О межведомственной комиссии по кооpдинации методической деятельности госудаpственных институтов, факультетов и центpов повышения квалификации и пеpеподготовки специалистов
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 10 маpта 1995 года N 236. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях координации методической деятельности государственных институтов, факультетов и центров повышения квалификации и переподготовки специалистов и в соответствии с Планом действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 июля 1994 г. N 849 P940849_  (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 32, ст. 355), Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по координации методической деятельности государственных институтов, факультетов и центров повышения квалификации и переподготовки специалистов согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по координации методической деятельности государственных институтов, факультетов и центров повышения квалификации и переподготовки специалистов.
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 3 мая 1996 г. N 555)
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению
Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 марта 1995 г. N 236
Состав
Мжеведомственной комиссии по координации
методической деятельности государственных
институтов, факультетов и центров повышения
квалификации и переподготовки специалистов
Билялов Е.К.        - заместитель Министра экономики
Республики Казахстан, председатель
Есырев О.В.         - первый заместитель Министра образования
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Ашимов Б.М.         - ректор Республиканского Межотраслевого
института подготовки, переподготовки и
повышения квалификации кадров учета,
статистики труда и занятости при
Государственном комитете Республики
Казахстан по статистике и анализу и
Министерстве труда Республики Казахстан
Касабеков А.К.      - директор Института повышения квалификации
преподавателей высших учебных заведений при
Казахском государственном национальном
университете имени Аль-Фараби
Кожахметов А.Б.     - президент Центральноазиатского фонда
развития менеджмента, генеральный директор
Алматинской школы менеджмента
(по согласованию)
Крупник Л.А.        - проректор по учебно-методической работе
Казахского национального технического
университета
Кусаинов Х.К.       - заместитель заведующего Сводным
экономическим отделом Управления Делами
Кабинета Министров Республики Казахстан
Нуриев М.А.         - ректор Республиканского межотраслевого
института повышения квалификации
руководящих работников и специалистов
при Министерстве экономики Республики
Казахстан
Сатубалдин С.С.     - первый заместитель исполнительного
директора Казахского института менеджмента,
экономики и прогнозирования
(по согласованию)
Утверждено
постановлением
Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 марта 1995 г. N 236
Положение
О Межведомственной комиссии по координации
методической деятельности государственных
институтов, факультетов и центров повышения
квалификации и переподготовки специалистов

Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 10 наурыздағы N 236. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру мақсатында және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 29 шiлдедегi  N 849  қаулысымен бекiтiлген (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 32, 355-бап) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1994-1995 жылдарда реформаны тереңдету мен экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия қосымшаға сәйкес құрылсын.
2. Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
3.<*>
Ескерту. 3-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.05.03.
N 555  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 10 наурыздағы
N 236 қаулысына
Қосымша
Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау
мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен
орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру
жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Бiләлов Е.К.              - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң орынбасары, төраға
Есырев О.В.               - Қазақстан Республикасы Бiлiм
министрiнiң бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары
Әшiмов Б.М.               - Қазақстан Республикасының Статистика
және талдау жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi мен Қазақстан
Республикасының Еңбек министрлiгi
жанындағы Кадрларды даярлау, қайта
даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру,
есептеу, статистика, еңбек және
жұмыспен қамту республикалық
салааралық институтының ректоры
Қасабеков А.Қ.            - Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк
ұлттық университетiнiң жанындағы
Жоғары оқу орындары оқытушыларының
бiлiктiлiгiн арттыру институтының
директоры
Қожахметов А.Б.           - Орталық Азиядағы менеджменттi
дамыту қорының президентi, Алматы
менеджмент мектебiнiң бас директоры
(келiсiм бойынша)
Крупник Л.А.              - Қазақ ұлттық техникалық
университетiнiң оқу-әдiстемелiк
жұмысы жөнiндегi проректоры
Құсайынов Х.К.            - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң Iс Басқармасы Жиынтық
экономика бөлiмi меңгерушiсiнiң
орынбасары
Нұриев М.А.               - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң жанындағы Басшы
қызметкерлер мен мамандардың
бiлiктiлiгiн арттырудың республикалық
салааралық институтының ректоры
Сатыбалдин С.С.           - Қазақтың менеджмент, экономика
және болжам жасау институты атқарушы
директорының бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 10 наурыздағы
N 236 қаулысымен
Бекiтiлген
Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау
мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен
орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

1. Настоящее положение определяет цели, задачи, основные функции и обязанности Межведомственной комиссии по координации методической деятельности государственных институтов, факультетов и центров повышения квалификации и переподготовки специалистов (далее - Межведомственная комиссия).
2. Межведомственная комиссия в своей деятельности руководствуется законодательными и нормативными актами Республики Казахстан.
3. Целью создания Межведомственной комиссии является совершенствование процессов координации методической деятельности государственных ведомственных учреждений образования в области повышения квалификации и переподготовки специалистов.
4. В соответствии с основными задачами на Межведомственную комиссию возлагаются следующие функции:
изучение состояния работы государственных институтов, факультетов, центров, а так же других государственных учреждений образования, осуществляющих переподготовку и повышение квалификации специалистов;
выработка рекомендаций по созданию новых учреждений образования, осуществляющих переподготовку и повышение квалификации специалистов;
оказание содействия в межрегиональном, межгосударственном сотрудничестве и установление контактов между государственными учреждениями образования, осуществляющими переподготовку и повышение квалификации специалистов;
рассмотрение методических материалов, разработанных как в республике, так и за рубежом, с целью рекомендации их для использования государственными учреждениями образования, осуществляющими переподготовку и повышение квалификации специалистов;
распространение передового опыта по организации обучения в государственных институтах, факультетах и других учреждениях образования, осуществляющих переподготовку и повышение квалификации специалистов;
подготовка и внесение предложений по изменению и дополнению нормативных документов по вопросам повышения квалификации и переподготовки специалистов.
5. Межведомственная комиссия образуется решением Кабинета Министров Республики Казахстан. В состав ее входят представители государственных органов управления и учебных учреждений образования, осуществляющих переподготовку и повышение квалификации специалистов.
6. Заседания Межведомственной комиссии проводятся в соответствии с планом ее работы. Внеплановые заседания проводятся по мере необходимости, по решению председателя.
7. Председатель Межведомственной комиссии организует работу комиссии и обеспечивает ее деятельность в соответствии с планом работы, определяет полномочия заместителей председателя и членов Межведомственной комиссии.

1. Осы Ереже Бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау мемлекеттiк институттарының, факультеттерi мен орталықтарының әдiстемелiк қызметiн үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның (мұнан былай - Ведомствоаралық комиссия) мақсаттарын, мiндеттiлiгiн, негiзгi қызметi мен мiндеттерiн айқындайды.
2. Ведомствоаралық комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заңдары мен нормативтiк актiлерiн басшылыққа алады.
3. Ведомствоаралық комиссияны құрудың мақсаты бiлiктiлiктi арттыру және мамандарды қайта даярлау саласындағы мемлекеттiк ведомстволық бiлiм мекемелерiнiң әдiстемелiк қызметiн үйлестiру процесiн жетiлдiру болып табылады.
4. Негiзгi мiндеттiлiгiне сәйкес Ведомствоаралық комиссияға мынадай қызмет жүктеледi:
мемлекеттiк институттардағы, факультеттердегi, орталықтардағы, сондай-ақ мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын басқа да мемлекеттiк бiлiм мекемелерiндегi жұмыстың жай-күйiн зерделеу;
мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын жаңа бiлiм мекемелерiн құру жөнiнде ұсыныс тұжырымдау;
аймақаралық, мемлекетаралық ынтымақтастыққа және мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк бiлiм мекемелерiнiң арасындағы байланысқа жәрдем көрсету;
мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк бiлiм мекемелерiнiң пайдалануына ұсыну мақсатында республикада, сонымен бiрге шет елдерде әзiрленген әдiстемелiк материалдарды қарау;
мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк институттардағы, факультеттердегi және басқа бiлiм мекемелерiндегi оқуды ұйымдастыру жөнiндегi озық тәжiрибенi тарату;
мамандардың бiлiктiлiгiн арттыру мен қайта даярлау мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құжаттарды өзгерту мен толықтыру бойынша ұсыныс даярлау және енгiзу.
5. Ведомствоаралық комиссия Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмiмен құрылады. Оның құрамына мамандарды қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк басқару органдары мен бiлiм мекемелерiнiң өкiлдерi енедi.
6. Ведомствоаралық комиссияның мәжiлiсi оның жұмыс жоспарына сәйкес жүргiзiледi. Жоспардан тыс мәжiлiс қажет кезде төрағаның шешiмiмен өткiзiледi.
7. Ведомствоаралық комиссияның төрағасы комиссияның жұмысын ұйымдастырады және оның қызметiн жұмыс жоспарына сәйкес қамтамасыз етедi, төраға орынбасарларының және ведомствоаралық комиссия мүшелерiнiң өкiлдiгiн айқындайды.

8. Решения Межведомственной комиссии принимаются простым большинством голосов от присутствующих на заседании ее членов.
9. Рабочим органом Межведомственной комиссии является Республиканский межотраслевой институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан.

8. Ведомствоаралық комиссияның шешiмi мәжiлiске қатысушы мүшелердiң жай көпшiлiк дауысымен қабылданады.
9. Ведомствоаралық комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн арттырудың республикалық салааралық институты болып табылады.