указанием предложенной цены и регистрационного номера запечатанного в конверт заявления.

27. Ауызша саудаласу әрбiр сауда бiрлiгi бойынша каталогтегi нөмiрiне қарай жеке-жеке жүргiзiледi. Каталогте көрсетiлмеген сауда бiрлiгiн саудаласуға ұсынуға жол берiлмейдi. Саудаласуға ұсынылған сауда бiрлiктерiн шығарып тастауды орман қоры учаскелерi иелерiнiң ұсынысы бойынша Сауда комиссиялары сауда күнi ағаш кесуге арналған жерге өрттен, желден, тағы басқа себептерден зиян келтiрiлуi салдарынан сауда бiрлiгiн қайта бағалау қажет болған, сондай-ақ оларды табиғи зiлзаланың зардабын жою үшiн пайдалану қажет болған жағдайда жүргiзуi мүмкiн. Сатушының немесе оның уәкiлдiк берген өкiлiнiң жазбаша мәлiмдемесi бойынша саудаласуға ұсынылған кез-келген сауда бiрлiгi бәсеке болмаған ретте саудаласудан алынып тасталады.
28. Сауда комиссиясының төрағасы каталог бойынша сауда бiрлiгiнiң (лотта) сатылатын нөмiрiн хабарлайды, қысқаша сипаттама бередi, бастапқы бағасы мен оны өсiру аралығын жариялайды. Он бөлiкке дейiн ықшамдағанда бұл аралық бастапқы бағаның бiр процентiнен кем болмауға тиiс.
29. Аларман өз бағасын ұсына отырып, билетiн (қатысушы нөмiрiн) көтерiп, оны Сауда комиссиясы төрағасы тұрған жаққа қарай бұра көрсетiп, өзi ұсынатын бағаны дауыстап жариялауға тиiс.
30. Сауда комиссиясының төрағасы әрбiр ұсынылған бағаны қайталап, оны балғаның соғылған дабылымен құптап отырады. Ұсынылған баға үш мәрте қайталанады, егер алармандардың бiрде-бiреуi жоғары баға ұсынбаса, онда осы сауда бiрлiгi бойынша ауызша саудаласудың аяқталғаны жарияланады. Ұсынылған ең жоғары баға және оны ұсынған қатысушының нөмiрi сауда парағына жазылады.
31. Соңғы үстеменi жариялап, аларман өзi ұсынған бағасына әлгi сауда бiрлiгiн оған қалдыруға келiсетiнi жайында сауда парағына қолын қояды. Бұдан кейiн Сауда комиссиясының төрағасы келесi сауда бiрлiгiн саудалауға кiрiседi.
БIРЛЕСКЕН САУДАЛАСУДЫ ЖӘНЕ САУДАЛАСУДЫ КIЛЕҢ
КОНВЕРТТЕГI ӨТIНIМДЕР БОЙЫНША ЖҮРГIЗУ ТӘРТIБI
32. Бiрлескен саудаласуды - ауызша жарыс пен конверттегi өтiнiм бойынша саудаласуды жүргiзген жағдайда әуелi 27-31-тармақтарға сәйкес ауызша саудаласу өткiзiледi, ал ауызша саудаласу аяқталған соң, бiрақ, келiп түскен жазбаша өтiнiмдердi ашуға дейiн, төраға қатысушылардың қалауына орай "өзiне арнап" одан әрi үстеме жасауын ұсынады, бұл жайында сауда парағына тиiстi сауда бiрлiгiнiң тұсына жазып қойылады.
33. Ауызша саудаласу және "өзiне арнап" үстеме жасау аяқталған соң, төраға ауызша саудаласу аяқталғанын жариялайды, сонан кейiн Сауда комиссиясы барлық саудаласушылардың көз алдында конверттегi өтiнiмдердi ашуға кiрiседi. Әрбiр ашылған өтiнiм хабарланады және онда жасалған ұсыныс тиiстi сауда бiрлiгi бойынша, конверттегi өтiнiмнiң тiркелген нөмiрi және ұсынылған баға көрсетiлiп сауда парағына жазылады.

34. При равенстве цен, предложенных за одну и ту же единицу устно и письменно, преимущество отдается лицу, торговавшемуся устно. При равенстве цен, предложенных за одну и ту же единицу несколькими запечатанными заявлениями, между предложившими эти цены лицами, если все они присутствуют на торгах, проводится устное соревнование; в случае же отсутствия хотя бы одного лица вопрос решается Торговой комиссией по жребию, что фиксируется в протоколе.
35. При проведении торгов по нескольким лесовладельцам ведомости о результатах торгов составляются отдельно по каждому из них. <*>
Сноска. В пункт 35 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
36. Торги с одними запечатанными в конверт заявлениями проводятся заочно - без присутствия заявителей.
Если Торговая комиссия признает какое-либо заявление недействительным, то сделанное в нем предложение в торговый лист не заносится, а в протоколе о проведении торгов излагаются основания признания заявления недействительным.
ОФОРМЛЕНИЕ ДОКУМЕНТАЦИИ ПО РЕЗУЛЬТАТАМ ТОРГОВ
(ТОРГОВОЕ ПРОИЗВОДСТВО)
37. Окончательные результаты торгов заносятся в Ведомость о результатах торгов (приложение N 5), которая является неотъемлемой частью протокола о производстве торгов.
38. По окончании торгов залоговая ведомость, торговый лист, протокол о проведении торгов и ведомость о результатах торгов подписываются всеми членами Торговой комиссии и утверждаются Председателем. Председатель делает объявление об окончательных результатах торгов.
39. Записи в документах, составляемых Торговой комиссией, производятся только чернилами или шариковой ручкой.
40. К торговому производству должны быть приложены:
а) экземпляр публикаций о торгах;
б) экземпляр условий на продажу древесины на корню с расписками лиц, изъявивших желание торговаться;
в) письменные заявления вместе с конвертами, в которые они были вложены;
г) представленные договоренности;
д) экземпляр каталога;
е) документы об уплате залоговых сумм.
Все торговое производство должно быть пронумеровано, прошнуровано и скреплено печатью Председателя Торговой комиссии.
41. После объявления результатов торгов победители обязаны в 15-дневный срок оформить Договор с продавцом древесины (от имени продавца договор оформляет Торговая комиссия) на продажу-покупку реализованной через торги древесины (приложение N 6). Договор составляется в 3 экземплярах: для Торговой комиссии, продавца и покупателя.
42. Отчет о результатах торгов Торговая комиссия представляет областному органу исполнительной власти и государственному органу управления лесным хозяйством Республики Казахстан.
РАСЧЕТЫ И ОФОРМЛЕНИЕ ОПЕРАЦИИ
НА ТОРГАХ (АУКЦИОНЕ)

34. Белгiлi бiр сауда бiрлiгiне ауызша және жазбаша ұсынылған баға тепе-тең болған жағдайда, артықшылық ауызша саудаласқан кiсiге берiледi. Белгiлi бiр сауда бiрлiгiне бiрнеше жабық өтiнiм берушiлер ұсынған бағалар тепе-тең болған ретте, егер ондай адамдардың бәрi саудаласуға қатысып отырса, ауызша жарыс өткiзiледi; ал ендi бiр ғана адам қатыспаған жағдайда, мәселенi Сауда комиссиясы жеребе тартқызу арқылы шешедi, бұл хаттамада көрсетiледi.
35. Саудаласу бiрнеше орман иелерi бойынша өткiзiлген жағдайда саудаласу нәтижелерi туралы ведомостер әрбiр шаруашылық бойынша жеке-жеке жасалады. <*>
Ескерту. 35-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
36. Кiлең жабық конверттегi өтiнiмдер бойынша саудаласу өтiнiм берушiлердiң қатысуынсыз сырттан өткiзiледi.
Егер Сауда комиссиясы нендей бiр өтiнiмдi жарамсыз деп танитын болса, онда сол өтiнiмде жасалған ұсыныс сауда парағына жазылмайды, ал саудаласу жүргiзiлгенi туралы хаттамада жарамсыз деп танылған өтiнiмiң дәлелi көрсетiледi.
САУДАЛАСУДЫҢ (САУДА ӨНДIРIСI) НӘТИЖЕЛЕРI
ЖӨНIНДЕГI ҚҰЖАТТАМАНЫ РЕСIМДЕУ
37. Саудаласудың түпкi нәтижелерi "Саудаласудың нәтижелерi туралы ведомостен" (5-қосымша) жазылады, ол саудаласудың жасалғаны туралы хаттаманың ажырамас бөлiгi болып табылады.
38. Саудаласу аяқталған соң кепiлдiк ведомосiне, сауда парағына саудаласу өткiзiлгенi туралы хаттамаға және саудаласу нәтижелерi туралы ведомоске Сауда комиссиясының барлық мүшелерi қолдарын қояды, оны Төраға бекiтедi. Төраға саудаласудың түпкiлiктi нәтижелерi туралы хабарлама жасайды.
39. Сауда комиссиясы жасайтын құжаттардағы жазу тек қана сиямен немесе шариктi қаламмен жазылады.
40. Сауда жасау қағазына мыналар қоса тiркелуге тиiс:
а) саудаласу туралы жарияланымдардың бiр данасы;
ә) өсiп тұрған сүректi сатудың шарттары жазылған қағаздың саудаласуға тiлек бiлдiрген адамдардың қолхаты бар бiр данасы;
б) табыс етiлген сенiмхаттар;
в) жазбаша өтiнiмдер салынған конверттер;
г) каталогтың бiр данасы;
д) кепiлдiк сомасы төленгенi туралы құжаттар.
Бүкiл сауда жасау қағаздары нөмiрленген, тiгiлген және Сауда
комиссиясы төрағасының мөрi басылған болуға тиiс.
41. Саудаласу нәтижелерi жарияланғаннан кейiн жеңiмпаздар 15 күн iшiнде сүректiң саудаласу арқылы сатылғаны-сатып алынғаны жөнiнде сүректi сатушымен (сатушы атынан шартты Сауда комиссиясы ресiмдейдi) Шартты ресiмдейдi (6-қосымша). Шарт Сауда комиссиясына, сатушыға және аларманға арналып 3 дана етiп жасалады.
42. Саудаласудың нәтижелерi туралы есептi Сауда комиссиясы облыстық атқарушы өкiметтiң органына және Қазақстан Республикасының  мемлекеттiк орман шаруашылығын басқару органына тапсырады.
САУДАЛАСУДА (АУКЦИОНДА) ЕСЕП АЙЫРЫСУ ЖӘНЕ
ОПЕРАЦИЯЛАРДЫ РЕСIМДЕУ

43. Форма расчета за купленную на торгах древесину на корню указывается при объявлении торговой единицы (лота).
44. Полная стоимость, полученная от реализации древесины с торгов, перечисляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в доход местного бюджета.
Сноска. Пункт 44 - с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 7.06.99 N 708 P990708_ ; новая редакция - от 14 апреля 2003 г. N 358 .
45. Не позднее, чем через 10 дней после оформления договора, покупатель перечисляет деньги на счета в соответствии с пунктом 44 настоящего Положения и обращается к продавцу древесины на корню, который ему выдает лесорубочный билет. При выписке лесорубочного билета продавец знакомит покупателя с правилами отпуска древесины на корню, правилами пожарной безопасности и правилами рубок, после чего покупатель подписывается, что ознакомлен с ними. Одновременно с лесорубочным билетом выдается технологическая карта на разработку проданной лесосеки.
Если в течение 10 дней счет не оплачивается, то результаты торгов не имеют силы, а участник не имеет права в течение года участвовать в торгах древесины на корню. Начальный денежный взнос (залог) при этом ему не возвращается, а зачисляется в доход местного бюджета.
Сноска. Пункт 45 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708 P990708_ ; от 14 апреля 2003 г. N 358 .
46. (Пункт 46 исключен - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 )
ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
47. Претензии продавца, покупателя древесины и Торговой комиссии друг к другу рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
48. Продавец древесины на корню обязан:
а) отвод лесосек, предлагаемых к продаже, производить в соответствии с действующей инструкцией (наставлением) по отводу и таксации лесосек. Предварительную стартовую стоимость древесины в предлагаемой к продаже товарной единице определять согласно действующим базовым ставкам платы за древесину, отпускаемой на корню, утвержденным в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Лесосеки или их части, назначенные в рубку, четко отграничивать в натуре. На лесосеках несплошных рубок провести клеймение намеченных в рубку деревьев. Если нет возможности отграничить лесосеку, деревья пронумеровать;
б) обеспечить точность определения количества и качества древесины в пределах применяемого метода таксации;
в) предоставлять необходимую и достоверную информацию о продаваемых товарных единицах, обеспечивающую возможность их компетентного выбора. <*>
Сноска. В пункт 48 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .

43. Саудаласуда өсiп тұрған сүректi сатып алғаны үшiн есеп айырысу нысаны сауда бiрлiгiн (лотта) жариялау кезiнде көрсетiледi.
44. Сүректi саудаласуда сатудан алынған толық құны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жергiлiкті бюджеттiң кiрiсiне аударылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 44-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708
қаулысымен.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
45. Шарт ресiмделгеннен кейiн 10 күннен кешiктiрмей аларман осы Ереженiң 44-тармағына сәйкес ақшаны сатушының шотына аударып, өсiп тұрған сүректi сатушыға өтiнiш жасайды, ол оған ағаш кесу билетiн бередi. Ағаш кесу билетiн жазып беру кезiнде сатушы аларманды өсiп тұрған сүректi босату ережесiмен, өрт қауiпсiздiгi ережелерiмен және ағаш кесу ережелерiмен таныстырады. Осыдан соң аларман солармен танысқаны жөнiнде қол қояды. Ағаш кесу билетiмен бiрге сатылған ағаш кесiлетiн жердi игерудiң технологиялық қартасы берiледi.
Егер 10 күн iшiнде ұсынылған шот төленбесе, онда саудаласу нәтижесiнiң күшi болмайды, ал қатысушының өсiп тұрған сүректi саудаласуға жыл бойы қатысуға құқығы болмайды. Мұндай жағдайда оған бастапқы ақшалай жарна (кепiлдiк) қайтарылмайды, жергiлiктi бюджеттiң кiрiсiне есептеледi. <*>
ЕСКЕРТУ. 45-тармақ сөздермен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708 қаулысымен .
Ескерту. 45-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
46. <*>
Ескерту. 46-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
ТАРАПТАРДЫҢ ЖАУАПКЕРШIЛIГI
47. Сүректi сатушының, аларманның және Сауда комиссиясының бiр-бiрiне шағымы Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген тәртiп бойынша қаралады.
48. Өсiп тұрған сүректi сатушы:
а) сатуға ұйғарылған ағаш кесiлетiн жердi бөлуге, ағашы кесiлетiн жер мен таксациялауды қолданылып жүрген нұсқауға сәйкес жүргiзуге. Сатуға ұсынылған сауда бiрлiгiнде сүректiң алдын ала бастапқы бағасын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiлген өсiп тұрған сүрек үшiн төлемнiң қолданыстағы базалық ставкаларына сәйкес анықтауға. Кесуге ұйғарылған ағаштың немесе оның бөлiгiн табиғи күйiнде шектеуге. Сүректегi жаппай оталмайтын ағаш кесу жерлерiнде кесуге белгiленген ағаштарды таңбалауға. Егер ағаш кесiлетiн жердi шектеуге мүмкiндiк болмаса, ағаштарды нөмiрлеуге; <*>
ә) қолданылатын таксациялау әдiсi шеңберiнде сүректiң саны мен сапасының дәл анықталуын қамтамасыз етуге;
б) сатылатын тауар бiрлiктерiн бiлiктiлiкпен таңдап алу мүмкiндiгiн қамтамасыз ету үшiн олар жайында қажеттi әрi дұрыс ақпарат беруге мiндеттi.
Ескерту. 48-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .

49. В случае обнаружения покупателем недостатков у приобретенных торговых единиц продавец обязан заменить их в течение 5 дней с момента предъявления требований покупателем. <*>
Сноска. В пункт 49 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
50. Торговая комиссия обязана представить покупателю до начала торгов (аукциона) полную и точную информацию о торговых единицах в соответствии с заявками продавца.
51. (Пункт 51 исключен - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 )
52. Покупатель обязан вырубить и вывезти древесину в срок, указанный в лесорубочном билете, очистить место рубки, провести лесовосстановительные работы (в случае, если это предусмотрено условиями продажи).
Сроки заготовки и вывозки древесины могут быть продлены в соответствии с действующими правилами отпуска древесины на корню. Древесина, не вырубленная и не вывезенная в установленный срок, вновь становится собственностью продавца леса на корню.
53. Переуступка прав на купленную на торгах древесину на корню запрещается.
РЕАЛИЗАЦИЯ ДРЕВЕСИНЫ НА КОРНЮ НА КОНКУРСНОЙ
ОСНОВЕ
54. В случаях, требующих при лесозаготовках применения особых технологий из лесоводственных и экологических требований, реализация древесины на корню может производиться на конкурсной основе.
55. В конкурсе принимают участие специализированные лесозаготовительные предприятия, располагающие необходимыми техникой и оборудованием, квалифицированными кадрами.
56. Для организации конкурса областным исполнительным органом совместно с областным органом управления лесным хозяйством создается конкурсная комиссия, возглавляемая представителем областного исполнительного органа. <*>
Сноска. Пункт 56 - в редакции постановления Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
57. Конкурсная комиссия по предложениям лесовладельцев определяет перечень лесосек, разработка которых может быть осуществлена на конкурсной основе, устанавливает требования к технологии проведения лесозаготовок и доводит необходимую информацию до лесозаготовителей.
58. Победитель конкурса вносит на счет областного исполнительного органа сумму в размере пятидесяти процентов от стартовой стоимости древесины на корню в качестве залога. После окончания работ, если они были выполнены без отступления от установленной конкурсной комиссией технологии, лесозаготовителю возвращается сумма залога.
Сноска. Пункт 58 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708 P990708_ ; от 14 апреля 2003 г. N 358 .
59. В случае нарушения лесозаготовителем установленной технологии по решению областного органа управления лесным хозяйством лесосека подлежит изъятию, при этом лесозаготовитель несет ответственность в соответствии с действующим законодательством. Сумма внесенного залога не возвращается и направляется в доход местного бюджета только по решению суда.
Сноска. Пункт 59 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708   P990708_ ; от 14 апреля 2003 г. N 358 .
ПРИЛОЖЕНИЕ N 1
ТОРГОВОЕ СОГЛАШЕНИЕ
Дата подписания ____________________19____г.____________________
____________________________________________________________________
(наименование Торговой комиссии)
именуемое в дальнейшем торговая комиссия, в лице ___________________
(должность,
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество)
действующего на основании___________________________________________
с одной стороны, и _________________________________________________
(наименование лесовладельца)
_____________________________________, именуемое в дальнейшем
Продавец, в лице ___________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании __________________________________________
с другой стороны, заключили настоящее соглашение о нижеследующем:

49. Аларман сатып алған сауда бiрлiгiнен ақау тапқан жағдайда сатушы аларман талап қойған кезден бастап 5 күн iшiнде оларды ауыстыруға мiндеттi.
Ескерту. 49-тармақтың 2-абзацы алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
50. Сауда комиссиясы аларманға саудаласу (аукцион) басталғанға дейiн сатушының өтiнiмiне сәйкес сауда бiрлiктерi жөнiнде толық және дәлме-дәл ақпарат беруге тиiс.
51. <*>
Ескерту. 51-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
52. Аларман сүректi ағаш кесу билетiнде көрсетiлген мерзiмде кесiп, тасып әкетуге, ағаш кесiлген алаңды тазартуға, орманды қалпына келтiру жұмысын (егер бұл сату шарттарында көрсетiлген жағдайда) жүргiзуге мiндеттi.
Өсiп тұрған сүректi босатудың қолданылып жүрген ережелерiне сәйкес сүректi дайындау мен тасып әкету мерзiмi ұзартылуы мүмкiн. Белгiленген мерзiмде кесiлмеген және тасып әкетiлмеген сүрек өсiп тұрған ағашты сатушының қайтадан меншiгiне айналады.
53. Саудаласу кезiнде сатып алынған өсiп тұрған сүректi иелену құқығын басқа бiреуге аударуға тыйым салынады.
ӨСIП ТҰРҒАН СҮРЕКТI КОНКУРСТIК НЕГIЗIНДЕ
САТУ
54. Ағаш дайындау кезiнде орман өсiру және экология талаптарын ерекше технологияларды қолдану талап етiлген жағдайларда өсiп тұрған сүректi сату конкурстiк негiзде жүргiзiлуi мүмкiн.
55. Конкурске қажеттi техникасы мен жабдықтары, бiлiктi кадрлары бар мамандандырылған ағаш дайындаушы кәсiпорындар қатысады.
56. Конкурсты ұйымдастыру үшiн облыстық атқарушы орган облыстық орман шаруашылығын басқару органымен бiрлесiп, облыстық атқарушы орган өкiлдiгi басқаратын конкурстық комиссия құрады. <*>
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
57. Конкурстiк комиссия орман иелерiнiң ұсыныстары бойынша ағаш кесiлетiн жердiң тiзбесiн анықтайды, конкурстiк негiзде игерiлуi мүмкiн ағаш кесiлетiн жерлердiң тiзбесiн анықтап, ағаш дайындауды жүргiзу технологиясында қойылатын талаптарды белгiлейдi және ағаш дайындаушыларға қажеттi ақпаратты жеткiзедi.
58. Конкурс жеңiмпазы облыстық атқарушы органның шотына кепiлдiк ретiнде өсiп тұрған сүректiң бастапқы құнының елу пайызы мөлшерiндегi соманы аударады. Жұмыс аяқталған соң, егер ол конкурстiк комиссия белгiлеген технологиядан ауытқымай орындалған болса, ағаш дайындаушының кепiлдiк ретiнде берген сома оған қайтарылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 58-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708 қаулысымен .
Ескерту. 58-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
59. Ағаш дайындаушы белгiленген технологияны бұзған жағдайда облыстық орман шаруашылығын басқару органының шешiмi бойынша ағашы  кесiлетiн жер қайтарып алынады, ондай жағдайда ағаш дайындаушы қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жауап бередi. Енгiзiлген кепiлдiң сомасы қайтарылмайды және тек сот шешiмi бойынша жергiлiктi бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi. <*>
ЕСКЕРТУ. 59-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708 қаулысымен .
Ескерту. 59-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
1-Қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
САУДА КЕЛIСIМI
Қол қойылған күнi____________________________________199__ж.
_____________________________________________________бiр жағынан,
(Сауда комиссиясының атауы)
бұдан былай Сауда комиссиясы деп аталатын________________________
___________________________________________________________негiзде
iс-әрекет жасайтын________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
____________________________________________________________атынан
және екiншi жағынан__________________________________________бұдан
(Орман иесiнiң атауы)
былай Сатушы деп аталатын_________________________________________
негiзде iс-әрекет жасайтын________________________________________
(Лауазымы, фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
__________________________________________________________________
атынан мыналар жайында осы келiсiмдi жасасты.

1. Предмет соглашения
1.1. Продавец получает, а Торговая комиссия принимает на себя
продажу на торгах следующих товарных единиц:
номер п/п         количество куб.м         стартовая стоимость
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
4._____________________________________________________________
Суммарная стартовая стоимость__________________________________
____________________________________________________________________
(прописью)
Подробная спецификация товарных единиц показана в приложении N 1, являющимся неотъемлемой частью данного Соглашения.
2. Обязанности сторон
2.1. Продавец обязуется:
2.1.1. Представить полную и достоверную информацию по каждой товарной единице, предложенной к торгам.
2.1.2. Обеспечить по желанию покупателей условия для осмотра ими в натуре заявленных к торгам товарных единиц.
2.1.3. Выписать победителю торгов лесорубочный билет на проданную на торгах древесину на корню.
2.1.4. Выплатить Торговой комиссии _______ процентов от окончательной суммарной стоимости проданной на торгах древесины не позднее 5 банковских дней после получения Продавцом отчета Торговой комиссии о проведении торгов.
2.1.5. Возвратить залоги по несостоявшимся покупкам по принадлежности в течение _____ банковских дней после представления отчета Торговой комиссии.
2.2. Торговая комиссия обязуется:
2.2.1. Дать объявления о торгах через средства массовой информации с указанием условий ознакомления с предлагаемой к торгам древесиной.
2.2.2. Обеспечить точность представления информации о товарных единицах в каталоге в соответствии с заявками Продавца, прилагаемыми к данному Соглашению.
2.2.3. Провести торги с целью получения наивысшей цены реализации предложенной к торгам древесины на корню.
2.2.4. Заключить в течение ______ дней от имени Продавца договоры между Продавцом и победителями торгов (покупателями) на куплю-продажу заторгованной древесины на корню в соответствии с Временным положением о порядке проведения лесных торгов (аукционов) в Республике Казахстан, указанных в разделе 3 настоящего Соглашения.
2.2.5. Представить Продавцу отчет о производстве торгов в течение ______ дней после заключения договоров.
3. Условия расчетов и получения продукции
покупателями у продавца
3.1. Условия оплаты и размер залога указываются по каждой торговой единице в приложении.
3.2. Покупатель обязан не позднее, чем через 10 дней после оформления договора, перечислить в установленном законодательством порядке:
а) (исключен)
б) денежные средства в местный бюджет за древесину на корню, купленную с торгов (аукционов).
Сноска. Пункт 3.2 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708   P990708_ ; от 14 апреля 2003 г. N 358 .

1. Келiсiмнiң пәнi
1.1. Сатушы алады, ал Сауда комиссиясы саудаласу барысында
мынадай тауар бiрлiктерiн сатуды қабылдап алады:
Рет нөмiрi              саны, текше метр           бастапқы құны
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
Жиынтық бастапқы құны _______________________________________
__________________________________________________________________
(жазбаша)
Тауар бiрлiктерiнiң егжей-тегжейлi ерекшелiгi 1-қосымшада көрсетiлген, ол осы Келiсiмнiң ажырамас бiр бөлiгi болып табылады.
2. Тараптардың мiндеттерi
2.1. Сатушының мiндеттерi:
2.1.1. Саудаласуға ұсынылған әрбiр тауар бiрлiгi бойынша толық
және дұрыс ақпарат табыс етедi.
2.1.2. Саудаласуға ұсынылған тауарлар бiрлiгiн алармандар қалауына қарай табиғи күйiнде байқап көруiне жағдай жасауды қамтамасыз етедi.
2.1.3. Саудаласу жеңiмпазына саудаласу барысында сатылған өсiп тұрған сүрекке арнап ағаш кесу билетiн жазып бередi.
2.1.4. Сатушы саудаласудың өткiзiлгенi жөнiнде Сауда комиссиясынан есеп алғаннан кейiн 5 банк күнiнен кешiктiрмей Сауда комиссиясына саудаласуды сатылған сүректiң ақырғы жиынтық құнынан _________________ % төлейдi.
2.1.5. Сауда комиссиясы есеп бергеннен кейiн __________ күнi iшiнде сатылмаған тиiстi заттар бойынша кепiлдiктi қайтарады.
2.2. Сауда комиссиясының мiндеттерi:
2.2.1. Саудаласуға ұсынылған өсiп тұрған сүректi байқап көру шарттарын көрсете отырып, саудаласу жайында бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарландыру бередi.
2.2.2. Сатушының осы Келiсiмге тiркелген өтiнiмiне сәйкес каталогтағы тауарлар бiрлiгi жайында табыс еткен ақпараттың дұрыстығын қамтамасыз етедi.
2.2.3. Саудаласуды өсiп тұрған сүректi неғұрлым жоғары бағаға сату мақсатымен жүргiзедi.
2.2.4. Қазақстан Республикасында Ағаш саудаласуын (аукциондарды) өткiзу тәртiбi туралы уақытша ережеге сәйкес саудаласатын өсiп тұрған сүректi сату-сатып алуға арнап аталған Сауда келiсiмiнiң 3-бөлiмiнде көрсетiлген Сатушы мен саудаласу жеңiмпазы (алармандар) арасында Сатушының атынан ________ күн iшiнде шарт жасасады.
2.2.5. Шарт жасалғаннан кейiн ____________ күн iшiнде Сатушыға саудаласу жасалғаны туралы есеп бередi.
3. Есеп айырысудың және алармандардың
сатушыдан өнiм алуының шарттары
3.1. Ақы төлеу шарттары мен кепiлдiк мөлшерi әрбiр сауда бiрлiгi бойынша қосымшада көрсетiледi.
3.2. Шарт ресiмделгеннен кейiн 10 күннен кешiктiрмей аларман заңнамада белгiленген тәртіппен:
а) <*>
б) саудаласудан (аукциондардан) сатып алынған өсіп тұрған сүректiң ақшалай қаражаты жергiлiктi бюджетке. <*>

3.3. Передача древесины от Продавца Покупателю производится в соответствии с лесным законодательством. <*>
Сноска. В пункт 3.3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
4. Гарантии исполнения и ответственность сторон
4.1. Торговая комиссия и Продавец принимают все разумные меры для согласованного урегулирования возникающих проблем.
Претензии Торговой комиссии и Продавца друг к другу рассматриваются в установленном законом порядке.
4.2. В случае, если торги не состоялись не по вине Торговой комиссии, Продавец выплачивает Торговой комиссии ______ процентов стартовой стоимости заявленной к торгам древесины.
4.3. В случае несвоевременной оплаты Продавцом услуг Торговой комиссии за каждый день просрочки начисляются пени по ______ процентов от внесенной суммы.
4.4. В случае несвоевременного представления Торговой комиссией отчета о производстве торгов Продавец имеет право за каждый день просрочки уменьшать оплату услуг аукциона на ______ процентов.
4.5. Стороны освобождаются от взаимной ответственности в случае возникновения форс-мажорных обстоятельств.
4.6. В случае искажения информации в каталоге по сравнению с заявками Продавца Торговая комиссия возмещает Продавцу нанесенный ему ущерб.
4.7. Торговая комиссия не отвечает по обязательствам Продавца, а Продавец - по обязательствам Торговой комиссии перед третьими лицами.
5. Прочие условия
5.1. Настоящее соглашение может быть изменено или признано недействительным на основании действующего законодательства, а также по взаимному согласию сторон.
5.2. Все изменения и дополнения к данному Соглашению делаются в письменной форме и являются неотъемлемой частью Соглашения.
5.3. Соглашение вступает в силу с момента его подписания.
5.4. Соглашение составлено в 4 экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по 2 для каждой стороны.
6. Срок действия Соглашения и юридические
адреса сторон
6.1. Срок действия Соглашения
начало "____"________________19___г.
окончание "_____" ______________19____г.
6.2. Адреса и расчетные счета сторон
Покупателя __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый и телеграфный индекс и адрес Покупателя и его банка)
______________________________________________________________________
(счет)
Продавца _____________________________________________________________
______________________________________________________________________
(почтовый и телеграфный индекс и адрес Продавца и его банка)
_______________________________________________________________________
(счет)
От Покупателя                         От Продавца
________________________________         ______________________________
________________________________         ______________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ N 2 <*>
Сноска. В приложение 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
ЗАЯВКА
на продажу древесины на корню на торгах
(является неотъемлемой частью Торгового соглашения)
N _______ от "_____"________________199____г.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование владельца древесины)
предлагает к продаже на торгах (аукционе) древесину на корню в
объеме ________________________________________________куб.м
по стартовой цене ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)

3.3. Сүректi Сатушыдан Сатып алушыға беру орман заңнамасына сәйкес жүргiзiледi. <*>
4. Орындау кепiлдiгi және тараптардың
жауапкершiлiгi
4.1. Сауда комиссиясы мен Сатушы туындайтын проблемаларды келiсе отырып реттеу үшiн ақылға сиымды барлық шараларды қолданады.
Сауда комиссиясы мен Сатушының бiр-бiрiне қоятын талабы Қазақстан Республикасының заңында белгiленген тәртiп бойынша қаралады.
4.2. Егер саудаласу Сауда комиссиясының кiнәсiнсiз өткiзiлмеген жағдайда Сатушы саудаласуға қойылған сүректiң бастапқы құнының _________________ процентiн Сауда комиссиясына төлейдi.
4.3. Сатушы Сауда комиссиясының көрсеткен қызметiне ақыны дер кезiнде төлемеген жағдайда әрбiр кешiктiрiлген күн үшiн төленбеген сомадан _______________ процент мөлшерiнде өсiм төлейдi.
4.4. Сауда комиссиясы саудаласу жасалғаны туралы есептi дер кезiнде табыс етпеген жағдайда Сатушының әрбiр кешiктiрген күн үшiн аукцион көрсеткен қызмет ақысын _______________процент азайтуға құқығы бар.
4.5. Тараптар форс-мажорлық жағдай туғанда бiр-бiрiне жауапкершiлiктен босатылады.
4.6. Сатушының өнiмiмен салыстырғанда каталогтегi ақпарат бұрмаланған жағдайда Сауда комиссиясы Сатушыға келтiрiлген шығынға өтем жасайды.
4.7. Сауда комиссиясы Сатушының мiндеттемелерi бойынша, ал Сатушы Сауда комиссиясының мiндеттемелерi бойынша үшiншi адамдар алдында жауап бермейдi.
5. Өзге шарттар
5.1. Осы келiсiм қолданылып жүрген заңдар негiзiнде, сондай-ақ тараптардың өзара ұйғарымы бойынша өзгертiлуi немесе жарамсыз деп танылуы мүмкiн.
5.2. Бұл Келiсiмге өзгертулер мен толықтырулардың бәрi жазбаша түрде жасалады және Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.
5.3. Келiсiм оған қол қойылған кезден бастап күшiне енедi.
5.4. Келiсiм әр тарапқа 2 данадан 4 дана етiп жасалған, әрi барлығының бiрдей заңды күшi бар.
6. Келiсiмнiң қолданылатын мерзiмi және
тараптардың заңды мекен-жайы
6.1. Келiсiмнiң қолданылатын мерзiмi
Басталуы "___" ________________________________ 19___ж.
Аяқталуы "___" ________________________________ 19___ж.
6.2. Тараптардың мекен-жайы мен есеп айырысу шоттары
Алармандiкi _________________________________________________
__________________________________________________________________
(почта мен телеграф индексi және Аларман мен оның банкiсiнiң
мекен-жайы)
__________________________________________________________________
(шоты)
Сатушынікi __________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почта мен телеграф индексi және Сатушы мен оның банкiсiнiң мекен-жайы)_________________________________________________________
(шоты)
Аларманнан                              Сатушыдан
______________________________     _______________________________
______________________________     _______________________________
2-Қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
ӨТIНIМ
Өсiп тұрған сүректi саудаласуда сатуға арналған
(Сауда келiсiмiнiң ажырамас бөлiгi болып табылады)
N ______               "_____" ________________________199__ж.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(сүрек иесiнiң аты)
Саудаласу көлемi ________________________________________текше метр
Өсiп тұрған сүректiң бастапқы бағасы _____________________________
__________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
бойынша сатуға ұсынады.

1. Спецификация торговой единицы
Место расположения торговой единицы:
лесовладелец_______________________________________________________________
Лесничество _________________________________________________________
Квартал ________________________ Выдел ______________________________
Делянка ________________________ Год рубки __________________________
(номер)
Общие сведения о торговой единице:
Группа лесов ____________________________________________________
Категория защитности ____________________________________________
Хозяйство _______________________________________________________
Площадь делянки, всего __________________________________________
Способ рубки ____________________________________________________
Площадь с сохранением подроста __________________________________
Расстояние трелевки _____________________________________________
Наличие путей транспорта ________________________________________
(указать тип дороги, расстояние до
_____________________________________________________________________
дороги общего пользования и (или) до ближайшей ж.д. станции)
Средний объем хлыста ____________________________________________
Рельеф местности ________________________________________________
(горный, холмистый, равнинный)
Грунтовые условия _______________________________________________
Время заготовки _________________________________________________
(начало, окончание)
2. Количественные и качественные
характеристики торговой единицы
______________________________________________________________________
Порода      ! Количество, куб. м/ставка платы, тенге
!_________________________________________________________
!         деловая                      !         !
!______________________________________!         !
!крупная ! средняя ! мелкая ! итого    ! дрова   !  всего
____________!______________________________________!_________!________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Итого
3. Условия оплаты
Для участия в торгах необходимо предварительное внесение залога
в размере _____ процентов от стартовой цены товарной единицы, что
составляет __________________________________________________________
__________________________тенге _____________________________________
(сумма прописью)
Отдельная сумма вносится перед __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1. Сауда бiрлiгiнiң ерекшелiгi
Сауда бiрлiгiнiң орналасқан жерi
__________________________________________________орман иесi
________________________________________________________орманшылығы
Орам ______________________Тiлкем__________________________________
Мөлдек__________________________________кесiлген жылы______________
(нөмiрi)
Сауда бiрлiгi туралы жалпы мәлiмет:
Ормандар тобы ________________________________________________
Қорғаныштық санаты ___________________________________________
Шаруашылық ___________________________________________________
Мөлдек көлемi барлығы ________________________________________
Кесу тәсiлi __________________________________________________
Өскiндер сақтаулы көлем ______________________________________
Сүйреп шығару қашықтығы ______________________________________
Көлiк жолының бар-жоғы _______________________________________
(жолдың түрi, қашықтығы көрсетiлсiн)
___________________________________________________________________
(жалпы пайдаланылатын жолға дейiн және таяу жердегi темiр жол
стансасына дейiн)
Буылған текшенiң орташа көлемi _______________________________
Жер бетiнiң бедерi ___________________________________________
(таулы, дөңес, жазық)
Топырақ жағдайы ______________________________________________
Дайындалған мерзiмi __________________________________________
(басталуы, аяқталуы)
2. Сауда бiрлiгiнiң сандық және сапалық
сипаттамасы
____________________________________________________________________
!      Саны, текше метр, төлем ставкасы, теңге
Тұқымы      !----------------------------------------------------
!            кәделiк ағаш          !         !
!----------------------------------!  отын   !барлығы
!  iрi  ! орташа  ! ұсақ  ! жиыны  !         !
--------------------------------------------------------------------
Жиыны
__________________________________________________________
3. Төлем шарттары
Саудаласуға қатысу үшiн алдын-ала тауар бiрлiгiнiң бастапқы
бағасынан ____________ процент мөлшерiнде кепiлдiк енгiзiлуi қажет,
ол теңге мөлшерiнде болады
__________________________________________________________________
(жазбаша сомасы)
Қалған сомасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
________________________________________________алдынан өткiзiледi.

1.1. Покупатель изъявляет желание купить, а Продавец продать следующие товарные единицы, заторгованные покупателем на аукционе, организованном _________________________________________
(дата, место,
____________________________________________________________________
организатор аукциона)
____________________________________________________________________
Номер по! Наименование! Стартовая! Окончательная! Сумма  !Причитается
каталогу!   товара    !  цена    !   цена       ! залога !к оплате
---------------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
а) суммарная стартовая стоимость
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(прописью)
б) суммарная окончательная стоимость__________________________________
______________________________________________________________________
(прописью)
в) сумма залогов _____________________________________________________
______________________________________________________________________
(прописью)
г) причитается к уплате всего ________________________________________
______________________________________________________________________
(прописью)
Спецификация товарных единиц соответствует данным, приведенным в каталоге,
предъявленным ______________________________________________
(организатор аукциона)
2. Обязанности сторон
2.1. Покупатель обязуется:
2.1.1. Не позднее, чем через 10 дней после оформления договора,
перечислить в установленном законодательством порядке за купленную древесину на корню:
а) (исключен)
б) денежные средства в местный бюджет за древесину на корню, купленную с торгов (аукционов).
Сноска. Подпункт 2.1.1 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708   P990708_ .
2.1.2. Не позднее _____ дней после подписания настоящего договора явиться к продавцу с копией платежного поручения для выписки лесорубочного билета.
2.2. Продавец обязуется:
2.2.1. По предъявлению копии платежного поручения выписать покупателю лесорубочный билет или товарную накладную на купленную на торгах древесину.
2.2.2. При выписке лесорубочного билета продавец знакомит покупателя с правилами противопожарной безопасности и охраны труда и денежными штрафами за их нарушение, после чего покупатель подписывается, что ознакомлен с ними.

1.1. _________________________________________________________
(аукционды ұйымдастырушы, датасы, орны)
____________________________________________ұйымдастырған аукционда
Аларман саудаласылған мынадай тауар бiрлiктерiн сатып алуға, ал
Сатушы оларды сатуға тiлек бiлдiредi.
--------------------------------------------------------------------
Каталог ! Тауардың  ! Бастапқы  ! Ақырғы   ! Кепiлдiк  !Төленуге
бойынша ! атауы     ! бағасы    ! бағасы   ! сомасы    !тиiстi
нөмiрi  !           !           !          !
--------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
а) жиынтық бастапқы құны
_________________________________________________________теңге
(жазбаша)
___________________________________________________________________
ә) ақырғы жиынтық құны __________________________________теңге
___________________________________________________________________
(жазбаша)
б) кепiлдiк сомасы ___________________________________________
(жазбаша)
в) төленуге тиiстiсi, барлығы ________________________________
(жазбаша)
Тауар бiрлiктерiнiң ерекшелiктерi каталогта келтiрiлген_______
___________________________________________________________________
(аукционды ұйымдастырған)
табыс еткен деректерге сәйкес келедi.
2. Тараптардың мiндеттерi
2.1. Аларман мыналарды мiндетiне алады :
2.1.1. Шарт ресiмделгеннен кейiн 10 күннен кешiктiрмей өсiп тұрған сүректi сатып алғаны үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен:
а) <*>
б) саудаласудан (аукциондардан) сатып алынған өсіп тұрған сүректiң ақшалай қаражаты жергiлiктi бюджетке.
ЕСКЕРТУ. 2.1.1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708 қаулысымен .
2.1.2. Осы шартқа қол қойылғаннан кейiн ________________күннен кешiктiрмей, ағаш кесу билетiн жаздыру үшiн төлемдiк тапсырманың көшiрмесiн алып, Сатушыға келуге тиiс.
2.2. Сатушы мыналарды мiндетiне алады.
2.2.1. Төлемдiк тапсырманың көшiрмесiн табыс еткен соң ағаш кесу билетiн немесе саудаласуда сатып алынған сүректiң тауар накладнойын жазып бередi.
2.2.2. Ағаш кесу билетiн жазып беру кезiнде сатушы аларманды өрт қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау ережелерiмен, оларды бұзғандық үшiн салынатын ақшалай айып-пұлмен таныстырады, сонан соң осылармен танысқаны жөнiнде аларман қолын қояды.

3. Условия расчетов и получения продукции
покупателями у продавца
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Гарантии исполнения и ответственность сторон
4.1. Покупатель и Продавец принимают все разумные меры для согласованного урегулирования возникших проблем.
4.2. Претензии Покупателя и Продавца друг к другу рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4.3. Продавец гарантирует точность сведений, представленных в каталоге в пределах точности, допустимой действующими правилами таксации лесосек. В случае обнаружения отклонений в точности определения количества и качества отпускаемой древесины выше установленных нормативов Продавец в кратчайшее время по согласованию с Покупателем предлагает взаимоприемлемое решение.
4.4. Стороны освобождаются от взаимной ответственности в случае возникновения форс-мажорных обстоятельств.
4.5. Если в течение 10 дней счет не оплачивается Покупателем и в течение ____ дней со дня проведения аукциона не выписывается лесорубочный билет, то результаты аукциона не имеют силы, а Покупатель не имеет права в течение года участвовать в аукционе древесины. Начальный денежный взнос (залог) ему не возвращается, а зачисляется в доход местного бюджета.
Сноска. Пункт 4.5 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 7.06.99 N 708 P990708_ .
4.6. Покупатель не отвечает по обязательствам Продавца, а Продавец - по обязательствам Покупателя перед третьими лицами.
5. Прочие условия.
5.1. Настоящий Договор может быть изменен или признан недействительным на основании действующего законодательства, а также по взаимному согласию сторон.
5.2. Все изменения и дополнения к данному Договору делаются в письменной форме и являются его неотъемлемой частью.
5.3. Договор вступает в силу с момента его подписания.
5.4. Договор составлен в 6 экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по 2 для каждой договаривающейся стороны и для аукциона.
6. Срок действия договора и юридические адреса сторон
6.1. Срок действия Договора
начало "____"_________________199____г.
окончание "____"________________199____г.
6.2. Адреса и расчетные счета сторон
Торговой комиссии ______________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый и телеграфный индекс и адрес Торговой комиссии и ее банка)
_____________________________________________________________________
(счет)
Продавца ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый и телеграфный индекс и адрес Продавца и его банка)
_____________________________________________________________________
(счет)

3. Есеп айырысудың және аларманның
сатушыдан өнiм алуының шарттары
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
4. Орындау кепiлдiгi және тараптардың
жауапкершiлiгi
4.1. Аларман мен Сатушы туындайтын проблемаларды келiсе отырып реттеу үшiн ақылға қонымды барлық шараларды қолданады.
4.2. Аларман мен Сатушының бiр-бiрiне қоятын талабы Қазақстан Республикасының заңдары белгiлеген тәртiп бойынша қаралады.
4.3. Сатушы каталогта ұсынылған мәлiметтердiң ағаш кесу таксациясының қолданылып жүрген ережелерi пұрсат беретiн дәлдiк шегiндегi дәлме-дәлдiгiне кепiлдiк бередi. Босатылатын сүректiң саны мен сапасын анықтаудың дәлдiгiнде жоғарыда белгiленген нормативтерден ауытқушылықтың бетi ашылған жағдайда Сатушы қысқа мерзiм iшiнде Аларманмен келiсе отырып, өзара тиiмдi шешiм ұсынады.
4.4. Тараптар форс-мажорлық жағдай пайда болған ретте өзара жауапкершiлiктен босатылады.
4.5. Егерде Аларман 10 күн iшiнде шотты төлемесе және аукцион өткiзген күннен бергi ____________ күн iшiнде ағаш кесу билетi жазып берiлмесе, онда аукцион нәтижесiнiң күшi, ал Аларманның жыл бойы сүрек аукционына қатысуға құқығы болмайды. Бастапқы ақшалай жарна (кепiлдiк) оған қайтарылмайды, жергiлiктi бюджеттiң кiрiсiне есептеледi. <*>
ЕСКЕРТУ. 4.5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.07. N 708
қаулысымен .
4.6. Аларман Сатушының мiндеттемелерi бойынша, ал Сатушы Аларманның мiндеттемелерi бойынша үшiншi адам алдында жауап бермейдi.
5. Өзге шарттар
5.1. Осы Шарт қолданылып жүрген заңдар негiзiнде, сондай-ақ тараптардың өзара келiсуi негiзiнде өзгертiлуi немесе жарамсыз деп танылуы мүмкiн.
5.2. Аталған Шартқа өзгерiстер мен толықтырулардың бәрi жазбаша түрде жасалады және оның ажырамас бөлiгi болып табылады.
5.3. Шарт қол қойылған сәтiнен бастап күшiне енедi.
5.4. Шарт уағдаласушы тараптардың әрқайсысына және Аукционға 2 данадан 6 дана етiп жасалған, әрi барлығының бiрдей заңды күшi бар.
6. Шарттың қолданылу мерзiмi және
тараптардың заңды мекен-жайы
6.1. Шарттың қолданылу мерзiмi
Басталуы "___" __________________________________199___ж.
Аяқталуы "___" __________________________________199___ж.
6.2. Тараптардың мекен-жайы мен есеп айырысу шоты
Сауда комиссиясының __________________________________________
___________________________________________________________________
(почта және телеграф индексi және Сауда комиссиясының және
оның банкiсiнiң мекен-жайы)
___________________________________________________________________
(шоты)
Сатушынiкi ___________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(почта және телеграф индексi мен Сатушының және оның
банкiсiнiң мекен-жайы)
___________________________________________________________________
(шоты)

6.3. К настоящему Договору прилагаются:
Заявки на заявляемые к торгам товарные единицы на _______________
листах.
От Торговой комиссии                    От Продавца
ПРИЛОЖЕНИЕ N 7 <*>
Сноска. В приложение 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 358 .
"Утверждаю"
Председатель Торговой комиссии
________________ (подпись)
ОТЧЕТ ТОРГОВОЙ КОМИССИИ
о проведении торгов древесины на корню,
состоявшихся "_____"______________________199____г.
г._______________________________________________
В соответствии с Положением о порядке проведения лесных торгов (аукционов) в Республике Казахстан проведены торги по продаже древесины __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование владельца древесины,
____________________________________________________________________
номер Торгового Соглашения, суммарная стартовая стоимость)
Торги начаты в _________ часов и окончены в _________ часов. Явившиеся на торги лица ознакомлены под расписку с правилами продажи древесины с торгов, от желающих торговаться получены документы, удостоверяющие оплату ими залоговых сумм, о чем составлена Ведомость о залогах.
До начала торгов было получено _______ закрытых письменных заявлений. Все письменные заявления были признаны действительными.
Окончательные цены, предложенные на торгах, приведены в Ведомостях о результатах торгов.
Подписи членов Торговой комисии:

6.3. Осы шартқа қоса тiркелгенi:
Саудаласуға ұсынылған сауда бiрлiктерiне арналған
өтiнiмдер _______________________________ бет.
Сауда комиссиясынан
Сатушыдан
7-Қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 358 қаулысымен .
"Бекiтемiн"
Сауда комиссиясының төрағасы
_____________________ (қолы)
199 жылғы ____________өсiп тұрған сүректi
саудаласуды өткiзгенi туралы сауда
комиссиясының есебi
Қазақстан Республикасында Ағаш саудаласуын (аукциондарды) өткiзу тәртiбi туралы ережеге сәйкес ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________  (сүрек иесiнiң атауы, Сауда келiсiмiнiң нөмiрi, жиынтық таксалық                           құны)
сүрегiн сату жөнiндегi саудаласу өткiзiлдi.
Саудаласу __________ сағатта басталып, ___________ сағатта
аяқталады. Саудаласуға қатысуға келген адамдардың қолхат беруiмен саудаласудан сүрек сату ережелерiмен таныстырылады, саудаласуға ниет бiлдiрушiлердiң кепiлдiк сомасын төлегенiн қуаттайтын құжаттар алынды, ол жайында "кепiлдiк туралы ведомость" жасалды.
Саудаласу басталғанға дейiн ____________________ жабық жазбаша өтiнiм алынды. Жазбаша өтiнiмдердiң бәрi жарамды деп танылды.
Саудаласу ұсынылған ақырғы бағалар "Сауда нәтижелерi туралы ведомосте" келтiрiлген.
Сауда комиссиясы мүшелерiнiң қолдары: