О передаче Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан задолженностей по кредитам, выданным сельскохозяйственным товаропроизводителям всех форм собственности
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224
В связи с созданием Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить соглашения, заключенные 2 марта 1995 года между Министерством финансов, Национальным Банком, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и Государственным фондом финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан (прилагаются):
О порядке передачи Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей всех форм собственности по кредитам на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского зачета взаимных долгов и на выплату заработной платы;
О порядке передачи Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства задолженности по директивным кредитам, полученным сельскохозяйственными товаропроизводителями всех форм собственности;
О перенесении задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей по централизованным кредитным ресурсам на Государственный фонд финансовой поддержки сельского хозяйства.
2. Министерству финансов, Министерству сельского хозяйства, Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства с участием Национального Банка Республики Казахстан в срок до 15 марта 1995 года произвести передачу Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан задолженности по кредитам, полученным сельскохозяйственными товаропроизводителями на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского межведомственного зачета, на выплату заработной платы и директивным кредитам, штрафам и пени по ним по состоянию на 1 марта 1995 года в соответствии с прилагаемыми к настоящему постановлению соглашениями.
3. Принять предложение Министерства финансов, Национального Банка и Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан о создании областных филиалов Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Главам областных администраций по согласованию с Советом Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан образовать при областных органах управления сельским хозяйством областные филиалы фонда с включением в их состав представителей территориального комитета по государственному имуществу, областных органов финансового управления агропромышленного банка и ассоциации крестьянских хозяйств.

Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлерге берiлген кредиттер бойынша қарыздарды беру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 6 наурыздағы N 224
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанынан Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор құрылуына байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Ұлттық Банкi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылау қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор арасында 1995 жылғы 2 наурызда:
Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға республика iшiндегi өзара қарыздарды есептеудiң дебет сальдосын өтеу және еңбекақы төлеу кредиттерi бойынша меншiктiң барлық нысанындағы ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлердiң берешегiн беру тәртiбi жөнiнде;
Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлердiң алған директивтiк кредиттерi бойынша берешегiн беру тәртiбi жөнiнде;
Орталықтандырылған кредит ресурстары бойынша ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлердiң берешегiн Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға беру жөнiнде жасасылған келiсiм мақұлдансын (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қоры Ұлттық Банктiң қатысуымен, 1995 жылғы 15 наурызға дейiн аталған қаулыға қоса берiлiп отырған келiсiмдерге сәйкес, ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлердiң республика iшiндегi ведомствоаралық есептеудiң дебеттiк сальдосын өтеу және еңбекақы төлеуге алған кредиттерi мен директивтiк кредиттерi және 1995 жылғы 1 наурыздағы жағдай бойынша олар жөнiндегi айыппұл мен өсiмдер жөнiндегi берешегiн Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға беретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Ұлттық Банкiнiң және Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қордың облыстық филиалдарын құру жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
4. Облыстардың әкiмдерi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор Кеңесiмен келiсiм бойынша, облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы органдарының жанынан олардың құрамына мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi аумақтық органдарының, облыстық агроөнеркәсiптiк банктердiң қаржы басқармасы органдарының және шаруа қожалықтары ассоциацияларының өкiлдерiн енгiзе отырып,
қордың облыстық филиалдарын құрсын.

5. Совету Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан разработать и утвердить положение об областных филиалах фонда.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Одобрено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224
Соглашение
о порядке передачи Государственному
фонду финансовой поддержки сельского
хозяйства задолженности сельскохозяйственных
товаропроизводителей всех форм собственности по кредитам
на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского
зачета взаимных долгов и на выплату заработной платы
г. Алматы 2 марта 1995 г.
Министерство финансов Республики Казахстан, в дальнейшем "Минфин", в лице Министра Павлова А.С., Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Минсельхоз", в лице Министра Карибжанова Ж.С. и Государственный фонд финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Фонд", в лице Президента Романова А.Ф., заключили настоящее соглашение о нижеследующем.
1. Предмет Соглашения
1.1. Настоящим Фонд принимает на свой баланс задолженность по краткосрочным кредитам, полученным сельскохозяйственными товаропроизводителями от Банков Республики Казахстан по централизованным кредитным ресурсам на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского зачета взаимной задолженности и выплату заработной платы.
Порядок передачи задолженности определяется совместной телеграммой Национального банка Республики Казахстан, Минфина и Минсельхоза;
1.2. Минфин передает Минсельхозу до образования структурных подразделений Фонда на местах право взыскания с сельскохозяйственных товаропроизводителей задолженности по вышеуказанным кредитам.
Фонд по настоящему Соглашению принимает на себя безусловное обязательство перед Минфином по погашению всей задолженности по вышеуказанным кредитам и процентам по ним начиная с 15 декабря 1995 года в течение 2 лет по мере взыскания с заемщиков с учетом стабилизации их финансового состояния и перечислением взысканных сумм в доход соответственно республиканского и местного бюджетов.
1.3. Сумма задолженности Фонда перед Минфином состоит из суммы основного долга и начисленных процентов по вышеуказанным кредитам по состоянию на 1 марта 1995 года, на которую начисляются 10 процентов годовых за обслуживание долга.
1.4. В случае непогашения Фондом долга Минфину в установленный срок за обслуживание обязательств Фонда взимается плата по ставке рефинансирования Нацбанка.

5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк
қор Кеңесi қордың облыстық филиалдары жөнiндегi ереженi әзiрлеп,
бекiтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 наурыздағы
N 224 қаулысымен
Мақұлданған
Меншiктiң барлық нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын
өндiрушiлердiң өзара борыштың iшкi республикалық есебiнiң
дебеттiк сальдосын өтеуге және жалақы төлеуге арналған
кредиттер бойынша берешегiн Ауыл шаруашылығын қаржылай
қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға беру тәртiбi туралы
Келiсiм
Алматы қаласы                           1995 жылғы 2 наурыз
Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгi, бұдан былай "Қаржыминi", министр А.С.Павлов арқылы, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, бұдан былай "Ауылшарминi", министр Ж.С.Кәрiбжанов арқылы және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор, бұдан былай "Қор", президент А.Ф.Романов арқылы мына төмендегiлер туралы осы келiсiмдi жасады.
1. Келiсiмнiң мәнi
1.1. Осы арқылы Қор ауыл шаруашылығын тауар өндiрушiлерiнiң Қазақстан Республикасының банкiлерiнен орталықтандырылған кредиттiк ресурстар бойынша өзара берешектiң iшкiреспубликалық есебiнiң дебеттiк сальдосын өтеуге және жалақы төлеуге алған қысқа мерзiмдi кредиттерi жөнiндегi берешектi өз балансына алады.
Берешектi беру тәртiбi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң, Қаржыминi мен ауылшарминiнiң бiрлескен телеграммасымен белгiленедi.
1.2. Қаржыминi Ауылшарминiне жер-жерлерде Қордың құрылымдық бөлiмшелерi құрылғанға дейiн, ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнен жоғарыда аталған кредиттер бойынша, берешектi өндiрiп алу құқын бередi.
Осы Келiсiм бойынша, Қор Қаржыминi алдында өзiне жоғарыда аталған кредиттер бойынша, барлық берешектi және олар бойынша проценттердi 1995 жылдың 15 желтоқсанынан бастап 2 жыл iшiнде заемшылардан, олардың қаржы жағдайының тұрақтануын ескере отырып, өндiрiп алуына қарай және өндiрiлген соманы тиiсiнше, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң кiрiсiне аудара отырып өтеу жөнiнде қалтқысыз мiндеттеме алады.
1.3. Қордың Қаржыминi алдындағы берешегiнiң сомасы негiзгi қарыздан және жоғарыда аталған кредиттер бойынша 1995 жылдың 1 наурызындағы жағдай бойынша қосылған проценттерден тұрады, бұл сомаға қарызға жұмыс iстегенi үшiн жылына 10 процент қосылып отырады.
1.4. Қор Қаржыминiне қарызын белгiленген мерзiмде өтемеген жағдайда, Қордың мiндеттемелерiне жұмыс iстегенi үшiн Ұлттық Банктiң қайта қаржыландыру ставкасы бойынша алым алынады.

1.5. Задолженность, переданная Фонду по приватизированным сельскохозяйственным предприятиям, будет оформлена между Фондом и Минфином согласно Закону Республики Казахстан Z922400_ "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий", статья 10.
2. Дополнительные условия
2.1. Настоящее соглашение вступает в силу со дня его подписания.
2.2. Внесение изменений и дополнений в настоящий договор
производится по взаимному и письменному соглашению сторон.
2.3. В случае недостижения взаимоприемлемых решений, споры
разрешаются в арбитражном суде в установленном Законом порядке.
2.4. Настоящее Соглашение является юридическим документом,
составлено в четырех экземплярах на русском языке по одному для каждой
из сторон, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
Министр финансов
Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства         Президент Государственного
Республики Казахстан             фонда финансовой поддержки
сельского хозяйства при
Министерстве сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Одобрено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224
Соглашение
о порядке передачи
Государственному фонду
финансовой поддержки сельского
хозяйства задолженности по директивным
кредитам, полученным сельскохозяйственными
товаропроизводителями всех форм собственности
г. Алматы 2 марта 1995 г.
Министерство финансов Республики Казахстан, в дальнейшем "Минфин", в лице Министра Павлова А.С., Национальный Банк Республики Казахстан, в дальнейшем "Нацбанк", в лице Председателя правления Сембаева Д.Х., Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Минсельхоз", в лице Министра Карибжанова Ж.С. и Государственный фонд финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Фонд", в лице Президента Романова А.Ф. заключили настоящее соглашение о порядке передачи Фонду задолженности по директивным кредитам, полученным сельскохозяйственными товаропроизводителями.
1. Предмет Соглашения
1.1. Настоящий Фонд принимает на свой баланс задолженность по невозвращенным в срок директивным кредитам Нацбанка, полученным сельскохозяйственными товаропроизводителями в 1994 году под гарантийные обязательства Кабинета Министров Республики Казахстан, Министерства финансов и глав областных администраций и отдебетованную на счета Минфина N 806, N 796 и областных финансовых управлений N 807, N 797.
Согласованная Минфином, областными финансовыми управлениями и Фондом задолженность по директивным кредитам и начисленные по ним проценты отдебетовываются со счетов Минфина и областных финансовых управлений в Нацбанк на отдельные счета Фонда в Нацбанке с одновременной передачей Минфином и областных финансовых управлений кредитных ресурсов через Нацбанк.

1.5. Қорға жекешелендiрiлген ауыл шаруашылығы кәсiпорындары бойынша берiлген берешек Қор мен Қаржыминi арасында "Мемлекеттiк ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiрудiң ерекшелiктерi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес ресiмделетiн болады.
2. Қосымша шарттар
2.1. Осы Келiсiм қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
2.2. Осы Келiсiмге өзгертулер мен толықтырулар тараптардың
өзара жазбаша келiсiмi бойынша енгiзiледi.
2.3. Өзара тиiмдi шешiмдерге қол жетпеген жағдайда, даулар
төрелiк сотта, заңда белгiленген тәртiппен шешiледi.
2.4. Осы Келiсiм заңды құжат болып табылады, орыс тiлiнде
әр тарапқа бiр данадан төрт дана етiп жасалады, әрбiр дананың
заңдық күшi бiрдей.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi       Ауыл шаруашылығы министрлiгi
жанындағы Ауыл шаруашылығын
қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қордың президентi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 наурыздағы N 224 қаулысымен Мақұлданған
Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi
мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлер алған
директивтiк кредиттер бойынша берешегiн беру
тәртiбi туралы
Келiсiм Алматы қаласы 1995 жылғы 2 наурыз
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, бұдан былай "Қаржыминi", министр А.С.Павлов арқылы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi, бұдан былай "Ұлттық Банк", Басқарма төрағасы Д.Х.Сембаев арқылы, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, бұдан былай "Ауылшарминi", министр Ж.С.Кәрiбжанов арқылы және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор, бұдан былай "Қор", президент А.Ф.Романов арқылы Қорға ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлер алған директивтiк кредиттер бойынша берешектерiн беру тәртiбi жөнiнде осы келiсiмдi жасады.
1. Келiсiмнiң мәнi
1.1. Осы арқылы Қор ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң 1994 жылы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң, Қаржы министрлiгi мен облыстар әкiмдерiнiң кепiлдi мiндеттемелерiмен алған және Қаржыминiнiң N 806, N 796 және облыстық қаржы басқармаларының N 807, N 797 шоттарында дебиттелiнген, Ұлттық Банкке мерзiмiнде қайтарылмаған директивтi кредиттерi жөнiндегi берешегiн өз баласына қабылдайды.
Қаржыминiмен, облыстық қаржы басқармаларымен, Қормен келiсiлген директивтi кредиттер жөнiндегi берешектер мен оларға есептелген проценттер Қаржыминiнiң және облыстық қаржы басқармаларының шоттарынан Қордың Ұлттық Банктегi жекелеген есебiне кредит ресурстарын Қаржыминi мен облыстық қаржы басқармалары Ұлттық Банк арқылы бiр мезгiлде бере отырып, дебиттелiнедi.

1.2. В дальнейшем Минфин и областные финансовые управления передают Фонду право по взысканию с заемщиков - сельхозтоваропроизводителей переданных Фонду не возвращенных в срок задолженностей по директивным кредитам и начисленным, но не взысканным процентам по ним.
1.3. Настоящим Фонд принимает на себя безусловное обязательство перед Минфином и областными финансовыми управлениями по погашению всей задолженности и процентов по директивным кредитам начиная с 15 декабря 1995 года в течение 2 лет по мере взыскания с заемщиков с учетом стабилизации их финансового состояния и перечислением в доход соответственно республиканского и местных бюджетов.
1.4. Условия погашения Фондом задолженности Минфину
оговариваются дополнительным соглашением между Фондом, Нацбанком и
Минфином.
2. Дополнительные условия
2.1. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня его подписания.
2.2. Внесение изменений и дополнений в настоящее Соглашение
производится по взаимному согласию сторон.
2.3. В случае недостижения взаимоприемлемых решений,
разногласия разрешаются путем проведения консультаций и принятия
решения Кабинетом Министров Республики Казахстан.
2.4. Настоящее Соглашение является юридическим документом и
составлено на русском языке по одному для каждой из сторон, каждый
из которых имеет юридическую силу.
Министр финансов                        Председатель правления
Республики Казахстан                     Национального Банка
Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства              Президент Государственного
Республики Казахстан                  фонда финансовой поддержки
сельского хозяйства при
Министерстве сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Одобрено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224
Соглашение
о перенесении задолженности
сельскохозяйственных товаропроизводителей
по централизованным кредитным ресурсам на Государственный
фонд финансовой поддержки сельского хозяйства
г. Алматы 2 марта 1995 г.
Министерство финансов Республики Казахстан, в дальнейшем "Минфин", в лице Министра Павлова А.С., Национальный Банк Республики Казахстан, в дальнейшем "Нацбанк", в лице Председателя правления Сембаева Д.Х., Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Минсельхоз", в лице Министра Карибжанова Ж.С. и Государственный фонд финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, в дальнейшем "Фонд", в лице Президента Романова А.Ф., заключили настоящее соглашение о нижеследующем.
1. Предмет Соглашения
1.1. Настоящим Фонд принимает на свой баланс по состоянию на 1 марта 1995 года задолженность сельскохозяйственных товаропроизводителей (включая отсроченную и просроченную) по кредитам и по начисленным, но не взысканным процентам, штрафам, пени, полученным через банки за счет централизованных кредитных ресурсов по решениям Верховного совета Республики Казахстан, Кабинета Министров Республики Казахстан, исключая кредиты на заработную плату, на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, под недостаток собственных оборотных средств, а также директивные кредиты.

1.2. Бұдан әрi Қаржыминi мен облыстық қаржы басқармалары Қорға директивтiк кредиттер және оларға есептелген, бiрақ өндiрiп алынбаған проценттер жөнiндегi мерзiмiнде қайтарылмаған, Қорға берiлген берешектердi заемшы - ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерден өндiрiп алу жөнiндегi құқын бередi.
1.3. Осы арқылы Қор Қаржыминi мен облыстық қаржы басқармаларының алдында 1995 жылғы 15 желтоқсаннан бастап, екi жыл iшiнде заемшылардан өндiрiп алу жағдайына орай, олардың қаржылық жағдайын тұрақтандыруды және тиiсiнше, республикалық, жергiлiктi бюджеттер кiрiсiне аударуын ескере отырып, директивтiк кредиттер бойынша барлық берешектерi мен проценттерiн өтеу жөнiнде өздерiне қалтқысыз мiндеттеме қабылдайды.
1.4. Қордың Қаржыминiне берешегiн өтеу шарты Қордың,
Ұлттық Банктiң және Қаржыминiнiң арасындағы қосымша келiсiмiмен
келiсiледi.
2. Қосымша шарттар
2.1. Осы Келiсiм оған қол қойылған күннен бастап күшiне
енедi.
2.2. Осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
тараптардың өзара келiсiмi бойынша жүзеге асырылады.
2.3. Өзара мәмiлелi шешiмдерге қол жетпеген жағдайда,
келiспеушiлiк кеңес өткiзу және Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң шешiм қабылдауы арқылы шешiледi.
2.4. осы Келiсiм заңды құжат болып табылады және тараптар
үшiн бiр-бiрден орыс тiлiнде жасалады, олардың әрқайсысының
заңдық күшi бар.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасы
Қаржы министрi               Ұлттық Банк Басқармасының
төрағасы
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi       ауыл шаруашылығы министрлiгi
жанындағы Ауыл шаруашылығын
қаржылай қолдау жөнiндегi
мемлекеттiк қордың президентi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 наурыздағы N 224 қаулысымен Мақұлданған
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң
орталықтандырылған кредиттер жөнiндегi берешегiн
Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi
мемлекеттiк қорға беру тәртiбi туралы
Келiсiм Алматы қаласы 1995 жылғы 2 наурыз
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, бұдан былай "Қаржыминi", министр А.С.Павлов арқылы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi, бұдан былай "Ұлттық Банк", Басқарма төрағасы Д.Х. Сембаев арқылы, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, бұдан былай "Ауылшарминi", министр Ж.С. Кәрiбжанов арқылы және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор, бұдан былай "Қор", президент А.Ф.Романов арқылы мына төмендегiлер туралы осы келiсiмдi жасады.
1. Келiсiмнiң мәнi
1.1. Осы арқылы Қор ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң жалақыға, өзара қарыздардың iшкiреспубликалық дебеттiк сальдосын өтеуге өз айналым қаражатының жетiспеуiнен алған кредиттердi, сондай-ақ директивтiк кредиттердi қоспағанда Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмдерi бойынша орталықтандырылған кредиттiк ресурстар есебiнен банктер арқылы алған кредиттер жөнiндегi және қосылған, бiрақ өндiрiп алынбаған проценттер, айыппұлдар, өсiмдер жөнiндегi берешегiн (кейiнге қалдырылған және мерзiмi өткен берешегiн қоса есептегенде) 1995 жылдың 1 наурызындағы өз балансына алады.

1.2. Порядок передачи на баланс Фонда задолженности по кредитам, выделенным сельхозтоваропроизводителям на проведение внутриреспубликанского зачета, заработную плату, на пополнение собственных оборотных средств и директивных кредитов, определяется отдельными соглашениями между Минфином, Минсельхозом, Фондом и
Нацбанком.
1.3. Нацбанк открывает Фонду отдельный счет.
1.4. Банки, на основании совместного указания Минфина, Нацбанка,
Минсельхоза определяют суммы задолженности, подлежащей передаче на
баланс Фонда, и после согласования с Нацбанком отдебетовывают их на
счет Фонда.
1.5. Условия погашения задолженности Фондом и платы за ресурсы
оговариваются при заключении договоров между Фондом, Нацбанком и
Минфином.
2. Дополнительные условия
2.1. Настоящее соглашение вступает в силу со дня его подписания.
2.2. Внесение изменений и дополнений в настоящий договор
производится по взаимному и письменному соглашению сторон.
2.3. Настоящее соглашение является юридическим документом и
составлено в четырех экземплярах на русском языке по одному для
каждой из сторон, каждый их которых имеет одинаковую юридическую
силу.
Министр финансов                        Председатель правления
Республики Казахстан                     Национального Банка
Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства               Президент Государственного
Республики Казахстан                   фонда финансовой поддержки
сельского хозяйства при
Министерстве сельского
хозяйства Республики
Казахстан

1.2. Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге iшкiреспубликалық есеп жүргiзуге, жалақыға, өз айналым қаражатын толықтыруға және директивтiк кредиттерге бөлiнген кредиттер жөнiндегi берешектi Қордың балансына беру тәртiбi Қаржыминi, Ауылшарминi, Қор мен Ұлттық Банк арасындағы жеке келiсiмдермен белгiленедi.
1.3. Ұлттық Банк Қор үшiн жеке шот ашады.
1.4. Банктер Қаржыминiнiң, ұлттық Банктiң, Ауылшарминiнiң бiрлескен нұсқауы негiзiнде Қордың баласына берiлетiн берешек сомасын анықтайды және Ұлттық Банкпен келiскеннен кейiн, оларды Қордың шотына дебеттейдi.
1.5. Қордың берешектi өтеуi мен ресурстар үшiн ақы
төлеуiнiң шарттары Қордың, Ұлттық Банк пен Қаржыминiнiң арасында
шарттар жасалған кезде келiсiледi.
2. Қосымша шарттар
2.1. Осы келiсiм қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
2.2. Осы келiсiмге өзгертулер мен толықтырулар тараптардың
өзара және жазбаша келiсiмi бойынша енгiзiледi.
2.3. осы келiсiм заңды құжат болып табылады, орыс тiлiнде
әр тарапқа бiр данадан төрт дана етiп жасалады, әрбiр дананың
заңдық күшi бiрдей.
Қазақстан Республикасының     Қазақстан Республикасы
Қаржы министрi         Ұлттық Банк Басқармасының
Төрағасы
Қазақстан Республикасының     Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi    Ауыл шаруашылығы министрлiгi
жанындағы Ауыл шаруашылығын
қаржылай қолдау жөнiндегi
мемлекеттiк қордың президентi