Об утвеpждении поpядка уступки пpава на земельную долю (пай) пpи пpиватизации госудаpственных сельскохозяйственных пpедпpиятий
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 10 июня 1994 г. N 611. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.02.2005 № 124.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 9 марта 1994 г. N 1585 "О передаче части имущества совхозов в собственность директоров" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить:
Порядок уступки права на земельную долю (пай) при приватизации государственных сельскохозяйственных предприятий (прилагается);
форму свидетельства о праве на земельную долю (прилагается).
2. Рекомендовать общим собраниям колхозников при реформировании хозяйств руководствоваться положениями настоящего Порядка.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству разработать и утвердить формы договора на уступку права на земельную долю и Книги регистрации свидетельств о праве на земельную долю и договоров на уступку права на земельную долю.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
Постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 июня 1994 г. N 611
ПОРЯДОК
уступки права на земельную долю (пай) при
приватизации государственных сельскохозяйственных
предприятий
1. При приватизации государственных сельскохозяйственных предприятий, осуществляемой в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 9 марта 1994 г. N 1585 "О передаче части имущества совхозов в собственность директоров", работники указанных предприятий могут продавать, передавать свои имущественные доли и уступать права на земельную долю (пай) другим членам трудового коллектива этого предприятия на условиях двусторонней договоренности для использования этой доли (пая) в сельскохозяйственном производстве.
2. Долевое деление между членами трудовых коллективов осуществляется в соответствии с Порядком разгосударствления и приватизации предприятий агропромышленного комплекса, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 г. N 633 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1135 "О Национальной программе разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап)".
3. Каждому работнику приватизированных государственных сельскохозяйственных предприятий выдается свидетельство о праве на земельную долю (далее именуется свидетельство) по утвержденной форме без выделения этой земельной доли в натуре.
Свидетельство является документом, удостоверяющим право работника соответствующего государственного сельскохозяйственного предприятия на земельную долю.

Мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарын жекешелендiру барысында жер үлесiне (пай) құқын беру тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 10 маусым 1994 ж. N 611. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Совхоздар мүлкiнiң бiр бөлiгiн директорлардың меншiгiне беру туралы" 1994 жылғы 9 наурыздағы N  1585 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарын жекешелендiру барысында жер үлесiне (пай) құқын беру Тәртiбi (қоса берiлiп отыр);
жер үлесiне құқы туралы куәлiктiң нысаны (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Шаруашылықтарды реформалау барысында колхозшылардың жалпы жиналысы арқылы осы Тәртiптiң ережелерiн басшылыққа алу ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге
орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жер үлесiне құқын беру шартының және жер үлесiне құқы туралы куәлiктерi мен жер үлесiне
құқын беру шарттарын тiркеу Кiтабының нысандарын әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 10 маусымдағы
N 611 қаулысымен
Бекiтiлген
Ауыл шаруашылық кәсiпорындарын жекешелендiру
барысында жер үлесiне (пай) құқын беру
Тәртiбi
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Совхоздар мүлкiнiң бiр бөлiгiн директорлардың меншiгiне беру туралы" 1994 жылғы 9 наурыздағы  N 1585 Жарлығына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарын жекешелендiру барысында аталған кәсiпорындардың қызметкерлерi екi жақты уағдаластық жағдайымен осы кәсiпорын еңбек ұжымының өзге де мүшелерiне осы үлестi (пайды) ауыл шаруашылық өндiрiсiнде пайдалану үшiн өздерiнiң мүлiктiк үлесiн сата алады, бере алады және жер үлесiне (пай) құқын бере алады.
2. Еңбек ұжымдарының мүшелерi арасында үлестiк бөлу Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1135 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1993 жылғы 20 шiлдедегi N 633 қаулысымен бекiтiлген Агроөнеркәсiп кешен кәсiпорындарын мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру Тәртiбiне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Жекешелендiрiлген мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарының әрбiр қызметкерiне жер үлесiне құқы туралы куәлiк (бұдан әрi куәлiк деп аталады) бекiтiлген нысан бойынша нақты түрде осы жер үлесi бөлiнбей берiледi.
Куәлiк тиiстi мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорын қызметкерiнiң жер үлесiне құқын куәландыратын құжат болып табылады.

4. Для получения свидетельств приватизированные сельскохозяйственные предприятия представляют главе районной администрации утвержденные общими собраниями трудовых коллективов списки работников этих коллективов, имеющих право на земельные доли, с указанием размеров земельных долей.
5. Выдача свидетельств осуществляется районным комитетом по земельным отношениям и землеустройству на основании решения главы районной администрации.
6. Уступка права на земельную долю возможна только при наличии у работника государственного сельскохозяйственного предприятия свидетельства о праве на земельную долю.
7. Работник сельскохозяйственного предприятия, уступающий свое право на земельную долю другому работнику этого предприятия на условиях двусторонней договоренности, оформляет в письменной форме совершаемую сделку дговором на уступку права на земельную долю.
8. Договор на уступку права на земельную долю является основанием районному комитету по земельным отношениям и землеустройству для выдачи свидетельства работнику, приобретающему это право в результате уступки.
9. Свидетельство о праве на земельную долю, выданное работнику до уступки, а также после уступки, и договор на уступку права на земельную долю регистрируются районным комитетом по земельным отношениям и землеустройству в Книге регистрации свидетельств о праве на земельную долю и договоров на уступку права на земельную долю.
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 июня 1994 г. N 611
ФОРМА
Герб Республики Казахстан
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о праве на земельную долю
N
Свидетельство выдано гражданину__________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающему ________________________________________________________
(наименование населенного пункта)
по улице __________________, дом N _________ в том, что ему (ей)
решением главы ______________________________________________________
(наименование)
районной администрации от "____"__________________ 199___г. N _______
предоставлено право на земельную долю в землевладении
_____________________________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного предприятия, района, области)
_____________________________ площадью _______ га (___баллогектаров),
из них сельскохозяйственных угодий _____ га, в том числе пашни _______
__________ га ________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Свидетельство N ______ зарегистрировано в Книге регистрации
свидетельств о праве на земельную долю и договоров на уступку права
на земельную долю и выдано _________________________.
(дата выдачи)
М.П. Председатель __________________районного
(городского) комитета по земельным
отношениям и землеустройству
___________________ ______________________________
(подпись) (Ф.И.О.)

4. Куәлiктердi алу үшiн жекешелендiрiлген ауыл шаруашылық кәсiпорындар аудан әкiмiне еңбек ұжымының жалпы жиналысында бекiтiлген, жер үлесiнiң көлемдерiн көрсетiп, жер үлесiне құқы бар осы ұжымдар қызметкерлерiнiң тiзiмiн тапсырады.
5. Аудандық жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитетi аудан әкiмi шешiмiнiң негiзiнде куәлiктер бередi.
6. Жер үлесiне құқық беру мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорнының қызметкерiнде жер үлесiне құқы туралы куәлiк болғанда ғана мүмкiн болады.
7. Екiжақты уағдаластық жағдайымен өзiнiң жер үлесiне құқын осы кәсiпорынның өзге қызметкерiне беретiн ауыл шаруашылық кәсiпорын қызметкерi жер үлесiне құқын беру шартымен жасалынатын келiсiмдi жазбаша түрде ресiмдейдi.
8. Жер үлесiне құқын беру шарты аудандық жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитетiне беру нәтижесiнде бұл құқықты алушы қызметкерге куәлiк беру үшiн негiз болады.
9. Қызметкерге жер үлесiне құқын өзгеге бергенге дейiнгi, одан кейiнгi жер үлесiне құқық беру жөнiндегi берiлген куәлiк және жер үлесiне құқын беру шарты аудандық жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитетiндегi жер үлесiне құқын беру куәлiктерiн, жер үлесiне құқын беру шарттарын тiркейтiн Кiтапта тiркеледi.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 10 маусымдағы
N 611 қаулысымен
Бекiтiлген
Нысан
-----------
Қазақстан Республикасының Гербi
Жер үлесiне құқы жөнiндегi
Куәлiк N
Куәлiк__________________________________________________________
(елдi мекеннiң атауы)
__________________________________көшесiндегi N_____үйде тұратын
азамат__________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________________ауданы әкiмiнiң
199_____жылғы "_______"____________________N___________шешiмiмен
________________________________________________________________
(аудандық, облыстық, ауыл шаруашылық кәсiпорын атауы)
жер иелiгiнен__________________га көлемiнде (_______балл гектар)
жер үлесiне құқы берiлдi, оның________гектары ауыл шаруашылығы
жерi, оның iшiнде__________________жайылым________________гектар
N_____________куәлiк жер үлесiне құқы туралы куәлiктер мен жер
үлесiне құқын беру шарттарын тiркеу Кiтабында тiркелдi және
________________________________________________берiледi.
(берiлген күнi)
____________________аудандық (қалалық)
М.О.                  жер қатынастары және жерге орналастыру
жөнiндегi комитеттiң төрағасы
___________________            _________________________________
(қолы)                             (фамилиясы, аты-жөнi)