О ликвидации Департамента историко- культурного наследия Министерства культуры Республики Казахстан, созданного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 июля 1993 г. N 621
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 августа 1995 г. N 1074
С целью совершенствования структуры управления комплексом вопросов сохранения, изучения и воссоздания памятников истории и культуры, являющихся национальным достоянием народов Казахстана, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства культуры Республики Казахстан, согласованное с Министерством экономики, Министерством финансов, Национальной академией наук Республики Казахстан, о ликвидации Департамента историко-культурного наследия Министерства культуры Республики Казахстан.
2. Передать входившие в состав Департамента историко-культурного наследия Министерства культуры Республики Казахстан:
научно-исследовательский и проектный институт памятников материальной культуры и управление "Алматыреставрация" в непосредственное подчинение Министерству культуры Республики Казахстан;
заповедники-музеи - на содержание за счет местных бюджетов областей, в которых они созданы, а областные реставрационные мастерские - в подчинение местных исполнительных органов.
3. Сохранить за научно-исследовательским и проектным институтом памятников материальной культуры, управлением "Алматыреставрация", областными реставрационными мастерскими предельные нормы накладных расходов в сметной стоимости затрат и размер отчисляемых заказчикам средств от стоимости выполненных работ по реставрации памятников истории и культуры на финансирование затрат по развитию производственной базы, установленные ранее для треста "Казреставрация".
4. Министерству культуры Республики Казахстан создать в своем
составе отдел охраны памятников истории и культуры за счет
существующей штатной численности.
5. Признать утратившими силу абзац третий пункта 1, пункты 2 и
3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля
1993 г. N 621 "О сознании Департамента историко-культурного
наследия Министерства культуры Республики Казахстан" (САПП
Республики Казахстан, 1993 г. N 29, ст.349).
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 13 шiлдедегi N 621 қаулысымен құрылған Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң Тарихи-мәдени мұралар департаментiн жою туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 4 тамыз N 1074
Қазақстан халықтарының ұлттық игiлiгi болып табылатын тарихи және мәдени ескерткiштердi сақтау, зерделеу мен жаңғырту мәселелерiнiң кешенiн басқару құрылымын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Ұлттық ғылым академиясымен келiсiлген Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң Тарихи-мәдени мұралар департаментiн жою туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң Тарихи- мәдени мұралар департаментiнiң құрамына кiретiн:
материалдық мәдени ескерткiштердiң ғылыми-зерттеу және жобалау институты мен "Алматыреставрация" басқармасы тiкелей Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң қарамағына;
қорықтар-мұражайлар - оларды құрған облыстардың жергiлiктi бюджеттерi есебiнен ұстауға, ал облыстық қалпына келтiру шеберханалары - жергiлiктi атқару органдарының қарамағына берiлсiн.
3. Материалдық мәдени ескерткiштердiң ғылыми-зерттеу және жобалау институтына, "Алматыреставрация" басқармасына, облыстық қалпына келтiру шеберханаларына бұрын "Қазреставрация" тресi үшiн белгiленген шығынның сметалық құнындағы үстеме шығыстардың шектi нормалары және өндiрiстiк базаны дамыту жөнiндегi шығындарды қаржыландыруға тарихи және мәдени ескерткiштердi қалпына келтiру жөнiндегi атқарылған жұмыстардың құнынан тапсырыс берушiлер аударатын қаражаттың мөлшерi сақталсын.
4. Қазақстан Республикасының Мәдени министрлiгi жұмыс iстеп жатқан штаттағы адамдар есебiнен өз құрамында тарихи-мәдени ескерткiштердi қорғау бөлiмiн құратын болсын.
5. "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң тарихи-мәдени мұралар департаментiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 19 шiлдедегi N 621 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж,. N 29, 349-бап) 1-тармағындағы үшiншi абзацтың, 2 және 3-тармақтарының күштерi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi