О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1995 г. N 1461
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 1996 г. N 130. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 мая 1998 г. N 431 ~P980431.
В целях урегулирования ряда вопросов порядка декларирования и налогообложения сырьевых товаров, производимых и экспортируемых казахстанскими предприятиями, Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1995 г. N 1461 P951461_ "О таможенном декларировании и налогообложении сырьевых товаров, экспортируемых из Республики Казахстан" следующее дополнение:
пункт 3 дополнить новыми абзацами следующего содержания:
"Необходимыми и достаточными условиями подтверждения факта экспорта товара из Республики Казахстан для нужд налогообложения казахстанских предприятий являются:
предоставление налоговым органам по месту нахождения предприятия в полном объеме экспортного контракта казахстанского предприятия с иностранной фирмой или иным лицом, не являющимся резидентом Республики Казахстан (далее - инопокупатель), в котором должно быть указано, что приобретаемые последним казахстанские товары предназначены к вывозу за пределы СНГ, в том числе и после их переработки на предприятиях СНГ;
письменное подтверждение предприятия СНГ о том, что поставленное ему казахстанским предприятием или приобретенное у казахстанского предприятия инопокупателем и поставленное на предприятие СНГ сырье им переработано и вывезено за пределы СНГ в составе готовой продукции с предоставлением копии таможенной декларации о вывозимой продукции на экспорт.
Обязанность предоставления письменного подтверждения вывоза сырья, происходящего из Республики Казахстан, за пределы СНГ и копии таможенной декларации о вывозе продукции на экспорт и предъявление их налоговым органам возлагается на казахстанское предприятие, декларирующее указанные товары на экспорт, в том числе и с последующей переработкой в странах СНГ. В свою очередь, казахстанское предприятие при заключении контракта с инопокупателем, где предусмотрена поставка товара на предприятие СНГ для переработки с последующим вывозом за пределы СНГ, обязано возложить на инопокупателя обязанность предоставления вышеназванного письменного подтверждения и копии таможенной декларации о вывозе продукции на экспорт.
Налоговые органы принимают решения о зачете или, по желанию казахстанского предприятия, возврате сумм налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 2 статьи 161 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет". При этом возврат сумм налога на добавленную стоимость осуществляется за счет общих поступлений по этому виду налога в бюджет.

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 қарашадағы N 1461 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 қаңтар N 130. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.05.13. N 431 қаулысымен. ~P980431
Қазақстан кәсiпорындары өндiретiн және экспорттайтын шикiзат тауарларын жариялау мен салық тәртiбiнiң бiрқатар мәселелерiн ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасынан экспортталатын шикiзат тауарларын кедендiк жариялау және оларға салық салу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 қарашадағы N 1461 P951461_ қаулысына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
3-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан кәсiпорындарының салық салу мұқтаждары үшiн Қазақстан Республикасынан тауардың экспортталған фактiсiн растаудың қажеттi және жеткiлiктi шарттары мыналар болып табылады";
кәсiпорын орналасқан жердегi салық органына қазақстан кәсiпорнының шетелдiк фирмасымен немесе Қазақстан Республикасының резидентi болып табылмайтын өзге де тұлғасымен (бұдан әрi - шетелдiк сатып алушы) экспорттық контрактiсiн толық көлемде беруi, онда ТМД елдерiнен тысқары шығаруға арналған, соның iшiнде оларды ТМД кәсiпорындарында өңдеуден кейiн соңғысының сатып алатын қазақстан тауарлары да көрсетiлуi тиiс;
оған қазақстан кәсiпорны берген немесе қазақстан кәсiпорнынан шетелдiк сатып алушы сатып алған және ол ТМД кәсiпорнына берiлген шикiзат өңделiп, экспортқа шығарылатын өнiм туралы кеден жариялаудың көшiрмесi берiлiп, дайын өнiм құрамында ТМД-дан тысқары шығарылғаны туралы ТМД кәсiпорнының жазбаша растамасы.
Қазақстан Республикасында өндiрiлiп, ТМД-дан тысқары шығарылатын шикiзаттың шығарылымына жазбаша растама мен өнiмнiң экспортқа шығарылатыны туралы кеден жариялануының көшiрмесiн берiп, оларды салық органдарына беру көрсетiлген тауарларды экспортқа шығаруға, соның iшiнде кейiн ТМД елдерiнде өңдеу үшiн де жариялаған қазақстан кәсiпорнына жүктеледi. Кейiн ТМД-дан тысқары шығаруға арналып, өңдеу үшiн ТМД кәсiпорнына тауар беру қарастырылған контрактiнi шетелдiк сатып алушымен жасау кезiнде Қазақстан кәсiпорны өз кезегiнде жоғарыда аталған жазбаша растама мен өнiмнiң экспортқа шығарылуы туралы кеден жарияланымының көшiрiмдерiн берудi шетелдiк сатып алушы мiндетiне жүктеуге мiндеттi.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығының 161-бабының 2-тармағына сәйкес салық органдары есептеме жүргiзу немесе қазақстан кәсiпорнының тiлегiмен қосылған құн салығының сомасын қайтару туралы шешiм қабылдайды. Мұнда қосылған құн салығының сомасын қайтару бюджетке салықтың осы түрi бойынша жалпы түсiмнiң есебiнен жүзеге асырылады.

Установить, что действие настоящего постановления распространяется на правоотношения, сложившиеся после 11 октября 1995 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Осы қаулының күшi 1995 жылғы 11 қазаннан кейiн қалыптасқан құқықтық қатынастарға қолданылады деп белгiленсiн".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi