О повышении пенсии с 1 апреля 1996 года
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 26 марта 1996 г. N 357
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 2692 U952692_ "О мерах по улучшению социальных условий жизни населения Республики Казахстан" и Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить с 1 апреля 1996 года повышение сложившихся на эту дату размеров пенсий: трудовых, по случаю потери кормильца, по инвалидности военнослужащих срочной службы, социальных - на 20 процентов. При этом минимальная сумма повышения к трудовым пенсиям (кроме пенсий по случаю потери кормильца), к пенсиям по инвалидности военнослужащих срочной службы не может быть ниже 400 тенге, к пенсиям по случаю потери кормильца (на каждого иждивенца) социальным пенсиям - 300 тенге в месяц.
2. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы обеспечить перерасчет и выплату новых повышенных размеров пенсий с 1 апреля 1996 года за счет средств Пенсионного фонда Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

1996 жылдың 1 сәуiрiнен бастап зейнетақыны өсiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 26 наурыздағы N 357
"Қазақстан Республикасы халық тұрмысының әлеуметтiк жағдайларын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 желтоқсандағы N 2692 U952692_ Жарлығы мен "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2700 U952700_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1996 жылдың 1 сәуiрiнен бастап осы күнге дейiн қалыптасқан еңбек, асыраушысынан айрылуына байланысты, мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң мүгедектiгi бойынша, әлеуметтiк зейнетақылар мөлшерiн - 20 процентке өсiру жүзеге асырылсын. Мұнда өсiрудiң ең төменгi сомасы еңбек зейнетақыларын (асыраушысынан айрылуына байланысты зейнетақылардан басқа), мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң мүгедектiгi бойынша зейнетақыларға айына 400 теңгеден, асыраушысынан айрылуына байланысты зейнетақыларға (асырауындағылардың әрқайсысына), әлеуметтiк зейнетақыларға - 300 теңгеден төмен болмауға тиiс.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi зейнетақылардың жаңа өсiрiлген мөлшерiн 1996 жылдың 1 сәуiрiнен бастап Қазақстан Республикасы Зейнетақы қоры қаражатының есебiнен қайта есептеу мен төлеудi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi