О ПРОБЛЕМАХ РАЗВИТИЯ МАЛЫХ И СРЕДНИХ ГОРОДОВ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ КАБИНЕТА МИНИСТРОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 6 мая 1994 г. N 483
Кабинет Министров Республики Казахстан отмечает, что резкий спад производства, вызванный нарушением сложившихся хозяйственных связей, сокращением спроса на традиционно выпускаемую продукцию значительно снизил потенциал градообразующих предприятий и крайне обострил социально-экономическую ситуацию в таких городах, как Кентау, Алга, Жанатас, Жетыгара, Лениногорск, Текели, Октябрьск и др.
В целях разработки предложений по налаживанию работы
градообразующих предприятий, созданию при необходимости
дополнительных рабочих мест и определению перспектив
функционирования этих городов в целом Кабинет Министров Республики
Казахстан постановляет:
1. Образовать Правительственную комиссию в следующем составе:
Нурмухамедов К.К. - заместитель Министра экономики Республики
Казахстан (председатель комиссии)
Акимов Б.М.       - заместитель Министра промышленности Республики
Казахстан (заместитель председателя комиссии)
Члены комиссии:
Ардасенов С.Б.    - президент Национальной акционерной компании
"Казахстан тустi металдары"
Ауанов М.К.       - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Бегахметов Т.Х.   - заместитель Министра труда Республики
Казахстан
Битембаев М.Ж.    - заместитель Министра промышленности Республики
Казахстан
Журин В.К.        - первый заместитель председателя концерна
"Казжилкомхоз"
Косарев В.А.      - заместитель Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Малимбаев М.С.    - заместитель Министра геологии и охраны недр
Республики Казахстан
Шандров Т.К.      - заместитель Министра экологии и биоресурсов
Республики Казахстан
В состав Правительственной комиссии входят также по должности заместители глав соответствующих областных и городских администраций.
2. Предоставить комиссии право при необходимости привлекать
специалистов министерств, ведомств, местных администраций, предприятий
и организаций.
3. Руководителям министерств и ведомств, главам областных и
городских администраций оказывать содействие комиссии в
предоставлении необходимой информации.
4. Правительственной комиссии в случае необходимости внести
в установленном порядке соответствующие предложения по результатам
своей работы на рассмотрение Кабинета Министров Республики
Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Шағын және орташа қалаларды дамыту проблемалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 6 мамыр 1994 ж. N 483
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қалыптасқан шаруашылық байланыстардың бұзылуына, шығарылып келген дәстүрлi өнiмдерге деген сұранымның азаюына байланысты өндiрiстiң күрт құлдырауы қала құраушы кәсiпорындардың әлеуетiн едәуiр кемiтiп, Кентау, Алға, Жаңатас, Жетiқара, Лениногор, Текелi, Октябрьск сияқты және басқа да қалалардағы әлеуметтiк-экономикалық ахуалды мүлде шиеленiстiрiп жiбергенiн атап көрсетедi.
Қала құраушы кәсiпорындардың жұмысын жолға қою, қажет
болған ретте қосымша жұмыс орындарын құру және тұтас алғанда
аталған қалалардың қалыпты тiршiлiгiнiң перспективаларын айқындау
жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мына құрамда Үкiмет комиссиясы құрылсын:
Нұрмұхамедов К.К. - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
орынбасары (комиссия төрағасы)
Акимов Б.М.       - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрiнiң
орынбасары (комиссия төрағасының орынбасары)
Комиссия мүшелерi:
Ардасенов С.Б.    - "Қазақстан түстi металдары" Ұлттық акционерлiк
компаниясының президентi
Ауанов М.К.       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Бегахметов Т.Х.   - Қазақстан Республикасы Еңбек министрiнiң
орынбасары
Бiтiмбаев М.Ж.    - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрiнiң
орынбасары
Журин В.К.        - "Қазтұрғынкомшар" концернi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Косарев В.А.      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
Мәлiмбаев М.С.    - Қазақстан Республикасы Геология және жер
қойнауын қорғау министрiнiң орынбасары
Шандыров Т.К.     - Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрiнiң орынбасары
Үкiмет комиссиясының құрамына сол сияқты лауазымы бойынша тиiстi облыстар мен қалалар өкiмдерiнiң орынбасарлары кiредi.
2. Комиссияға қажет жағдайда министрлiктердiң, ведомстволардың, жергiлiктi әкiмшiлiктердiң, кәсiпорындар мен ұйымдардың мамандарын тартуға құқық берiлсiн.
3. Министрлiктер мен ведомстволардың басшылары, облыс және қала әкiмдерi қажеттi ақпарат алуда комиссияға жәрдем берсiн.
4. Үкiмет комиссиясы қажет болған жағдайда өз жұмысының нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына белгiленген тәртiпке орай ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi