Об организации Восточно-Казахстанского научно-исследовательского института сельского хозяйства
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1995 г. N 378
В целях расширения, углубления научных исследований и эффективного внедрения их результатов в отраслях агропромышленного комплекса, более рационального использования научного потенциала Восточного региона республики Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение главы Восточно-Казахстанской областной администрации и Казахской академии сельскохозяйственных наук, согласованное с Министерством науки и новых технологий, Министерством сельского хозяйства, Министерством финансов, Министерством экономики Республики Казахстан, об организации Восточно-Казахстанского научно-исследовательского института сельского хозяйства (пос. Опытное поле Глубоковского района Восточно-Казахстанской области) на базе Восточно-Казахстанской государственной областной сельскохозяйственной опытной станции, Казахской опытной станции масличных культур, Казахской опытной станции пчеловодства, Зыряновской государственной селекционной станции, научно-исследовательской ветеринарной станции Казахского научно-исследовательского ветеринарного института.
2. Определить Восточно-Казахстанскому научно-исследовательскому институту сельского хозяйства следующие направления деятельности: земледелие, селекция и технология возделывания зерновых, зернобобовых, крупяных, масличных и кормовых культур, совершенствование существующих и создание новых пород, типов, линий крупного рогатого скота, овец и лошадей, селекция пчел и технология производства продукции пчеловодства.
3. Содержание указанного института осуществлять в пределах бюджетных ассигнований, предусмотренных Казахской академии сельскохозяйственных наук на научно-исследовательские работы.
4. Президиуму Казахской академии сельскохозяйственных наук совместно с главой Восточно-Казахстанской областной администрации в 2-месячный срок определить структуру Восточно-Казахстанского научно-исследовательского института сельского хозяйства.
5. Создать в составе вновь образованного института:
опытное хозяйство "Восточно-Казахстанское" на базе Восточно-Казахстанской государственной областной сельскохозяйственной опытной станции и Казахской опытной станции пчеловодства;
опытное хозяйство масличных культур на базе Казахской опытной станции масличных культур;
опытное хозяйство "Зыряновское" на базе Зыряновской государственной селекционной станции.
6. Пункт 6 утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 1997 г. N 485. P970485_

Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 31 наурыздағы N 378
Ғылыми зерттеулердi кеңейтiп, тереңдету және оның нәтижелерiн агроөнеркәсiп кешенi салаларына тиiмдi енгiзу, республиканың Шығыс аймағының ғылыми потенциалын барынша ұтымды пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң және Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының Шығыс Қазақстан облыстық мемлекеттiк ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы, Қазақ майлы дақылдар тәжiрибе станциясы, Қазақ омарта шаруашылығы тәжiрибе станциясы, Зырянов мемлекеттiк селекция станциясы, Қазақ мал дәрiгерлiгi ғылыми-зерттеу институтының ғылыми-зерттеу мал дәрiгерлiгi станциясы негiзiнде - Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтын ұйымдастыру жөнiнде (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое ауданының Опытное поле поселкесi) Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiмен, Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Экономика министрлiгiмен келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
2. Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты қызметiнiң мынадай бағыттары белгiленсiн: жер iстерi, дәндi, дәндi-бұршақты, жармалық, майлы және жемдiк дақылдар селекциясы мен өсiру технологиясы мүйiздi iрi қараның қой мен жылқының қолда барын жетiлдiру және жаңа тұқымдарын, түрлерiн, жүйелерiн жасау, ара селекциясы мен омарта шаруашылығы өнiмдерiн өндiру технологиясы.
3. Аталған институтты ұстау Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының ғылыми-зерттеу жұмыстарына көзделген бюджеттiк қаржылары шегiнде жүзеге асырылсын.
4. Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының Президиумы Шығыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесе отырып екi ай iшiнде Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының құрылымын белгiлесiн.
5. Жаңадан құрылған институт құрамында мыналар:
Шығыс Қазақстан облыстық мемлекеттiк ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы мен Қазақ омарта шаруашылығы тәжiрибе станциясының негiзiнде "Шығыс Қазақстан" тәжiрибе шаруашылығы;
Қазақ майлы дақылдар тәжiрибе станциясының негiзiнде майлы дақылдар тәжiрибе шаруашылығы;
Зырянов мемлекеттiк селекция станциясының негiзiнде "Зырянов" тәжiрибе шаруашылығы құрылсын.
6. <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақтың күшi жойылды - ҚР Үкіметінiң 1997.04.04.
N 485 қаулысымен. P970485_

7. Признать утратившими силу:
приложение N 5 к постановлению ЦК Компартии Казахстана и Совета Министров Казахской ССР от 21 августа 1956 г. N 501 "О мерах по улучшению работы научно-исследовательских учреждений республики по сельскому хозяйству" в части утверждения штатного расписания Казахской опытной станции пчеловодства и структуры Восточно-Казахстанской государственной областной сельскохозяйственной опытной станции;
приложение N 2 к постановлению Кабинета Министров Казахской ССР от 17 апреля 1991 г. N 240 "Вопросы организации Казахской академии сельскохозяйственных наук" (СП КазССР, 1991 г., N 11, ст. 73) в части включения в Перечень научно-производственных объединений, научных организаций, опытных хозяйств и совхозов, входящих в состав Казахской академии сельскохозяйственных наук, Восточно-Казахстанской научно-исследовательской ветеринарной станции Казахского научно-исследовательского ветеринарного института (г. Усть-Каменогорск), Восточно-Казахстанской государственной областной сельскохозяйственной опытной станции, Зыряновской государственной селекционной станции (Восточно-Казахстанская область) и Казахской опытной станции пчеловодства (Восточно-Казахстанская область);
приложение N 2 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 апреля 1992 г. N 315 "О преобразовании и переименовании научно-исследовательских учреждений Казахской академии сельскохозяйственых наук" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 14, ст. 241) в части переименования Казахской опытной станции
масличных культур Всесоюзного научно-исследовательского института
масличных культур имени В.С. Пустовойта в Казахскую опытную станцию
масличных культур (второй абзац графы 2 Перечня переименуемых
научно-исследовательских учреждений Казахской академии
сельскохозяйственных наук).
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан

7. Мыналар:
Қазақстан Компартиясының Орталық Комитетi мен Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Республиканың ауыл шаруашылығы бойынша ғылыми-зерттеу мекемелердiң жұмысын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" 1956 жылғы 21 тамыздағы N 501 қаулысына N 5 қосымшаның Қазақ омарта шаруашылығы тәжiрибе станциясының штаттық құрылымы мен Шығыс Қазақстан облыстық мемлекеттiк ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясының құрылымын бекiту бөлiгiнiң;
"Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясын ұйымдастыру мәселелерi" жөнiндегi Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 17 сәуiрдегi N 240 қаулысына (ҚазССР ҚЖ, 1991 ж., N 11, 73-бап) N 2 қосымшаның Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының құрамына кiретiн ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiктердiң, ғылыми ұйымдардың, тәжiрибе шаруашылықтары мен совхоздардың Тiзбесiне Қазақ мал дәрiгерлiгi ғылыми-зерттеу институтының Шығыс Қазақстан мал дәрiгерлiгi ғылыми-зерттеу станциясын (Өскемен қаласы), Шығыс Қазақстан облыстық мемлекеттiк ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясын, Зырянов мемлекеттiк селекция станциясы (Шығыс Қазақстан облысы) және Қазақ омарта шаруашылығы тәжiрибе станциясын (Шығыс Қазақстан облысы) енгiзу бөлiгiнiң;
"Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының ғылыми-зерттеу мекемелерiн қайта құру және атауларын өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 7 сәуiрдегi N 315 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 14, 241-бап) N 2 қосымшаның В.С.Пустовойт атындағы Бүкiлодақтық майлы дақылдар ғылыми-зерттеу институтының Қазақ майлы дақылдар тәжiрибе станциясын Қазақ майлы дақылдар тәжiрибе станциясы етiп (Қазақ ауыл шаруашылығы ғылым академиясының атаулары қайта өзгертiлетiн ғылыми-зерттеу мекемелерi Тiзбесiнiң 2 бағанының екiншi абзацы) қайта өзгерту бөлiгiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары