Вопросы реорганизации национальной, государственных холдинговых и акционерных компаний
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1995 г. N 1725
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях развития конкуренции и ускорения процесса приватизации и в связи с необходимостью приведения нормативных актов Кабинета Министров Республики Казахстан в соответствие с Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Прекратить права национальной, государственных холдинговых и акционерных компаний на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ, а также государственным имуществом, переданным им на основании постановлений Кабинета Министров Республики Казахстан, согласно приложению 1.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации в соответствии с действующим законодательством государственные пакеты акций акционерных обществ, кроме акций, переданных во внешнее управление, права на владение которыми соответствующими компаниями прекращены;
определить совместно с Министерством финансов Республики Казахстан правопреемников по долгам и обязательствам данных компаний.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1995 г. N 1725
Перечень
национальной,
государственных холдинговых
и акционерных компаний у которых
прекращаются права на владение, пользование
и управление государственными пакетами акций
акционерных обществ и государственным имуществом
Национальная акционерная компания "Казахстан тусти металдары"
Государственная холдинговая компания "Казахмыс"
Государственная холдинговая компания "Алтай-ТМ"
Государственная акционерная холдинговая компания "Аксункар"
Государственная холдинговая компания "УКТМК-холдинг"
Государственная холдинговая компания "Куат"
Государственная холдинговая компания "Казсталь-холдинг"
Государственная холдинговая компания "Металлургремонт-холдинг"
Государственная холдинговая компания "Мунайгазкурылыс"
Государственная холдинговая компания "Казэнергостроймонтаж"
Государственная акционерная компания "Зергер"
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1995 г. N 1725
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

Ұлттық, мемлекеттiк холдингтiк және акционерлiк компанияларды қайта ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 14 желтоқсан N 1725
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Реформаларды тереңдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасына сәйкес, жекешелендiру процесiндегi бәсекелестiк пен оны жеделдетудi дамыту мақсатында және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң нормативтiк актiлерiн Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) сәйкес келтiру қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Ұлттық, мемлекеттiк холдингтiк және акционерлiк компанияларының акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулылары негiзiнде берiлген 1 қосымшаға сәйкес мемлекеттiк мүлiктi иеленуге, пайдалануға және басқаруға берiлген құқығы тоқтатылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сату үшiн, сырттай басқаруға тиiстi компаниялардың басқаруына берiлген, құқықтары тоқтатылған акциялардан басқасы Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берiлсiн;
осы компаниялардың борыштары мен мiндеттемелерi бойынша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, құқықтық
мұрагерлерiн айқындасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң 2
қосымшаға сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы
14 желтоқсандағы
N 1725 қаулысына
1 қосымша
Акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi
мен мемлекеттiк мүлiктерiн иеленуге, пайдалануға және
басқаруға берiлген құқығы тоқтатылатын ұлттық, мемлекеттiк
холдингтiк және акционерлiк компанияларының
Т I З Б Е С I
"Қазақстан түстi металдары" ұлттық акционерлiк компаниясы
"Қазақмыс" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Алтай-ТМ" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Ақсұңқар" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"ӨТМК-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Қазболат-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Металлургжөндеу-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Мұнайгазқұрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Казэнергостроймонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Зергер" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 14 желтоқсандағы N 1725 қаулысына 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң
Т I З Б Е С I

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1993 г. N 736 "О создании Государственной акционерной компании "Зергер" в местной промышленности" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 33, ст. 384).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1993 г. N 749 "О создании Государственной холдинговой компании "Куат" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 34, ст. 392).
3. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 786 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Мунайгазкурылыс".
4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 791 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Куат".
5. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 793 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Металлургремонт-холдинг".
6. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 794 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Казсталь-холдинг".
7. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 795 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Алтай-ТМ".
8. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 796 " О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Казахмыс".
9. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 814 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "Казэнергостроймонтаж".
10. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 817 " О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Зергер".
11. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 839 "О создании Государственной холдинговой компании "Мунайгазкурылыс" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 414).
12. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 сентября 1993 г. N 858 "О Национальной акционерной компании "Казахстан тусти металдары" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 37, ст. 428).
13. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 сентября 1993 г. N 863 "О Государственной холдинговой компании "Казэнергостроймонтаж" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 37, ст. 431).
14. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 903 "О Государственной холдинговой компании "Казсталь-холдинг" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 39, ст. 449).

1. "Жергiлiктi өнеркәсiпте "Зергер" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 26 тамыздағы N 736 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 33, 384-құжат).
2. "Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 31 тамыздағы N 749 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 34, 392-құжат).
3. "Мұнайгазқұрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 786 қаулысы.
4. "Қуат" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 791 қаулысы.
5. "Металлургремонт-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 793 қаулысы.
6. "Казсталь-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 794 қаулысы.
7. "Алтай-ТМ" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 795 қаулысы.
8. "Қазақмыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 796 қаулысы.
9. "Казэнергостроймонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 814 қаулысы.
10. "Зергер" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 817 қаулысы.
11. "Мұнайгазқұрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 8 қыркүйектегi N 839 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 36, 414-құжат).
12. "Қазақстан түстi металдары" ұлттық акционерлiк компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 қыркүйектегi N 858 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 37, 428-құжат).
13. "Казэнергостроймонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 10 қыркүйектегi N 863 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 37, 431-құжат).
14. "Қазболат-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 903 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 39, 449-құжат).

15. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 904 "О Государственной холдинговой компании "Алтай-ТМ" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 39, ст. 450).
16. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 906 "О Государственной холдинговой компании "УКТМК-холдинг" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 39, ст. 452).
17. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 907 "О Государственной холдинговой компании "Казахмыс" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 39, ст. 453).
18. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 908 "О Государственной холдинговой компании "Металлургремонтхолдинг" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 39, ст. 454).
19. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 октября 1993 г. N 1051 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной холдинговой компании "УКТМК-холдинг".
20. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 ноября 1993 г. N 1101 "О президенте и Наблюдательном совете Национальной акционерной компании "Казахстан тусти металдары".
21. Абзацы четвертый, седьмой, двенадцатый, четырнадцатый и шестнадцатый пункта 1 и абзацы второй, четвертый, седьмой-тринадцатый и пятнадцатый пункта 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1994 г. N 382 "Об изменениях в составах наблюдательных советов национальных акционерных, государственных холдинговых и акционерных компаний".

15. "Алтай-ТМ" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 904 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 39, 450-құжат).
16. "ӨТМК-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 906 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 39, 452-құжат).
17. "Қазақмыс" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 907 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 39, 453-құжат).
18. "Металлургжөндеу-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 908 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 39, 454-құжат).
19. " ӨТМК-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 22 қыркүйектегi N 1051 қаулысы.
20. "Қазақстан Түстi металдары" ұлттық акционерлiк компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 қарашадағы N 1101 қаулысы.
21. "Ұлттық акционерлiк, мемлекеттiк холдингтiк және акционерлiк компаниялары Байқаушы кеңестерiнiң құрамындағы өзгертулер туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 13 сәуiрдегi N 382 қаулысының 1-тармағындағы төртiншi, жетiншi, он екiншi, он төртiншi және он алтыншы абзацтарды және 2-тармағындағы екiншi, төртiншi, жетiншi, он үшiншi және он бесiншi абзацтары.