О создании Республиканской рабочей комиссии по координации национальной экономической статистики Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1995 г. N 1413. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 июля 1997 г. N 1184. ~P971184
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Для координации работы министерств, государственных комитетов, иных центральных исполнительных органов по формированию макроэкономических показателей и сводных балансов создать постоянно действующую Республиканскую рабочую комиссию по координации национальной экономической статистики Республики Казахстан (далее - Рабочая комиссия).
2. Утвердить состав Рабочей комиссии согласно приложению.
3. Возложить на Рабочую комиссию ответственность за:
обеспечение формирования единых официальных статистических данных для Казахстана;
обеспечение соответствия формирования статистики платежного баланса, международной торговли, национального дохода, денежной и банковской статистики и статистики государственных финансов международным методологиям;
обеспечение взаимосогласованности (гармонизации) данных различных систем статистики;
оперативное решение спорных вопросов в случае разногласий между различными ведомствами, занимающимися формированием сводных статистических данных.
4. Возложить обязанности постоянного председателя Рабочей комиссии на Ертлесову Ж.Д. - руководителя Центра экономических реформ при Правительстве Республики Казахстан.
Предоставить председателю Рабочей комиссии:
полномочия создавать временные подкомиссии для решения конкретных вопросов формирования статистики;
право определения повестки дня и созыва Рабочей комиссии.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1995 г. N 1413
СОСТАВ РАБОЧЕЙ КОМИССИИ ПО
КООРДИНАЦИИ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ НАЦИОНАЛЬНОЙ
СТАТИСТИКИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Ертлесова Ж.Д.    - руководитель Центра экономических реформ
при Правительстве Республики Казахстан,
председатель комиссии
Шокаманов Ю.К.    - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по статистике
и анализу, заместитель председателя
комиссии
Шайкакова Г.Ж.    - заведующая сектором Центра экономических
реформ при Правительстве Республики
Казахстан, секретарь комиссии
Члены комиссии:
Айманбетова Г.З.  - начальник Управления экономической
статистики Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Айманов А.К.      - первый заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по сотрудничеству
со странами СНГ
Аманжолов С.А.    - директор Департамента анализа и статистики
Национального Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Гамарник Г.Н.     - заведующий Отделом экономической политики
Аппарата Правительства Республики Казахстан
Дауранов Ш.А.     - начальник Главного управления экономической
стратегии и прогнозов развития Министерства
экономики Республики Казахстан
Дюгай Н.Н.        - начальник Управления платежного баланса
и движения капитала долга Национального
Банка Республики Казахстан (по согласованию)
Зейнельгабдин А.Б.- начальник Главного бюджетного управления
Министерства финансов Республики Казахстан
Каирова Д.К.      - начальник Управления системы национального
счетоводства Государственного комитета
Республики Казахстан по статистике и
анализу
Котенко Н.Л.      - заместитель заведующего Отделом финансов,
труда и денежного обращения Аппарата
Правительства Республики Казахстан
Куватов Р.К.      - заместитель Председателя Таможенного
комитета Республики Казахстан
Майданова Т.Г.    - начальник Управления платежного баланса
Государственного комитета Республики
Казахстан по статистике и анализу
Ракишев С.Б.      - заведующий сектором Отдела экономической
политики Аппарата Правительства Республики
Казахстан

Қазақстан Республикасының Ұлттық экономикалық статистикасын үйлестiру жөнiндегi республикалық жұмыс комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 31 қазан N 1413. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.07.29. N 1184 қаулысымен. ~P971184
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, макроэкономикалық көрсеткiштер мен жиынтық баланстарды қалыптастыру жөнiндегi өзге де орталық атқарушы органдардың жұмысын үйлестiру үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық экономикалық статистикасын үйлестiру жөнiндегi тұрақты жұмыс iстейтiн республикалық жұмыс комиссиясы (бұдан былай - Жұмыс комиссиясы) құрылсын.
2. Жұмыс комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Жұмыс комиссиясына мынадай жауапкершiлiк жүктелсiн:
Қазақстан үшiн бiрыңғай ресми статистикалық мәлiметтердiң қалыптастырылуын қамтамасыз ету;
төлем балансы статистикасының, халықаралық сауда ұлттық табыс, ақша мен банк статистикасының және мемлекеттiк қаржы статистикасының қалыптасуы халықаралық әдiснамаға сәйкес келуiн қамтамасыз ету;
статистикалық әртүрлi жүйелерi мәлiметтерiнiң өзара үндесуiн (үйлесуiн) қамтамасыз ету;
жиынтық статистикалық мәлiметтердi қалыптастырумен айналысушы түрлi ведомстволар арасында келiспеушiлiк болған жағдайда даулы мәселелердi жедел шешу.
4. Жұмыс комиссиясына тұрақты төрағалық ету мiндетi Қазақстан
Республикасының Үкiметi жанындағы Экономикалық реформалар
орталығының жетекшiсi Ж.Д. Ертiлесоваға жүктелсiн.
Жұмыс комиссиясының төрағасына:
статистиканы қалыптастырудың нақты мәселелерiн шешу үшiн
уақытша қосалқы комиссиялар құру өкiлеттiгi;
жұмыс комиссиясының күн тәртiбiн және оның шақырылымын
айқындау құқы берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 31 қазандағы
N 1413 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономикалық
статистикасын үйлестiру жөнiндегi жұмыс
комиссиясының құрамы
Ертiлесова Ж.Д.        - Қазақстан Республикасының
Үкiметiнiң жанындағы
Экономикалық реформалар
орталығының жетекшiсi, комиссия
төрағасы
Шоқаманов Ю.К.         - Қазақстан Республикасының
статистикалық және талдау жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi төрағасының
орынбасары, комиссия төрағасының
орынбасары
Шайқақова Г.Ж.         - Қазақстан Республикасының Үкiметi
жанындағы Экономикалық реформалар
орталығының сектор меңгерушiсi,
комиссия хатшысы
Комиссия мүшелерi:
Айманбетова Г.З.       - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi экономикалық статистика
басқармасының бастығы (келiсiмi
бойынша)
Айманов А.К.           - Қазақстан Республикасының ТМД
елдерiмен ынтымақтастық жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Аманжолов С.А.         - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi талдау және статистика
департаментiнiң директоры
(келiсiмi бойынша)
Гамарник Г.Н.          - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Экономикалық саясат
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Дауранов Ш.А.          - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi экономикалық стратегия
және даму болжау бас басқармасының
бастығы
Дюгай Н.Н.             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi төлем балансы мен борыш
капиталының қозғалысы басқармасының
бастығы (келiсiмi бойынша)
Зейнелғабдин А.Б.      - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi бас бюджет
басқармасының бастығы
Қайырова Д.К.          - Қазақстан Республикасының
Статистика және талдау жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi ұлттық
есепшiлiк жүйесi басқармасының
бастығы
Котенко Н.Л.           - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппаратының Қаржы, еңбек және
ақша айналысы бөлiмi меңгерушiсiнiң
орынбасары
Қуатов Р.Қ.            - Қазақстан Республикасының Кеден
комитетi төрағасының орынбасары
Майданова Т.Ғ.         - Қазақстан Республикасының
Статистика және талдау жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi төлем балансы
басқармасының бастығы
Рақышев С.Б.           - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Экономикалық саясат
бөлiмiнiң сектор меңгерушiсi