О дополнительных меpах по обеспечению своевpеменной выплаты заpаботной платы, пенсий, пособий, стипендий в оpганизациях и учpеждениях, финансиpуемых из госудаpственного бюджета
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 20 февpаля 1995 г. N 177
В целях обеспечения своевременной выплаты заработной платы, пенсий, пособий, стипендий в организациях и учреждениях, финансируемых из государственного бюджета, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций:
в месячный срок погасить образовавшуюся задолженность по заработной плате, стипендиям, пенсиям военнослужащих и иным выплатам, вытекающим из трудовых отношений, по всем организациям и учреждениям, финансируемым из государственного бюджета;
обеспечить приоритетное направление поступающих в бюджет средств на вышеуказанные цели.
2. Министерству социальной защиты населения, Министерству труда Республики Казахстан:
в двухмесячный срок погасить образовавшуюся задолженность по пенсиям, пособиям и другим выплатам;
внести предложения:
о возможности привлечения внешних и внутренних займов на указанные цели;
о целесообразности принятия правительственных актов, учитывающих интересы Пенсионного фонда Республики Казахстан, Государственного фонда содействия занятости и Фонда социального страхования при заключении бартерных сделок государственными предприятиями, хозяйственными товариществами и производственными кооперативами Республики Казахстан.
3. Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан при проведении проверок учитывать вопросы своевременной выплаты заработной платы, пенсий, пособий, стипендий и иных выплат, вытекающих из трудовых отношений, а в случае задержек устанавливать причины несвоевременных выплат и перечислений и вносить предложения по привлечению к ответственности виновных лиц.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар мен мекемелерде жалақыны, зейнетақыны, жәрдемақыны, шәкiртақыны дер кезiнде төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 20 ақпан N 177
Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар мен мекемелерде жалақыны, зейнетақыны, жәрдемақыны, шәкiртақыны дер кезiнде төлеудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлiгi, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi:
мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын барлық ұйымдар мен мекемелер бойынша жалақы, зейнетақы, шәкiртақы және еңбек қатынастарынан туындаған өзге де төлемдер жөнiндегi жиналып қалған берешектi бiр ай мерзiм iшiнде өтейтiн болсын;
бюджетке түскен қаражатты жоғарыда аталған мақсатқа басымдылықпен жұмсауды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Еңбек министрлiгi:
зейнетақы, жәрдемақы және басқа да төлемдер бойынша жиналып қалған берешектi екi ай мерзiмi iшiнде өтейтiн болсын;
аталған мақсатқа сыртқы және iшкi займдарды тартудың мүмкiндiгi туралы;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кәсiпорындарымен, шаруашылық серiктестiктерiмен және өндiрiстiк кооперативтерiмен баспабас мәмлелер жасаған кезде Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорының және Әлеуметтiк сақтандыру қорының мүдделерiн ескеретiн үкiметтiк актiлердi қабылдаудың тиiмдiлiгi туралы ұсыныстар енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау
комитетi тексеру жүргiзген кезде жалақыны, зейнетақыны, жәрдемақыны,
шәкiртақыны және олардың еңбек қатынастарынан туындайтын өзге де
төлемдердiң дер кезiнде төленуiн ескеретiн болсын, ал бөгелiс
болған жағдайда, дер кезiнде төленбеудiң себептерiн айқындап,
кiнәлi адамдарды жауапкершiлiкке тарту жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi