Об основных направлениях развития баритового и бентонитового производства в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1994 г. N 502. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях организации в Республике Казахстан высокотехнологичного производства по выпуску баритовой и бентонитовой продукции Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить разработанную Министерством промышленности Республики Казахстан, Национальной акционерной компанией "Казакстан тустi металдары" и совместным предприятием "Калибар" Программу развития баритового и бентонитового производства в Республике Казахстан на 1994-1995 годы.
Министерству промышленности, Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан обеспечить реализацию Программы в установленные сроки.
2. Министерству промышленности Республики Казахстан, Национальной акционерной компании "Казакстан тустi металдары" согласовать с Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу вопрос о выделении совместному предприятию "Калибар" части освободившихся производственных площадей акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат".
3. Министерству экономики Республики Казахстан предусматривать выделение начиная с 1995 года совместному предприятию "Калибар" на возвратной основе финансовых средств из Фонда преобразования экономики Республики Казахстан на строительство и ввод в действие объектов баритового и бентонитового производства.
4. Главам Актюбинской, Жезказганской, Карагандинской и Южно-Казахстанской областных администраций оказывать содействие в реализации Программы.
Премьер-министр
Республики Казахстан

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДА БАРИТ ЖӘНЕ БЕНТОНИТ ӨНДIРIСIН ДАМЫТУДЫҢ НЕГIЗГI БАҒЫТТАРЫ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 12 мамыр 1994 ж. N 502. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасында барит және бентонит шығару жөнiндегi жоғары технологиялық өндiрiстi ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, "Қазақстан түстi металдары" Ұлттық акционерлiк компаниясы және "Калибар" бiрлескен кәсiпорны әзiрлеген Қазақстан Республикасында барит және бентонит өндiрiсiн дамытудың 1994-1995 жылдарға арналған бағдарламасы мақұлдансын.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi Бағдарламаның белгiленген мерзiмде жүзеге асырылуын қамтамасыз ететiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, "Қазақстан түстi металдары" Ұлттық акционерлiк компаниясы "Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының босаған өндiрiстiк алаңының бiр бөлiгiн "Калибар" бiрлескен кәсiпорнына беру туралы мәселенi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен келiссiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi 1995 жылдан бастап "Калибар" бiрлескен кәсiпорнына барит және бентонит өндiрiсi объектiлерiнiң құрылысын жүргiзу мен iске қосуға арнап Қазақстан Республикасының Экономиканы өзгерту қорынан қайтарымдық негiзде қаражат бөлiнуiн қарастыратын болсын.
4. Ақтөбе, Жезқазған, Қарағанды және Оңтүстiк Қазақстан
облыстарының әкiмдерi Бағдарламаның жүзеге асуына жәрдем көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi