О разработке экономической стратегии Республики Казахстан на 1996-2000 годы и мерах по ее реализации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июня 1995 г. N 852
В соответствии с поручением Президента Республики Казахстан, в целях разработки экономической стратегии, мер по обеспечению экономического роста и на этой основе повышения благосостояния народа в 1996-2000 годах Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с министерствами, ведомствами, главами областных и Алматинской городской администраций, участием других органов государственного управления, негосударственных структур и научных организаций до 1 августа 1995 года разработать и представить в Кабинет Министров Республики Казахстан проект индикативного плана экономического и социального развития Республики Казахстан на 1996-2000 годы (далее - индикативный план).
При разработке проекта индикативного плана руководствоваться Концепцией индикативного планирования социально-экономического развития Республики Казахстан, одобренной решением Кабинета Министров Республики Казахстан (протокол заседания Президиума Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 декабря 1993 г. N 12-1).
2. Считать главной задачей индикативного плана на 1996-2000 годы - преодоление спада производства, обеспечение устойчивой стабилизации экономики, последующего экономического роста и повышения жизненного уровня населения Республики Казахстан.
В соответствии с указанной главной задачей при составлении проекта плана предусмотреть решение следующих ключевых проблем:
создание предпосылок для прекращения спада производства, обеспечение его стабилизации и последующего экономического роста, в первую очередь, за счет решения проблемы неплатежей и финансового оздоровления предприятий;
создание конкурентоспособных на внутреннем и внешнем рынках производств, эффективное и рациональное использование ресурсного и научно-технического потенциала страны;
прогрессивная реструктуризация, технологическое и организационное совершенствование промышленного и сельскохозяйственного производства;
активизация структурных преобразований в экономике посредством создания благоприятного инвестиционного климата и стимулирования инвестиций в высокоэффективные производства;
целенаправленное и всестороннее развитие широкой системы рынков (товарных, финансовых, рабочей силы, недвижимости и жилья, работ, услуг и др.), создания условия для формирования рыночной инфраструктуры и дальнейшего совершенствования сложившихся рынков;
проведения активных мер на рынке труда с учетом социально допустимого уровня безработицы;
укрепление платежной и финансовой дисциплины, усиления государственного контроля за возвратом валютной выручки в республику;
развитие интеграционных процессов, межгосударственных экономических, производственно-технических и технологических связей;
обеспечение реальной конкурентной среды в экономике республики за счет создания сильного частного сектора, улучшения условия для динамичного и целенаправленного развития предпринимательства, повышения деловой активности путем создания благоприятных условий для частных инвестиций;
преобразование государственной собственности, создания новых формирований рыночного типа в ведущих секторах экономики и отраслях материального производства;
создание современной информационной базы маркетинга и менеджмента;
реализация мер по энергосбережению в соответствии с государственной программой;
повышение эффективности использования привлекаемого иностранного капитала в виде займов и кредитов. Создание условий для увеличения притока прямых иностранных инвестиций;
проведение социальной политики, направленной в первую очередь на обеспечение минимального прожиточного уровня, адресную защиту малообеспеченных слоев населения, поддержание и развитие институтов социальной сферы;
совершенствование подготовки, переподготовки кадров в системе высшего и среднего специального образования с учетом требований рыночной экономики.

Қазақстан Республикасының 1996-2000 жылдарға арналған экономикалық стратегиясын әзiрлеу және оны жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 21 маусымдағы N 852
Қазақстан Республикасы Президентiнiң тапсырмасына сәйкес және экономикалық стратегияны, экономикалық iлгерi басуды қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды әзiрлеу және осы негiзде халықтың 1996-2000 жылдардағы әл-ауқатын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi министрлiктермен, ведомстволармен, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен бiрлесiп, мемлекеттiк басқарудың басқа органдарының, мемлекеттiк емес құрылымдардың және ғылыми ұйымдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының 1996-2000 жылдарға арналған экономикалық және әлеуметтiк дамуының индикативтiк жоспарының (бұдан әрi - индикативтiк жоспар) жобасын 1995 жылғы 1 тамызға дейiн талдап әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсынсын.
Индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеген кезде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi шешiмiмен мақұлданған (Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi Президиумының 1993 жылғы 28 желтоқсандағы мәжiлiсiнiң N 12-1 хаттамасы) Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуын индикативтiк жоспарлау Тұжырымдамасы басшылыққа алынсын.
2. 1996-2000 жылдарға арналған индикативтiк жоспар жобасының басты мiндетi - өндiрiстiң құлдырауын болдырмау, экономиканың орнықты тұрақтылығын, экономиканың одан әрi iлгерi басуын және Қазақстан Республикасы халқының тұрмыс деңгейiн арттыруды қамтамасыз ету деп саналсын.
Аталған басты мiндетке сәйкес жоспар жобасын жасаған кезде мынадай түйiндi проблемаларды шешу қарастырылсын:
бiрiншi кезекте, төлемдер жасамау және кәсiпорындарды қаржы тұрғысынан сауықтыру проблемаларын шешу есебiнен, өндiрiстiң құлдырауын тоқтату, оның тұрақтануы мен экономиканың одан әрi iлгерi басуын қамтамасыз ету үшiн алғы шарттар жасау;
iшкi және сыртқы рыноктарда бәсекелесуге қабiлеттi өндiрiстер құру, елдiң ресурстық және ғылыми-техникалық әлеуметiн тиiмдi әрi ұтымды пайдалану;
прогрессивтiк құрылымдық қайта құру, өнеркәсiп және ауылшаруашылығы өндiрiстерiн технологиялық және ұйымдық жетiлдiру;
қолайлы инвестициялық жағдай туғызу және тиiмдiлiгi жоғары өндiрiстерге инвестицияларды ынталандыру арқылы экономикада құрылымдық өзгерiстердi жандандыру;
рыноктардың (тауарлық, қаржылық, жұмыс күшi, жылжымайтын мүлiк және тұрғын үй, жұмыстар атқару, қызметтер көрсету, сондай-ақ басқаларының) кең жүйесiн нысаналы әрi жан-жақты дамыту, нарықтық инфрақұрылымды қалыптастыру және қалыптасқан рыноктарды одан әрi жетiлдiру үшiн жағдай жасау;
әлеуметтiк тұрғыда жол берiлетiн жұмыссыздық деңгейiн ескере отырып, еңбек нарығында белсендi шаралар жүргiзу;
төлемдiк және қаржылық тәртiптi нығайту, республикаға валюталық түсiмнiң қайтарылуына мемлекеттiк бақылауды күшейту;
интеграциялық процесстердi, мемлекетаралық экономикалық, өндiрiстiк-техникалық және технологиялық байланыстарды дамыту;
қуатты жекеменшiк секторын құру есебiнен республика экономикасында шынайы бәсеке ортасын қамтамасыз ету, кәсiпкерлiктi серпiндi және нысаналы дамыту үшiн жағдайды жақсарту, жекеменшiк инвестициялар үшiн жағдай жасау арқылы олардың iскерлiк белсендiлiгiн арттыру;
мемлекеттiк меншiктi қайта құру, экономиканың жетекшi секторларында және материалдық өндiрiс салаларында нарықтық тұрпаттағы жаңа құрылымдар құру;
маркетинг пен менеджменттiң осы заманғы ақпараттық базасын құру;
мемлекеттiк бағдарламаға сәйкес энергия үнемдеу жөнiндегi шараларды жүзеге асыру;
заем және кредиттер түрiнде тартылатын шетелдiк капиталды пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру. Тiкелей шетелдiк инвестициялардың құрылымын ұлғайту үшiн жағдай туғызу;
бiрiншi кезекте күнкөрiстiң минимумы деңгейiн қамтамасыз етуге, халықтың әл-ауқаты төмен жiктерiн нысаналы қорғауға, әлеуметтiк сала институттарын қолдау мен дамытуға бағытталған әлеуметтiк саясатты жүргiзу көзделсiн;
нарықтық экономиканың талаптарын ескере отырып, жоғары және орта арнаулы бiлiм беру жүйесiнде кадрларды даярлауды, қайта даярлауды жетiлдiру.

3. Министерству экономики Республики Казахстан до 20 июня 1995 года довести до министерств, ведомств, других республиканских органов управления, глав областных и Алматинской городской администраций:
а) формы и основные прогнозные параметры индикативного плана на 1996-2000 годы;
б) исходную экономическую информацию, используемую в качестве ориентиров плановых разработок и включающую:
основные цели, приоритеты и критерии социально-экономического развития;
ориентировочный прогноз важнейших макроэкономических, демографических и других показателей на планируемый период.
4. Министерствам, ведомствам, главам областных и Алматинской городской администраций на основе общереспубликанских целей и приоритетов до 15 июля 1995 года представить Министерству экономики Республики Казахстан проекты индикативных планов реформирования и развития отраслей и регионов на 1996-2000 годы по формам и показателям, сообщенным этим Министерством.
В составе указанных проектов планов представить:
отраслевые и региональные приоритеты и задачи, методы их достижения;
предложения по развитию соответствующих направлений и отраслей экономики, научно-технической, социально-культурной сферы, отдельных регионов страны, государственного и негосударственного секторов.
При разработке проектов и предложений учесть положения принятых и вновь разрабатываемых концепций и государственных программ по важнейшим направлениям и узловым проблемам по перечню согласно приложению 1.
5. Установить, что для полноты разработки проекта индикативного плана на 1996-2000 годы, всесторонней и углубленной проработки всех основных направлений дальнейшего реформирования экономической системы, стабилизации и подъема экономики центральные экономические и отраслевые органы управления до 15 июля 1995 года представляют Министерству экономики Республики Казахстан прогнозные и программно-целевые документы по перечню согласно приложению 2.
6. Главам областных, Алматинской городской администраций при разработке предложений по проекту индикативного плана предусмотреть:
комплексное развитие экономики соответствующих территорий, региональных инфраструктурных систем и систем жизнеобеспечения, с максимальным использованием местного сырьевого, производственного, финансового и людского потенциала, возможностей предпринимательского сектора;
систему мер по обеспечению рационального развития действующих и размещению новых производительных сил;
взаимоувязку и взаимодействие региональных программ и планов с общереспубликанскими целями, задачами и приоритетами.

3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi министрлiктерге, ведомстволарға, республикалық басқарудың басқа да органдарына, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiне 1995 жылғы 20 маусымға дейiн:
а) 1996-2000 жылдарға арналған индикативтiк жоспардың нысандары мен негiзгi болжамдық өлшемдерiн;
ә) жоспарлар әзiрлеуде бағдар ретiнде пайдаланылатын бастапқы экономикалық ақпаратты;
әлеуметтiк-экономикалық дамудың негiзгi мақсаттарын, басымдықтары және өлшемдерiн;
жоспарланатын кезеңге арналған аса маңызды макроэкономикалық, демографиялық және басқа да көрсеткiштердiң бағдарлы болжамын жеткiзсiн.
4. Министрлiктер, ведомстволар, облыстардың және Алматы қалалық әкiмдерi жалпы республикалық мақсаттар мен басымдықтар негiзiнде 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне, осы министрлiк хабарлаған нысандар мен көрсеткiштер бойынша 1996-2000 жылдарға арналған салалар мен аймақтарды реформалау мен дамытудың индикативтiк жоспарлар жобаларын табыс етсiн.
Аталған жоспарлар жобаларының құрамында:
салалық және аймақтық басымдықтар мен мiндеттер, оларға қол жеткiзудiң әдiстерi;
экономиканың, ғылыми-техникалық, әлеуметтiк-мәдени салалардың, елдiң жекелеген аймақтарының, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес секторлардың тиiстi бағыттары мен салаларын дамыту жөнiндегi ұсыныстар табы етiлсiн.
Жобалар мен ұсыныстарды әзiрлеу кезiнде 1 қосымшаға сәйкес аса маңызды бағыттар мен түйiндi проблемалар жөнiнде қабылдаған және жаңадан әзiрленген тұжырымдамалардың, сондай-ақ мемлекеттiк бағдарламалардың ережелерi ескерiлсiн.
5. 1996-2000 жылдарға арналған индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеудiң тұтастығы, экономикалық жүйенi одан әрi реформалаудың барлық негiзгi бағыттарын жан-жақты әрi тереңдете пысықтау, экономиканы тұрақтандыру және дамыту үшiн басқарудың орталық экономикалық, сондай-ақ салалық органдары 2 қосымшаға сәйкес тiзбе бойынша болжамдық және бағдарламалық-мақсатты құжаттарды Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн табыс етедi.
6. Облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi жоспардың жобасы бойынша ұсыныстар әзiрлеген кезде мыналарды:
жергiлiктi шикiзат, өндiрiстiк, қаржылық және адамдарға қатысты әлеуеттi кәсiпкерлiк секторының мүмкiндiктерiн барынша пайдалана отырып, тиiстi аумақтар экономикасының, аймақтық инфрақұрамдылық жүйелер мен тұрмысты қамтамасыз ететiн жүйелердiң кешендiк дамуын;
жұмыс iстеп тұрған және жаңа өндiрiстiк күштердiң ұтымды орналастырылуы мен дамуын қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар жүйесiн;
аймақтық бағдарламалар мен жоспарлардың жалпы республикалық мақсаттармен, мiндеттермен және басымдықтармен өзара байланысы және өзара iс-қимылын ескерсiн.

7. При формировании проекта индикативного плана и подготовке предложений к нему министерствам, ведомствам, главам областных и Алматинской городской администраций, другим органам государственного управления, научным организациям исходить из принципа, что в 1996-2000 годах:
централизованные государственные инвестиции будут в основном направляться на развитие отраслей и объектов экономической инфраструктуры и социального сектора, организацию новых для республики экспортоориентированных и высокотехнологичных быстроокупаемых производств, а также на поддержку регионов, находящихся в зонах экологического бедствия;
поддержание и развитие действующих предприятий, организаций и производств, независимо от форм собственности и видов деятельности, должно осуществляться, как правило, за счет собственных источников накоплений, а также привлечения заемных внутренних или внешних средств.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу обеспечить представление Министерству экономики Республики Казахстан необходимой для разработки проекта индикативного плана статистической и аналитической информации.
9. Рекомендовать Национальному Банку представить Министерству экономики Республики Казахстан прогнозные направления денежно-кредитной политики на 1996-2000 годы и предложения по развитию банковской системы на этот период, а также сообщать по его запросу информацию, необходимую для разработки проекта индикативного плана на 1996-2000 годы.
10. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с министерствами, ведомствами, главами областных и Алматинской городской администраций и другими органами государственного управления, предприятиями и организациями республики обеспечить разработку проекта индикативного плана социально-экономического развития на 1996 год в соответствии с порядком и сроками, определенным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1994 г. N 452 P940452_ "О разработке индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 1995 год".
11. Принять предложение Министерства экономики Республики Казахстан:
о создании Экономической комиссии при Министерстве экономики Республики Казахстан из числа заместителей первых руководителей экономических и отраслевых органов, союзов работодателей, крупных финансовых и производственных структур различных форм собственности для обеспечения комплексного подхода при разработке проекта индикативного плана на 1996-2000 годы, рассмотрения представляемых в процессе его формирования программ, проектов и предложений.
Министерству экономики Республики Казахстан в месячный срок
внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по
персональному составу Экономической комиссии и проект Положения о
ней;
о проведении в июне 1995 года республиканского совещания по
проблемам разработки проекта индикативного плана с приглашением
иногородних представителей численностью до 100 человек.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
#
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 июня 1995 г. N 852
Перечень
национальных (государственных)
программ и концепций, учитываемых при
разработке проекта индикативного плана
экономического и социального развития
Республики Казахстан на 1996-2000 годы
Национальные (государственные) программы
I. Утвержденные
Государственная программа новой жилищной политики и механизмы ее реализации (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 года N 1344 U931344_ "О новой жилищной политике")
Государственная программа поддержки и развития предпринимательства в Республике Казахстан на 1994-1996 годы (утверждена постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 августа 1994 года N 912 P940912_ "О плане заданий и мероприятий Государственной программы поддержки и развития предпринимательства в Республике Казахстан на 1994-1996 годы")
Концептуальная программа развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 1993-1995 года и до 2000 года (утверждена постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 ноября 1993 года N 1196 P931196_ "О реализации Концептуальной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 1993-1995 годы и до 2000 года")
II. Разработанные <*>
Развитие отраслей топливно-энергетического комплекса
Развитие отраслей металлургического комплекса
"Золото Казахстана"
Насыщение рынка товарами народного потребления и
продовольствием Развитие транспорта и связи Поддержка сельского
хозяйства и насыщение рынка продовольствием Развитие малой
сельской индустрии Программа технологического прорыва
Казахстана Рациональное природопользование "Леса Казахстана" на

7. Индикативтiк жоспар жобасын қалыптастыру және оған қатысты ұсыныстар әзiрлеген кезде министрлiктер, ведомстволар, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi, мемлекеттiк басқарудың басқа да органдары, ғылыми ұйымдар 1996-2000 жылдары:
орталықтандырылған мемлекеттiк инвестициялар негiзiнен экономикалық инфрақұрылымдардың салалары мен объектiлерiне және әлеуметтiк секторға, экспортқа бағытталған және технологиясы жоғары, қайтарымы тез жаңа өндiрiстердi республика үшiн ұйымдастыруға, сондай-ақ, экологиялық апат өңiрлерiндегi аймақтарды қолдауға бағыттайтын болады;
меншiк нысаны мен қызмет түрiне қарамастан, жұмыс iстеп тұрған кәсiпорындарды, ұйымдар мен өндiрiстердi қолдау және дамыту әдетте жинақталған өзiндiк қор көздерiнiң, сондай-ақ iшкi немесе сыртқы заем қаржыларын тарту есебiнен жүзеге асырылуы тиiс деген қағиданы негiзге алады.
8. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеу үшiн қажеттi статистикалық және талдау ақпараттарының Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне берiлуiн қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiсiне 1996-2000 жылдарға арналған ақша-кредит саясатының болжамдық бағыты мен осы кезеңге арналған банктiк жүйенi дамыту жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне табыс ету, сондай-ақ министрлiктiң сұрау салуы бойынша 1996-2000 жылдарға арналған индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеу үшiн қажеттi ақпарат хабарлау ұсынылсын.
10. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi министрлiктермен, ведомстволармен, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен және мемлекеттiк басқарудың басқа да органдарымен, республиканың кәсiпорындарымен және ұйымдарымен бiрлесiп, "Қазақстан Республикасының 1995 жылға арналған әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспарын әзiрлеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 29 сәуiрдегi N 452 қаулысында белгiленген тәртiпке және мерзiмге сәйкес, 1996 жылға арналған әлеуметтiк-экономикалық дамудың индикативтiк жоспарын әзiрлеудi қамтамасыз етсiн.
11. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң:
1996-2000 жылдарға арналған индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеу кезiнде, оны қалыптастыру барысында берiлетiн бағдарламаларды, жобаларды және ұсыныстарды қарауда кешендi көзқарастағы бағдарды қамтамасыз ету үшiн Экономика министрлiгi жанынан экономикалық және салалық органдардың, жұмыс берушi одақтардың, iрi қаржылық және түрлi меншiк нысанындағы өндiрiстiк құрылымдардың бiрiншi басшыларының орынбасарлары қатарынан Экономикалық комиссия құру туралы;
Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң Экономикалық
комиссияның жеке құрамы мен ол туралы Ереже жобасын бiр айлық
мерзiмде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзу
туралы;
саны 100 адамға дейiн қаладан тыс тұратын өкiлдердi
шақырып, индикативтiк жоспар жобасын әзiрлеу мәселелерi жөнiндегi
республикалық кеңестi 1995 жылғы маусымда өткiзу туралы
ұсыныстары қабылдансын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 маусымдағы
N 852 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1996-2000 жылдарға
арналған экономикалық және әлеуметтiк дамуының
индикативтiк жоспарының  жобасын әзiрлеуде
ескерiлетiн ұлттық (мемлекеттiк) бағдарламалар
тұжырымдамаларының
Тiзбесi
ҰЛТТЫҚ (МЕМЛЕКЕТТIК) БАҒДАРЛАМАЛАР
I. Бекiтiлгендерi
Жаңа тұрғын үй саясатының және оны жүзеге асыру тетiктерiнiң
мемлекеттiк бағдарламасы ("Жаңа тұрғын үй саясаты туралы"
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 6 қыркүйектегi
N 1344 Жарлығымен бекiтiлген) Қазақстан Республикасында
1994-1996 жылдары кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың
бағдарламасы ("Қазақстан Республикасында Кәсiпкерлiктi қолдау
мен дамытудың 1994-1996 жылдарға мемлекеттiк бағдарламасын
жүзеге асыру жөнiндегi тапсырмалар мен шаралардың жоспары
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994
жылғы 17 тамыздағы N 912 қаулысымен бекiтiлген)
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп кешенiн дамытудың
1993-1995 жылдарға және 2000 жылға дейiнгi кезеңге арналған
тұжырымдамалық бағдарламасы ("Қазақстан Республикасының
агроөнеркәсiп кешенiн дамытудың 1993-1995 және 2000 жылға
дейiнгi кезеңге арналған тұжырымдамалық бағдарламасын жүзеге
асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993
жылғы 29 қарашадағы N 1196 қаулысымен бекiтiлген)
II Әзiрленгендерi
<*>
------------------------
<*>
Ескерту: II бөлiмдегi бағдарламалардың негiзгi қағидалары
экономиканың, оның нақтылы салаларының, жергiлiктi бюджеттердiң,
компаниялар мен кәсiпорындардың мүмкiншiлiктерiне сүйене отырып,
нақты салалық жоспарлар жобаларын әзiрлеу кезiнде ескерiлуi тиiс.
Отын-энергетика кешенiнiң салаларын дамыту
Металлургия кешенiнiң салаларын дамыту
"Қазақстан алтыны"
Рынокты халық тұтынатын тауарлармен және азық-түлiкпен
қанықтыру
Көлiк пен байланысты дамыту
Ауыл шаруашылығын қолдау және рынокты азық-түлiкпен
қанықтыру
Шағын село индустриясын дамыту
Қазақстанның технологиялық шапшаң даму бағдарламасы
Табиғатты ұтымды пайдалану

период 1994-2010 годов Развитие индустрии туризма Развитие
бытовых и платных услуг Государственная поддержка
социально-уязвимых слоев населения Обеспечение занятости и
сокращения безработицы Государственная поддержка культуры,
образования, здравоохранения, физической культуры и спорта
Программа развития оборонной промышленности Республики
Казахстан Программа развития перерабатывающей промышленности по производству товаров народного потребления из шерсти на 1994-2000 годы Программа стабилизации овцеводства в Республике Казахстан на 1994-2000 годы в условиях рыночных отношений
Сноска. Основные положения программ раздела II должны учитываться при разработке проектов отраслевых планов, исходя из реальных возможностей экономики, конкретных отраслей, местных бюджетов, компаний и предприятий. III. Разрабатываемые
Государственная программа привлечения и использования
иностранного капитала для структурных преобразований экономики
Республики Казахстан
Развитие экспортного потенциала Казахстана
Развитие импортозамещающих производств
Государственная программа энергосбережения
Государственная программа подготовки талантливых кадров
(Программа "Дарын")
Национальная программа по социальной политике государства на
1995-1997 годы и на период до 2000 года
Государственная программа миграции населения
Государственная программа по улучшению условий и охраны труда
на 1996-1998 годы
Государственная программа развития медицинской и
фармацевтической промышленности
Государственная программа по обеспечению социальной защиты инвалидов Республики Казахстан на 1995-1997 годы и на период до 2000 года
Государственная программа развития массового спорта на 1996-2004 годы
Республиканская программа конверсии оборонной промышленности
Программа изготовления на предприятиях Республики Казахстан необходимых машин и оборудования для агропромышленного комплекса
Программа сохранения и развития кадрового потенциала науки Республики Казахстан
Программа мер по демонополизации экономики Республики Казахстан
Программа структурной перестройки сферы естественных монополий
Концепции
I. Утвержденные (одобренные)
Концепция сырьевой политики (утверждена постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 декабря 1994 года N 1381 P941381_ "О концепции сырьевой политики Республики Казахстан")
Концепция формирования и исполнения долгосрочных и оборонных программ (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 28 июня 1994 года N 1775 U941775_ "О мерах по совершенствованию системы материально-технического обеспечения Вооруженных Сил Республики Казахстан")
Концепция развития оборонной промышленности Республики Казахстан на долгосрочный период (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 28 июня 1994 года N 1775 "О мерах по совершенствованию системы материально-технического обеспечения Вооруженных Сил Республики Казахстан")
Концепция развития фармацевтической промышленности в Республике Казахстан (утверждена постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 ноября 1993 года N 1149 P931149_ "О мерах по развитию фармацевтической промышленности Республики Казахстан")

1994-2010 жылдардағы "Қазақстан орманы"
Туризм индустриясын дамыту
Тұрмыстық және ақылы қызмет көрсетудi дамыту
Халықтың әлеуметтiк жағдайы нашар жiктерiн мемлекеттiк
қолдау және жұмыссыздықты қысқарту
Жұмыспен қамтамасыз ету
Мәдениеттi, бiлiм берудi, денсаулық сақтауды, және мәдениетi
мен спортты мемлекеттiк қолдау
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбiн дамыту
бағдарламасы
Жүннен жасалған халық тұтынатын тауарлар өндiрiсi жөнiндегi
ұқсатушы өнеркәсiптi дамытудың 1994-2000 жылдарға арналған
бағдарламасы
Нарықтық қатынастар жағдайында Қазақстан Республикасында
қой шаруашылығын  тұрақтандырудың 1994-2000 жылдарға
арналған бағдарламасы
III. Әзiрленiп жатқандары
Қазақстан Республикасының экономикасын құрылымдық жағынан
қайта құру үшiн шетел капиталын тарту мен пайдаланудың
мемлекеттiк бағдарламасы
Қазақстанның экспорттық әлеуетiн дамыту
Импортты алмастыратын өндiрiстердi дамыту
Энергия қорын үнемдеудiң мемлекеттiк бағдарламасы
Талантты кадрларды дайындаудың мемлекеттiк бағдарламасы
("Дарын" бағдарламасы)
1995-1997 жылдарға және 2000 жылға дейiнгi кезеңге арналған
мемлекеттiң әлеуметтiк саясаты жөнiндегi ұлттық бағдарламасы
Халық көшi-қонының мемлекеттiк бағдарламасы
Еңбек жағдайларын жақсарту және қорғау жөнiндегi 1996-1998
жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарлама
Медициналық және фармацевтiк өнеркәсiптi дамытудың мемлекеттiк
бағдарламасы
Қазақстан Республикасы мүгедектерiн әлеуметтiк қорғауды
қамтамасыз ету жөнiндегi 1995-1997 жылдарға және 2000
жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарлама
Бұқаралық спортты дамытудың 1996-2004 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы
Қорғаныс өнеркәсiбiн конверсиялаудың республикалық
бағдарламасы
Қазақстан Республикасының кәсiпорындарында агроөнеркәсiп
кешенi үшiн қажеттi машиналар мен құрал-жабдықтар дайындау
бағдарламасы
Қазақстан Республикасы ғылымының кадрлық әлеуетiн сақтау
және оны дамыту бағдарламасы
Қазақстан Республикасының экономикасын монополиясыздандыру
жөнiндегi iс-шаралар бағдарламасы
Табиғи монополия саласын құрылымдық қайта құру бағдарламасы
ТҰЖЫРЫМДАМАЛАР
I. Бекiтiлгендерi (мақұлданғандары)
Шикiзат саясатының тұжырымдамасы ("Қазақстан Республикасының
шикiзат саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 7 желтоқсандағы N 1381
қаулысымен бекiтiлген)
Ұзақ мерзiмдi қорғаныс бағдарламасын қалыптастыру мен
орындаудың тұжырымдамасы ("Қазақстан Республикасы Қарулы
күштерiн материалдық-техникалық жабдықтау жүйесiн жетiлдiру
жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң
1994 жылғы 28 маусымдағы N 1775 Жарлығымен бекiтiлген)
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбiн ұзақ
мерзiмдi кезеңге дамытудың тұжырымдамасы ("Қазақстан
Республикасы Қарулы күштерiн материалдық-техникалық
жабдықтау жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан
Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 28 маусымдағы N 1775
Жарлығымен бекiтiлген)
Қазақстан Республикасында фармацевтика өнеркәсiбiн дамыту
тұжырымдамасы ("Қазақстан Республикасының Фармацевтiк
өнеркәсiбiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 18 қарашадағы
N 1149 қаулысымен бекiтiлген)
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-мәдени дамуының
тұжырымдамасы (Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы
Мемлекеттiк саясат жөнiндегi Ұлттық Кеңес мақұлдаған,

Концепция социокультурного развития Республики Казахстан (одобрена Национальным Советом по государственной политике при Президенте Республики Казахстан, протокол от 17 ноября 1993 года N 3)
Концепция государственной политики в области внутренней торговли на переходный период (одобрена резолюцией Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 29 марта 1995 года N 26-28/4038)
Концепция государственной программы миграции населения (утверждена постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 января 1995 года N 34 P950034_ "О разработке Государственной программы миграции населения")
Концепция промышленной политики Республики Казахстан на среднесрочную перспективу (одобрена Президиумом Кабинета Министров Республики Казахстан, протокол N 15 от 31 мая 1995 года)
II. Разрабатываемые
Концепция рационального использования и охраны земельных ресурсов Республики Казахстан (основные положения)
Концепция внешнеэкономической политики
Концепция развития электроэнергетики Казахстана до 2000 года
Концепция научно-технологического развития
Основные направления реформирования оплаты труда на период стабилизации экономики
Концепция государственной антимонопольной и ценовой политики
Концепция государственной системы защиты прав потребителей
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июня 1995 г. N 852
Перечень
прогнозных и программно-целевых документов и материалов,
представляемых в Министерство экономики Республики Казахстан
для составления проекта индикативного плана экономического и
социального развития Республики Казахстан на 1996-2000 годы
Министерство финансов Республики Казахстан
Основные направления бюджетной и налоговой политики на
предстоящее пятилетие, меры по обеспечению сбалансированности
бюджета и финансовой системы страны в целом
Оценочные параметры доходной и расходной части государственного
бюджета на 1996-2000 годы
Расчет потребностей в субвенциях и перечень нуждающихся в них
регионов
Прогноз развития страхового рынка
Национальная комиссия по ценным бумагам
Прогноз развития рынка ценных бумаг с определением мер по
повышению их роли в развитии финансового сектора экономики, создания
возможностей расширения инвестиционной деятельности
Министерство труда Республики Казахстан
Прогноз развития рынка труда на 1996-2000 годы (с разбивкой по
годам)
Программно-целевые направления регулирования процесса миграции
населения
Прогнозируемые меры по социальной защите населения
Министерство социальной защиты
населения Республики Казахстан
Прогнозируемые меры по социальной защите нетрудоспособного
населения, обеспечению адресной поддержки малообеспеченных слоев
населения на 1996-2000 годы
Государственный комитет Республики Казахстан
по управлению государственным имуществом и Государственный
комитет по приватизации Республики Казахстан
Предложения по дальнейшему преобразованию государственной
собственности, включая:
определения собственности (в разрезе сфер и отраслей
экономики), сохраняемой в непосредственном распоряжении и ведении
государства;
меры по эффективному использованию государственной доли
собственности в структурах и компаниях со смешанной формой
собственности;
развитие форм и способов постприватизационной поддержки
преобразованных предприятий;
динамику передачи объектов социальной сферы на баланс местных
администраций
Государственный банк развития Казахстана,
Государственный Экспортно-импортный банк и
Государственный банк жилищного строительства
Республики Казахстан
Прогноз по централизованным государственным инвестиционным
ресурсам (включая иностранные кредиты под гарантии правительства) по
соответствующим сферам и отраслям с разбивкой по годам и источникам
формирования
Комитет по использованию иностранного капитала
при Кабинете Министров Республики Казахстан
Прогноз привлечения иностранного капитала по сферам экономики с указанием расчетных объемов, форм, источников и условий привлечения
Министерство строительства, жилья и
застройки территорий Республики Казахстан
Проработанные, в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "О новой жилищной политике", с главами областных и Алматинской городской администраций предложения к проекту плана жилищного и коммунального строительства в республике
Согласованные с главами областных администраций,
соответствующими республиканскими и территориальными компаниями,
акционерными обществами и предприятиями предложения по развитию
промышленности строительных материалов и стройиндустрии
Министерство науки и новых
технологий Республики Казахстан
Совместно с Национальной академией наук, специализированными
академиями, другими научными учреждениями - приоритеты и прогноз
научно-технологического развития страны
Государственный комитет Республики Казахстан
по ценовой и антимонопольной политике
Программу мер по демонополизации и развитию конкуренции, защите
прав потребителей, а также предложения по совершенствованию ценовой
политики
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Программу мер по дальнейшему реформированию и укреплению
системы здравоохранения, становлению и развитию медицинской
промышленности, медицинского страхования, частной медицинской
практики и платных услуг
Министерство культуры Республики Казахстан
Предложения по стратегии и политике в области культурного
строительства, созданию культурной среды в условиях
многонационального государства, сочетанию государственных интересов
и разумной коммерциализации предприятий и учреждений отрасли
Министерство образования Республики Казахстан
Предложения по оптимизации сети и структуры высших учебных
заведений на 1996-2000 годы с учетом развития негосударственного
сектора образования
Комитет по государственным материальным резервам
при Кабинете Министров Республики Казахстан
Предложения по номенклатуре и нормам накопления материальных
ценностей, включаемых в состав государственного резерва
Министерство обороны Республики Казахстан
Прогноз потребностей в необходимых материально-технических
ресурсах и бюджетных ассигнованиях на нужды обороны с учетом
определения достаточности родов и видов войск и плана реформирования
Вооруженных Сил Республики Казахстан
Министерство промышленности и торговли,
Министерство энергетики и угольной промышленности,
Министерство нефтяной и газовой промышленности,
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Приоритетные направления развития соответствующих отраслей промышленности, сельского хозяйства, внутренней и внешней торговли
Предложения по формам и методам решения стоящих перед ними целевых задач и ключевых проблем (развития отечественного товарного производства, расширения экспортных возможностей и выход на конкретные внешние рынки, наполнение внутреннего потребительского рынка, технологическая перестройка, достижение энергетической независимости страны и т. д.)
Конъюнктурный прогноз по важнейшим видам продукции, в том числе:
а) составляющие основу экспортного потенциала; б) стратегические
товары; в) продовольственные ресурсы; г) новые высокотехнологичные,
наукоемкие и т. п. товары, продукты с высокой потребительной
стоимостью
Министерство юстиции Республики Казахстан
Совместно с министерствами и ведомствами предложения по перечню
проектов законодательных актов, подлежащих разработке в 1996-2000
годах по государственному регулированию экономики
Министерство иностранных дел
Прогнозные данные на расходы по проведению международных мероприятий и выплату ежегодных взносов в международные организации, членом которых является Республика Казахстан, а также расходов на содержание дипломатических представительств Республики Казахстан за рубежом.

1993 жылғы 17 қарашадағы N 3 хаттама)
Өтпелi кезеңге арналған iшкi сауда саласындағы мемлекеттiк
саясат тұжырымдамасы (Қазақстан Республикасы Премьер-министрi
бiрiншi орынбасарының 1995 жылғы 29 наурыздағы N 26-28/4038
қарарымен мақұлданған)
Халық көшi-қонының мемлекеттiк бағдарламасының тұжырымдамасы
("Халық көшi-қонының мемлекеттiк бағдарламасын әзiрлеу
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы
11 қаңтардағы N 34 қаулысымен бекiтiлген)
Қазақстан Республикасы өнеркәсiп саясатының орта мерзiмдiк
болашаққа арналған тұжырымдамасы (Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң Төралқасы мақұлдаған, 1995 жылғы
31 мамырдағы N 15 хаттама)
II. Әзiрленiп жатқандары
Қазақстан Республикасының жер ресурстарын ұтымды пайдалану
мен қорғау тұжырымдамасы (негiзгi ережелер)
Сыртқы экономикалық саясат тұжырымдамасы
Қазақстанның электр энергетикасын 2000 жылға дейiн
дамыту тұжырымдамасы
Ғылыми-технологиялық даму тұжырымдамасы
Экономиканы тұрақтандыру кезеңiнде еңбекке ақы төлеудi
реформалаудың негiзгi бағыттары
Мемлекеттiк монополияға қарсы және баға саясатының
тұжырымдамасы
Тұтынушылар құқын қорғаудың мемлекеттiк жүйесiнiң
тұжырымдамасы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 маусымдағы
N 852 қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасының 1996-2000 жылдарға
арналған экономикалық және әлеуметтiк дамуының
индикативтiк жоспарының жобасын жасау үшiн
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне
берiлетiн болжамдық және бағдарламалық-мақсаттық
құжаттар мен материалдардың
Тiзбесi
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Алдағы бес жылға арналған бюджет пен салық саясатының
негiзгi бағыттары, тұтас алғанда елдiң бюджетi мен қаржы
жүйесiнiң тепе-теңдiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар
1996-2000 жылдарға арналған мемлекеттiк бюджеттiң кiрiс
және шығыс бөлiктерiн бағалау көрсеткiштерi
Субвенцияларға сұранымның есебi және оларға мұқтаж
аймақтардың тiзбесi
Сақтандыру нарқы дамуының болжамы
Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссия
Экономиканың қаржы секторын дамытудағы бағалы қағаздар ролiн арттыру жөнiндегi шараларды айқындай отырып, олардың нарқын дамытудың, инвестициялық қызметтi кеңейтудiң мүмкiндiктерiн жасаудың болжамы
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi
Еңбек нарқын дамытудың 1996-2000 жылдарға арналған
болжамы (жылдарға бөле отырып)
Халықтың көшi-қон процесiн реттеудiң
бағдарламалық-нысаналық бағыттары
Халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi болжамды шаралар
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгi
Еңбекке жарамсыз халықты әлеуметтiк қорғау, халықтың аз
қамтылған жiктерiн нысаналы қолдауды қамтамасыз ету жөнiндегi
1996-2000 жылдарға арналған болжамды шаралар
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi
Мемлекеттiк меншiктi одан әрi қайта құру жөнiндегi
ұсыныстар, оған:
мемлекеттiң тiкелей қарамағында және иелiгiнде сақталатын
меншiктi (экономика аялары мен салалары бойынша) анықтау;
меншiктiң мемлекеттiк үлесiн меншiктiң аралас нысанындағы
құрылымдар мен компанияларда тиiмдi пайдалану жөнiндегi
шаралар;
қайта құрылған кәсiпорындарды жекешелендiргеннен кейiн
қолдаудың әдiстерi мен нысандарын дамыту;
әлеуметтiк сала объектiлерiн жергiлiктi әкiмшiлiктердiң
балансына өткiзу енедi
Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкi, Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт
банкi және Мемлекеттiк Тұрғын үй құрылысы банкi
Тиiстi аялар мен салалар бойынша жылдарға және қалыптасу
көздерiне қарай бөле отырып, орталықтандырылған мемлекеттiк
инвестициялық ресурстар жөнiндегi болжам (үкiмет кепiлдiгiне
алынатын шетелдiк кредиттердi қоса алғанда)
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi
комитет
Есептелген көлемiн, нысандарын, көздерi мен тарту шарттарын көрсете отырып, шетелдiк капиталды тартудың экономика салалары бойынша болжамы
Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй
және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi
"Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығына сәйкес облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен бiрлесе отырып, әзiрленген республикадағы тұрғын үй мен коммуналдық құрылыс жоспарының жобасына ұсыныстар
Құрылыс материалдары өнеркәсiбiн және құрылыс индустриясын
дамыту жөнiндегi облыстардың әкiмдерiмен, тиiстi республикалық
және аумақтық компаниялармен, акционерлiк қоғамдармен және
кәсiпорындармен келiсiлiп жасалған ұсыныстар
Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа
технологиялар министрлiгi
Ұлттық ғылым академиясымен, мамандандырылған академиялармен,
басқа да ғылыми мекемелермен бiрлесiп жасалған елiмiздiң
ғылыми-технологиялық дамуының басымдықтары мен болжамы
Қазақстан Республикасының Баға және монополияға
қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
Монополиясыздандыру мен бәсекенi дамыту, тұтынушылар
құқын қорғау жөнiндегi шаралар бағдарламасы, сондай-ақ баға
саясатын жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстар
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
министрлiгi
Денсаулық сақтау жүйесiн одан әрi реформалау және
нығайту, медицина өнеркәсiбiн, медициналық сақтандыруды,
жеке медициналық тәжiрибенi және ақылы қызметтi қалыптастыру
мен дамыту жөнiндегi шаралар бағдарламасы
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Мәдениеттi өркендету саласындағы стратегия мен саясат,
көпұлтты мемлекет жағдайында мәдени ортаны құру, мемлекеттiк
мүдделердi және саланың кәсiпорындары мен мекемелерiн орынды
коммерциялауды үйлестiру жөнiндегi ұсыныстар
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi
Мемлекеттiк емес бiлiм беру секторының дамуын ескере
отырып, жоғарғы оқу орындарының жүйесi мен құрылымын
қолайластыру жөнiндегi 1996-2000 жылдарға арналған ұсыныстар
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы
Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитет
Мемлекеттiк резерв құрамына енгiзiлетiн материалдық
құндылықтардың номенклатурасы мен жинақталу нормалары
жөнiндегi ұсыныстар
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi әскерлерiнiң
тектерi мен түрлерiнiң жеткiлiктiлiгiн және реформалау жоспарын
айқындауды ескере отырып, қорғаныс мұқтажына қажеттi
материалдық-техникалық ресурстар мен бюджеттiк қаражатқа
сұранымның болжамы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда
министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi
министрлiгi, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi,
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Өнеркәсiптiң тиiстi салаларын, ауыл шаруашылығын, iшкi
және сыртқы сауданы дамытудың басым бағыттары
Өздерiнiң алдында тұрған нысаналы мiндеттер мен түбегейлi проблемаларды шешудiң нысандары мен әдiстерi жөнiндегi ұсыныстар (отандық тауар өндiрiсiн дамыту, экспорттық мүмкiндiктердi кеңейту және нақты сыртқы нарыққа шығу, iшкi тұтыну нарқын қанықтыру, технологиялық қайта құру, елiмiздiң энергетикалық тәуелсiздiгiне қол жеткiзу және т.б.).
Өнiмнiң аса маңызды түрлерi бойынша коньюктуралық болжам, соның iшiнде: а) экспорттық әлеуеттiң негiзiн құрайтыны; ә) стратегиялық тауарлар; б) азық-түлiк ресурстары;
в) жаңа жоғары технологиялық, ғылыми қамтымды және с.с. тұтыну құны жоғары азық-түлiк тауарлар
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
Экономиканы мемлекеттiк реттеу бойынша 1996-2000 жылдары әзiрлеуге жататын заң актiлерi жобаларының тiзбесi жөнiнде министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп жасалған ұсыныстар
Сыртқы iстер министрлiгi
Халықаралық шаралар өткiзуге кететiн шығыстар мен Қазақстан Республикасы мүше болып табылатын халықаралық ұйымдарға жыл сайынғы жарналарды төлеуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шетелдердегi дипломатиялық өкiлдiктерiн ұстауға кететiн шығыстардың болжамды деректерi.