О структурной перестройке Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июня 1995 г. N 813. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июня 1995 г. N 813 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
<*> Сноска. Пункты 1-7, 10 утратили силу - постановлением Правительства РК от 19 декабря 1995 г. N 1817; пункты 8,9,11 считать пунктами 1,2,3 - постановлением Правительства РК от 26 сентября 1996 г. N 1177 ~P961177.
В целях ускорения реформирования статистики с учетом требований международных стандартов и системы национального счетоводства, обеспечения рационального расходования и экономии средств, выделяемых Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу на содержание численности аппарата управления, а также сбор, разработку, обобщение и анализ статистической информации из республиканского бюджета, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что финансирование расходов на сбор, разработку, формирование и выпуск статистической и экономической информации осуществляется за счет средств республиканского бюджета в соответствии с ежегодно утверждаемым Кабинетом Министров Республики Казахстан Регламентом статистических и организационных работ, представляемым Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу.
2. Установить, что оплата за представляемую статистическую и экономическую информацию, подготавливаемую в соответствии с Регламентом статистических и организационных работ, осуществляется за счет республиканского бюджета:
аппаратам Верховного Совета, Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан, а также статистическим органам государств- членов СНГ и международным организациям в соответствии с принятыми межгосударственными соглашениями в пределах выделенных Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу на эти цели средств;
министерствам, ведомствам, главам областных, городских и районных администраций и другим юридическим лицам, содержащимся за счет средств бюджета в пределах смет расходов на их содержание.
Государственный комитет Республики Казахстан по статистике и анализу и его территориальные органы в пределах своей компетенции предоставляют безвозмездно статистическую и аналитическую информацию Комитету национальной безопасности, Генеральной Прокуратуре, Министерству юстиции Республики Казахстан и их органам на местах, а также по запросам Министерства внутренних дел и Государственного следственного комитета Республики Казахстан по возбужденным уголовным делам.
Агентство Республики Казахстан по статистике ежемесячно обеспечивает представление в Национальный Банк Республики Казахстан информации по индексу потребительских цен за истекший месяц не позднее третьего рабочего дня следующего месяца, а также публикацию в эти же сроки информации по индексу потребительских цен за истекший месяц в официальных изданиях.
Разрешить Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу осуществлять реализацию статистической информации другим юридическим и физическим лицам на договорных условиях, и полученные средства зачислять на расчетный счет, а от зарубежных пользователей - на валютный счет.
Порядок расходования их утверждается Министерством финансов Республики Казахстан. <*>

Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегi агенттігін құрылымдық қайта құру туралы <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 12 маусым N 813. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
ЕСКЕРТУ. Қаулының атауындағы, қосымшасындағы және қаулының
мәтініндегі сөздер ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 1999.04.29. N 510 қаулысымен.  P990510_
Халықаралық стандарт талаптарын және ұлттық есеп жүргiзу жүйесiн ескере отырып, статистиканы реформалауды жеделдету, Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттігінің басқару аппаратының адам санын ұстауға бөлiнген қаражаттың ұтымды және үнемдi жұмсалуын қамтамасыз ету, сондай-ақ республикалық бюджеттен статистикалық ақпарат жинау, әзiрлеу, қорыту мен талдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етедi: <*>
1-7<*>.
<*>ЕСКЕРТУ: 1-7, 10-тармақтардың күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.12.19. N 1817  P951817_  қаулысымен, 8,9,
11-тармақтар тиiсiнше 1,2,3-тармақтар болып
саналсын.
1. Статистикалық және экономикалық ақпаратты жинауға, әзiрлеуге, құруға және оларды шығаруға кететiн шығындарды қаржыландыру Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттігінің ұсынуымен Қазақстан Республикасының Үкіметі жыл сайын бекiтетiн Статистика және ұйымдастыру жұмыстарының регламентiне сәйкес республикалық бюджет есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.<*>
2. Статистика және ұйымдастыру жұмыстарының регламентiне сәйкес дайындалып, ұсынылатын статистикалық және экономикалық ақпарат үшiн ақы төлеу республикалық бюджет есебiнен:
Қазақстан Республикасының Парламенті, Президентi мен Үкіметі Аппараттарына, сондай-ақ ТМД мүше-мемлекеттерiнiң статистикалық органдары мен халықаралық ұйымдарына қабылданған мемлекетаралық келiсiмдерге сәйкес Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігіне осы мақсатқа бөлiнген қаражат шегiнде;<*>
бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын министрлiктерге, ведомстволарға, облыстық, қалалық, аудандық әкiмдерге және басқа да заңды тұлғаларға оларды ұстауға жұмсалатын шығыс сметасы шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгіне статистикалық ақпаратты басқа заңды және жеке тұлғаларға келiсiм шарттар жағдайында таратуды жүзеге асыруға және одан түскен қаражатты есепайыру шотына қосып, ал шетелдiк пайдаланушылардан түскен қаражатты - валюта шотына қосуға рұқсат етiлсiн.<*>
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі ай сайын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өткен ай үшін келесі айдың үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей тұтыну бағаларының индексі жөніндегі ақпараттарды беруді, сондай-ақ өткен ай үшін тұтыну бағаларының индексі жөніндегі ақпараттарды ресми басылымдарда жариялауды қамтамасыз етеді.<*>
Түскен қаражатты жұмсау тәртiбiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiтедi.
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігі және оның аумақтық органдары өзiнiң құзыретi шегiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне, Бас прокуратурасына, Әдiлет министрлiгiне және олардың жергiлiктi жерлердегi органдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының iшкi iстер министрлiгi мен Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қозғалған қылмыстық iстер жөнiнде сұрау салуы бойынша статистикалық және талдау ақпараттарын тегiн бередi<*>.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ 5 абзацпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.04.29. N 510 қаулысымен.  P990510_

3. Признать утратившими силу решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 9 (2) дополнен новыми абзацами - постановлениями Правительства РК от 26 сентября 1996 г. N 1177  P961177_  ; от 29 апреля 1999 г. N 510  P990510_  .
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 июня 1995 г. N 813
Структура
центрального аппарата Государственного комитетом
Республики Казахстан по статистике и анализу
Руководство Главное управление социально-экономического анализа, организации учета и статистики Главное управление системы национальных счетов Ведущее управление статистики производства и инвестиций Ведущее управление статистики сельского и лесного хозяйства Ведущее управление статистики внешнеэкономических связей и услуг Ведущее управление социальной и демографической статистики Ведущее управление статистики цен Ведущее управление статистики платежного баланса Главное управление информационного обеспечения Отдел планово-финансовых работ Отдел бухгалтерского учета и отчетности Управление делами
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 июня 1995 г. N 813
Структура
системы Государственного комитета
Республики Казахстан по статистике и анализу
Государственный комитет Республики Казахстан по статистике и анализу Областные и Алматинское городское управления по статистике и анализу и Ленинский городской отдел по статистике Институт статистических исследований Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу Республиканский межотраслевой институт подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров учета, статистики, труда и занятости Госкомстата и Министерства труда Республики Казахстан
Приложение 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 июня 1995 г. N 813
Перечень
утративших силу решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 28 февраля 1991 г. N 141 "Вопросы Государственного комитета Казахской ССР по статистике и анализу, областных и Алма-Атинского городского управления по статистике и анализу".
2. Пункт 14 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 октября 1992 г. N 864 "Вопросы деятельности Комитета государственного финансового контроля при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 40, ст. 593).
3. Пункт 18 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 декабря 1992 г. N 1073 "Вопросы Национального агентства по иностранным инвестициям Республики Казахстан".

3. 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмдерiнiң күшi жойылған деп танылсын.
<*>ЕСКЕРТУ: 9-тармақ жаңа абзацпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1996.09.26. N 1177 қаулысымен  P961177_
(10-тармақ) <*>
<*>ЕСКЕРТУ: 10-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1995.12.19.
N 1817 қаулысымен,.  P951817_
Қазақстан Республикасы                                               Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 маусымдағы
N 813 қаулысына
1-Қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігі
орталық аппаратының
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Әлеуметтiк-экономикалық талдау, есеп және статистикалық
ұйымдастыру бас басқармасы
Ұлттық шоттар жүйесiнiң бас басқармасы
Өндiрiс және инвестициялар статистикасының жетекшi басқармасы
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы статистикасының жетекшi
басқармасы
Сыртқы экономикалық байланыс пен қызмет көрсету статистикасының
жетекшi басқармасы
Әлеуметтiк және демографиялық статистиканың жетекшi басқармасы
Баға статистикасының жетекшi басқармасы
Төлем балансы статистикасының жетекшi басқармасы
Ақпаратпен қамтамасыз ету бас басқармасы
Жоспар-қаржы жұмыс бөлiмi
Бухгалтерлiк есепке алу және есеп беру бөлiмi
Iс басқармасы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 маусымдағы
N 813 қаулысына
2-Қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігі
жүйесiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігі
Статистика жөнiндегi облыстық және Алматы қалалық басқармалары мен статистика жөнiндегi Ленинск қалалық бөлiмi
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігінiң Статистикалық зерттеулер институты
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттігі және Еңбек министрлiгiнiң Есепке алу, статистика, еңбек және жұмыспен қамту кадрларын даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн көтеру жөнiндегi республикалық салааралық институт
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 маусымдағы
N 813 қаулысына
3-Қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшiн жойған
шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI
1. "Қазақ ССР Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, облыстық және Алматы қалалық статистика және талдау жөнiндегi басқармаларының мәселелерi" туралы Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 28 ақпандағы N 141 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi қызметiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 15 қазандағы N 864 қаулысының 14-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 40, 593-бап).
3. "Қазақстан Республикасының шетел инвестициялары жөнiндегi Ұлттық агенттiгінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 23 желтоқсандағы N 1073 қаулысының 18-тармағы.

4. Пункт 13 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 марта 1993 г. N 242 "О Государственном комитете Республики Казахстан по антимонопольной политике" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст. 121).
5. Пункт 15 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 мая 1993 г. N 374 "О Комитете по языкам при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 16, ст. 194).
6. Пункт 7 постановления Кабинета Министров Республик Казахстан от 30 сентября 1993 г. N 977 "Вопросы Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан".
7. Пункт 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1993 г. N 1136 "Вопросы Министерства строительства жилья и застройки территорий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 43, ст. 526).
8. Пункт 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 января 1994 г. N 56 "Вопросы государственного Банка жилищного строительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 4, ст. 34).
9. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 сентября 1994 г. N 983 "О структуре центрального аппарата Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу".
10. Пункт 10 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 октября 1994 г. N 1124 "Об утверждении Положения о Государственном комитете финансового контроля Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 42, ст. 457).
11. Пункт 7 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 декабря 1994 г. N 1470 "О Центре экономических реформ при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 49, ст. 552).
12. Пункт 8 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 января 1995 г. N 59 "О Государственном банке развития Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 3, ст. 37).
13. Пункт 1 Изменений и дополнений, которые вносятся в решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 февраля 1995 г. N 115 "О внесении изменений и дополнений в решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 5, ст. 62).
14. Пункт 7 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 мая 1995 г. N 633 "О Комитете по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан".

4. "Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 29 наурыздағы N 242 қаулысының 13-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 10, 121-бап).
5. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Тiл комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 7 мамырдағы N 374 қаулысының тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 16, 194-бап).
6. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 30 қыркүйектегi N 977 қаулысының 7-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 15 қарашадағы N 1136 қаулысының 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 43, 526-бап).
8. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы банкiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 11 қаңтардағы N 56 қаулысының 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 4, 34-бап).
9. "Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi орталық аппаратының құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 қыркүйектегi N 983 қаулысы.
10. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 7 қазандағы N 1124 қаулысының 10-тармағы (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 42, 457-бап).
11. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Экономикалық реформалар орталығы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 26 желтоқсандағы N 1470 қаулысының 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 49, 552-бап).
12. "Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 18 қаңтардағы N 59 қаулысының 8-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 3, 37-бап).
13. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 ақпандағы N 115 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгертулер мен толықтырулардың 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 5, 62-бап).
14. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 10 мамырдағы N 633 қаулысының 7-тармағы.