О реорганизации государственной акционерной компании "Живпром"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 марта 1995 г. N 258
В соответствии с Программой и Планом действий Правительства по ускорению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, переданные во владение, пользование и управление Государственной акционерной компании "Живпром";
передать право владения, пользования и управления государственными пакетами акций акционерным обществам, выведенным из состава Государственной акционерной компании "Живпром"; 06_07_00
организовать реализацию государственных пакетов акций юридическим лицам, входящим в кадровый состав акционерных обществ, отечественным и зарубежным инвесторам, смежникам и сельскохозяйственным товаропроизводителям с целью создания единой технологической системы производства животноводческой продукции в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1288 P941288_ "О мерах по укреплению производства и расширению рынка сбыта зерна, самообеспечению областей хлебом и другими продуктами переработки зерна" и в соответствии с другими действующими нормативными актами;
в месячный срок совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан решить вопрос об обеспечении государственной поддержки деятельности акционерных обществ, созданных на базе племенных хозяйств.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в месячный срок определить правопреемников по обязательствам Государственной акционерной компании "Живпром".
3. Признать утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 декабря 1993 г. N 1230 "О создании Государственной акционерной компании "Живпром" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 48, ст. 583) и от 6 января 1994 г. N 30 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Живпром".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 14 наурыздағы N 258
Реформаны жеделдету және 1994-1995 жылдары экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi Үкiмет Бағдарламасына және Iс-қимыл жоспарына сәйкес, нарықтық қатынастарды қалыптастыру, бәсекелестiктi дамыту және жекешелендiру процесiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының иеленуiне, пайдалануы мен басқаруына берiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн керi шақырып алсын;
"Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамынан шығарылған акционерлiк қоғамдарға акциялардың мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқын берсiн;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Астық өндiрудi нығайту және оны өткiзу рыногын кеңейту, облыстарды нанмен және басқа өңделген астық өнiмдерiмен өзiн-өзi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 1994 жылғы 15 қарашадағы N 1288 қаулысына және басқа қолданылып жүрген нормативтi актiлерге сәйкес, мал шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудiң бiрыңғай технологиялық жүйесiн жасау мақсатында акционерлiк қоғамдардың кадрлық құрамына кiретiн заңды ұйымдарға, отандық және шет елдiк инвесторларға, аралас жұмыс атқарушылар мен ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге акциялардың мемлекеттiк пакетiн сатуды ұйымдастырсын;
бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп, асыл тұқымды шаруашылықтар негiзiнде құрылған акционерлiк қоғамдар қызметiн мемлекеттiк қолдауды қамтамасыз ету жөнiндегi мәселенi шешетiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде "Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мiндеттемелерi жөнiндегi заңды мұрагерлердi анықтасын.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" 1993 жылғы 9 желтоқсандағы N 1230 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж ., N 48, 583-бап) және "Живпром" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi және Байқау кеңесi туралы" 1994 жылғы 6 қаңтардағы N 30 қаулылары күшiн жойған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi