О тарифах на электрическую энергию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 1996 г. N 102. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В виде исключения требований пункта 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 октября 1994 г. N 1171 P941171_ "О регулировании цен на продукцию хозяйствующих субъектов - естественных монополистов" разрешить Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан и Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике повысить с 1 февраля 1996 года действующие тарифы на электрическую энергию в среднем на 4 процента.
2. Установить, что отпуск электроэнергии потребителям, присоединенным к Национальной электрической сети, производится по оптовому тарифу национальной энергетической системы "Казахстанэнерго".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан и Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации в двухмесячный срок обеспечить приватизацию объектов социально-культурной сферы энергетики.
Министерству энергетики и угольной промышленности, Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан, акимам областей с 1 марта по 1 июля 1996 года осуществить передачу оставшихся объектов социально-культурной сферы на баланс местных исполнительных органов.
Установить, что в первую очередь передаются объекты социально-культурной сферы Экибастузской ГРЭС-1, Ермаковской ГРЭС, Южно-Казахстанской энергетической системы "Южказэнерго", Целинной энергетической системы "Целинэнерго", Атырауской энергетической системы "Атырауэнерго".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике:
в месячный срок провести работу по ограничению необоснованного роста цен на воду, мазут, газ и о принятых мерах доложить Правительству;
с выездом на места провести проверку фактического уровня затрат на производство электроэнергии в I квартале текущего года и к 1 мая доложить Правительству.
5. Министерству экономики, Министерству финансов, государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан рассмотреть предложения Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан по инвестиционным проектам и в месячный срок внести предложение в Правительство.

Электр энергиясына арналған тарифтер туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 102 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың өнiмдерiне бағаны реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 қазандағы N 1171 қаулысының 2-тармағының талаптары ерекшелiк ретiнде қаралып, Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi электр энергиясына қолданылып жүрген тарифтердi 1996 жылдың 1 ақпанынан бастап орта есеппен 4 процентке арттырсын.
2. Ұлттық электр жүйесiне жалғасқан тұтынушыларға электр энергиясын босату "Қазақстанэнерго" ұлттық энергетикалық жүйесiнiң көтерме тарифы бойынша жүргiзiледi деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп екi ай мерзiм iшiнде энергетика саласындағы әлеуметтiк-мәдени объектiлердiң жекешелендiрiлуiн қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, облыстардың әкiмдерi 1996 жылдың 1 наурызынан бастап 1 шiлдесiне дейiн әлеуметтiк-мәдени саланың қалған объектiлерiн жергiлiктi атқарушы органдар балансына берудi жүзеге асырсын.
Бiрiншi кезекте Екiбастұз ГРЭС-1, Ермак ГРЭС, "Южказэнерго" Оңтүстiк Қазақстан энергетика жүйесi, "Целинэнерго" Тың энергетика жүйесi, "Атырауэнерго" Атырау энергетика жүйесi әлеуметтiк-мәдени саласының объектiлерi берiледi деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
бiр ай мерзiмде судың, мазуттың, газдың бағасының негiзсiз өсуiне шек қою жөнiнде жұмыс жүргiзсiн және қабылданған шаралар туралы Үкiметке мәлiмдесiн;
ағымдағы жылдың I тоқсанында жергiлiктi жерлерге барып электр энергиясының өндiрiсiне кететiн шығынның нақты деңгейiне тексерiс жүргiзсiн және 1 мамырда Үкiметке мәлiмдесiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң инвестициялық жобалар жөнiндегi ұсыныстарын қарасын және бiр ай мерзiмде Үкiметке ұсыныс енгiзсiн.

6. Признать утратившими силу с 1 февраля 1996 года:
абзац второй пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1033 P951033_ "О реорганизации структуры управления электроэнергетической отраслью Республики Казахстан";
абзац третий постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 сентября 1995 г. N 1268 P951268_ "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1033";
пункты 1, 2, абзацы первый и второй пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1995 г. N 1311 P951311_ "О дополнительных мерах по стимулированию развития промышленности и сельского хозяйства" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 32, ст. 405).
Премьер-Министр
Республики Казахстан

6. 1996 жылғы 1 ақпаннан бастап:
"Қазақстан Республикасының Электр энергетикасы саласын басқарудың құрылымын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1033 қаулысының 6-тармағындағы екiншi абзацтың;
"Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1033 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 19 қыркүйектегi N 1268 қаулысының үшiншi абзацының;
"Өнеркәсiп пен ауыл шаруашылығын дамытуды ынталандыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 қазандағы N 1311 қаулысының 1, 2-тармақтарының, 4-тармағындағы бiрiншi және екiншi абзацтарының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi