О Госудаpственном комитете Республики Казахстан по пpиватизации
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 19 мая 1995 г. N 715. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 20 мая 1997 г. N 851 ~P970851.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 18 марта 1995 г. N 2137 U952137_ "О реорганизации Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу", в целях совершенствования процессов преобразования отношений собственности Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации является центральным органом государственного управления, уполномоченным представлять интересы Республики Казахстан в качестве единственного продавца государственной собственности и обеспечивать практическую реализацию принимаемых решений по приватизации государственной собственности.
Определить, что Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации правомочен распоряжаться республиканской и коммунальной собственностью, переданной ему для продажи Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и главами местных администраций.
Непосредственное руководство Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации осуществляет Кабинет Министров Республики Казахстан.
Решения коллегии Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации по вопросам, отнесенным к его компетенции, обязательны для исполнения органами государственного управления всех уровней и хозяйствующими субъектами, независимо от форм собственности.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Государственном комитете Республики Казахстан по приватизации.
3. Определить, что Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации является правопреемником имущественных прав и обязанностей ликвидируемого Государственного приватизационного фонда Республики Казахстан, созданного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 июля 1993 г. N 582 "О Государственном приватизационном фонде Республики Казахстан", и имущества реорганизованного во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 18 марта 1995 г. N 2137 U952137_ "О реорганизации Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу" Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу в соответствии с разделительным балансом, утверждаемым Кабинетом Министров Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 19 мамыр N 715. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.05.20. N 851 қаулысымен. ~P970851
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 наурыздағы N 2137 U952137_ Жарлығын орындау үшiн, меншiк қатынастарын өзгерту процестерiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мемлекеттiк меншiктiң бiрден-бiр сатушысы ретiнде Қазақстан Республикасының мүдделерiн бiлдiруге және мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру жөнiндегi қабылданған шешiмдердi iс жүзiне асыруды қамтамасыз етуге уәкiлдiгi бар орталық мемлекеттiк басқару органы болып табылады.
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен жергiлiктi әкiмдер оған сату үшiн берген республикалық және коммуналдық меншiктi үлестiру бойынша құқықты жүзеге асырады деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне тiкелей басшылықты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi алқасының оның құзырына жататын мәселелер бойынша шешiмдерi барлық деңгейдегi мемлекеттiк басқару органдары мен меншiк нысанына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң орындауы үшiн мiндеттi.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жекешелендiру қоры туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 шiлдедегi N 582 P930582_ қаулысымен құрылып, таратылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жекешелендiру қорының мүлiктiк құқы мен мiндеттерiнiң және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 наурыздағы N 2137 K952137_ қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтетiн бөлу балансына сәйкес қайта құрылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мүлкiнiң құқылық мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.

4. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации образовать территориальные комитеты по приватизации в областях, городах Алматы и Ленинске в соответствии с долей имущества, определяемой разделительным балансом.
Территориальные комитеты по приватизации составляют единую с Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации структуру, организуют свою деятельность в пределах возложенных на них Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации полномочий и во взаимодействии с главами местных администраций.
Руководители территориальных комитетов по приватизации назначаются на должность Председателем Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации по согласованию с главами местных администраций.
5. Пункт 5 утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 декабря 1995 г. N 1800.
6. Абзац первый утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 декабря 1995 г. N 1800.
Персональный состав членов коллегии утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
7. Установить лимит служебных легковых автомобилей для территориальных комитетов по приватизации - 30 единиц. <*>
Сноска. В пункте 7 исключены слова - постановлением Правительства РК от 19 декабря 1995 г. N 1800.
8. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан открыть специальный расчетный счет Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для зачисления задатков от участников аукционов и конкурсов по продаже государственной собственности.
9. Финансирование расходов на содержание центрального аппарата Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и его территориальных комитетов осуществляется за счет ассигнований на содержание органов государственного управления, предусмотренных республиканским бюджетом.
10. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть выделение Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации и его территориальным комитетам в 1995 и последующих годах бюджетных ассигнований для развития и укрепления его материально-технической базы.
11. Разрешить Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан использовать средства, полученные в соответствии с Положением о Государственном комитете Республики Казахстан по приватизации, для финансирования расходов на:
предпродажную подготовку приватизируемых объектов;
организацию и проведение аукционов, тендеров, конкурсов;
привлечение на договорной основе в качестве экспертов, консультантов юридических и физических лиц.

4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бөлу балансында белгiленген мүлiк үлесiне сәйкес облыстарда, Алматы және Ленинск қалаларында жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттер құратын болсын.
Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттер Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiртұтас құрылымға жатады, өз қызметiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi өздерiне жүктелген өкiлеттiктер шегiнде және жергiлiктi әкiмдермен өзара iс-қимыл жасай отырып ұйымдастырады.
Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттердiң басшыларын Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Төрағасы жергiлiктi әкiмдермен келiсе отырып тағайындайды.
5.
Ескерту. 5-тармақ күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995.12.19.
N 1800 қаулысымен. P951800_
6. Алқа мүшелерiнiң дербес құрамын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
Ескерту. 6-тармақтың бiрiншi абзацы күшiн жойған - ҚРМК-нiң
1995.12.19. N 1800 қаулысымен.
7. Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттер үшiн 30 жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн.
Ескерту. 7-тармақтан сөздер алынып тасталған - ҚРМК-нiң
1995.12.19. N 1800 қаулысымен.
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне мемлекеттiк меншiктi сату жөнiндегi аукциондар мен конкурстарға қатысушылардың кепiлақыларын есепке алу үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне арнаулы шот алу ұсынылсын.
9. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң орталық аппаратын және оның аумақтық комитеттерiн ұстау шығындарын қаржыландыру Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнде мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға жұмсалатын қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1995 жылы және одан кейiнгi жылдары Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен аумақтық комитеттерiне олардың материалдық-техникалық базасын дамыту мен нығайту үшiн бюджеттiк қаражат сомаларын бөлудi көздесiн.
11. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсу бойынша Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы ережеге сәйкес алынған қаражатты мына шығындарды:
жекешелендiрiлетiн объектiлердi сату алдындағы дайындыққа;
аукциондар, тендерлер, конкурстар ұйымдастыру мен өткiзуге;
заңды және жеке тұлғаларды шарттық негiзде сарапшылар, консультанттар ретiнде тартуға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру үшiн пайдалануына рұқсат етiлсiн.

12. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации предусмотреть открытие необходимых счетов.
13. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
обеспечить Государственный комитет Республики Казахстан по
приватизации необходимой телефонной, телеграфной и телефаксной
связью.
14. (Пункт 14 утратил силу - постановлением Правительства РК
от 18 января 1996 г. N 68)
15. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров
Республики Казахстан от 9 июля 1993 г. N 582 "О Государственном
приватизационном фонде Республики Казахстан" (САПП Республики
Казахстан, 1993 г., N 26, ст. 326).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 мая 1995 г. N 715
П О Л О Ж Е Н И Е
О Государственном комитете
Республики Казахстан по приватизации
I. Общие положение
1. Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации (далее - Госкомитет по приватизации является центральным органом Государственного управления, уполномоченным представлять интересы Республики Казахстан в качестве единственного продавца государственной собственности и осуществлять правомочия по распоряжению республиканской и коммунальной собственностью, переданной ему для продажи Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и главами местных администраций.
2. Госкомитет по приватизации в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, постановлениями Верховного Совета Республики Казахстан, актами Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
Решения Госкомитета по приватизации по вопросам, отнесенным к его компетенции, обязательны для исполнения органами государственного управления всех уровней и хозяйствующими субъектами, независимо от форм собственности.
3. Непосредственное руководство Госкомитетом по приватизации осуществляет Кабинет Министров Республики Казахстан.
4. Госкомитет по приватизации имеет свои территориальные комитеты в областях, городах Алматы и Ленинске.
Территориальные комитеты по приватизации составляют единую с Госкомитетом по приватизации структуру, организуют свою деятельность в пределах возложенных на них Госкомитетом по приватизации полномочий и во взаимодействии с главами местных администраций.
II. Основные задачи, функции и
полномочия Госкомитета по приватизации

12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрге қажеттi шоттардың ашылуын көздесiн.
13. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн қажеттi телефон, телеграф және телефакс байланысымен қамтамасыз етсiн. 14. Ескерту. 14-тармақ күшiн жойды - ҚР Үкiметiнiң 1996.01.18. N 68 қаулысымен. P960068_ 15. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жекешелендiру қоры туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 шiлдедегi N 582 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 26, 326-бап) күшiн жойған деп танылсын. Қазақстан Республикасының Премьер-министрi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 19 мамырдағы N 715 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы Ереже I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (бұдан әрi - Жекешелендiру жөнiндегi мемком) мемлекеттiк меншiктiң бiрден-бiр сатушысы ретiнде Қазақстан Республикасының мүдделерiн бiлдiруге және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен жергiлiктi әкiмдер сату үшiн оған берген республикалық және коммуналдық меншiктi үлестiру бойынша құқықтық жүзеге асыруға уәкiлдiгi бар орталық мемлекеттiк басқару органы болып табылады.
2. Жекешелендiру жөнiндегi мемком өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қаулыларын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң актiлерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның өз құзырына жататын мәселелер жөнiндегi шешiмдерi барлық деңгейдегi мемлекеттiк басқару органдары мен меншiк нысанына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiне орындау үшiн мiндеттi болады.
3. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомға Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тiкелей басшылық етедi.
4. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның облыстарда, Алматы және Ленинск қалаларында өзiнiң аумақтық комитеттерi болады.
Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттер Жекешелендiру жөнiндегi мемкоммен бiртұтас құрылымға жатады, өздерiнiң қызметiн жекешелендiру жөнiндегi мемком оларға жүктелген өкiлеттiктер шегiнде және жергiлiктi әкiмдермен өзара iс-қимыл жасай отырып ұйымдастырады.
II. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның негiзгi
мiндеттерi, функциялары мен өкiлеттiгi

5. Основными задачами Госкомитета по приватизации являются:
участие в разработке и осуществление государственной политики по вопросам приватизации государственной собственности;
обеспечение управления государственными паями, пакетами акций акционерных обществ, переданными Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и главами местных администраций, до момента осуществления продаж указанных пакетов, представительство интересов государства в их органах управления;
обеспечение контроля за соблюдением условий договоров купли-продажи новыми собственниками, соблюдение законодательства в этой сфере;
участие в разработке и реализации постприватизационных мероприятий;
защита имущественных прав и интересов Республики Казахстан в пределах своих полномочий.
6. Исходя из основных задач, Госкомитет по приватизации:
разрабатывает совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами и реализует программы приватизации государственной собственности;
участвует в подготовке проектов законодательных и нормативных актов, регулирующих вопросы, отнесенные к его компетенции;
издает в пределах своей компетенции нормативные акты, обязательные для исполнения всеми юридическими и физическими лицами;
осуществляет правомочия собственника переданного ему имущества государственных предприятий и организаций, а также государственной доли в имуществе акционерных обществ и других хозяйственных товариществ в период до продажи этого имущества;
определяет конкретные способы и формы приватизации объектов государственной собственности;
организует продажу объектов государственной собственности Республики Казахстан и проводит все мероприятия, связанные с ней;
проводит предпродажную подготовку приватизируемых предприятий, привлекает для этой цели независимых экспертов и консультантов, участвует в работе межведомственных комиссий по данным мероприятиям;
лицензирует в установленном Кабинетом Министров Республики Казахстан порядке деятельность инвестиционных приватизационных фондов и осуществляет контроль за данной деятельностью;
организует работу по проведению экспертизы и оценки стоимости имущества государственных предприятий, подлежащих приватизации;
привлекает в случае необходимости независимых экспертов, аудиторов и консультантов для участия в проведении работ, связанных с приватизацией;
получает и перечисляет средства от продажи объектов государственной собственности в соответствующие бюджеты в порядке, установленном действующим законодательством;
представляет интересы Республики Казахстан в международных отношениях по вопросам, относящимся к сфере его деятельности.

5. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның негiзгi мiндеттерi:
мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк саясатты белгiлеу мен оны жүзеге асыру iсiне қатысу;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен жергiлiктi әкiмдер берген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк пайдаларының, акциялар пакеттерiнiң басқарылуын аталған пакеттер сатылған сәтке дейiн қамтамасыз ету, олардың басқару органдарында мемлекеттiк мүддесiн бiлдiру;
жаңа меншiк иелерiнiң сатып алу-сату шарттарының талаптарын орындауына бақылау жасауды қамтамасыз ету, бұл салада заңдылықты сақтау;
жекешелендiруден кейiнгi шараларды белгiлеу мен жүзеге асыруға қатысу;
өз өкiлеттiгi шегiнде Қазақстан Республикасының мүлiктiк құқығы мен мүддесiн қорғау болып табылады.
6. Жекешелендiру жөнiндегi мемком негiзгi мiндеттерiне қарай:
мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру бағдарламасын жасап, оны жүзеге асырады;
өзiнiң құзырына жататын мәселелердi реттейтiн заңдылық және нормативтiк актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысады;
өз құзыры шегiнде барлық заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардың орындауы үшiн мiндеттi нормативтiк актiлер шығарады;
мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың өзiне берiлген мүлкiне, сондай-ақ акционерлiк қоғамдар мен басқа да шаруашылық серiктестiктерiнiң мүлкiндегi мемлекеттiк үлеске осы мүлiк сатылғанға дейiнгi кезеңде иелiк ету құқығын жүзеге асырады;
мемлекет меншiгiндегi объектiлердi жекешелендiрудiң нақтылы тәсiлдерi мен түрлерiн белгiлейдi;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк меншiгiндегi объектiлерiн сатуды ұйымдастырады және соған байланысты барлық шараларды жүргiзедi;
жекешелендiрiлетiн кәсiпорындарды сатар алдында дайындық жұмысын жүргiзедi, бұл мақсат үшiн тәуелсiз сарапшылар мен консультанттар тартады, осы шаралар жөнiндегi ведомствоаралық комиссиялардың жұмысына қатысады;
инвестициялық жекешелендiру қорларының қызметiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiлеген тәртiппен лицензиялайды, осы қызметке бақылау жасауды жүзеге асырады;
жекешелендiруге жататын мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн сараптау мен оның құнын бағалау жұмысын ұйымдастырады;
қажет болған жағдайда тәуелсiз сарапшыларды, аудиторлар мен консультанттарды жекешелендiруге байланысты жұмыстар жүргiзуге қатысу үшiн тартады;
мемлекеттiк меншiк объектiлерiн сатудан түсетiн қаражатты қолданылып жүрген заңдарға белгiленген тәртiппен алады және оны тиiстi бюджеттерге аударады;
өзiнiң қызметi саласына қатысты мәселелер бойынша халықаралық қатынастарда Қазақстан Республикасының мүддесiн көздейдi.

7. Госкомитет по приватизации имеет право:
осуществлять в соответствии с действующим законодательством и учредительными документами организаций правомочия держателя государственного пакета акций (доли имущества) на общих собраниях акционеров (пайщиков);
привлекать к своей деятельности для выполнения поставленных задач по согласованию с заинтересованными органами государственного управления и иными государственными учреждениями специалистов данных ведомств;
привлекать для осуществления своих функций представителей и посредников, имеющих по закону право заниматься соответствующей деятельностью на основе заключаемых с ними договоров;
проводить в соответствии с действующим порядком торги по продаже государственного имущества, в том числе пакетов акций (паев, долей) приватизируемых предприятий, в обмен на купоны и денежные средства;
заключать договоры с юридическими лицами и гражданами при продаже объектов государственной собственности;
определять условия и характер взаимных обязательств со стороны государства и новых владельцев при приватизации государственных предприятий и контролировать их выполнение в постприватизационный период;
планировать свою деятельность, определять структуру и штатное расписание в пределах выделенной численности и фонда оплаты труда;
выступать в качестве истца и ответчика в суде и арбитражном суде в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
III. Основные вопросы организации
деятельности Госкомитета по приватизации
8. Госкомитет по приватизации возглавляет Председатель, который имеет 3 заместителей, в том числе одного первого.
Заместители Председателя назначаются на должность и освобождаются от должности Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению Председателя Госкомитета по приватизации.
9. Распределение обязанностей между заместителями Председателя осуществляются Председателем Госкомитета по приватизации. Председатель Госкомитета по приватизации несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Госкомитет по приватизации функций, устанавливает степень ответственности заместителей Председателя и руководителей структурных подразделений Госкомитета по приватизации за руководство отдельными направлениями деятельности.
10. В Госкомитете по приватизации создается коллегия в составе 9 человек, в которую входят Председатель, его заместители по должности, руководящие работники Госкомитета по приватизации, а также представитель Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.

7. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның:
қолданылып жүрген заңдарға және ұйымдардың құрылтай құжаттарына сәйкес акционерлердiң (пайшылардың) жалпы жиналыстарында акциялардың (мүлiк үлесiнiң) мемлекеттiк пакетiн ұстаушы құқысын жүзеге асыруға;
алдына қойылған мiндеттердi орындау үшiн өз қызметiне мүдделi мемлекеттiк басқару органдарымен және өзге де мемлекеттiк мекемелермен келiсу бойынша сол ведомстволардың мамандарын тартуға;
өз функцияларын жүзеге асыру үшiн заң бойынша тиiстi қызметпен шұғылдануға құқығы бар өкiлдер мен делдалдарды олармен жасалатын шарттар негiзiнде тартуға;
қазiргi тәртiпке сәйкес мемлекеттiк мүлiктi, соның iшiнде жекешелендiрiлетiн кәсiпорындар акцияларының (пайлары, үлестерi) пакеттерiн купондар мен ақша қаражатына айырбасқа сату жөнiндегi сауда-саттықты жүргiзуге;
мемлекеттiк меншiк объектiлерiн сату кезiнде заңды тұлғалармен және азаматтармен шарттар жасасуға;
мемлекеттiк кәсiпорындарды жекешелендiру кезiнде мемлекет пен жаңа иегерлер тарапынан өзара мiндеттемелердiң шарттары мен сипатын белгiлеуге және жекешелендiруден кейiнгi кезеңде олардың орындалуын бақылауға;
өз қызметiн жоспарлауға, бөлiнген адам саны мен еңбекақы қоры шегiнде құрылым мен штат кестесiн айқындауға;
Қазақстан Республикасының заңдарына және осы Ережеге сәйкес сотта және төрелiк сотта талапкер мен жауапкер болуға құқы бар.
III. Жекешелендiру жөнiндегi мемком қызметiн
ұйымдастырудың негiзгi мәселелерi
8. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомды Төраға басқарады, оның үш орынбасары, соның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары болады.
Төрағаның орынбасарларын Жекешелендiру жөнiндегi мемком Төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
9. Төрағаның орынбасарлары арасындағы мiндеттердi Жекешелендiру жөнiндегi мемком Төрағасы бөледi. Жекешелендiру жөнiндегi комитеттiң Төрағасы Жекешелендiру жөнiндегi мемкомға жүктелген функциялардың орындалуы үшiн дербес жауап бередi, Жекешелендiру жөнiндегi мемком Төрағасы орынбасары мен құрылымдық бөлiмшелер басшыларының жекелеген қызмет бағыттарына басшылық етудiң жауапкершiлiк деңгейiн белгiлейдi.
10. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомы құрамында 9 адам бар алқа құрылады, оған Төраға, оның лауазымы бойынша орынбасарлары, Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның басшы қызметкерлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң өкiлi кiредi.

11. Персональный состав коллегии Госкомитета по приватизации утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан. Основным структурным подразделением Госкомитета по приватизации является управление.
Штатное расписание центрального аппарата Госкомитета по приватизации утверждается Председателем.
12. Руководители территориальных комитетов по приватизации назначаются Председателем Госкомитета по приватизации по согласованию с главами местных администраций.
13. Госкомитет по приватизации является юридическим лицом по законодательству Республики Казахстан и обладает обособленным имуществом, принадлежащим ему на праве оперативного управления.
14. Финансирование расходов на содержание центрального аппарата
Госкомитета по приватизации и его территориальных комитетов
осуществляется за счет ассигнований на содержание органов
государственного управления, предусмотренных республиканским
бюджетом.
15. Госкомитет по приватизации имеет печать с изображением
Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием
на казахском и русском языках.
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 мая 1995 г. N 715
I. Структура и численность
Государственного комитета
Республики Казахстан по приватизации на 1995 год
<*>
Сноска. Приложение утратило силу - постановлением Правительства
Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 1800.

11. Жекешелендiру жөнiндегi мемком алқасының дербес құрамын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi. Мемкомның негiзгi құрылымдық бөлiмшесi басқарма болып табылады.
Жекешелендiру жөнiндегi мемкомы орталық аппаратының штаттық кестесiн Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның Төрағасы бекiтедi.
12. Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттердiң басшыларын жергiлiктi әкiмдермен келiсе отырып, Жекешелендiру жөнiндегi мемкомы Төрағасы тағайындайды.
13. Жекешелендiру жөнiндегi мемком Қазақстан Республикасының заңдары бойынша заңды тұлға болып табылады және оның жедел басқару құқығымен тиесiлi оқшауланған мүлкi болады.
14. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның орталық аппаратын және оның аумақтық комитеттерiн ұстау шығындарын қаржыландыру республикалық бюджетте көзделген мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға арналған қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
15. Жекешелендiру жөнiндегi мемкомның Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өз атауы қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған мөрi болады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 19 мамырдағы N 715 қаулысына Қосымша
Ескерту. Қосымша күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995.12.19.
N 1800 қаулысымен. P951800_