Об утверждении решения Государственной комиссии по проведению реорганизационных процедур по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 1996 г. N 424
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195 "О мерах по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области", а также с целью привлечения иностранных инвестиций на развитие акционерной холдинговой компании "Каратау" и обеспечения поступления в республиканский бюджет денежных средств от продажи части государственного пакета ее акций Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить решение Государственной комиссии по проведению реорганизационных процедур по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области от 5 апреля 1996 года (протокол N 5).
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в трехдневный срок передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации государственный пакет акций акционерной холдинговой компании "Каратау" в размере 51 процента от общего количества ее акций для продажи акционерному обществу "Инекон Групп" (Чешская Республика).
3. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Инекон Групп" в пятидневный срок разработать план-график реализации инвестиции, направленный на поэтапное развитие производственной и сырьевой базы акционерной холдинговой компании "Каратау", и представить его на утверждение Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в недельный срок заключить с акционерным обществом "Инекон Групп" контракт купли-продажи государственного пакета акций акционерной холдинговой компании "Каратау" в размере 51 процента от общего количества ее акций.
5. После вступления в силу контракта с акционерным обществом "Инекон Групп", до особого решения Правительства Республики Казахстан, приостановить действие абзаца второго пункта 2, пунктов 4, 5, 6, 7 и 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195 P960195_ "О мерах по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарын дағдарыстан шығару бойынша Қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның шешiмiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 сәуiр N 424
"Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ Заң күшi бар Жарлығы мен "Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды дағдарыстан шығару жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 ақпандағы N 195 P960195_ қаулысына сәйкес, сондай-ақ шетелдiк инвестицияларды "Қаратау" акционерлiк-холдингтiк компаниясын дамытуға тарту және республикалық бюджетке оның акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сатудан ақша қаражаттары түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарын дағдарыстан шығару бойынша Қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның 1996 жылғы 5 сәуiрдегi шешiмi бекiтiлсiн (N 5 хаттама).
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi Мемлекеттiк комитетi үш күн мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне "Инекон Групп" акционерлiк қоғамына (Чех Республикасы) сату үшiн "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясы акцияларының жалпы санының 51 процентi мөлшерiнде оның акцияларының мемлекеттiк пакетiн беретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi "Инекон Групп" акционерлiк қоғамымен бiрлесiп бес күн мерзiм iшiнде "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясының өндiрiстiк және шикiзаттық базасын кезең-кезеңмен дамытуға бағытталған инвестицияларын жүзеге асырудың жоспар-кестесiн жасасын және оны Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне бекiтуге ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр апта мерзiм iшiнде "Инекон Групп" акционерлiк қоғамымен "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясы акцияларының 51 процентi мөлшерiнде оның акцияларының мемлекеттiк пакетiн сатып алу-сату контрактiсiн жасасын.
5. "Инекон-Групп" акционерлiк қоғамымен жасалған контракт күшiне
енгеннен кейiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң айрықша шешiмiне
дейiн "Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды
дағдарыстан шығару жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 ақпандағы N 195 қаулысындағы 2-тармақтың
екiншi абзацының 4, 5, 6, 7 және 8-тармақтарының қолданылуы
тоқтатылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi