О создании акционерного общества открытого типа "Санаторий Алатау"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июня 1995 г. N 830
В целях обеспечения необходимых условий для сохранения и развития уникального природно-оздоровительного комплекса - санатория "Алатау" Лечебно-оздоровительного объединения при Кабинете Министров Республики Казахстан, сокращения государственных дотаций, а также создания условий для привлечения иностранных инвесторов и улучшения материально-технической базы санатория Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение санатория "Алатау" Лечебно-оздоровительного объединения при Кабинете Министров Республики Казахстан о создании акционерного общества открытого типа "Санаторий Алатау".
2. Утвердить следующий порядок распределения акций акционерного общества открытого типа "Санаторий Алатау":
до 10 процентов безвозмездно передать членам трудового коллектива санатория "Алатау" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
39 процентов от общего количества акций составляет государственный пакет;
51 процент от общего количества акций реализуется инвесторам, а также другим юридическим и физическим лицам на определенных условиях.
3. Установить, что акционерное общество открытого типа "Санаторий Алатау" является правопреемником материальных, финансовых и иных прав и обязательств санатория "Алатау".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок рассмотреть и утвердить учредительные документы по созданию акционерного общества открытого типа "Санаторий Алатау".
Премьер-министр
Республики Казахстан

Ашық үлгiдегi "Алатау санаторийi"акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 15 маусымдағы N 830
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгiнiң бiрегей табиғи-сауықтыру кешенi "Алатау" санаторийiн сақтау және дамыту, мемлекеттiк дотацияны қысқарту үшiн қажеттi жағдайларды, сондай-ақ шетелдiк инвесторларды тарту және санаторийдiң материалдық-техникалық базасын жақсарту үшiн жағдайлар жасауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгiнiң "Алатау" санаторийiнiң ашық үлгiдегi "Алатау санаторийi" акционерлiк қоғамын құру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Ашық үлгiдегi "Алатау санаторийi" акционерлiк қоғамының акцияларын бөлудiң төмендегiдей тәртiбi бекiтiлсiн:
Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес "Алатау" санаторийi еңбек ұжымының мүшелерiне 10 процентке дейiн өтеусiз берiлсiн;
акциялардың жалпы санының 39 процентi мемлекеттiк пакеттi құрайды;
акциялардың жалпы санының 51 процентi инвесторларға, сондай-ақ басқа да заңды және жеке тұлғаларға белгiлi бiр шарттармен сатылады.
3. Ашық үлгiдегi "Алатау санаторийi" акционерлiк қоғамы "Алатау" санаторийiнiң материалдық, қаржылық және өзге де құқықтары мен мiндеттемелерiнiң құқық мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде ашық үлгiдегi "Алатау санаторийi" акционерлiк қоғамын құру жөнiндегi құрылтайшылық құжаттарды қарап, бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi