О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 "О республиканском бюджете на 1996 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 1996 г. N 53
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к исполнению республиканский бюджет Республики Казахстан на 1996 год: по доходам в сумме 149646054 тыс. тенге, по расходам - 193597186 тыс. тенге, с предельным размером дефицита - 43951132 тыс.тенге, по действующей бюджетной классификации согласно приложению 1.
2. Поручить Министерству финансов Республики Казахстан по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан утвердить до 20 января 1996 года новую бюджетную классификацию доходов и расходов бюджета Республики Казахстан и довести ее до акимов областей и города Алматы, министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов.
Министерствам, государственным комитетам и иным центральным и местным исполнительным органам представить Министерству финансов Республики Казахстан к 1 марта 1996 года сметы расходов по новой бюджетной классификации в разрезе подведомственных организаций по утвержденной форме.
Министерству финансов Республики Казахстан внести до 1 апреля 1996 года изменения в формы бухгалтерского учета и отчетности в соответствии с новой бюджетной классификацией и довести их до министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов, местных финансовых органов. В течение 1996 года осуществить поэтапный переход на исполнение бюджета по новой бюджетной классификации.
Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан разработать программные средства по учету исполнения бюджета в соответствии с новой бюджетной классификацией.
Министерству финансов Республики Казахстан изыскать в ходе реализации бюджета необходимые ассигнования на оплату разработки нового программного продукта.
3. Сохранить централизованный порядок расчетов по подоходному налогу с юридических лиц по Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан ауе жолы", Национальной акционерной компании "Казахтелеком", Управлениям железных дорог, Республиканскому государственному предприятию почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, а также для организаций уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в целях обеспечения запланированных поступлений средств в бюджет от приватизации в месячный срок внести соответствующие изменения в действующие нормативные и инструктивные документы; обеспечить продажу всех без исключения объектов в рамках малой и массовой приватизации только на открытых коммерческих конкурсах и аукционах с широким использованием рекламы приватизируемых объектов в средствах массовой информации.

"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 қаңтар N 53
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының 1996 жылға арналған республикалық бюджетi қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеме бойынша - 1 қосымшаға сәйкес кiрiстерi бойынша 149646054 мың теңге, шығыстары бойынша - 193597186 мың теңге, тапшылықтың шектi мөлшерi 43951132 мың теңге сомасында атқарылуға қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiмен келiсiп 1996 жылдың 20 қаңтарына дейiн Қазақстан Республикасы бюджетiнiң кiрiстерi мен шығыстарының жаңа бюджеттiк жiктемесiн бекiтiп, оны облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiне, министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға жеткiзсiн.
Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдар Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бекiтiлген нысан бойынша ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың әрқайсысын жеке-дара көрсетiп, жаңа бюджеттiк жiктеме бойынша шығындар сметасын 1996 жылдың 1 наурызына дейiн тапсырсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жаңа бюджеттiк жiктемеге сәйкес бухгалтерлiк есеп пен есептеме нысандарына өзгертулер енгiзiлiп, оларды министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға, жергiлiктi қаржы органдарына 1996 жылдың 1 сәуiрiне дейiн жеткiзсiн. Бюджеттi жаңа бюджеттiк жiктеме бойынша атқаруға кезең-кезеңмен көшу 1996 жылдың iшiнде жүзеге асырылсын.
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп жаңа бюджеттiк жiктемеге сәйкес бюджеттiң атқарылуын есепке алу жөнiнде бағдарламалық құралдар жасау ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бюджеттi жүзеге асыру барысында жаңа бағдарламалық өнiмдi жасауға ақы төлеуге қажеттi қаражат iздестiрсiн.
3. "Қазақстан әуе жолы" ұлттық авиакомпаниясы, "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясы, Темiр жол басқармалары, Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанындағы Республикалық мемлекеттiк почта байланысы кәсiпорны бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесiнiң ұйымдары үшiн заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша есеп айырысудың орталықтандырылған тәртiбi сақталсын.
4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жекешелендiруден бюджетке түсетiн жоспарланған түсiмдердi қамтамасыз ету мақсатында қолданылып жүрген нормативтiк және нұсқамалық құжаттарға бiр ай мерзiмде тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн; шағын және жаппай жекешелендiру шеңберiнде ешқандай ерекшелiксiз барлық объектiлердi тек ашық коммерциялық конкурстар мен аукциондарда сатуды жекешелендiрiлетiн объектiлердi бұқаралық ақпарат құралдарында жарнамалауды кеңiнен пайдаланып қамтамасыз етсiн.

5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в целях рационального использования служебных помещений произвести в месячный срок инвентаризацию служебных зданий, переданных в пользование органам государственной, исполнительной, судебной власти, прокуратуры. В зависимости от численности аппарата управления подготовить предложения по передислокации отдельных из них; совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике и по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан:
пересмотреть и привести прейскуранты на аренду государственного имущества в соответствие со сложившимися в регионах рыночными ценами;
до конца февраля 1996 года переоформить по новым прейскурантам все ранее заключенные договоры на аренду государственного имущества.
Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом внести изменение в условие заключения договора в части обязательной регистрации в территориальных комитетах по управлению государственным имуществом договоров субаренды государственного имущества, с учетом перечисления поступления от них доходов в соответствующий местный бюджет.
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать порядок аренды сторонними организациями государственного имущества, переданного в их владение, пользование и управление.
6. Установить, что начиная с 1996 года дивиденды на государственные пакеты акций перечисляются акционерными обществами в доход бюджета по итогам работы за каждый квартал.
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом рекомендовать общим собраниям акционеров внести соответствующие изменения в уставы акционерных обществ.
Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок разработать и утвердить порядок перечисления в доход республиканского бюджета дивидендов на принадлежащие государству пакеты акций.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу предусмотреть в статистической отчетности предоставление данных по начислению дивидендов на государственные пакеты акций.
8. Министерству экономики, Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок подготовить проект постановления Правительства Республики Казахстан по утверждению порядка планирования и финансирования мероприятий по охране недр общегосударственного значения.

5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қызмет үйлерiн ұтымды пайдалану мақсатында мемлекеттiк, атқару, сот, прокуратура органдарына пайдалануға берiлген қызмет үй-жайларын түгендеудi бiр ай мерзiмде жүзеге асырсын. Басқару аппаратының санына қарай олардың кейбiреулерiн көшiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн; Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетпен бiрлесiп және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп;
- мемлекеттiк мүлiктi жалға алу прейскуранттарын қайта қарап, оларды аймақтарда қалыптасқан нарық бағаларымен сәйкестендiрсiн;
- мемлекеттiк мүлiктi жалға алудың бұдан бұрын жасалған барлық шарттарын жаңа прейскуранттар бойынша 1996 жылғы ақпанның аяғына дейiн қайта рәсiмдесiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне мемлекеттiк мүлiктi қосымша жалға алудың шарттарын олардан түсетiн табыстарды тиiстi жергiліктi бюджетке аударуды ескерiп мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi аумақтық комитеттерде мiндеттi түрде тiркеу бөлiгiнде шарт жасау қағидаларына өзгертулер енгiзу тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп олардың иелiгiне, пайдалануына және басқаруына берiлген мемлекеттiк мүлiктi жалдайтын бөгде ұйымдардың жалға алу тәртiбiн бiр ай мерзiмде әзiрлесiн.
6. 1996 жылдан бастап акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiне арналған дивидендтердi әрбiр тоқсанның жұмыс қорытындысы бойынша аударатын болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi акционерлердiң жалпы жиналыстарына акционерлiк қоғамдардың жарғыларына тиiстi өзгертулер енгiзудi ұсынсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп акциялардың мемлекетке тиесiлi пакеттерiне арналған дивидендтердi республикалық бюджеттiң кiрiстерiне аударудың тәртiбiн бiр ай мерзiмде әзiрлеп, бекiтсiн.
7. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi статистикалық есептерде акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне арналған дивидендтердi есептеу жөнiнде мәлiметтер берудi қарастырсын.
8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қазақстан Республикасы Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп жер қойнауын қорғау жөнiндегi жалпы мемлекеттiк маңызы бар шараларды жоспарлау мен қаржыландырудың тәртiбiн бекiту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметi қаулысының жобасын бiр ай мерзiмде әзiрлесiн.

9. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотренные в бюджете средства на реализацию мероприятий по новой жилищной политике в сумме 2414776 тыс.тенге направить на:
долгосрочные кредитные ресурсы и формирование уставного фонда Жилстройбанка - 1455000 тыс.тенге;
дотацию очередникам, стоящим в очереди на получение жилья 10 и более лет, - 100000 тыс.тенге;
строительство объектов коммунального хозяйства - 440000 тыс. тенге;
строительство жилья для социально защищаемых слоев населения - 419776 тыс.тенге.
Министерству строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан, Государственному банку жилищного строительства Республики Казахстан (Жилстройбанку) по согласованию с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по адресному распределению указанных средств.
10. Министерству строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан утвердить перечень проектно-изыскательских работ общереспубликанского значения, финансируемых из республиканского бюджета, в сумме 50000 тыс.тенге.
11. Министерству экономики Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок внести в Правительство Республики Казахстан на утверждение перечни:
инвестиционных проектов, осуществляемых под гарантию Правительства Республики Казахстан;
инвестиционных проектов, софинансируемых из государственного бюджета под гарантию Правительства Республики Казахстан;
инвестиционных проектов, кредитование которых осуществляется за счет бюджетных средств через Эксимбанк Казахстан;
строительных объектов, предусмотренных целевыми республиканскими программами производственного назначения и социальной сферы, финансируемых за счет средств республиканского бюджета на безвозвратной основе.
12. Министерству экономики совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать систему государственных закупок продукции для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета республики, и представить его на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
13. В целях увеличения источников восполнения государственных материальных резервов Комитету по государственным материальным резервам Республики Казахстан принять неотложные меры по принудительному взысканию в пользу республиканского бюджета задолженности хозяйствующих субъектов за полученные из государственного резерва материальные ценности, с начислением пени по ставке рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан за период просрочки платежей.

9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жаңа тұрғын үй саясаты жөнiндегi шараларды жүзеге асыруға бюджетте қарастырылған 2414776 мың теңге сомасындағы қаражатты мыналарға жұмсасын:
- ұзақ мерзiмдi несие ресурстары және Тұрғын-үй-құрылыс банкiнiң жарғылық қорын құрау - 1455000 мың теңге;
- тұрғын үй алу кезегiнде 10 жыл және одан да көп тұрған кезектегi адамдарға көмек қаржы - 100000 мың теңге;
- коммуналдық шаруашылық объектiлерiн салу - 440000 мың теңге;
- халықтың әлеуметтiк жағынан қорғалатын жiктерi үшiн тұрғын үйлер салу - 419776 мың теңге.
Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы банкi (Тұрғынүйқұрылысбанк) Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсiп аталған қаражатты нысаналы бөлу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеп, оларды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
10. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсiп республикалық бюджеттен қаржыландырылатын 50000 мың теңге сомасында жалпы республикалық маңызы бар жобалау-iздестiру жұмыстарының тiзбесiн бекiтсiн.
11. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтуге:
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлдiгiмен жүзеге асырылатын инвестициялық жобалардың;
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлдiгiмен мемлекеттiк бюджетпен бiрiгiп қаржыландырылатын инвестициялық жобалардың;
- Қазақстан Республикасының Эксимбанкi арқылы бюджеттiк қаржы есебiнен несие алатын инвестициялық жобалардың;
- қайтарымсыз негiзде республикалық бюджет қаржысы есебiнен қаржыландырылатын нысаналы республикалық бағдарламаларда қарастырылған өндiрiстiк мақсаттағы және әлеуметтiк саланың құрылыс объектiлерiнiң тiзбелерiн екi апта мерзiмде тапсырсын.
12. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, республиканың мемлекеттiк бюджетi есебiнен ұсталатын ұйымдар үшiн өнiмдi мемлекеттiк сатып алу жүйесiн бiр ай мерзiмде әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын.
13. Мемлекеттiк материалдық резервтердi толықтыру көздерiн көбейту мақсатында Қазақстан Республикасының Материалдық резервтер жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, төлемдердi ұзарту кезеңi үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкi қайта қаржыландыру ставкасы бойынша өсiм есептеп, мемлекеттiк резервтен алынған материалдық құндылықтар үшiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң берешектерiн республикалық бюджеттiң пайдасына ықтиярсыз өндiрiп алу жөнiнде кезек күттiрмес шаралар қолдансын.

14. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан:
внести в Правительство Республики Казахстан в установленном порядке предложения по перечню организации, подлежащих передаче для санации и приватизации в государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан в 1996 году;
в месячный срок внести на утверждение Правительства график приватизации организаций по индивидуальному проекту.
15. Распределить ассигнования, предусмотренные в республиканском бюджете на конверсию в сумме 400000 тыс.тенге, по организациям согласно приложению 2.
16. Акимам областей и города Алматы передать с 1 апреля 1996 года отделениям Фонда обязательного медицинского страхования при Правительстве Республики Казахстан предусмотренные в составе бюджетов ассигнования на страхование неработающего населения республики.
17. Направить ассигнования, предусмотренные в бюджете на введение Национальной спутниковой системы телерадиовещания Республики Казахстан "Интелсат", Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
18. Предусмотреть Министерству транспорта и коммуникации Республики Казахстан ассигнования в сумме 2577080 тыс.тенге на оплату услуг связи по распространению государственного телевидения и радио согласно сетке и фактическому объему вещания, ежеквартально подтверждаемым Республиканской корпорацией "Телевидение и радио Казахстана".
19. Распределить предусмотренную в республиканском бюджете дотацию в сумме 486000 тыс.тенге на издание газет и журналов, имеющих социальную значимость, согласно приложению 3.
20. (Пункт 20 утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 ноября 1996 г. N 1338)
21. Учесть, что в республиканском бюджете на 1996 год предусмотрены ассигнования на выплату пособий целевым назначением для приобретения учебной и методической литературы по специальности профессорско-преподавательскому составу в размере должностного оклада, а также всем студентам дневного отделения государственных вузов в размере месячной стипендии.
22. Министерству экономики, Министерству образования Республики Казахстан, другим министерствам, государственным комитетам и иным центральным и местным исполнительным органам, имеющим в своем подчинении высшие, средние специальные учебные заведения и профессионально-технические училища, пересмотреть на 1996/97 учебный год план приема студентов в государственные высшие учебные заведения с учетом сокращения на 20 процентов, учащихся в средние специальные учебные заведения - на 30 процентов, учащихся в профессионально-технические училища - на 25 процентов, и осуществить перевод их обучения на платную договорную основу; в первом квартале 1996 года завершить оптимизацию сети учебных заведений, рационализацию норм и условий их деятельности.

14. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп:
- сауықтыру және жекешелендiру үшiн 1996 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк медетшi банкiне берiлуi тиiс ұйымдардың тiзбесi бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiне белгiленген тәртiппен ұсыныстар енгiзсiн;
- жеке жоба бойынша ұйымдарды жекешелендiру кестесiн Үкiметтiң бекiтуiне бiр ай мерзiмде енгiзсiн.
15. Республикалық бюджетте қарастырылған конверсиялауға 400000 мың теңге сомасында қаражат N 2 қосымшаға сәйкес ұйымдар бойынша бөлiнсiн.
16. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 1996 жылдың 1 сәуiрiнен бастап республиканың жұмыс iстемейтiн халқын сақтандыруға бюджет құрамында қарастырылған қаражатты Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Мiндеттi медициналық сақтандыру қорының бөлiмшелерiне аударсын.
17. Қазақстан Республикасының "Интелсат" телерадио хабарының Ұлттық спутник жүйесiн енгiзуге бюджетте қарастырылған қаражат Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгiне жiберсiн.
18. "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы тоқсан сайын растайтын хабар таратудың кестесi мен нақты көлемiне сәйкес мемлекеттiк теледидар мен радио тарату жөнiндегi байланыс қызметтерiнiң ақысын төлеуге Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне 2577080 мың теңге мөлшерде қаржы қарастырылсын.
19. Әлеуметтiк маңызы бар газеттер мен журналдарды шығаруға республикалық бюджетте қарастырылған 486000 мың теңге көмек қаржы N 3 қосымшаға сәйкес бөлiнсiн.
20.
ЕСКЕРТУ. 20-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.11.01.
N 1338 қаулысымен.
21. 1996 жылға арналған республикалық бюджетте профессор-оқытушылар құрамының мамандықтары бойынша оқу және әдiстеме әдебиетiн сатып алу үшiн лауазымдық жалақы мөлшерiнде, сондай-ақ мемлекеттiк жоғары оқу орындарының күндiзгi оқу бөлiмдерiнiң барлық студенттерiне айлық стипендия мөлшерiнде арнаулы мақсатты жәрдемақылар төлеуге қаражат қарастырылатыны ескерiлсiн.
22. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi, өздерiнiң қарамағында жоғары, арнаулы орта оқу орындары мен кәсiптiк-техникалық училищелер бар басқа да министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволар 1996-1997 оқу жылына мемлекеттiк жоғары оқу орындарына студенттер қабылдау жоспарын 20 процент, арнаулы орта оқу орындарына оқушылар қабылдау жоспарын 30 процент, кәсiптiк-техникалық училищелерге оқушылар қабылдау 25 процент қысқартуды ескере отырып қабылдау жоспарын қайта қарап, оларды ақылы шартты негiзде оқытуға көшiрудi жүзеге асырсын; 1996 жылдың бiрiншi тоқсанында оқу орындарының жүйесiн оңтайландыруды, олардың жұмыс нормалары мен жағдайларын ұтымды етудi аяқтасын.

23. Передать с 1 января 1996 года из республиканского бюджета на местные бюджеты расходы по содержанию 11 средних специальных учебных заведений системы Министерства образования Республики Казахстан и 10 профессионально-технических училищ системы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложениям 4 и 5.
24. Передать с 1 января 1996 года из ведения Министерства образования Республики Казахстан Актюбинское высшее летное училище в ведении Министерства обороны Республики Казахстан.
25. Министерству образования Республики Казахстан, министерствам, государственным комитетам и иным центральным и местным исполнительным органам, имеющим государственные высшие учебные заведения, предусмотреть выделение средств на содержание Казахской государственной академии управления, Казахского национального технического университета, Казахской государственной архитектурно-строительной академии, Алматинского государственного университета имени Абая, Казахского государственного национального университета имени Аль-Фараби, Казахского государственного юридического института, установив повышающий коэффициент 1,75 к ставкам заработной платы, Национальной Высшей Школе Государственного Управления при Президенте Республики Казахстан - 2.
Предоставить Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан и Национальной библиотеке право устанавливать в пределах выделенного фонда оплаты труда подведомственным научным учреждениям повышающий коэффициент 1,75 к ставкам заработной платы. 02_10_00
Сноска. Абзац второй пункта 25 - с изменениями, внесенными
постановлением Правительства Республики Казахстан
от 2 мая 1996 г. N 537.
26. Учесть, что в республиканском бюджете на 1996 год предусмотрены ассигнования на финансирование науки в сумме 3050000 тыс.тенге.
Министерству науки и новых технологий и Министерству экономики Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами распределить ассигнования на науку согласно тематике, прошедшей конкурсный отбор.
27. Министерству здравоохранения Республики Казахстан осуществить оптимизацию сети организаций, содержащихся за счет бюджета, в соответствии с приложением 6.
28. Принять к исполнению и руководству годовые рабочие программы на 1996 год, согласованные с Международным Банком Реконструкции и Развития, по передаче детских дошкольных учреждений и объектов здравоохранения городов Павлодара, Аксу, Шымкента, Кентау, Ленгера на содержание местных органов исполнительной власти.

23. Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгi жүйесiнiң 12 арнаулы орта оқу орындарын және Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациясы министрлiгi жүйесiнiң 10 кәсiптiк-техникалық училищесiн ұстау жөнiндегi шығындарды 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап N 4 және N 5 қосымшаларға сәйкес республикалық бюджеттен жергiлiктi бюджеттерге аударсын.
24. 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап Ақтөбе жоғары ұшқыштар училищесi Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң қарамағына Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң қарауына берiлсiн.
25. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi, Мемлекеттiк жоғары оқу орындары бар мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволар, Қазақ мемлекеттiк басқару академиясын, Қазақ ұлттық техникалық университетiн, Қазақ мемлекеттiк сәулет-құрылыс академиясын, Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетiн, Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiн, Қазақ мемлекеттiк заң институтын ұстауға қаржы бөлудi көздеп, жалақы ставкаларына 1,75, Мемлекеттiк басқару жөнiндегi ұлттық жоғары мектепке - 2 көтерiңкi коэффициентiн белгiлесiн.
Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ұлттық ғылым академиясына және Ұлттық кiтапханаға бөлiнген еңбекақы қорының шегiнде ведомстволық бағыныстағы ғылыми мекемелерге еңбекақы ставкаларына 1.75 көтерiңкi коэффициент белгiлеу құқығы берiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 25-тармақтың 2-абзацы жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң
1996.05.02. N 537 қаулысымен.
26. 1996 жылға арналған республикалық бюджетте ғылымды қаржыландыруға 3050000 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлесе отырып, ғылымға арналған қаражатты конкурстық iрiктеуден өткен тақырыптарға сәйкес бөлсiн.
27. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бюджет есебiнен ұсталатын ұйымдардың жүйесiн оңтайландыруды 6-қосымшаға сәйкес жүзеге асырсын.
28. Павлодар, Ақсу, Шымкент, Кентау, Ленгiр қалаларының мектеп жасына дейiнгi балалар мекемелерi мен денсаулық сақтау объектiлерiн жергiлiктi атқарушы өкiмет органдарының ұстауына беру жөнiнде 1996 жылға арналған, Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiмен келiсiлген жылдық жұмыс бағдарламалары атқаруға және басшылыққа алынсын.

Учесть, что предусмотрены ассигнования на софинансирование текущего содержания и ремонтно-строительных работ по Проекту социальной защиты, согласно годовым рабочим программам на 1996 год, в бюджете Павлодарской области 14719 тыс.тенге и Южно-Казахстанской области 11909 тыс.тенге. Министерству труда, Министерству образования и Министерству здравоохранения Республики Казахстан оказывать содействие в реализации программ по Проекту социальной защиты.
Акимам областей и г.Алматы установить контроль за целевым использованием бюджетных ассигнований и средств внешнего займа по Проекту социальной защиты.
29. (Секретно).
30. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать конкурсный порядок:
обеспечения сельхозтоваропроизводителей продукцией машиностроения на лизинговой основе;
выделения средств для поддержки и развития малого и среднего бизнеса в сельском хозяйстве.
31. Предусмотреть в республиканском бюджете Казахстанскому центру поддержки и развития предпринимательства ассигнования в сумме 50000 тыс.тенге на ведение мониторинга и создание инфраструктуры малого и среднего бизнеса.
32. В целях усиления ветеринарно-санитарного надзора и обеспечения вертикальной структуры государственной ветеринарной службы и службы защиты растений, выполняющих функции государственного контроля, передать финансирование расходов на содержание их организаций из местных бюджетов в республиканский согласно приложению 7.
33. Предусмотреть финансирование мероприятий по землеустройству в сумме 376740 тыс.тенге, в том числе 173200 тыс.тенге за счет средств от продажи права собственности, права землепользования, включая аренду земельных участков.
Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять финансирование землеустроительных работ за счет средств от продажи права собственности, права землепользования, включая аренду земельных участков, по мере фактического поступления указанных средств в доход республиканского бюджета.
34. Учитывая необходимость мобилизации средств, связанных с экстремальными ситуациями в республике, финансирование операционных расходов на селезащитные мероприятия в сумме 62555 тыс.тенге, мероприятия по спасению людей на водах в сумме 821 тыс.тенге осуществлять через Государственный комитет Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям. Учесть, что мероприятия по спасению людей на водах в областях осуществляются за счет средств местных бюджетов.

1996 жылға арналған жылдық жұмыс бағдарламаларына сәйкес Әлеуметтiк қорғау жобасы бойынша ағымдағы қажеттердi және жөндеу-құрылыс жұмыстарын бiрлесе қаржыландыруға арналып Павлодар облысының бюджетiнде 14719 мың теңге және Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiнде 11909 мың теңге қаражат қарастырылатыны ескерiлсiн, Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Әлеуметтiк қорғау жобасы жөнiндегi бағдарламаларды жүзеге асыруға жәрдем көрсетiп отырсын.
Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi Әлеуметтiк қорғау жобасы бойынша бюджеттiк қаражат пен сыртқы займ қаржыларының мақсатты пайдаланылуына бақылау орнататын болсын.
29. (Құпия)
30. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен өзге де орталық атқарушы органдармен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп:
- ауыл шаруашылығының тауар өндiрушiлерiн лизингiлiк негiзде машина жасау өнеркәсiбiнiң өнiмдерiмен қамтамасыз етудiң;
- ауыл шаруашылығындағы шағын және орташа бизнестi қолдау және дамыту үшiн қаражат бөлудiң конкурстық тәртiбiн бiр ай мерзiмде әзiрлесiн.
31. Республикалық бюджетте Қазақстанның кәсiпкерлiктi қолдау мен дамыту орталығына шағын және орташа бизнестiң мониторингiн жүргiзуге және инфрақұрылымын құруға 50000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
32. Мал дәрiгерлiк-санитарлық қадағалауды күшейту және мемлекеттiк бақылау функцияларын атқаратын мемлекеттiк мал дәрiгерлiк қызмет пен өсiмдiк қорғау қызметiнiң жоғарыдан төмен қарайғы құрылымын қамтамасыз ету мақсатында олардың ұйымдарын ұстауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру жергiлiктi бюджеттерден республикалық бюджетке 7-қосымшаға сәйкес берiлсiн.
33. Жерге орналастыру жөнiндегi шараларды 376740 мың теңге сомасында, соның iшiнде меншiк құқығын, жерлi пайдалану құқығын сатудан, оның iшiнде жер учаскелерiн жалға беруден алынатын қаржы есебiнен 173200 мың теңге сомасында қаржыландыру қарастырылсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жерге орналастыру жұмыстарын меншiк құқығын, жердi пайдалану құқығын сатудан, соның iшiнде жер учаскелерiн жалға беруден алынатын қаржылар есебiнен қаржыландыруды аталған қаржылардың республикалық бюджеттiң кiрiсiне нақты түсуiне қарай жүзеге асырсын.
34. Республикадағы төтенше жағдайларға байланысты қаржыларды жұмылдыру қажеттiгiн ескере отырып, селден қорғау шараларына арналған 62555 мың теңге сомасындағы, адамдарды суда құтқару жөнiндегi шараларға арналған 821 мың теңге сомасындағы операциялық шығыстарды қаржыландыру Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi арқылы жүзеге асырылсын. Облыстарда адамдарды судан құтқару жөнiндегi шаралар жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылатыны ескерiлсiн.

35. Учесть, что в бюджете на 1996 год предусмотрены ассигнования на возмещение разницы в ценах по отоплению и горячему водоснабжению жилого фонда конверсионных, градообразующих и санируемых организаций, а также научных учреждений-агрогородков, передающих ведомственный жилой фонд на баланс местных исполнительных органов в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1995 г. N 975 P950975_ "Об утверждении положения о порядке передачи объектов соцкультбыта, находящихся на балансе предприятий, местным исполнительным органам и дальнейшем их использовании" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 282).
Министерству финансов Республики Казахстан передавать местным бюджетам Алматинской, Западно-Казахстанской и Павлодарской областей ассигнования для финансирования организаций здравоохранения конверсионных предприятий по мере оформления актов приема-передачи.
36. Распределить предусмотренные в республиканском бюджете ассигнования в сумме 135000 тыс.тенге на празднование 150-летия Жамбыла Жабаева согласно приложению 8.
37. Министерству труда, Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан, Государственному Комитету Республики Казахстан по статистике и анализу по согласованию с Министерством экономики и Министерством финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок разработать методику исчисления совокупного дохода семьи для оказания целевой социальной помощи нуждающимся и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
38. Учесть, что в 1996 году в составе расходов областей и г.Алматы предусматриваются ассигнования:
для оказания целевой социальной помощи малообеспеченным семьям;
на возмещение хозяйствующим субъектам расходов, связанных с льготным предоставлением электроэнергии, твердого и жидкого топлива, газа, жилищно-коммунальных услуг отдельным категориям населения, которым указанные льготы предусмотрены действующим законодательством;
в бюджете г.Алматы на 1996 год расходы в сумме 160000 тыс.тенге на сооружение Монумента Независимости Республики Казахстан.
39. (Секретно).
40. (Секретно).
41. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством внутренних дел, Генеральной прокуратурой и Государственным следственным комитетом Республики Казахстан представить на утверждение Правительства Республики Казахстан распределения между этими ведомствами ассигнований, предусмотренных бюджетом на 1996 год, после завершения раздела имущества.

35. "Кәсiпорындардың балансында тұрған әлеуметтiк мәдени-тұрмыстық объектiлердi жергiлiктi атқарушы органдарға берудiң және оларды одан әрi пайдаланудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 14 шiлдедегi N 975 қаулысына p950975_ (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 24, 282-бап) сәйкес 1996 жылға арналған бюджетте конверсияланатын, қала салуға негiз болған және қайта жандандырылатын ұйымдардың, сондай-ақ ведомстволық тұрғын үй қорын жергiлiктi атқарушы органдардың балансына беретiн ғылыми мекемелердiң - агроқалашықтардың тұрғын үй қорын жылумен және ыстық сумен жабдықтау жөнiндегi баға айырмасын өтеуге қаражат қарастырылғаны ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi конверсияланатын кәсiпорындардың денсаулық сақтау ұйымдарын қаржыландыруға арналған қаражатты Алматы, Батыс Қазақстан және Павлодар облыстарының жергiлiктi бюджеттерiне қабылдау-беру актiлерiнiң рәсiмделуiне қарай берiп отырсын.
36. Жамбыл Жабаевтың 150 жылдығына арналып республикалық бюджетте қарастырылған 135000 мың теңге сомасындағы қаражат 8-қосымшаға сәйкес бөлiнсiн.
37. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсiм бойынша мұқтаждарға нысаналы әлеуметтiк көмек көрсету үшiн отбасының жиынтық табысын есептеу әдiстемесiн әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне екi апта мерзiмде енгiзсiн.
38. 1996 жылы облыстардың және Алматы қаласының шығыстары құрамында:
- табысты аз отбасыларына нысаналы әлеуметтiк көмек көрсету үшiн;
- қолданылып жүрген заңдарда аталған жеңiлдiктер көзделген халықтың жекелеген санаттарына электр қуатын, қатты және сұйық отынды, газды, тұрғын үй-коммуналдық қызметтердi жеңiлдiкпен беруге байланысты шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң шығындарын өтеуге;
- Алматы қаласының 1996 жылға арналған бюджетiнде Қазақстан Республикасының Тәуелсiздiк Ескерткiшiн орнатуға 160000 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерiлсiн.
39. (Құпия).
40. (Құпия).
41. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiмен бiрлесiп мүлiктi бөлу аяқталғаннан кейiн 1996 жылға арналған бюджетте қарастырылған қаражаттың осы ведомстволардың арасында бөлiнуiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне тапсырсын.

42. С целью усиления режима экономии государственных средств, направляемых на содержание центральных и местных представительных и исполнительных органов:
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан произвести инвентаризацию установленных телефонов, совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о лимитах количества телефонов по их видам и перечень должностей руководящих работников министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов, акимов областей, городов и районов, которым предоставлено право установки служебных телефонов в квартирах;
Министерству экономики совместно с Министерством финансов Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике и Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан внести в Правительство Республики Казахстан предложения по лимитам расходов на содержание служебного легкового автотранспорта и на пользование служебными телефонами и телефонной связью для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета.
43. Министерству финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок представить в Правительство Республики Казахстан адресное распределение ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание центральных представительных и исполнительных, а также их местных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета.
44. В целях выполнения финансовых обязательств по долевому финансированию межгосударственных и межправительственных органов СНГ предусмотреть в расходах республиканского бюджета ассигнования на указанные цели в сумме 529958 тыс.тенге.
45. Учесть, что размер резервного фонда Правительства Республики Казахстан определен в сумме 3574040 тыс.тенге, в том числе 1857520 тыс.тенге для финансирования чрезвычайных ситуаций.
Предусмотреть Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям для содержания подведомственных организаций и финансирования мероприятий по гражданской обороне ассигнования в сумме 464380 тыс.тенге.
Установить, что расходование средств резервного фонда для финансирования чрезвычайных ситуаций производится на основании решения Правительства в каждом конкретном случае.
46. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в месячный срок внести предолжения в Правительство Республики Казахстан по упорядочению членства Казахстана в международных организациях.
Установить, что решения о вхождении Республики Казахстан в международные организации принимаются по согласованию с Министерством иностранных дел и Министерством финансов Республики Казахстан.

42. Орталық және жергiлiктi өкiлдi атқарушы органдарды ұстауға жұмсалатын мемлекеттiк қаржы үнемдеу тәртiбiн күшейту мақсатында:
- Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi орнатылған телефондарға түгендеу жүргiзсiн, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп телефондардың түрлерi бойынша олардың санының лимиттерi және пәтерлерiне қызмет бабында пайдаланылатын телефондар орнату құқығы берiлген министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволардың басшы қызметкерлерi, облыстар, қалалар мен аудандар әкiмдерi лауазымдарының тiзбесi туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне бiр ай мерзiмде енгiзсiн.
- Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп, мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын ұйымдар үшiн қызмет бабында пайдаланылатын жеңiл автокөлiк ұстауға және қызмет бабында пайдаланылатын телефондар мен телефон байланысын пайдалануға жұмсалатын шығындардың лимиттерi жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
43. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджетте орталық өкiлдiк және атқарушы, сондай-ақ республикалық бюджет есебiнен қаржыландырылатын олардың жергiлiктi органдарының қажетiне қарастырылған қаражаттың нысаналы бөлiнуiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне екi апта мерзiмде ұсынсын.
44. ТМД-ның мемлекетаралық және үкiметаралық органдары үлестi қаржыландыру жөнiндегi қаржы мiндеттемелерiн орындау мақсатында республикалық бюджеттiң шығыстарында осы мақсаттарға 529958 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
45. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервтiк қорының мөлшерi 3574040 мың теңге сомасында, соның iшiнде төтенше жағдайларды қаржыландыру үшiн 1857520 мың теңге сомасында белгiленгенi ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың ұстау және азаматтық қорғаныс жөнiндегi шараларды қаржыландыру үшiн 464380 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
Төтенше жағдайларды қаржыландыруға арналған резервтiк қордың қаржысын жұмсау әрбiр нақты жағдайда Үкiметтiң шешiмi негiзiнде жүргiзiлетiн болып белгiленсiн.
46. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстанның халықаралық ұйымдарға мүшелiгiн тәртiпке келтiру жөнiнде ұсыныстарын Қазақстан Республикасының Үкiметiне бiр ай мерзiмде енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға енуi туралы шешiмдер Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп қабылданатыны белгiленсiн.

47. Установить, что направления использования иностранных займов, привлекаемых под государственную гарантию, а также финансовой и технической помощи, грантов, поступающих от международных финансовых организаций, правительственных и других неправительственных учреждений иностранных государств, в обязательном порядке предварительно согласовываются с Министерством финансов и Министерством экономики Республики Казахстан, с представлением ежемесячной отчетности в сроки, определенные Министерством финансов Республики Казахстан.
48. Установить, что в 1996 году обслуживание государственного внутреннего долга и кредитов, получаемых под дефицит республиканского бюджета, осуществляется по нулевой ставке.
Сноска. Пункт 48 - в редакции постановления Правительства РК от 31 декабря 1996 г. N 1766 P961766_ .
49. Установить, что в 1996 году поступления от консульских сборов Министерства иностранных дел Республики Казахстан зачисляются в доход республиканского бюджета и используются на содержание посольств.
Министерству иностранных дел и Министерству финансов Республики Казахстан разработать и утвердить в двухмесячный срок порядок финансирования представительств Республики Казахстан за рубежом.
50. В целях увеличения поступлений импортной пошлины и повышения эффективности использования иностранной валюты предусмотреть в составе расходов на внешнеэкономическую деятельность средства в сумме 887500 тыс.тенге на финансирование международной независимой фирмы "Сосиете Женераль де Сюрвеянс С.А." для осуществления предотгрузочной инспекции товаров, импортируемых в Республику Казахстан.
51. Установить, что все обращения министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов, акимов областей и г.Алматы, организаций в Правительство Республики Казахстан о предоставлении различного рода налоговых и таможенных льгот, предложений по отсрочке долгов по платежам в бюджет, перенесению сроков возврата ссуд, выданных из бюджета, выделении дополнительных ассигнований из республиканского бюджета должны в обязательном порядке согласовываться с Министерством финансов Республики Казахстан. При отсутствии предварительного заключения Министерства финансов Республики Казахстан по вышеуказанным вопросам Правительство Республики Казахстан не принимает обращения к рассмотрению.
Рекомендовать акимам областей и г.Алматы принять аналогичное решение относительно порядка рассмотрения финансовых вопросов по местным бюджетам.
52. Министерству геологии и охраны недр, Министерству экономики и Министерству финансов Республики Казахстан с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами в месячный срок осуществить перевод отечественных недропользователей на контрактную систему.
53. (Пункт 53 утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 апреля 1997 г. N 465)

47. Мемлекеттiк кепiлдiкпен тартылатын шетелдiк займдарды, сондай-ақ халықаралық қаржы ұйымдарынан, шетелдiк мемлекеттердiң үкiмет және үкiметтен тыс мекемелерiнен келiп түсетiн қаржы және техникалық көмектi, гаранттарды пайдаланудың бағыттары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен мiндеттi түрде келiсiлiп, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi айқындаған мерзiмдерде ай сайын есептер берiлетiн болып белгiленсiн.
48. 1996 жылы мемлекеттiк бюджеттiң тапшылығына алынған мемлекеттiк iшкi борыш пен несиелерге қызмет көрсету нөлдiк ставка бойынша жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.12.31.
N 1766 қаулысымен.
49. 1996 жылы Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң консулдық алымдарынан түсетiн түсiмдер республикалық бюджеттiң кiрiсiне есептелiп, елшiлiктердi ұстауға пайдаланылатын болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының шет елдердегi өкiлдiктерiн қаржыландыру тәртiбiн екi ай мерзiмде әзiрлеп, бекiтсiн.
50. Импорттық баждың түсуiн көбейту және шетелдiк валютаны пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы инспекциясын жүзеге асыру үшiн сыртқы экономикалық қызметке жұмсалатын шығындар құрамында халықаралық тәуелсiз "Сосиете Женераль де Сюрвеянс С.А." фирмасын қаржыландыруға 887500 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
51. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың, облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң, ұйымдардың алуан түрлi салық және кеден жеңiлдiктерiн беру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне жолдаған өтiнiштерi, бюджетке төленетiн төлемдер бойынша борыштарды төлеудi, бюджеттен берiлген несиелердi қайтару мерзiмiн кейiнге қалдыру, республикалық бюджеттен қосымша қаражат бөлу жөнiндегi ұсыныстары мiндеттi түрде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсiлуге тиiс болып белгiленсiн. Жоғарыда аталған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң алдын ала қорытындысы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкiметi өтiнiштердi қарауға қабылдамайды.
Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiне жергiлiктi бюджеттер бойынша қаржы мәселелерiн қарау тәртiбiне қатысты осындай шешiм қабылдау ұсынылсын.
52. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлесiп отандық жер қойнауын пайдаланушыларды шарттық жүйеге көшiрудi бiр ай мерзiмде жүзеге
асырсын.
53.
ЕСКЕРТУ. 53-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.02.
N 465 қаулысымен.

54. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении в соответствие с настоящим постановлением ранее принятые решения Правительства Республики Казахстан.
55. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 1996 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 1996 г. N 53
РЕСПУБЛИКАНСКИЙ БЮДЖЕТ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН НА 1996 ГОД
(по действующей классификации)
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением
Правительства РК от 31 декабря 1996 г. N 1766
P961766_
.
Д О Х О Д Ы
-----------
I. Раздел: Учреждения и мероприятия по бюджету   (тыс.тенге)
-----------------------------------------------
Общегосударственные налоги
--------------------------
1. Подоходный налог с юридических лиц                   22693880
2. Налог на добавленную стоимость                       19820668
3. Акцизы                                                4009390
4. Налог на операции с ценными бумагами                   524900
5. Налог на сверхприбыль за использование природных
ресурсов                                              3606090
6. Подоходный налог с физических лиц, удерживаемый
у источника выплаты                                   9102731
И Т О Г О  ОБЩЕГОСУДАРСТВЕННЫХ НАЛОГОВ              59757659
Сборы и неналоговые доходы
--------------------------
1. Поступления от Нацбанка Республики Казахстан и
банков второго уровня в доход бюджета, всего          824300
из них:
- от прибыли текущего года                           0
- от доходов за депозиты Правительства в Национальном
Банке Казахстана и в банках второго уровня          824300
2. Возмещение расходов бюджета, всего                    8907741
а) бюджетных ссуд и кредитов с процентами под
недостаток собственных оборотных средств              1407741
б) кредита, полученного Реабилитационным банком
Республики Казахстан                                  3500000
в) долгов по директивным кредитам под гарантию
Правительства Республики Казахстан и акимов           3000000
г) сумм по результатам внутриреспубликанского зачета     1000000
3. Сборы и разные неналоговые доходы, всего             21931900
в том числе:
а) арендная плата за использование комплекса
"Байконур"                                            8165000
б) прочие поступления                                    13766900
4. Поступление средств от реализации зерна               6000000

54. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мүдделi
министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен және ведомстволармен
бiрлесiп Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бұдан бұрын
қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныстарды
Қазақстан Республикасының Үкiметiне бiр ай мерзiмде енгiзсiн.
55. Осы қаулы 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 қаңтардағы
N 53 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1996 жылға арналған
республикалық бюджетi
(қолданылып жүрген жiктеме бойынша)
КIРIСТЕР
I. Бөлiм: БЮДЖЕТ БОЙЫНША МЕКЕМЕЛЕР МЕН ШАРАЛАР
(мың теңге)
Жалпы мемлекеттiк салықтар
1. Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы           22693880
2. Қосылған құнға салынатын салық                    19820668
3. Акциздер                                           4009390
4. Бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға
салынатын салық                                     524900
5. Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн өсiре
пайдаға салынатын салық                            3606090
6. Жеке тұлғалардан төлем кезiнен ұстап
қалынатын табыс салығы                             9102731
ЖАЛПЫМЕМЛЕКЕТТIК САЛЫҚТАРДЫҢ ЖИЫНТЫҒЫ:                59757659
Алымдар мен салыққа жатпайтын кiрiстер
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнен және
екiншi сатыдағы банктерден бюджетке алынатын
түсiмдер, барлығы                                  824300
соның iшiнде:
- үстiмiздегi жылдың пайдасынан                       0
- Үкiметтiң Қазақстан Республикасының Ұлттық
банкiндегi және екiншi сатыдағы банктердегi
депозиттерi үшiн алынатын табыстардан               824300
2. Бюджеттiң шығыстарын өтеу, барлығы                 8907741
а) өзiндiк айналым қаржысының жетiспеушiлiгiне
процентiмен бюджет несиелерi мен кредиттерiнен    1407741
б) Қазақстан Республикасының Медетшi банкi алған
кредиттен                                         3500000
в) Қазақстан Республикасының Үкiметi мен
әкiмдерiнiң кепiлдiгiне берiлген директивалық
кредиттер бойынша борыштардан                     3000000
г) iшкi республикалық есептiң нәтижелерi бойынша
сомалардан                                        1000000
3. Алымдар және салыққа жатпайтын түрлi
кiрiстер, барлығы:                                21931900
соның iшiнде:
а) "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн
алынатын жалдау ақысы                             8165000
б) өзге де түсiмдер                                  13766900
4. Астық сатудан алынатын қаржының түсуi              6000000

5. Доходы от продажи права на землю                       173200
6. Поступления от приватизации государственного
имущества                                            14550000
7. Поступление дивидендов на принадлежащие государству
пакеты акций                                          2800000
И Т О Г О  ПО СБОРАМ И НЕНАЛОГОВЫМ ДОХОДАМ          55187141
И Т О Г О  Д О Х О Д О В по I разделу              114944800
II. Раздел: Фонды целевого финансирования
------------------------------------------
Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства
минерально-сырьевой базы                              4570000
Республиканский фонд охраны природы                    150545
И Т О Г О ДОХОДОВ по II разделу                       4720545
III. Раздел: Внешнеэкономическая деятельность
---------------------------------------------
1. Таможенные пошлины за:
а) экспортируемые товары                             15149000
б) импортируемые товары                               4168000
2. Таможенные процедуры                                  1072029
3. Поступления от роялти и бонусов                       5320000
4. Поступления от продажи импортных товаров первой
необходимости на внутреннем рынке                      298200
5. Возврат средств в национальной валюте по прямому
финансированию                                         199510
6. Возмещение организациями расходов бюджета, связанных
с погашением их внешних обязательств в иностранной
валюте                                                 744151
7. Возмещение организациями расходов бюджета по
правительственным гарантиям                           1515495
8. Сборы за оказание консульских услуг                    497000
9. Возмещение в доход бюджета средств займа по соцзащите   17324
10. Прочие                                                1000000
И Т О Г О  ДОХОДОВ по III разделу                   29980709
ВСЕГО ДОХОДОВ по республиканскому бюджету          149646054
Р А С Х О Д Ы
-------------
I. Раздел: Учреждения и мероприятия по бюджету
----------------------------------------------
1. ФИНАНСИРОВАНИЕ ЭКОНОМИКИ                             31651717
в том числе:
ПРОМЫШЛЕННЫЙ КОМПЛЕКС
Министерство энергетики и угольной промышленности:
- на возобновляемые источники энергии                  20000
Министерство промышленности и торговли:
- на водоотлив Миргалимсайского месторождения         374094
ИТОГО по промышленному комплексу                      394094
СТРОИТЕЛЬНЫЙ КОМПЛЕКС
Министерство строительства, жилья и застройки территорий
- на проектирование                                    50000
ИТОГО по строительному комплексу                       50000
АГРОПРОМЫШЛЕННЫЙ КОМПЛЕКС
Комитет по водным ресурсам, на операционные расходы    244576
Казсельхозакадемия, всего                                6520
в том числе на помологический сад                       4576
Минсельхоз, всего                                    10065066
из них:
- операционные расходы                               2385066
- на развитие малого и среднего бизнеса в сельском
хозяйстве                                          3500000
- приобретение техники на лизинговой основе           600000
- Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства      3580000
Государственный комитет Республики Казахстан по
земельным отношениям и землеустройству, на операционные
расходы                                                376740
ИТОГО по агропромышленному комплексу                10692902
ТРАНСПОРТНЫЙ КОМПЛЕКС И СВЯЗЬ
Министерство транспорта и коммуникаций, всего          113560
из них:
- операционные расходы (содержание путевого хозяйства,
судоходных шлюзов и инспекции безопасности
судоходства)                                         62069
- на содержание фельдъегерской службы                  51491
Акционерное общество "Казахстан жолдары" (по
селезащитным мероприятиям)                              62555
ИТОГО по транспорту и связи                           176115
СОЦИАЛЬНЫЙ КОМПЛЕКС

5. Жерге берiлген құқықты сатудан түсетiн
кiрiстер                                            173200
6. Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден
түсетiн түсiмдер                                  14550000
7. Мемлекетке тиесiлi акциялардың пакеттерiне
салынатын дивидендтердiң түсiмi                    2800000
АЛЫМДАР МЕН САЛЫҚҚА ЖАТПАЙТЫН КIРIСТЕРДIҢ ЖИЫНТЫҒЫ:  55187141
I бөлiм бойынша КIРIСТЕР ЖИЫНТЫҒЫ:                  114944800
II Бөлiм: Мақсатты қаржыландыру қорлары
Республикалық
Жер қойнауын қорғау және минералдық шикiзат
базасын ұдайы молайту қоры                           4570000
Республикалық табиғат қорғау қоры                     150545
II бөлiм бойынша КIРIСТЕР ЖИЫНТЫҒЫ:                  4720545
III Бөлiм: Сыртқы экономикалық қызмет
1. Салынатын кеден бажы:
а) экспортталатын тауарларға                       15149000
б) импортталатын тауарларға                         4168000
2. Кеден ресiмдеулерi                                1072029
3. Роялти мен бонустардан алынатын түсiмдер          5320000
4. Iшкi нарықта бiрiншi қажеттi импорттық
тауарларды сатудан алынатын түсiмдер               298200
5. Тiкелей қаржыландыру бойынша қаражаттың
ұлттық валютамен қайтарылуы                        199510
6. Кәсiпорындардың валюта бойынша сыртқы
мiндеттемелерiн өтеумен байланысты олардың
бюджет шығыстарының орнын толтыруы                 744151
7. Үкiметтiң кепiлдiгi бойынша бюджет шығыстарын
ұйымдардың өтеуi                                  1515495
8. Консулдық қызметтер көрсетiлгенi үшiн
алынатын алымдар                                   497000
9. Әлеуметтiк қорғау жөнiндегi займ қаражатының
бюджет кiрiсiне өтелуi                              17324
10. Басқалар                                         1000000
III бөлiм бойынша КIРIСТЕР ЖИЫНТЫҒЫ:                29980709
Республикалық бюджет бойынша КIРIСТЕР БАРЛЫҒЫ:     149646054
ШЫҒЫСТАР
I. Бөлiм: Бюджет бойынша мекемелер және шаралар
1. Экономиканы қаржыландыру                         31651717
соның iшiнде:
ӨНЕРКӘСIП КЕШЕНI
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi:
- қалпына келтiрiлетiн энергия көздерiне               20000
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi:
- Мырғалымсай кешенiнiң сутөгерiне                    374094
Өнеркәсiп кешенi бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:                    394094
ҚҰРЫЛЫС КЕШЕНI
Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрлiгi
- жобалауға                                            50000
Құрылыс кешенi бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:                       50000
АГРОӨНЕРКӘСIПТIК КЕШЕН
Су ресурстары жөнiндегi комитет
- операциялық шығыстарға                               244576
Қазақ ауылшаруашылық академиясы, барлығы                6520
соның iшiнде помологиялық бау-бақшаға                   4576
Ауыл шаруашылығы министрлiгi, барлығы               10065066
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар                               2385066
- ауыл шаруашылығында шағын және орташа
бизнестi дамытуға                                  3500000
- лизингтiк негiзде техника сатып алуға               600000
- Ауыл шаруашылығын қаржымен қолдау қоры             3580000
Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және
жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi,
операциялық шығыстарға                                376740
Агроөнеркәсiптiк кешен бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:            10692902
КӨЛIК КЕШЕНI ЖӘНЕ БАЙЛАНЫС
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, барлығы      113560
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар (жол шаруашылығы, кеме
жүретiн шлюздер және кеме қатынасы қауiпсiздiгi
инспекциялары қажетiне)                             62069
- фельдъегерлiк қызмет қажетiне                       51491
"Қазақстан жолдары" акционерлiк компаниясы
(селден қорғау шаралары бойынша)                      62555
Көлiк және байланыс бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:                176115
ӘЛЕУМЕТТIК КЕШЕН

1. Расходы по выплате льгот, всего                       1112195
в том числе:
на предоставление льгот по проезду и услугам связи,
всего                                                 1112195
- детям-инвалидам                                      30160
- инвалидам первой и второй групп                     240178
- гражданам, получающим пенсии за особые заслуги
перед Республикой Казахстан                          51141
- участникам и инвалидам Великой Отечественной
Войны                                               790716
2. На реализацию новой жилищной политики, всего          2414776
3. На прочие мероприятия по социальному комплексу
а) Минкультуры (Кинокомпания "Казахкино"), всего       97067
из них:
- дотация на покрытие убытков сельской киносети
и кинопрокатов                                       37337
- на производство национальных художественных,
хроникально-документальных, детских и
мультипликационных фильмов                           54730
- мероприятия по празднованию 100-летия кино            5000
б) Казахское государственное информационное агентство  10800
в) Национальное агентство по делам печати и массовой
информации                                         933065
г) Минмолтурспорт, на капитальный ремонт               67799
ИТОГО по социальному комплексу                       4635702
НЕ ВОШЕДШИЕ В КОМПЛЕКСЫ
Минэкобиоресурсов (операционные расходы)               155680
Комитет лесного хозяйства (операционные расходы)       622720
Главное управление геодезии и картографии               85000
Комитет по госматрезервам, всего                      1254437
из них:
- операционные расходы                                110637
Расходы на мероприятия по спасению людей на водах         821
Затраты на укрепление материальной базы казначейства
и налоговой полиции                                    850744
Таможенный комитет                                      50645
На развитие материально-технической базы Парламента
Республики Казахстан                                    30881
Управление Делами Президента Республики Казахстан      280200
Главное управление по гидрометеорологии, на
операционные расходы                                   304500
Кредит государственному Экспортно-импортному банку
Республики Казахстан                                  3643800
Государственные капитальные вложения                  1000000
На проведение приватизации                              92876
На финансирование деятельности государственного
Реабилитационного банка Республики Казахстан, всего   6000000
в том числе расходы по конверсии, осуществляемые
через Минэкономики                                    400000
Госкомстат (перепись населения)                         28000
Расходы на софинансирование инвестиционных проектов    752600
Расходы по внедрению мониторинга и созданию
инфраструктуры малого и среднего бизнеса                50000
Прочие расходы Министерства финансов                   500000
ИТОГО по не вошедшим в комплексы                    15702904

1. Жеңiлдiктер төлемдерi бойынша шығыстар, барлығы  1112195
соның iшiнде:
- жүрiп тұруға және байланыс қызметiне
байланысты жеңiлдiктер беруге, барлығы             1112195
- мүгедек балаларға                                   30160
- бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектерге        240178
- Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек
сiңiргенi үшiн зейнетақы алатын азаматтарға         51141
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне  790716
2. Жаңа тұрғын үй саясатын iске асыруға, барлығы    2414776
3. Әлеуметтiк кешен бойынша басқа шараларға
а) Мәдениет министрлiгi ("Қазақкино"
кинокомпаниясы), барлығы                         97067
соның iшiнде:
- селолық кино торабы мен кинопрокат
ұйымдарының шығасысын өтеуге                       37337
- ұлттық көркем, дәйектi-деректi, балалар
және мультипликациялық фильмдер шығаруға           54730
- киноның 100 жылдығына мерекелеу жөнiндегi
шаралар                                             5000
б) Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi              10800
в) Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi Ұлттық агенттiк                       933065
г) Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi,
күрделi жөндеуге                                 67799
Әлеуметтiк кешен бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:                 4635702
КЕШЕНДЕРГЕ КIРМЕГЕНДЕР
Экология және биоресурстар министрлiгi
(операциялық шығыстар)                             155680
Орман шаруашылығы комитетi
(операциялық шығыстар)                             622720
Геодезия және картография бас басқармасы            85000
Материалдық резервтiк жөнiндегi комитет,
барлығы:                                          1254437
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар                             110637
Адамдарды суда құтқару шараларына
жұмсалатын шығындар                                   821
Қазынашылық пен салық полициясының материалдық
базасын нығайтуға жұмсалатын шығындар              850744
Кеден комитетi                                      50645
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
материалдық-техникалық базасын дамытуға             30881
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Iс басқармасы                                      280200
Гидрометеорология жөнiндегi бас басқарма,
операциялық шығыстар                               304500
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
Экспорт-импорт банкiне берiлетiн несие            3643800
Мемлекеттiк күрделi қаржылар                      1000000
Жекешелендiрудi жүзеге асыруға                      92876
Қазақстан Республикасы Медетшi банкiсiнiң
қызметiне қаржыландыруға, барлығы                 6000000
соның iшiнде:
Экономика министрлiгi арқылы жүзеге
асырылатын конверсия жөнiндегi шығыстар            400000
Мемстатком (халық санағы)                           28000
Инвестициялық жобаларды қосыла қаржыландыруға
жұмсалатын шығыстар                                 752600
Мониторингтi енгiзу мен шағын және орташа
бизнестiң инфрақұрылымын жасау жөнiндегi
шығыстар                                            50000
Қаржы министрлiгiнiң басқа да шығыстары            500000
Кешендерге кiрмегендер бойынша ЖИЫНТЫҒЫ:         15702904

2. ФИНАНСИРОВАНИЕ СОЦИАЛЬНО-КУЛЬТУРНЫХ МЕРОПРИЯТИЙ,
ВСЕГО                                            24318082
из них:
а) образование и профессиональная подготовка кадров     11037060
б) культура и искусство                                  1199319
в) средства массовой информации                          4729208
г) здравоохранение                                       5660544
д) физическая культура                                    737705
е) социальное обеспечение, всего                          954246
из них:
- содержание организации и проведение мероприятий
по социальному обеспечению                          158519
- компенсация расходов на санаторно-курортное
лечение и материальную помощь участникам и
инвалидам Великой Отечественной Войны               706052
- приобретение общественными объединениями средств
сурдо-тифло техники                                  89675
3. ФИНАНСИРОВАНИЕ НАУКИ, ВСЕГО                       3050000
4. РАСХОДЫ НА ОБОРОНУ, ВСЕГО                        17240462
из них:
- Вооруженные Силы общего назначения                16830198
- Республиканская гвардия                             410264
5. РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ,
ВСЕГО                                             4576422
из них:
- Парламент Республики Казахстан                      572414
- Администрация Президента Республики Казахстан      1005907
- Верховный Суд Республики Казахстан                  136857
- Конституционный Совет Республики Казахстан           18500
- Областные суды и Алматинский городской суд          407990
- Районные суды                                      1160814
- Военные суды                                         49625
- Прокуратура Республики Казахстан                   1224315
6. РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ ПРАВООХРАНИТЕЛЬНЫХ ОРГАНОВ,
ВСЕГО                                            19408874
из них:
- МВД (включая Государственный следственный комитет)11418300
- КНБ                                                2155414
- Госкомитет по охране государственной границы       3367000
- Военный институт погранвойск                        312300
- Внутренние войска                                  2143420
- Гостехкомиссия по защите информации при
Правительстве                                        12440
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными постановлением
Правительства Республики Казахстан от 21 февраля
1996 г. N 224.
7. РАСХОДЫ НА СОДЕРЖАНИЕ АППАРАТА ПРАВИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН, ЦЕНТРАЛЬНЫХ И МЕСТНЫХ
ИСПОЛНИТЕЛЬНЫХ ОРГАНОВ                           8168340
8. РЕЗЕРВНЫЕ ФОНДЫ, всего                            3574040
из них:
- для финансирования чрезвычайных ситуаций           1857520
- для финансирования мероприятий по гражданской
обороне                                             464380

2. Әлеуметтiк мәдени шараларды қаржыландыру,
барлығы                                       24318082
соның iшiнде:
а) бiлiм беру және кадрларды кәсiби даярлау     11037060
б) мәдениет пен өнер                             1199319
в) бұқаралық ақпарат құралдары                   4729208
г) денсаулық сақтау                              5660544
д) дене тәрбиесi                                  737705
е) әлеуметтiк қамсыздандыру, барлығы              954246
соның iшiнде:
- әлеуметтiк қамсыздандыру ұйымдарын ұстау
және шараларын өткiзу                            158519
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiнiң санаторий-курорттық емделуiне
және материалдық көмекке жұмсалатын шығыстар
өтемi                                              706052
Қоғамдық бiрлестiктердiң сурдо-тифло
техникалық құралдарды сатып алуы                    89675
3. Ғылымды қаржыландыру, барлығы                  3050000
4. Қорғанысқа жұмсалатын шығыстар, барлығы       17240462
соның iшiнде:
- жалпы мақсаттағы Қарулы Күштер                 16830198
- Республикалық ұлан                               410264
5. Мемлекеттiк органдарды ұстауға жұмсалатын
шығындар, барлығы                             4576422
соның iшiнде:
- Қазақстан Республикасының Парламентi            572414
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi                                     1005907
- Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты          136857
- Қазақстан Республикасының
Конституциялық Кеңесi                            18500
- Облыстық және Алматы қалалық соттары            407990
- Аудандық соттар                                1160814
- Әскери соттар                                    49625
- Қазақстан Республикасының Прокуратурасы        1224315
6. Құқық қорғау органдарының қажетiне
жұмсалатын шығындар, барлығы                 19647650
соның iшiнде:
- Iшкi iстер министрлiгi
(Мемлекеттiк тергеу комитетiн қоса алғанда)   11418300
- Ұлттық қауiпсiздiк комитетi                    2394190
- Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi
мемлекеттiк комитет                            3367000
- Шекара әскерлерiнiң әскери институты            312300
- Iшкi әскерлер                                  2143420
- Үкiмет жанындағы Ақпарат қорғау жөнiндегi
мемлекеттiк техникалық комиссия                 12440
7. Қазақстан Республикасы Үкiметi аппаратының,
орталық және жергiлiктi атқарушы
органдардың қажетiне жұмсалатын шығындар    8168340
8. Резервтiк қорлар, барлығы                     3574040
соның iшiнде:
- төтенше жағдайларды қаржыландыру үшiн           1857520
- азаматтық қорғаныс жөнiндегi
шараларды қаржыландыру үшiн                     464380

9. РАЗНЫЕ ВЫПЛАТЫ, ВСЕГО                             2040000
из них:
- средства на закуп зерна для госнужд                2000000
- оплата услуг адвокатов                               40000
10. ПРОЧИЕ РАСХОДЫ                                   2291236
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными постановлением
Правительства Республики Казахстан от 21 февраля
1996 г. N 224.
11. РАСХОДЫ НА ПРОВЕДЕНИЕ ВЫБОРОВ                     102864
12. РАСХОДЫ ПО ОБСЛУЖИВАНИЮ ГОСУДАРСТВЕННОГО
ВНУТРЕННЕГО ДОЛГА, ВСЕГО                         3905250
из них:
- уплата процентов за кредит под дефицит бюджета           0
- расходы по уплате процентов по внутреннему долгу         0
- на расходы по погашению казначейских облигаций     3500000
- расходы по обслуживанию казначейских обязательств     5250
- резерв на погашение краткосрочных казначейских
векселей                                            400000
13. РАСХОДЫ ПО ОБСЛУЖИВАНИЮ МЕЖГОСУДАРСТВЕННЫХ
ОРГАНИЗАЦИЙ                                       529958
СУБВЕНЦИИ МЕСТНЫМ БЮДЖЕТАМ                          20018054
ИТОГО РАСХОДОВ по I разделу                        158034799
14. Ассигнования министерствам, государственным
комитетам, иным государственным органам,
содержащимся за счет средств республиканского
бюджета, а также бюджетам областей и г. Алматы  17159500
II. Раздел: Фонды целевого финансирования
-----------------------------------------
РЕСПУБЛИКАНСКИЙ ФОНД ВОСПРОИЗВОДСТВА
МИНЕРАЛЬНО-СЫРЬЕВОЙ БАЗЫ                             3200000
ФОНД ОХРАНЫ ПРИРОДЫ                                   112908
ИТОГО РАСХОДОВ по II разделу                         3312908
III. Раздел: Внешнеэкономическая деятельность
---------------------------------------------
НА ВЫКУП ВАЛЮТЫ ПО СОДЕРЖАНИЮ ПОСОЛЬСТВ,
ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВ И НА ДРУГИЕ ЦЕЛИ, ВСЕГО            24084479
в том числе:
1) расходы на погашение внешних займов и обязательств   17546458
2) расходы на внешнеэкономическую деятельность:          4230521
в том числе:
- взносы в международные организации                 1278000
- содержание исполнительных органов СНГ                 5396
- содержание действующих и новых посольств           2438268
- взнос в уставный фонд Центральноазиатского банка
сотрудничества и развития                            47357
- возврат временно привлеченных средств Госконцерна
"Каспийшельф" для погашения внешнего долга          355000
- прочие расходы                                      106500
3) на оплату "Сосиете Женераль де Сюрвеянс С.А." (СЖС)
за экспертную оценку импортируемых товаров             887500

9. Әртүрлi төлемдер, барлығы                     2040000
соның iшiнде:
- мемлекет мұқтаждарына астық сатып алуға
арналған қаржы                                 2000000
- адвокаттардың қызметiне ақы төлеу                40000
10. Басқа да шығыстар                            2052460
11. Сайлау өткiзуге жұмсалатын шығыстар           102864
12. Мемлекеттiк iшкi қарызға қызмет көрсету
жөнiндегi шығындар, барлығы                  3905250
соның iшiнде:
- бюджет тапшылығы үшiн кредитке
проценттер төлеу                               0
- iшкi қарыз бойынша проценттер төлеу
жөнiндегi шығыстар                             0
- қазынашылық облигацияларды өтеуге
жұмсалатын шығыстар                            3500000
- қазынашылық мiндеттемелерге қызмет
көрсету жөнiндегi шығындар                        5250
- қысқа мерзiмдi қазынашылық вексельдерiн
өтеуге жұмсалатын резерв                        400000
13. Мемлекетаралық ұйымдарға қызмет көрсету
жөнiндегi шығындар                     529958
Жергiлiктi бюджеттерге субвенция            20018054
I бөлiм бойынша ШЫҒЫСТАР ЖИЫНТЫҒЫ              158034799
II бөлiм: МАҚСАТТЫ ҚАРЖЫЛАНДЫРУ ҚОРЛАРЫ
РЕСПУБЛИКАЛЫҚ МИНЕРАЛДЫҚ-ШИКIЗАТ БАЗАСЫН
ҰДАЙЫ МОЛАЙТУ ҚОРЫ                               3200000
ТАБИҒАТ ҚОРҒАУ ҚОРЫ                               112908
II бөлiм бойынша ШЫҒЫСТАР ЖИЫНТЫҒЫ               3312908
III бөлiм: СЫРТҚЫ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ
ЕЛШIЛIКТЕР, ӨКIЛДIКТЕР ҚАЖЕТIНЕ ЖӘНЕ БАСҚА
ДА МАҚСАТТАРҒА ВАЛЮТА САТЫП АЛУҒА, БАРЛЫҒЫ      24084479
соның iшiнде:
1) сыртқы заемдар мен мiндеттемелердi
өтеуге жұмсалатын шығыстар                    17546458
2) сыртқы экономикалық қызметке
жұмсалатын шығыстар                           4230521
соның iшiнде:
- халықаралық ұйымдарға төленетiн жарналар       1278000
- ТМД атқарушы органдарын ұстауға                   5396
- жұмыс iстеп тұрған және жаңа
елшiлiктердi ұстауға                           2438268
- Орталық Азия Ынтымақтастық және даму
банкiнiң жарғы қорына төленетiн жарна            47357
- сыртқы қарызды өтеу үшiн "Каспийшельф"
мемлекеттiк концернiнiң уақытша
тартылған қаражатын қайтару                     355000
- өзге де шығыстар                                106500
3) импортталатын тауарларды сараптық
бағалаудан өткiзгенi үшiн "Сосиете Женераль
де Сбрвеянс С.А."(СЖС-ке) төленетiн ақы         887500

1. Акмолинский колледж строительства и менеджмента
Атырауская область
2. Атырауский политехнический колледж
Восточно-Казахстанская область
3. Усть-Каменогорский строительный колледж
Западно-Казахстанская область
4. Уральский политехнический колледж
Карагандинская область
5. Карагандинский техникум физической культуры
6. Темиртауский политехнический колледж
7. Шахтинский технологический колледж
Кокшетауская область
8. Щучинский индустриально-педагогический колледж
9. Кокшетауский политехнический колледж
Павлодарская область
10. Павлодарский машиностроительный колледж
11. Павлодарский химико-механический колледж
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 1996 г. N 53
П Е Р Е Ч Е Н Ь
профтехучилищ Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, передаваемых с республиканского
на местные бюджеты с 1 января 1996 года
Актюбинская область
1. ПТУ N 1
Акмолинская область
2. ПТУ N 1
Восточно-Казахстанская область
3. ПТУ N 1
Жамбылская область
4. ПТУ N 2
5. ПТУ N 7
Кзыл-Ординская область
6. ПТУ N 2
Павлодарская область
7. ПТУ N 6
Семипалатинская область
8. ПТУ N 5
Южно-Казахстанская область
9. ПТУ N 1
г.Алматы
10. ПТУ N 4
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 1996 г. N 53
Перечень учреждений здравоохранения, подлежащих
ликвидации, реорганизации, переводу на
хозяйственный расчет и приватизации в 1996 году
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК
от 29 апреля 1996 г. N 530.
----------------------------------------------------------------------
|Сок- |           Ликвидация учреждений
|раще-|-------------------------------------------------
Область   |ние  |Боль-|Дис- |Поли-|Диспансеры|Сель-  |Сель-|Сана-
|коек |ницы |пан- |кли- |преобразо-|ские   |ские |тории
|     |     |серы |ники |вать в от-|врачеб-|участ|
|     |     |     |     |деления   |ные    |ковые|
|     |     |     |     |больничных|амбула-|боль-|
|     |     |     |     |учреждений|тории  |ницы |
--------------|-----|-----|-----|-----|----------|-------|-----|------
А      |  1  |  2  |  3  |  4  |     5    |   6   |  7  |  8
--------------|-----|-----|-----|-----|----------|-------|-----|------
ВСЕГО по рес-
публике         5300   3     5     6        9        5      7     4
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-
Казахстанская    530   2     3                                    2
Жамбылская             1           2
Жезказганская   1000
Западно-
Казахстанская
Карагандинская
Кзыл-Ординская   450         1                       4      7
Кокшетауская
Кустанайская    2930

1. Ақмола құрылыс және менеджмент колледжi
Атырау облысы
2. Атырау политехника колледжi
Шығыс Қазақстан облысы
3. Өскемен құрылыс колледжi
Батыс Қазақстан облысы
4. Орал политехника колледжi
Қарағанды облысы
5. Қарағанды дене тәрбиесi техникумы
6. Темiртау политехника колледжi
7. Шахтинск технология колледжi
Көкшетау облысы
8. Щучинск индустриялық-педагогика колледжi
9. Көкшетау политехника колледжi
Павлодар облысы
10. Павлодар машина жасау колледжi
11. Павлодар химия-механика колледжi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 қаңтардағы
N 53 қаулысына
N 5 қосымша
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация
министрлiгiнiң 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап
республикалық бюджеттен жергiлiктi бюджеттерге
берiлетiн кәсiптiк-техникалық училищелерiнiң
ТIЗБЕСI
Ақтөбе облысы
1. N 1 КТУ
Ақмола облысы
2. N 1 КТУ
Шығыс Қазақстан облысы
3. N 1 КТУ
Жамбыл облысы
4. N 2 КТУ
5. N 7 КТУ
Қызылорда облысы
6. N 2 КТУ
Павлодар облысы
7. N 6 КТУ
Семей облысы
8. N 5 КТУ
Оңтүстiк Қазақстан облысы
9. N 1 КТУ
Алматы қаласы
10. N 4 КТУ
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 29 сәуiрдегi
N 53 қаулысына
6-қосымша
Ескерту. Қаулы 6-қосымшамен толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1996.04.29. N 530 қаулысымен.
1996 жылы таратылуға, қайта ұйымдастырылуға, шаруашылық
есепке көшiрiлуге және жекешелендiрiлуге жататын
денсаулық сақтау мекемелерiнiң тiзбесi
1. Облыс
2. Төсектердiң қысқартылуы
Мекемелердiң таратылуы:
3. Ауруханалар
4. Диспансерлер
5. Емханалар
6. Диспансерлер аурухана мек. бөлiмшелерi болып қайта
ұйымдастырылсын
7. Селолық дәрiгерлiк амбулаториялар
8. Селолық учаскелiк ауруханалар
9. Санаторийлер
10. Денсаулық орталықтары
11. Денсаулық пункттерi
12. Қалалық сан-эпидстанциялар дезстанциялар
13. Аудандық сан-эпидстанциялар
Қайта ұйымдастыру:
14. Селолық учаскелiк ауруханалар, селолық дәрiгерлiк
амбулаторияларға
15. Селолық дәрiгерлiк амбулаториялар, фельдшерлiк
акушерлiк пункттерге
16. Шаруашылық есептегi стоматологиялық емханаларға ауыстыру
17. Жекешелендiру
_____________________________________________________________________
1           | 2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |   9
_____________________________________________________________________
Республика
бойынша               5300    3     5     6     9     5    7     4
барлығы
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан        530    2     3                            2
Жамбыл                        1           2
Жезқазған             1000
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда              450          1                 4     7
Көкшетау
Қостанай              2930