Об управлении автомобильными дорогами общего пользования Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 1995 г. N 1598. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1321
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 1995 г. N 1598 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года  N 1321 .
В соответствии с Программой действий Правительства по углублению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях развития конкуренции и ускорения процесса приватизации и в связи с необходимостью приведения нормативных актов Правительства Республики Казахстан в соответствие с Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что автомобильные дороги общего пользования и сооружения на них являются государственной собственностью Республики Казахстан и предназначены для обеспечения потребностей экономики и населения в транспортных связях, а также выполнения оборонных и мобилизационных мероприятий.
2. Определить, что Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственное регулирование вопросов дорожного хозяйства во взаимодействии с местными представительными и исполнительными органами.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать у Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары" права владения, пользования и управления государственными пакетами акций и государственным имуществом акционерных обществ, входящих в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары";
передать на реализацию государственные пакеты акций акционерных обществ, входивших в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары", в соответствии с действующим законодательством.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством финансов Республики Казахстан решить вопрос управления государственным имуществом государственных и совместных предприятий, входивших в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары", включая производственное объединение "Казселезащита" и Управление жилыми и служебными зданиями в г.Алматы.
5. Поручить Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в двухмесячный срок создать казенные предприятия автомобильных дорог на базе государственного имущества акционерных обществ, входивших в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары", согласно приложению, с финансированием эксплуатационных и иных затрат этих предприятий за счет средств Дорожного фонда.

Қазақстан Республикасының ортақ пайдаланудағы автомобиль жолдарын басқару туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 27 қараша N 1598. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1321 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы  N 1321  Қаулысымен.
Үкiметтiң реформа тереңдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi iс-қимылдары Бағдарламасына сәйкес, бәсекелестiктi дамыту мен жекешелендiру процестерiн жеделдету мақсатында және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк актiлерiн Қазақстан Республикасының азаматтық Кодексiне (жалпы бөлiм) сәйкес келтiру қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ортақ пайдаланудағы автомобиль жолдары мен ондағы ғимараттары Қазақстан Республикасының мемлекеттiк меншiгi болып табылады және экономика мен халықтың көлiк байланыстарына қажетiн, сондай-ақ қорғаныс және жұмылдыру шараларын қамтамасыз етуге арналады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жол шаруашылығы мәселелерiн мемлекеттiк реттеудi жергiлiктi өкiлдiк және атқарушы органдармен өзара iс-қимыл жасап жүзеге асыратын орталық атқарушы орган болып табылады деп айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясынан оның құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акция пакеттерi мен мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын қайтып алсын;
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiрген акционерлiк компаниясының құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акция пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатуға берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiрген мемлекеттiк және бiрлескен кәсiпорындардың, оның iшiнде "Қазселденқорғау" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң және Алматы қаласының тұрғын үй және қызметүйлерi басқармасының мемлекеттiк мүлкiн басқару мәселелерiн шешсiн.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп екi ай мерзiм iшiнде "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк мүлкi негiзiнде қосымшаға сәйкес, жол қоры қаржысы есебiнен кәсiпорындардың пайдалану және басқа шығындарын қаржыландырып, автомобиль жолдарының қазыналық кәсiпорындарын құру тапсырылсын.

6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и акционерной компанией "Казахстан жолдары" разместить указанные в приложении к настоящему постановлению казенные предприятия в зданиях, занимаемых акционерными обществами, входившими в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары".
7. Казенным предприятиям автомобильных дорог принять на баланс автомобильные дороги общего пользования и сооружения на них по состоянию на 1 апреля 1996 года от акционерных обществ, входивших в состав Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары".
8. Установить, что финансирование автомобильных дорог общего пользования осуществляется в соответствии с действующим законодательством.
9. Министерству юстиции совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в двухмесячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения по приведению ранее принятых решений Правительства в соответствие с настоящим постановлением.
10. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1993 г. N 675 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 32, ст. 367);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 сентября 1993 г. N 934 "О Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Казахстан жолдары".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 ноября 1995 г. N 1598
П Е Р Е Ч Е Н Ь
создаваемых казенных предприятий
автомобильных дорог Департамента
автомобильных дорог при Министерстве
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Наименование предприятий              ! Место дислокации
--------------------------------------------------------------------
Алматинское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Алматыавтодор)                                       г. Алматы
Акмолинское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Акмолаавтодор)                                       г. Акмола
Актюбинское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Актобеавтодор)                                       г. Актюбинск
Атырауское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Атырауавтодор)                                       г. Атырау
Восточно-Казахстанское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Востокавтодор)                                  г. Усть-Каменогорск
Жамбылское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Жамбылавтодор)                                      г. Жамбыл
Жезказганское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Жезказганавтодор)                                  г. Жезказган
Уральское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Оралавтодор)                                        г. Уральск
Карагандинское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Карагандаавтодор)                                   г. Караганда
Кзылординское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Кзылордаавтодор)                                     г. Кзылорда
Кокшетауское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Кокшетауавтодор)                                    г. Кокшетау
Кустанайское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Кустанайавтодор)                                    г. Кустанай
Мангистауское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Актауавтодор)                                       г. Актау
Павлодарское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Павлодаравтодор)                                    г. Павлодар
Петропавловское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Петропавлавтодор)                                г. Петропавловск
Семипалатинское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Семейавтодор)                                    г. Семипалатинск
Талдыкорганское казенное предприятие
автомобильных дорог
(Талдыкорганавтодор)                              г. Талдыкорган
Тургайское казенное предприятие
автомобильных дорог
(Тургайавтодор)                                   г. Аркалык
Шымкентское казенное
предприятие автомобильных дорог
(Шымкентавтодор)                                  г. Шымкент
Казенное предприятие
Инжинирингавтодор                                 г. Алматы

6. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясымен бiрлесiп "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдар орналасқан үй-жайларға осы қаулыға қосымшада көрсетiлген қазыналық кәсiпорындарды орналастырсын.
7. Автомобиль жолдарының қазыналық кәсiпорындары "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiрген акционерлiк қоғамдардың 1995 жылдың 1 сәуiрiне дейiнгi жағдайы бойынша ортақ пайдаланудағы автомобиль жолдары мен ондағы ғимараттарды балансқа қабылдасын.
8. Ортақ пайдаланудағы автомобиль жолдарын қаржыландыру қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
9. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп екi ай мерзiм iшiнде Үкiметтiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзсiн.
10. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын орындау туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 тамыздағы N 675 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 32, 367-бап);
"Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 22 қыркүйектегi N 934 қаулысы.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1995 жылғы 27 қарашадағы
N 1598 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi жанындағы Автомобиль жолдары департаментiнiң
құрылатын қазыналық кәсiпорындарының
Т I З Б Е С I
________________________________________________________________
N     Кәсiпорынның     атауы              |   Орналасқан жерi
___________________________________________|____________________
Алматы автомобиль жолдары қазыналық     Алматы қаласы
кәсiпорны (Алматыавтожолы)
Ақмола автомобиль жолдары қазыналық     Ақмола қаласы
кәсiпорны (Ақмолаавтожолы)
Ақтөбе автомобиль жолдары қазыналық     Ақтөбе қаласы
кәсiпорны (Ақтөбеавтожолы)
Атырау автомобиль жолдары қазыналық     Атырау қаласы
кәсiпорны (Атырауавтожолы)
Шығыс Қазақстан автомобиль жолдары      Өскемен қаласы
қазыналық кәсiпорны (Шығысавтожолы)
Жамбыл автомобиль жолдары қазыналық     Жамбыл қаласы
кәсiпорны (Жамбылавтожолы)
Жезқазған автомобиль жолдары қазыналық  Жезқазған қаласы
кәсiпорны (Жезқазғанавтожолы)
Орал автомобиль жолдары қазыналық       Орал қаласы
кәсiпорны (Оралавтожолы)
Қарағанды автомобиль жолдары қазыналық  Қарағанды қаласы
кәсiпорны (Қарағандыавтожолы)
Қызылорда автомобиль жолдары қазыналық  Қызылорда қаласы
кәсiпорны (Қызылордаавтожолы)
Көкшетау автомобиль жолдары қазыналық   Көкшетау қаласы
кәсiпорны (Көкшетауавтожолы)
Қостанай автомобиль жолдары қазыналық   Қостанай қаласы
кәсiпорны (Қостанайавтожолы)
Маңғыстау автомобиль жолдары қазыналық  Ақтау қаласы
кәсiпорны (Ақтауавтожолы)
Павлодар автомобиль жолдары қазыналық   Павлодар қаласы
кәсiпорны (Павлодаравтожолы)
Петропавл автомобиль жолдары қазыналық  Петропавл қаласы
кәсiпорны (Петропавлавтожолы)
Семей автомобиль жолдары қазыналық      Семей қаласы
кәсiпорны (Семейавтожолы)
Талдықорған автомобиль жолдары          Талдықорған қаласы
қазыналық кәсiпорны
(Талдықорғанавтожолы)
Торғай автомобиль жолдары қазыналық     Арқалық қаласы
кәсiпорны (Торғайавтожолы)
Шымкент автомобиль жолдары қазыналық    Шымкент қаласы
кәсiпорны (Шымкентавтожолы)
Инжинирингавтожолы қазыналық кәсiпорны  Алматы қаласы