О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан в Венгерскую Республику в декабре 1994 года
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 марта 1995 г. N 241
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан в Венгерскую Республику, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-венгерского сотрудничества Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан в Венгерскую Республику в декабре 1994 года (прилагается).
2. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главам областных и Алматинской городской администраций принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Министерству печати и массовой информации, Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан освещать в средствах массовой информации ход реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита.
4. Министерству иностранных дел информировать Кабинет Министров Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления не реже одного раза в год.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 марта 1995 г. N 241
План
мероприятий по реализации
соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики
Казахстан в Венгерскую Республику в декабре 1994 года
--------------------------------------------------------------------
NN !      Наименование     !  Содержание поручения,  !Ответ. !Срок
п/п!      документа        !  мероприятия            !за исп.!испол.
!                       !                         !Мин-ва !
!                       !                         !и вед. !
!                       !                         !Респуб.!
!                       !                         !Казахст!
--------------------------------------------------------------------
1 !          2            !                3        !    4  !  5
--------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылдың желтоқсан айында Венгрия Республикасына ресми сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 10 наурыздағы N 241
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Венгрия Республикасына ресми сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және Қазақстан-Венгрия ынтымақтастығын дамыта түсудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы желтоқсан айында Венгрия Республикасына ресми сапары кезiнде қол жеткен Келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, Республикалық "Қазақстан теледидары және радиосы" корпорациясы Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесе отырып, сапар кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру
барысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялап отырсын.
4. Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулының орындалу барысы
туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне жылына
кемiнде бiр рет ақпарат берiп тұрсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 10 наурыздағы
N 241 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы
желтоқсан айында Венгрия Республикасына ресми
сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен
уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың
ЖОСПАРЫ
--------------------------------------------------------------------
N | Құжаттың аты |Шаралардың, тапсырмалардың|Қазақстан  |Орындалатын
|              |       мазмұны            |Республика.| мерзiмi
|              |                          |сының орын.|
|              |                          |дауға жауап|
|              |                          |ты министрл|
|              |                          |iктерi мен |
|              |                          |ведомтсвола|
|              |                          |лары       |
|              |                          |           |
--|--------------|--------------------------|-----------|------------
1|       2      |           3              |       4   |       5
--------------------------------------------------------------------

1. Договор об основах      внести предложение о       МИД    II кв.
дружественных отношений ратификации договора в            1995 г.
и сотрудничестве между  Верховном Совете
Республикой Казахстан и Республики Казахстан
Венгерской Республикой
создать рабочую группу     МИД    апрель
представителей МИД,               1995 г.
Минэкономики,
Минпромторга,
Минобразования,
Минкультуры и других
заинтересованных
министерств и ведомств
Республики Казахстан
для выработки
комплексной Программы
реализации положений
Договора
определить основные        МИД    II кв.
направления            Минобороны 1995 г.
двустороннего          Агентство
сотрудничества         по атомной
в области              энергии
международной
безопасности,
обороны,
нераспространения
ядерного оружия,
дальнейшего
взаимодействия с
международными
организациями
разработать совместно    Минздрав
с Венгерской Стороной    Минэкобиоресурсов
программу                Минэнерго   апрель
сотрудничества           Минкомтранс  1995г.
в области
фармацевтики,
экологии и охраны
окружающей среды,
энергетики,
связи и коммуникаций
Определить основные      МВД       апрель
направления и формы      КНБ       1995 г.
сотрудничества с
Венгерской
Республикой в
области борьбы с
организованной
преступностью,
терроризмом,
нелегальным въездом
и выездом, незаконной
торговлей оружием и
наркотиками
проработать           Минсельхоз
программу             Миннефтегазпром
двустороннего         Минкомтранс
сотрудничества в                    апрель
области сельского                   1995 г.
хозяйства,
нефтяной
промышленности,
производства
автобусов
"Икарус"
определить конкретные  Минфин      апрель
формы взаимодействия   Минэкономики 1995 г.
с Венгерской Стороной  Минпромторг
в финансовой и торгово- Эксимбанк
экономической сферах   Государственный
банк развития
определить основные    Минкультуры    апрель
направления            Минобразования 1995 г.
сотрудничества в       Минмолтурспорт
области культуры,
образования,
спорта и туризма
2. Конвенция между         внести предложение о    Минфин     II кв.
Правительством          ратификации Конвенции   МИД        1995 г.
Республики Казахстан    в Верховном Совете
и Правительством        Республики Казахстан
Венгерской Республики
об устранении
двойного
налогообложения и
предотвращении
уклонения от уплаты
налогов на
доход и капитал
разработать механизм   Минфин      постоянно
и обеспечить контроль  Госкомимущество
за выполнением         Минэкономики
положений Конвенции    Минпромторг
в рамках
казахстанско-венгерского
торгово-экономического
сотрудничества
проработать с          Минпромторг  II кв.
Венгерской             Минэкономики 1995 г.
Стороной сроки         Миннефтегаз
проведения             МИД
очередного
заседания
Межправительственной
комиссии по
торгово-экономическому
сотрудничеству

1. Қазақстан        Қазақстан Республикасының  Сыртқы        1995
Республикасы мен  Жоғарғы Кеңесiнде Шартты   iстер        жылдың
Венгрия Республи. бекiту туралы ұсыныс      министрлiгi  II тоқсаны
касы  арасындағы  енгiзiлсiн
ынтымақтастық пен
достастық қатынас.
тар негiзi туралы
Шарт
Шарт қағидаларын жүзеге   Сыртқы        1995
асырудың кешендi Бағдар.  iстер         жылдың
ламасын жасау үшiн        министрлiгi   сәуiрi
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi,
Экономика министрлiгi,
Өнеркәсiп және сауда
министрлiгi, Бiлiм
министрлiгi және басқа да
мүдделi министрлiктерi мен
ведомстволары өкiлдерiнен
жұмыс тобы құрылсын.
Халықаралық қауiпсiздiк,     Сыртқы      1995
қорғаныс, ядролық қаруды     iстер       жылдың
таратпау, халықаралық        министрлiгi II тоқсаны
ұйымдармен одан әрi өзара    Қорғаныс
iс-қимыл жасау салаларында   министрлiгi
екiжақты ынтымақтастықтың    Атом энергиясы
негiзгi бағыттары            жөнiндегi
белгiленсiн                  агенттiк
Фармацевтика,экология және   Денсаулық     1995
қоршаған ортаны қорғау,      сақтау        жылдың
энергетика, байланыс және    министрлiгi   сәуiрi
коммуникациялар салаларында  Экология және
Венгрия Жағымен бiрлесе      биоресурстар
отырып, ынтымақтастық        министрлiгi
бағдарламасы әзiрленсiн      Энергетика
және көмiр
өнеркәсiбi
министрлiгi
Көлiк және
коммуникациялар
министрлiгi
Ұйымдасқан қылмыс,терроризм,   Iшкi iстер   1995
жасырын келу және кету,қарумен министрлiгi  жылдың
және есiрткiмен заңсыз сауда   Ұлттық       сәуiрi
жасаумен күрес салаларында     қауiпсiздiк
Венгрия Республикасымен        комитетi
ынтымақтастық нысандары мен
негiзгi бағыттары белгiленсiн
"Икарус"автобустарын шығару,   Ауыл         1995
мұнай өнеркәсiбi, ауыл         шаруашылық   жылдың
шаруашылығы салаларында екi    министрлiгi  сәуiрi
жақты ынтымақтастық            Мұнай және
бағдарламасы пысықталсын       газ өнеркәсiбi
министрлiгi
Көлiк және
коммуникациялар
министрлiгi
Қаржы және сауда-экономика     Қаржы         1995
салаларында Венгрия Жағымен    министрлiгi   жылдың
өзара iс-қимыл жасаудың        Экономика     сәуiрi
нақты нысандары белгiленсiн    министрлiгi
Өнеркәсiп
және сауда
министрлiгi
Экспорт-импорт
банкi Мемлекеттiк
Даму банкiсi
Мәдениет,бiлiм,спорт және     Мәдениет        1995
туризм салаларында ынтымақ.   министрлiгi     жылдың
тастықтың негiзгi бағыттары   Бiлiм           сәуiрi
белгiленсiн                   министрлiгi
Жастар iсi,туризм
және спорт
министрлiгi
2. Қазақстан       Қазақстан Республикасының     Қаржы          1995
Республикасының   Жоғарғы Кеңесiнде Конвенцияны министрлiгi   жылдың
Үкiметi мен       бекiту туралы ұсыныс          Сыртқы iстер  II тоқсаны
Венгрия           енгiзiлсiн                    министрлiгi
Республикасының
Үкiметi арасындағы
қосарланған салықты
жою және табыс пен
капиталға жол бермеу
туралы конвенция
Қазақстан-Венгрия сауда.-      Қаржы          Тұрақты
экономикалық ынтымақтастығы    министрлiгi    түрде
негiзiнде конвенция қағидалары Мемлекеттiк
орындалуын бақылау қамтамасыз  мүлiк жөнiндегi
етiлсiн және механизмi         комитет Экономика
әзiрленсiн                     министрлiгi
Өнеркәсiп және
сауда министрлiгi
Сауда-экономикалық ынтымақ.    Өнеркәсiп    1995
тастық жөнiндегi Үкiметаралық  және сауда   жылдың
комиссияның кезектi мәжiлiсiн  министрлiгi   II
өткiзу мерзiмi Венгрия Жағымен Экономика    тоқсаны
пысықталсын                    министрлiгi
Мұнай және
газ өнеркәсiбi
министрлiгi
Сыртқы iстер
министрлiгi

3. Соглашение между        внести предложение о   Минэкономики II кв.
Правительством          ратификации Соглашения   МИД        1995 г.
Республики Казахстан    в Верховном Совете
и Правительством        Республики Казахстан
Венгерской Республики
о поощрении и взаимной
защите инвестиций
сформировать состав    Минэкономики  апрель
экспертов-             Минфин        1995 г.
консультантов          Минпромторг
для координации        МИД
работ по всему         Госкомимущество
комплексу вопросов     Казпатент
сотрудничества в       Эксимбанк
области поощрения      Государственный
и защиты инвестиций    банк развития
определить основные    -"-
направления и
программу
сотрудничества по
реализации положений
данного Соглашения
4. Приглашение Президента  проработать с Венгерской   МИД     II кв.
Республики Казахстан    Стороной взаимные сроки            1995 г.
Президенту и            визитов, содержание
Премьер-министру        переговоров, документы,
Венгерской Республики   планируемые к подписанию
посетить Казахстан с
официальным визитом

3. Қазақстан       Қазақстан Республикасының      Экономика    1995
Республикасының   Жоғарғы Кеңесiнде Келiсiмдi    министрлiгi  жылдың
Үкiметi мен       бекiту туралы ұсыныс           Сыртқы iстер  II
Венгрия арасындағы    енгiзiлсiн                 министрлiгi  тоқсаны
инвестицияларды
өзара қорғау және
қолдау туралы
келiсiм
Инвестицияларды өзара қорғау    Экономика    1995
және қолдау саласында           министрлiгi  жылдың
ынтымақтастықтың барлық         Қаржы        сәуiрi
кешендi мәселелерi жөнiнде      министрлiгi
жұмыстарды үйлестiру үшiн       Өнеркәсiп және
сарапшы-консультанттар құрамы   сауда министрлiгi
құрылсын                        Сыртқы iстер
министрлiгi
Мемлекеттiк мүлiк
жөнiндегi комитет
Казпатент
Экспорт-импорт
банкi Мемлекеттiк
Даму банкi
Аталған келiсiмнiң қағидаларын
жүзеге асыру жөнiндегi
ынтымақтастық бағдарламасы
мен негiзгi бағыттары бекiтiлсiн
4. Венгрия          Венгрия Жағымен сапарлардың    Сыртқы      1995
Республикасының    өзара мерзiмi, келiссөздердiң  iстер       жылдың
Президентi мен     мазмұны, қол қою жоспарланған  министрлiгi  II
Премьер-министрiн  құжаттар пысықталсын.                      тоқсаны
ресми сапармен
Қазақстанға келiп
қайтуға Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
шақыруы