Об отмене санкций (штрафов и пени), предусмотренных за нарушение налогового законодательства
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 августа 1995 г. N 1109
В связи с принятием Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 8 августа 1995 года N 2405 "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 18 июля 1995 года N 2367" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что по юридическим и физическим лицам, объявившим до 15 сентября 1995 года включительно о своих неуплаченных налогах и других обязательных платежах в бюджет за период с 1 января 1993 года до 1 июля 1995 года и внесшим в бюджет до 15 сентября 1995 года в полном объеме, штрафы и пени по таким налогам и другим обязательным платежам в бюджет не применяются.
По невнесенным в срок до 15 сентября 1995 года включительно объявленным неуплаченным налогам и другим обязательным платежам в бюджет начисляются пени с момента допущения нарушения в соответствии с налоговым законодательством.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 октября 1996 г. N 1213 P961213_ )
3. По задолженности налогоплательщиков, имеющейся до 1 июля 1995 года и не погашенной до 9 августа 1995 года, применяются пени в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 24 апреля 1995 года N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
4. Освободить от уплаты штрафов и пени, начисленных за нарушение налогового законодательства, предприятия, переданные в управление иностранным компаниям, по нарушениям, допущенным до их передачи этим компаниям.
5. Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить исполнение указанного постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Салық заңдарын бұзғаны үшiн қарастырылған санкциялардың (айыппұлдар мен өсiмдер) күшiн жою туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 10 тамыз N 1109
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 шiлдедегi N 2367 U952367_ Заң күшi бар Жарлығына толықтырулар енгiзу, туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 8 тамыздағы N 2405 U952405_ Заң күшi бар Жарлығы қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1993 жылдың 1 қаңтарынан 1995 жылдың 1 шiлдесiне дейiнгi кезең iшiнде төленбей қалған өздерiнiң салықтары мен басқа да бюджетке мiндеттi төлемдерi туралы 1995 жылдың 15 қыркүйегiн қоса есептеген күнге дейiн хабарлаған және оларды 1995 жылдың 15 қыркүйегiне дейiн толық мөлшерiнде төлеген заңды және жеке тұлғаларға мұндай салықтар мен басқа да мiндеттi төлемдер бойынша айыппұлдар мен өсiмдер қолданылмайды.
1995 жылдың 15 қыркүйегiн қоса есептеген мерзiмге дейiн енгiзiлмеген жарияланған салықтар және басқа да бюджетке мiндеттi төлемдер бойынша салық заңдарын бұзушылыққа жол берiлген мезеттен бастап өсiмдер салық заңдарына сәйкес есептеледi.
(2-тармақ)
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылды - ҚР Үкіметінiң 1996.10.02.
N 1213 қаулысымен. P961213_
3. Салық төлеушiлердiң 1995 жылдың I шiлдесiне дейiнгi және 1995 жылдың 9 тамызына дейiн өтелмеген берешектерi бойынша "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес өсiмдер қолданылады.
4. Шетел компанияларының басқаруына берiлген компаниялар олардың осы компанияларға берiлгенге дейiн салық заңдарын бұзғаны үшiн есептелген айыппұлдар мен өсiмдерден босатылсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы аталған қаулының орындалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi