О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 октября 1992 г. N 834
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1995 г. N 1412. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 мая 1998 г. N 477 ~P980477.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в Положения, утвержденные постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 октября 1992 г. N 834 P920834_ "Об утверждении Положения о Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования и Положения о Комитете по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 38, ст. 577), следующие изменения и дополнения:
1. В Положение о Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования:
абзац пятый пункта 1 после слов "получившие общественное признание" дополнить словами "и прошедшие апробацию в течение не менее трех лет";
пункт 4 после слов "принимается открытым голосованием" дополнить словами "простым большинством голосов";
пункт 4 дополнить абзацами следующего содержания:
"Отбор кандидатов в коллектив соискателей проводится с учетом оценки их личного вклада тайным голосованием на заседании коллегиального органа предприятия, учебного заведения или организации, где выполнена выдвигаемая работа. Одна и та же кандидатура не может представляться на Государственную премию по двум и более работам.
Не допускается включение в коллектив соискателей лиц только по должностному признаку.
При наличии новых крупных достижений лауреата Государственной премии Республики Казахстан эта премия может быть присуждена ему повторно не раньше чем через пять лет после предыдущего присуждения указанной премии";
в абзаце первом пункта 5 исключить слова "это ограничение не распространяется на коллективы авторов опубликованных научных работ, учебников и учебных пособий, выдвигаемых на соискание Государственной премии";
абзацы второй и третий пункта 5 исключить;
в абзаце первом пункта 6 слова "до 1 июня года" заменить словами "до 1 февраля года";
в пункте 8 слова "до 15 ноября года" заменить словами "до 15 сентября года";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Лицам, удостоенным Государственных премий Республики Казахстан, присваивается звание "Лауреат Государственной премии Республики Казахстан", вручаются диплом, почетный знак и удостоверение".

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 7 қазандағы N 834 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 31 қазан N 1412. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.05.25. N 477 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы туралы Ереже мен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 7 қазандағы N 834 қаулысымен бекiтiлген /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 38, 577-бап/ Ережелерге мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы мемлекеттiк сыйлығы туралы Ережеге:
1-тармақтың бiрiншi абзацында "қоғамда танылған" сөздерiнен кейiн "және кемiнде үш жыл бойы байқаудан өткен" сөздерiмен толықтырылсын;
4-тармақ "ашық дауыспен қабылданады" сөздерiнен кейiн "жай көпшiлiк дауыспен" сөздерiмен толықтырылсын;
4-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Үмiткерлер ұжымына кандидаттарды iрiктеу-ұсынылған жұмыс орындалған кәсiпорын, оқу орны немесе ұйымның алқалық органының мәжiлiсiнде олардың қосқан үлесiне берiлген баға ескерiлiп, жасырын дауысқа салу арқылы жүргiзiледi. Мемлекеттiк сыйлыққа екi немесе одан да көп жұмыс бойынша кандидатура ұсынылмайды.
Үмiткерлер ұжымына адамдарды тек лауазымына қарай қосуға жол берiлмейдi.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының иесi жаңа iрi жетiстiктерге қол жеткiзген жағдайда сыйлық оған бұл аталған сыйлық берiлгеннен кейiн кемiнде бес жыл өткен соң ғана тапсырылуы мүмкiн";
5-тармақтың бiрiншi абзацында "Мемлекеттiк сыйлықты иеленуге ұсынылған, жарияланған ғылыми жұмыстар, оқулықтар және оқу құралдары авторларының ұжымдарына бұл шектеу қолданылмайды" сөздерi алынып тасталсын;
5-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары алынып тасталсын;
6-тармақтың бiрiншi абзацындағы "жылдың 1 маусымына дейiн" сөздерi "жылдың 1 ақпанына дейiн" сөздерiмен ауыстырылсын;
8-тармақта "жылдың 15 қарашасына дейiн" сөздерi "жылдың 15 қыркүйегiне дейiн" сөздерiмен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтарына ие болған адамдарға "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлығының иесi" атағы берiлiп, диплом, құрмет белгiсi және куәлiк тапсырылсын",

2. В Положение о Комитете по Государственным премиям Республики
Казахстан в области науки, техники и образования при Правительстве
Республики Казахстан:
признать утратившими силу пункты 2 и 5;
в пункте 4:
в абзаце втором слова "образовать секции" заменить словами
"образовывать секции";
в абзаце шестом исключить слова "и творческим вкладам
соискателей";
абзацы третий и четвертый пункта 6 изложить в следующей
редакции:
"Заседания Комитета и его президиума считаются правомочными
при наличии не менее 2/3 их списочного состава.
В списочный состав Комитета не включаются члены, находящиеся в загранкомандировках, а также те, состояние здоровья которых или другие исключительные обстоятельства делают невозможным участие их в заседании и голосовании.
Решения о присуждении Государственных премий принимаются Комитетом тайным голосованием, по работам с грифом "секретно" - президиумом Комитета тайным голосованием.
В бюллетень для тайного голосования включаются все отобранные работы и проводится голосование. Для присуждения Государственной премии работа должна набрать не менее 3/4 голосов от числа присутствующих на заседании. Повторное голосование не допускается".
В пункте 7 слова "последние не принимают участия в их рассмотрении" заменить словами "последние не принимают участия в работе Комитета".
Премьер-министр
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы ғылым, техника және бiлiм саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет туралы Ережеге:
2 және 5-тармақтардың күшi жойылған деп танылсын;
4-тармақта:
екiншi абзацта "секциялар құрылсын" сөздерi "секциялар құру" сөздерiмен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта "және үмiткерлердiң шығармашылық үлестерiне" сөздерi алынып тасталсын;
6-тармақтың үшiншi және төртiншi абзацтары мынадай редакцияда баяндалсын:
"Олардың тiзiмдiк құрамының кемiнде 2/3-i қатысса, комитеттiң және оның төралқасының мәжiлiстерi құқықты болып саналады.
Шетелдiк iссапарда жүрген, сондай-ақ денсаулығының жай-күйiне және басқа айрықша жағдайлар олардың мәжiлiске қатысуына және дауыс беруiне мүмкiндiк бермейтiн мүшелерi комитеттiң тiзiмдiк құрамына енгiзiлмейдi.
Мемлекеттiк сыйлықтарды беру туралы шешiмдi Комитет жасырын
дауыспен, "құпия" белгiлi жұмыстар бойынша - Комитет төралқасы
жасырын дауыспен қабылдайды.
Жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньге барлық iрiктелген
жұмыстар қосылып, дауысқа салу жүргiзiледi. Мемлекеттiк сыйлық
берiлмек жұмыс мәжiлiске қатысқандардың дауыс санының кемiнде
3/4 жинауы тиiс. Қайта дауысқа салуға жол берiлмейдi.
7-тармақта "оларды қарауға соңғылары қатыспайды" сөздерi
"соңғылары Комитеттiң жұмысына қатыспайды" сөздерiмен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi