О мерах по сохранению популяции редких и находящихся под угрозой исчезновения хищных ловчих птиц
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1150. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 2000 года N 969 ~P000969
В целях избежания подрыва популяции редких и находящихся под угрозой исчезновения наиболее ценных хищных ловчих птиц, занесенных в Красную Книгу республики, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан:
1. Запретить выдачу разрешений на отлов, ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы Кречета, Балобана, Шахина, Сапсана, Дербника, Степного орла, Беркута до определения численности их в республике.
2. Принять меры по обеспечению учета численности наиболее ценных хищных ловчих птиц, занесенных в Красную Книгу Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Сирек кездесетiн және жойылып кету қаупi бар қыран құстардың тұқымын сақтап қалу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 21 тамыз N 1150. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.06.28. N 969 қаулысымен. ~P000969
Республиканың Қызыл Кiтабына енгiзiлген, сирек кездесетiн және жойылып кету қаупi бар неғұрлым бағалы қыран құстардың тұқымын сақтап қалуға нұқсан келуiне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi:
1. Сұңқардың, Ителгiнiң, Бидайықтың, Лашынның, Тұрымтайдың, Дала қыранының, Бүркiттiң республикадағы саны анықталғанға дейiн оларды аулауға рұқсат беруге, Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге тыйым салсын.
2. Қазақстан Республикасының Қызыл Кiтабына енгiзiлген неғұрлым бағалы қыран құстардың санын есепке алуды қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қолдансын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi