О льготах (денежных компенсациях) социально защищаемым категориям населения
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 апреля 1994 года N 437 Утpатило силу - постановлением Кабинета Министpов Республики Казахстан от 19 июля 1995 г. N 999).
Сноска. Утpатило силу постановлением Кабинета Министpов РК от 19.07.1995 № 999.
В связи с введением указами Президента Республики Казахстан от 27 января 1994 г. N 1529 "О республиканском бюджете на 1994 год" (пункт 23) и от 12 апреля 1994 г. N 1652 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 27 января 1994 г. "О республиканском бюджете на 1994 год" (пункт 5) с 1 апреля 1994 г. нового механизма предоставления персонифицированных социальных льгот в виде выплаты денежных компенсаций, а также в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 18 апреля 1994 г. N 1668 "О сохранении участникам и инвалидам Отечественной войны и приравненным к ним лицам ранее существующих льгот", в целях социальной защиты инвалидов и участников Великой Отечественной войны и лиц, к ним приравненных; граждан, пострадавших вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС; бывших несовершеннолетних узников фашистских концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания в период второй мировой войны; граждан, награжденных медалями "Житель блокадного Ленинграда" и "За оборону Ленинграда"; лиц вольнонаемного состава действующей армии в период Великой Отечественной войны Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Сохранить инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам ранее установленные Правительством льготы.
2. Приравнять по льготам (размерам денежных компенсаций):
граждан, пострадавших и ставших инвалидами первой и второй групп вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, - к инвалидам Великой Отечественной войны;
граждан, пострадавших и ставших инвалидами третьей группы вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, бывших несовершеннолетних узников фашистских концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания в период второй мировой войны и граждан, награжденных медалями "Житель блокадного Лениграда" и "За оборону Ленинграда", военнослужащих, участвовавших в войсковых учениях с применением ядерного оружия, - к участникам Великой Отечественной войны;
лиц вольнонаемного состава действующей армии в период Великой Отечественной войны - к инвалидам первой группы;
семьи погибших, умерших в результате лучевой болезни и умерших инвалидов вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС - к семьям погибших военнослужащих;

ХАЛЫҚТЫҢ ӘЛЕУМЕТТIК ЖАҒЫНАН ҚОРҒАЛАТЫН САНАТТАРЫНА ЖЕҢIЛДIКТЕР (АҚШАЛАЙ ӨТЕМДЕР) ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 27 сәуiр 1994 ж. N 437. Күшi жойылған - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.19. N 999 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1529 Жарлығымен (23-тармағы) және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1994 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1529 Жарлығына өзгерiстер енгiзу туралы" 1994 жылғы 12 сәуiрдегi N 1652 Жарлығымен (5-тармағы) 1994 жылдың 1 сәуiрiнен бастап ақшалай өтем жасау түрiндегi атаулы әлеуметтiк жеңiлдiктер берудiң жаңа тетiгiнiң енгiзiлуiне байланысты, сондай-ақ "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға бұрыннан бар жеңiлдiктердi сақтау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 18 сәуiрдегi N 1668 Жарлығына сәйкес, Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларын және оларға теңестiрiлген адамдарды; Чернобыль АЭС-iндегi апат салдарынан зардап шеккен азаматтарды; екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiндегi фашистiк концлагерьлердiң, геттолардың және басқадай еркiнен тыс орындарының бұрынғы жасы толмаған тұтқындарын; "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медальдарымен наградталған азаматтарды; Ұлы Отан соғысы кезiндегi майдандағы армияның ерiктi жалдамалы құрамында, болған адамдарды әлеуметтiк жағынан қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына және оларға теңестiрiлген адамдарға Үкiмет бұрыннан белгiлеген жеңiлдiктер сақталсын.
2. Жеңiлдiктер (ақшалай өтем мөлшерi) жөнiнде мыналар:
Чернобыль АЭС-iндегi апат салдарынан зардап шеккен әрi бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектер болған азаматтар - Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне;
Чернобыль АЭС-iндегi апат салдарынан зардап шеккен әрi үшiншi топтағы мүгедектер болған азаматтар, екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiндегi фашистiк концлагерьлердiң, геттолардың және басқадай еркiнен тыс ұстау орындарының бұрынғы жасы толмаған тұтқындары және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" мен "Ленинградты қорғағаны үшiн" медальдарымен наградталған азаматтар, ядролық қару қолданылған жауынгерлiк әзiрлiктерге қатысқан әскери қызметшiлер - Ұлы Отан соғысына қатысушыларға;
Ескерту. 2-тармағының үшiншi абзацы сөздермен толықтырылған -
ҚРМК-нiң 3.08.1994 ж. N 873 қаулысымен.
Ұлы Отан соғысы кезiндегi майдандағы армияның ерiктi жалдамалы құрамында болған адамдар - бiрiншi топтағы мүгедектерге;
Чернобыль АЭС-iндегi апат салдарынан қаза тапқандардың, сәуле ауруларының зардабынан қайтыс болғандардың және қайтыс болған мүгедектердiң отбасылары - қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасыларына;