О дополнительных мерах по выводу из кризиса предприятий цветной металлургии Восточно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 1996 г. N 425
В целях финансово-экономического оздоровления предприятий свинцово-цинковой подотрасли Восточно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать во внешнее управление инвестиционной компании "RIDDER-INVEST" государственные пакеты акций акционерных обществ "Зыряновский свинцовый комбинат" в размере 85 процентов, "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" - 52,3 процента и "Лениногорский полиметаллический комбинат" - 69,3 процента.
2. Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать контракт на внешнее управление от имени Правительства Республики Казахстан с инвестиционной компанией "RIDDER-INVEST" с предоставлением ей права осуществления залога в размере 51 процента акций от уставных фондов акционерных обществ "Зыряновский свинцовый комбинат", "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", "Лениногорский полиметаллический комбинат" в качестве гарантий под привлекаемые инвестиции.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и кредиторами вышеназванных акционерных обществ определить сроки и графики погашения кредиторской задолженности.
4. <*>
5. <*>
Сноска. Пункты 4 и 5 - утратили силу согласно постановления Правительства Республики Казахстан P961453_ от 29 ноября 1996 г. N 1453.
6. Инвестиционной компании "RIDDER-INVEST" совместно с акимами городов Усть-Каменогорска, Лениногорска, Зыряновска в недельный срок определить перечень объектов социальной сферы акционерных обществ "Зыряновский свинцовый комбинат", "Лениногорский полиметаллический комбинат", Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", подлежащих передаче на балансы акимов, и в месячный срок осуществить их передачу в состоянии, существующем на момент передачи.
Акиму Восточно-Казахстанской области решить вопрос финансирования принимаемых объектов социальной сферы с учетом их оптимизации.
7. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать механизм возмещения налога на добавленную стоимость вышеназванным акционерным обществам.
8. Министерству экономики Республики Казахстан включить инвестиционные проекты на строительство Малеевского рудника и разработку месторождения "Долинное" в перечень инвестиционных приоритетных объектов на 1996-1998 годы.

Шығыс Қазақстан облысының түстi металлургия кәсiпорындарын дағдарыстан шығару жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 сәуiр N 425
Шығыс Қазақстан облысының қорғасын-мырыш салалық кәсiпорындарын қаржылық-экономикалық сауықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мына акционерлiк қоғамдар: "Зырян қорғасын комбинаты" 85 процентi, "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" - 52,3 процентi және "Лениногор полиметалл комбинаты" - 69,3 процентi мөлшерiндегi акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн "RIDDER INYEST" инвестициялық компаниясының сырттай басқаруына берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасына "Зырян қорғасын комбинаты", "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты", "Лениногор полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамдарының жарғылық қорынан акцияларының 51 процентi мөлшерiнде кепiлдiктi жүзеге асыруға құқық бере отырып, инвестицияларды тартудың кепiлдiгi ретiнде "RIDDER INYEST" инвестициялық компаниясымен сырттай басқаруға жасасқан контрактiге Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан қол қою өкiлеттiгi берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және жоғарыда аталған акционерлiк қоғамдардың кредиторларымен бiрлесiп кредиттiк берешектердi өтеудiң мерзiмi мен кестесiн айқындасын.
4. <*>
5. <*>
Ескерту. 4, 5-тармақтардың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.11.29.
N 1453 қаулысымен. P961453_
6. "RIDDER INYEST" инвестициялық компаниясы Өскемен, Лениногор, Зырян қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп бiр апта мерзiм iшiнде "Зырян қорғасын комбинаты", "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты", "Лениногор полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамдарының әкiмдер балансына беруге жататын әлеуметтiк сала объектiлерiнiң тiзбесiн айқындасын және бiр ай мерзiм iшiнде оларды беру сәтiнде жұмыс iстеп тұрған жағдайда берудi жүзеге асырсын.
Шығыс Қазақстан облысының әкiмi қабылданған әлеуметтiк сала объектiлерiн қаржыландыру мәселесiн оларды оңтайландыруды ескере отырып шешсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде жоғарыда аталған акционерлiк қоғамдарға қосылған құнға салынатын салықты өтеу тетiгiн әзiрлесiн.
8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Малеев кенiшiнiң құрылысына және "Долинное" кен орнын әзiрлеуге арналған инвестициялық жобаны 1996-1998 жылдарға арналған инвестициялық басым объектiлер тiзбесiне енгiзсiн.

9. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок завершить передачу объектов, указанных в пункте 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1995 г. N 1534 P951534_ "О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", с учетом передачи задолженности, образовавшейся при строительстве кирпичного завода.
10. Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству здравоохранения Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, акиму Восточно-Казахстанской области в месячный срок внести в Правительство предложения о полном погашении долгов по выполненным работам, образовавшихся при строительстве лечебно-оздоровительного комплекса в г. Усть-Каменогорске, и целесообразности продолжения его строительства.
11. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан оформить в установленном порядке лицензию на разработку месторождения "Долинное" акционерному обществу "Лениногорский полиметаллический комбинат".
12. Министерству труда, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, акиму Восточно-Казахстанской области и управляющей инвестиционной компании "RIDDER-INVEST" в месячный срок разработать и утвердить программу содействия занятости высвобождающихся работников вышеназванных акционерных обществ.
Финансирование мероприятий, связанных с профессиональной подготовкой и переподготовкой высвобождающихся работников, осуществлять за счет средств Государственного фонда содействия занятости.
13. Признать утратившими силу пункты 2, 3, 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1995 г. N 1534 P951534_ "О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат".
14. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 15 қарашадағы N 1534 қаулысының 8-тармағында көрсетiлген объектiлердi берудi, кiрпiш зауытын салу кезiнде жинақталған берешектердi өтеудi ескере отырып, аяқтасын.
10. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi бiр ай мерзiмде Үкiметке Өскемен қаласындағы емдеу-сауықтыру кешенiн салу кезiнде жинақталған, орындалған жұмыстар бойынша борыштарды толық өтеу және оның құрылысын жалғастырудың мақсаттылығы туралы ұсыныс енгiзсiн.
11. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi "Долинное" кен орнын әзiрлеуге арналған лицензияны "Лениногор полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамына белгiленген тәртiппен ресiмдесiн.
12. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi және "RIDDER INYEST" инвестициялық компаниясының басшылары бiр ай мерзiм iшiнде жоғарыда аталған акционерлiк қоғамдарының босатылған қызметкерлерiн жұмыспен қамтуға жәрдемдесу бағдарламасын әзiрлеп, бекiтсiн.
Босатылған қызметкерлердi кәсiби даярлауға және қайта даярлауға
байланысты шараларды қаржыландыру Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң
мемлекеттiк қорының қаражаты есебiнен жүзеге асырылсын.
13. "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын
қаржылық сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 15 қарашадағы N 1534 қаулысының 2, 3,
4-тармақтарының күшi жойылған деп танылсын.
14. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi