О совместном предприятии "Тенге"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 мая 1994 г. N 490
В целях вовлечения в разработку нижележащих горизонтов нефтегазоносного месторождения "Тенге" с использованием передовых технологий Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить договор о создании совместного предприятия "Тенге" в виде товарищества с ограниченной ответственностью с участием производственного объединения "Мангистаумунайгаз" и американской компании "Англо-Датч (КазахТенге) Л.Л.С." по добыче и разработке углеводородного сырья с применением вторичных методов извлечения, а также подготовке, хранению, транспортировке и реализации углеводородного сырья и продуктов переработки нефти и газа, полученных с месторождения "Тенге".
2. Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан и производственному объединению "Мангистаумунайгаз" совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок доработать и внести соответствующие изменения и дополнения в учредительные документы совместного предприятия "Тенге" в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 18 апреля 1994 г. N 1662 "О нефтяных операциях"  U941662_  .
3. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главе Мангистауской областной администрации обеспечить в установленном законодательством порядке совместное предприятие "Тенге" всеми необходимыми лицензиями и разрешениями в рамках заключенного договора, а также оказывать содействие в решении организационных вопросов деятельности совместного предприятия.
4. Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан обеспечить контроль за соблюдением интересов республики в ходе выполнения работ совместным предприятием "Тенге".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"ТЕҢГЕ" БIРЛЕСКЕН КӘСIПОРНЫ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 10 мамыр 1994 ж. N 490
"Теңге" мұнайгаз кен орнының төмен орналасқан қабаттарын алдыңғы қатарлы технологияларды пайдалана отырып игерудi қолға алу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң американдық "Англо-Датч (ҚазақТеңге) Л.Л.С." компаниясының қатысуымен қайталама шығару әдiстерiн қолдану арқылы алынатын көмiрсутегi шикiзаттарын өндiру мен өңдеу жөнiнде, сондай-ақ "Теңге" кен орнынан алынатын мұнай мен газдың өңделген өнiмдерiн дайындау, сақтау, тасымалдау және сату жөнiнде жауапкершiлiгi шектелген серiктестiк түрiндегi "Теңге" бiрлескен кәсiпорнын құру туралы шарты мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi мен "Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiстiк бiрлестiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай операциялары туралы" 1994 жылғы 18 сәуiрдегi N 1162 Жарлығына сәйкес бiр ай мерзiмде "Теңге" бiрлескен кәсiпорнын құру жөнiндегi құжаттарға тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары,
Маңғыстау облысының әкiмi заңмен белгiленген тәртiппен "Теңге"
бiрлескен кәсiпорнының жасалған шартының шегiнде барлық қажеттi
лицензиялармен және рұқсаттармен қамтамасыз етсiн, сондай-ақ
бiрлескен кәсiпорын қызметiнiң ұйымдастыру мәселелерiн шешу кезiнде
жәрдем көрсетсiн.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары
министрлiгi "Теңге" бiрлескен кәсiпорны жұмысының барысында
республика мүддесiнiң сақталуына бақылау жасалуын қамтамасыз
етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi